PŚ Trondheim - kwal. Piotr Żyła (POL) (koniec) | PŚ Trondheim Severin Freund (GER) (koniec)
wydarzenie zakończone
PŚ Trondheim

Severin Freund (GER)

(Prevc, Velta)

Czwartek 12.03.2015, 19:00 • Granasen HS140 • Skoki narciarskie
  Stefan Kraft i jego fatalne zakończenie rywalizacji w Trondheim.
   
  1
  Cóż się działo w powietrzu ze Stefanem Kraftem! Najwyraźniej Austriak miał jakiś problem z wiązaniem w lewej narcie. Skok na odległość 124 metra, w dodatku fatalne lądowanie. Kraft przez wiązanie traci kontrolę nad nartami. Dziewiąte miejsce dla byłego już lidera klasyfikacji Pucharu Świata.
  Severin Freund dzięki swojemu skokowi wrócił na fotel lidera Pucharu Świata.
   
  2
  Severin Freund odleciał rywalom! 139 metrów to atak na pierwsze miejsce! Co teraz zrobi Stefan Kraft? Przypomnijmy że przewaga Austriaka jest dosyć duża.
   
  7
  Genialnie odleciał Rune Velta! 141,5 metra złotego medalisty z Falun. Trener Stoeckl może być dumny z postawy swoich podopiecznych. Łączna nota Velty to 247,2 punktu.
   
  21
  Świetny skok notuje Kasai! Japończyk ma szansę na spory awans, bowiem 135 metrów to fantastyczna odległość! Na prowadzeniu trójka zawodników z kraju "Kwitnącej Wiśni".
   
  30
  Drugą serię rozpoczynamy z 13 belki startowej.
  Nokautujący cios Stefana Krafta. 142,5 metra Austriaka.
   
  50
  Kapitalnie skacze Kraft! Austriak notuje 142,5 metra. Bardzo wysokie noty za styl, lider robi to co do niego należy. Ponad 10 punktów przewagi ma Stefan Kraft nad drugim Freundem. Czy Austriak wyprowadził decydujący dziś cios?
   
  45
  Na rozbiegu jest już Michael Hayboeck. Dobra prędkość, korzystny wiatr i mamy nowy rekord skoczni! Aż – 40 punktów, coś nieprawdopodobnego! 143 metry Austriaka. Czy ktoś odważy się odlecieć jeszcze dalej?
   
  Która to już zmiana platformy w dzisiejszym konkursie? Tym razem belka numer 10. Niezadowolony z tej decyzji jest szkoleniowiec austriackiej reprezentacji.
   
  43
  91 km/h to prędkość najazdowa Gregora Schlierenzauera. 136 metrów Austriaka to naprawdę świetny rezultat. Podopieczny trenera Kutina jest teraz nowym liderem.
   
  40
  Znakomicie skaczą Norwegowie. Złoty medalista ze skoczni normalnej, Rune Velta, uzyskuje 134 metry. Druga lokata Norwega. Brawo. Za chwilę na belce zasiądzie Kamil Stoch.
   
  36
  Świetnie odleciał Anders Jacobsen! 135 metrów co daje Norwegowi.... siódmą lokatę! Reprezentantowi gospodarzy odjęto 34,7 punktu! Jesteśmy świadkami naprawdę oryginalnego konkursu.
   
  30
  Mamy nowego lidera! Jurij Tepes skacze 132,5 metra, co przy notach po 18,5 punktu daje mu prowadzenie. Ładna sylwetka Słoweńca w powietrzu. Do końca pozostało 20 zawodników.
   
  26
  Obserwujemy dzisiaj ciekawy konkurs. Szkoda, że nie pod względem dalekich skoków. Kolejna zmiana belki startowej. Platforma numer 13. Różnica pomiędzy belką, z której zaczynali rywalizację skoczkowie, a aktualną platformą to aż 8 pozycji!
   
  26
  Gregor Deschwanden opuszcza belkę startową. Wzmógł się wiatr. Czeka nas mała przerwa.
   
  21
  Czas na Andreasa Stjernena. Mieszkaniec Trondheim notuje najlepszy rezultat. Wysokie noty. 130 metrów Norwega, daje mu to prowadzenie.
   
  Kolejna zmiana platformy startowej! Klemens rozpocznie swój skok z belki nr 11.
   
  Mamy zmianę belki startowej. Pozycja numer 7. Peier siada na belce i... mamy kolejną zmianę! Tym razem dziewiąta platforma startowa.
   
  Zawody rozgrywane z platformy startowej numer 5!

  Bartosz Bednarek

  Plich Marek (POL)
  Stanko Peter (SLO)
  Ounila Tiiu (ITA)
  Kleisl Josef (GER)
  Olsen Tor (NOR)
  Statystyki
  1. Severin FREUND – 265,3 pkt.
  2. Peter PREVC – 255,1 pkt.
  3. Rune VELTA – 247,2 pkt.
  4. Michael HAYBOECK – 245,3 pkt.
  5. Anders BARDAL – 240,1 pkt.
  ----
  12. Kamil STOCH – 229,1 pkt.
  17. Klemens MURAŃKA – 218 pkt.
  20. Piotr ŻYŁA – 217,1 pkt.