Wtorek 10.03.2015, 18:00 • Hala Legionów, Kielce • Orlen Superliga mężczyzn

Z wypełnionej dziś po brzegi Hali Legionów to już wszystko. Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com.

Żegna się z Państwem, Norbert Sinkiewicz. (19:44:48)
    Ostatnie lata tych pojedynków zdecydowanie należą do Vive.

Kto zasłużył na najlepszego zawodnika tego meczu? Naprawdę można wymienić kilku szczypiornistów kieleckiej ekipy. Wydaje się, że na szczególne wyróżnienie zasłużyli Denis Buntić oraz Julen Aguinagalde, którzy akurat w dniu dzisiejszym byli najpewniejszymi punktami Vive.

Wielki mecz dzisiaj mieliśmy okazję oglądać w Kielcach. Vive Tauron Kielce pokonało ostatecznie 30:27 Orlen Wisłę Płock. Trzeba przyznać, że kielczanie słabiutko rozpoczęli ten pojedynek, bo po 17. minutach przegrywali aż 3:7. Końcówka pierwszej połowy to zdecydowanie lepsza gra aktualnego mistrza Polski i na przerwie strata tylko jednej bramki do swojego odwiecznego rywala. W drugiej połowie obie drużyny rozpoczęły bardzo dobrze, ale w ostatnie 10 minut zdecydowanie należały do Vive. Ostatnie trzy minuty to już ogromna radość w Hali Legionów. Nie ma co się dziwić, pokonanie Wisły Płock to dalej w Kielcach świetna sprawa. Wiele osób przed meczem mogło sobie zadawać pytanie – czy hasło "Święta wojna" ma jeszcze swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Myślę, że tak. Dzisiaj naprawdę Wisła Płock zagrała bardzo dobre spotkanie i kieleckiej ekipie sprawiła mnóstwo problemów. W końcowym rozrachunku jednak to Vive okazało się drużyną lepszą, drugi raz już w tym sezonie.

60
    Koniec meczu. (30:27)

59:30
    Błyskawiczna odpowiedź gości. Zelenović w końcówce podejmuje ryzyko, ale czy tutaj jeszcze coś może się stać? Chyba nie. Ładny rzut tego zawodnika w ostatnich sekundach. (30:27)

58:55
    Hiszpański obrotowy w dniu dzisiejszym jest niesamowity. Kolejna świetna jego walka na kole i bramka. (30:26)

58:45
    Powalczyli Michał Jurecki z Mateuszem Piechowskim. Obaj zostali wyrzuceni na dwuminutową karę, a to oznacza, że na parkiecie już się nie pojawią. (29:26)

58:30
    Wisła chciała zagrać szybką akcję, a dobrze wiemy, że pośpiech to nie jest dobry doradca. Zabrakło w rozegraniu precyzji i rzut również był słaby. Ogromna radość w Kielcach. (29:26)

58:15
    Denis Buntić! Chorwat dzisiaj rozgrywa kapitalne zawody i wydaje się, że właśnie przed momentem rzuconą bramką zakończył to spotkanie! Czy Wisłę jeszcze na coś stać? (29:26)

57:35
    Błyskawiczna odpowiedź Wisły Płock. Zelenoviciowi udało się zrehabilitować za poprzednią akcję! Bardzo dobry rzut tego zawodnika. (28:26)

57:05
    Wydaje się, że to mogła być akcja, która zakończyłaby to spotkanie. Michał Jurecki poszedł na przebój prawą stroną i oddał mocny rzut, ale niecelny. (28:25)

56:55
    Spokojnie rozgrywany atak przez gospodarzy. To czas płynie teraz na ich korzyść, zwłaszcza, że Wisła gra w przewadze. (28:25)

56:05
    Zelenovic w tym ważnym momencie zdecydował się na rzut z drugiej linii i to była dobra próba, ale na linii bramkowej jeszcze lepiej zaprezentował się Marin Sego! Kapitalna interwencja byłego bramkarza Wisły Płock! (28:25)

55:45
    W Hali Legionów niezbyt miłe określenie dotyczące sędziów, a związane jest to z tym, że dwie minuty kary po lekkim zamieszaniu na parkiecie zobaczył Piotr Grabarczyk. Przerwa na żądanie szkoleniowca Vive. (28:25)

55:30
    Hiszpański obrotowy Vive dzisiaj jest niesamowity. Kapitalnie wywalczył pozycję, dostał piłkę i zdobył bramkę! Gospodarze w świetnej sytuacji. (28:25)

54:50
    A teraz w jeszcze cięższej. Ofensywne przewinienie któregoś z zawodników płockiej Wisły i Vive przed ogromną szansą na prowadzenie 3-bramkowe. (27:25)

54:20
    Bardzo ważna bramka. 6 minut do zakończenia tego meczu i Julen Aguingalde trafia do siatki z 7. metra! Wisła w ciężkiej sytuacji. (27:25)

Norbert Sinkiewicz

Vive Kielce: Szmal, Sego – Grabarczyk, Jurecki, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Buntić, Musa, Zorman, Rosiński, Cupić
    Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski, Wichary – Nikčević, Daszek, Ghionea, Racoțea, Jurkiewicz, Tioumentsev, Zelenović, Montoro, Syprzak, Kwiatkowski, Piechowski