Zenit – Torino 2:0 (koniec) | Dnipro – Ajax 1:0 (koniec) | Wolfsburg – Inter 3:1 (koniec)
Club Brugge – Besiktas 2:1 (koniec) | Fiorentina – AS Roma 1:1 (koniec) | Villarreal – Sevilla 1:3 (koniec)
Napoli – Dynamo 3:1 (koniec) | Everton – Dynamo Kij. 2:1 (koniec)
ACF Fiorentina
1:1 (1:0)
AS Roma
Czwartek 12.03.2015, 21:05 • Artemio Franchi, Florencja • Liga Europy UEFA

Jakbyśmy patrzyli na sytuacje, to zdecydowanie Roma miała ich więcej. Jeszcze w pierwszej połowie setkę przestrzelił Ljajić, a następnie zmarnował on praktycznie pewnego gola, czyli rzut karny.
    Warty odnotowania jest dobry występ Łukasza Skorupskiego, który mimo puszczonej bramki (przy której nie miał najmniejszych szans) nie popełnił nawet najmniejszego błędu.
    To wszystko na dziś w Lidze Europy! Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy ponownie na lajfy.com! (23:08:12)

Bardzo przeciętny pierwszy mecz 1/8 Ligi Europy pomiędzy Fiorentiną, a Romą dobiega końca! Bardzo zasłużenie ekipy dzielą się zdobyczą, chociaż to rzymianie mają gola wyjazdowego, który ostatecznie może przesądzić o awansie do kolejnej fazy.

90+3

90+3
    Zupełnie niewidoczny Gervinho teraz postanowił się pokazać. Szkoda tylko, że nastąpiło to pozycją spaloną, którą wypatrzył asystent sędziego.

90+2
    No fatalnie poczynają obie drużyny. Sporo przewinień, które wynikają głównie z przemęczenia. Więcej przerw, niż gry.

90+1
    3 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry!

90
    Nainggolan bierze akcję na swoje barki i Belg kończy ofensywę strzałem. Pomysł całkiem dobry, gorzej z wykończeniem. Chyba już nic nie wydarzy się dzisiaj na Stadionie Artemio Franchi.

89
    Coraz bliżej mamy do ostatniego gwizdka sędziego. Czy któraś z drużyn jeszcze zaryzykuje i postanowi wygrać pierwsze spotkanie we Florencji?

88
    Nie na długo zapamiętamy to spotkanie. Naprawdę nie ma na czym zawiesić oka, a słaba dyspozycja włoskich drużyn w dzisiejszych meczach się potwierdza.

87
    Holebas w końcu opuszcza murawę mocno poobijany. Wznawiamy grę i Skorupski posyła długie podanie na połowę Fiorentiny.

86
    Kolejne przewinienie i kolejna przerwa. Holebas nie podnosi się z murawy, a zmian już nie ma!

85
    Z przebiegu całego spotkania remis wydaje się być najbardziej sprawiedliwy. Obie drużyny grają przeciętne zawody i zwycięzcę tego dwumeczu będzie wskazać bardzo trudno.

83
    Keita upada na murawę i mamy chwilę przerwy w grze. Medycy pomagają mu wstać i asystują mu do linii bocznej. Kapitan za chwilę wróci!

82
    Z rzutu wolnego wiele nie wynikło, a na dodatek to Roma wybiega z kontratakiem! Iturbe zbiega z prawej strony i oddaje mocny strzał – nad bramką Neto!

81
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Iličić, na boisku pojawia się Babacar.

80
    Yanga-Mbiwa fauluje Fernandeza i Fiorentina rozpocznie grę od rzutu wolnego w bardzo dobrej odległości! Nim to nastąpi, będzie jeszcze zmiana.

79
    Bardzo dobry mecz Keity, który udokumentował to bramką! Zostaje 10 minut regulaminowego czasu gry, w których może wydarzyć się naprawdę wiele – przynajmniej na to liczymy.

Wiktor Bukowski

Gole: 17. Iličić – 77. Keita

Kartki:   31. Pizarro (FIO), 33. Alonso (FIO), 45+1. Iličić (FIO), 59. Neto (FIO), 66. Badelj (FIO) – 30. Nainggolan (ASR)

Spudłowany karny!: 60. Ljajić (ASR), bramkarz Neto obronił

ACF Fiorentina: Neto – Alonso, Basanta, Gonzalo Rodriguez, Tomović – Borja Valero (72' Aquilani), Pizarro (45'+1 Fernández), Badelj – Salah, Iličić (81' Babacar), Joaquín

Zmiany: Lazzerini, Richards, Pasqual, Vargas, Aquilani, Fernández, Babacar

AS Roma: Skorupski – Holebas, Yanga-Mbiwa, Manolas (26' Astori), Torosidis – Keita, De Rossi (22' Pjanić), Nainggolan – Iturbe, Ljajić (75' Gervinho), Florenzi

Zmiany: De Sanctis, A. Cole, Astori, Pjanić, Gervinho, Verde, Doumbia

Sędziowie: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís, Roberto Díaz Pérez del Palomar – Teodoro Sobrino (wszyscy Hiszpania)