Zielona Góra – Włocławek 87:58 (koniec) | Koszalin – Toruń 89:74 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Starogard Gdański 94:93 (koniec)
Lublin – Zgorzelec 68:75 (koniec)
MKS Dąbrowa Górnicza
94:93 (19:31, 38:47, 71:77)
Polpharma Starogard Gdański
Sobota 14.03.2015, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej • Tauron Basket Liga

Ależ mieliśmy niesamowite emocje w tym meczu. Nawet sam Alfred Hitchcock nie wyreżyserowałby lepszego thrillera. W momencie kiedy wszyscy opuszczali już halę ze spuszczonymi głowami stała się rzecz nie do pomyślenia. Głupi faul popełnił Strzelecki, Dąbrowa nie miała w zasadzie żadnych szans trafić w tej sytuacji punktów. Dzięki temu faulowi i celnym rzutom Piechowicza Dąbrowa wygrała mecz, a przypomnijmy, że przez cały mecz to goście prowadzili i to z dużą przewagą. (19:48:45)

40:00
    Koniec meczu. (94:93)

39:59
    Marcin Piechowicz trafia po raz drugi!!!!!!!!!!!!!!!!! (94:93)

39:59
    Trafia! (93:93)

39:59
    W momencie kiedy zawyła syrena Strzelecki sfaulował Piechowicza, będą rzuty wolne. (92:93)

39:59
    Piechowicz faulowany! (92:93)

39:57
    Wracamy na parkiet, jeszcze wszystko jest możliwe. (92:93)

39:57
    Trzy sekundy do końca. Ostatnia akcja meczu, ale czy Dąbrowa jeszcze zdoła oddać chociaż rzut? (92:93)

Timeout dla gospodarzy. (92:93)

39:57
    Meier trafia spod kosza. (92:93)

39:47
    Wracamy na parkiet. 13 sekund do końca czwartej kwarty! (92:91)

39:47
    Czas dla gości, to będzie ostatnia akcja tego meczu, jak oni to rozegrają? Ależ emocje. (92:91)

Timeout dla gości. (92:91)

39:47
    McKay trafia obydwa rzuty. (92:91)

39:47
    Ten faul był piątym Bochny. Zawodnik ten opuszcza boisko. (90:91)

39:47
    Sapp został zablokowany pod koszem gospodarzy. W kontrze ruszył McKay, który został sfaulowany przez Bochnę. Będą rzuty osobiste. (90:91)

39:27
    Brown przerywa kontrę gości wybijając piłkę na aut. (90:91)

39:16
    McKay nie trafia w próbie za 3. Ale piłka nadal u zawodników MKS-u. (90:91)

36:31
    McKay nie trafia rzutu wolnego. Dąbrowa zacznie akcję na wysokości środka boiska. (85:84)

36:31
    Kukiełka ukarany faulem technicznym. (85:84)

36:27
    Kukiełka upada poza boiskiem, ale sędzia pokazuje, że piłka dla MKS-u. (85:84)

36:02
    Czwarty faul Sappa. (85:84)

35:47
    Piechowicz trafia tylko raz, ale Zmarlak zbiera piłkę po drugim rzucie. (85:84)

35:47
    Jarmakowicz opuszcza boisko. (84:84)

35:47
    Piechowicz faulowany przez Jarmakowicza, a to oznacza, że ten drugi musi opuścić boisko, był to jego piąty faul. A Piechowicz będzie wykonywał rzuty wolne. (84:84)

35:26
    Goście wychodzą z piłką po za boisko. Piłka dla MKS-u. (84:84)

35:15
    McKay po raz drugi z rzędu trafia za 3! To może być przełom w tym meczu! (84:84)

35:00
    Jarmakowicz popełnia błąd kroków. (81:84)

34:37
    McKay trafia za 3. (81:84)

34:20
    Obydwa rzuty wykorzystane. (78:84)

34:20
    Brown sfaulował Jarmakowicza. Będą rzuty osobiste. (78:82)

Timeout dla gości. (78:82)

34:03
    McKay trafia za 3!! (78:82)

33:27
    Pepper ładnie pociągnął akcję skrzydłem, zszedł do środka pod kosz i wycofał do Piechowicza, a ten drugi trafił za 2 punkty. (75:82)

33:02
    Faul Peppera. (73:82)

32:38
    Tym razem skuteczny pod koszem gości Sapp. (73:82)

31:10
    Czwarty faul w tym meczu Szymańskiego. (71:77)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (71:77)

Trzecia kwarta została wygrana przez MKS, dzięki temu podopieczni Wojciecha Wieczorka zmniejszają straty do rywali. W tej sytuacji możemy liczyć na spore emocje w ostatniej kwarcie.

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (71:77)

29:59
    Rozpaczliwy rzut gości, ale niecelny. (71:77)

29:56
    Pepper wykończył tą akcję rzutem spod kosza. (71:77)

29:52
    Brown wywalczył piłkę pod koszem gości. (69:77)

29:51
    Nieudany rzut MKS-u. (69:77)

29:46
    Będziemy dogrywać sześć sekund pod koszem gości. (69:77)

29:28
    Faul w ataku Milesa. (69:77)

29:16
    McKay trafia obydwa rzuty. (69:77)

29:16
    McKay faulowany pod koszem rywali, będą rzuty wolne. (67:77)

28:51
    Ładny przechwyt McKaya, który zakończył tą akcję wsadem. (67:77)

27:58
    Ładny mecz nam się zrobił. Tym razem punkty trafia Metelski. (65:73)

27:44
    Szybka odpowiedz Kukiełki. (63:73)

27:28
    Cenne trzy punkty zdobywa Brown. (63:71)

27:08
    Miles odpowiada celnym rzutem za 2. (60:71)

27:00
    McKay trafia dwa rzuty wolne. (60:69)

26:55
    Jarmakowicz trafia za 3. (58:69)

26:38
    Ładnie zachował się pod koszem rywali Metelski i zdobył 2 punkty. (58:66)

26:23
    Obydwa trafione. (56:66)

26:23
    Rzuty osobiste dla Meiera. (56:64)

26:07
    Udany przechwyt McKaya na swojej połowie, ładnie podciągnął akcję amerykański koszykarz i w ostatniej fazie akcji podał do Szymańskiego, który efektownym wsadem zdobył 2 punkty. (56:64)

25:54
    Drugi faul McKaya w tym meczu. (54:64)

25:26
    Jarmakowicz odpowiada trzema punktami. (54:64)

22:28
    Ależ seria udanych rzutów za 3. Tym razem trafił Kukiełka. Przy okazji był też faulowany, ale jego rzut wolny nie został trafiony. (45:56)

22:16
    Mamy odpowiedz Piechowicza, który rzuca za 3. (45:53)

20:30
    Pepper zdobywa pierwsze punkty w tej kwarcie. (40:47)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (38:47)

W drugiej kwarcie nieznacznie zmniejszyli straty gospodarze, ale nadal wyraźną przewagę mają gospodarze.

18:35
    Metelski trafia za 2. Będzie miał jeszcze okazję na jedno oczko, bowiem był w tej akcji faulowany. (37:47)

17:35
    Szymański przejmuje piłkę pod swoim koszem, uruchamia Małeckiego, a ten kończy akcję wsadem. (35:44)

17:05
    Mamy szybką odpowiedz gości. (33:44)

16:44
    McKay przejął piłkę na połowie boiska, zagrał do Browna, a ten trafia za 2. (33:42)

16:08
    Ponownie skutecznie rzucał Kukiełka, tym razem za 3. (31:42)

15:38
    Kukiełka trafia z pół dystansu. (31:39)

15:19
    Faul Szymańskiego. (31:37)

14:51
    Efektownym wsadem kończy kontrę MKS-u Szymański. (31:37)

Timeout dla gości. (29:37)

14:38
    Ładnie wykończył akcję Szymański. (29:37)

13:56
    Zmarlak ładnie podał do McKaya, a ten drugi wykończył akcję pod koszem. (27:37)

13:48
    Ucierpiał w jednej z akcji Piechowicz, który jest teraz opatrywany. (25:37)

12:47
    Zmarlak skuteczny pod koszem gości. (23:35)

12:30
    Odpowiada Kukiełka. (21:35)

12:07
    Zmarlak nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych, ale zebrał piłkę Szymański, który trafia spod kosza. (21:33)

11:50
    Skuteczny rzut Meiera. (19:33)

11:23
    Błąd kroków u gości. (19:31)

11:03
    Udana zbiórka McKaya po niecelnym rzucie Jarmakowicza, ruszyli z kontrą dąbrowianie, ale nie udało im się zdobyć punktów. Teraz akcję konstruują goście. (19:31)

10:42
    Udana zbiórka Szymańskiego. Ruszyli z akcją dąbrowiacy, ale kontra przerwana faulem na połowie. (19:31)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (19:31)

Po pierwszej kwarcie niespodziewanie prowadzą goście.

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (19:31)

09:53
    Goście wykorzystują obydwa rzuty wolne. (19:31)

08:30
    Świetnie są dzisiaj dysponowani goście. Kolejny ich skuteczny rzut. (14:29)

08:15
    MKS również trafia za 3. (14:27)

07:57
    Kukiełka nie trafia w próbie za trzy, ale poprawka jego kolegi skuteczna. (11:27)

05:46
    Tym razem skutecznie trafiają gospodarze. (9:19)

05:30
    Udany blok Metelskiego, ale był w pobliżu Jarmakowicz, który zdobywa punkty. (7:19)

05:09
    Kompletnie nieudany rzut Zmarlaka. (7:17)

Timeout dla gospodarzy. (7:17)

04:32
    Meier po raz drugi z rzędu trafia "trójkę". (7:17)

04:15
    Meier trafia za 3. (7:14)

03:56
    Pepper dobrze podał do McKaya, a ten wykończył akcję. (7:11)

03:47
    Obydwa rzuty zamienione na punkty. (5:11)

03:47
    Piechowicz sfaulował Jarmakowicza i ten drugi będzie miał rzuty wolne. (5:9)

03:35
    Tym razem skuteczny pod koszem MKS-u był Sapp. (5:9)

03:18
    McKay odpowiada tym samym. (5:7)

02:59
    Miles trafia pierwszą "trójkę" w tym meczu. (2:7)

02:20
    Błąd kroków u gości. (2:4)

01:53
    Sapp wykorzystuje błąd MKS-u i kończy punktami kontrę swojego zespołu. (2:4)

01:33
    Miles autorem pierwszych punktów dla gości. (2:2)

01:06
    Ładnie rozegrali tą akcję gospodarze. Całość wykończył rzutem spod kosza McKay. (2:0)

00:48
    Pepper zbiera piłkę po niecelnym rzucie Milesa. (0:0)

00:30
    Zmarlak nie trafia w próbie rzutu za 3. (0:0)

00:18
    Udana zbiórka Zmarlaka. (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Dziemba, Piechowicz, Małecki, Załucki, Metelski, Zmarlak, Zieliński, McKay, Szymański.

Polpharma Starogard Gdański: Miles, Robak, Sapp, Kukiełka, Lebiedziński, Długosz, Struski, Bochno, Jarmakowicz, Meier, Strzelecki..

Goście natomiast przyjechali d Zagłębia w składzie:

Gospodarze dysponują w dniu dzisiejszym następującymi zawodnikami:

Sporym osłabieniem w dzisiejszym meczu będzie brak Davida Weavera – jednego z najskuteczniejszych i najbardziej efektownie grającego zawodnika zespołu z dębowego miasta.

Dla kibiców którzy na halę "Centrum" przybyli trochę wcześniej czekała niespodzianka w postaci występu na żywo utalentowanej piosenkarki rodem z Zagłębia Dąbrowskiego – Marty Bijan.

Witamy serdecznie z hali w Dąbrowie Górniczej. Już za ok. 20. minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a Polpharma Starogard Gdański. Za chwilkę przedstawimy państwu składy obydwu drużyn.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami lepsi byli dąbrowianie, którzy wygrali w dramatycznych okolicznościach, wyrównując stan meczu, a następnie wychodząc na prowadzenie w ostatnich sekundach meczu. Bohaterem tamtego meczu został Myles McKay.

Po 22. kolejkach wyżej w tabeli znajdują się gracze MKS-u, którzy gromadząc 29. punktów są na 12. pozycji. Goście z kolei mając 27. punkty zajmują ostatnie miejsce.

Poprzednia kolejka nie była udana zarówno dla gości jak i gospodarzy sobotniego meczu. Polpharma u siebie musiała uznać wyższość Wikany Start Lublin 84:91. Dąbrowianie z kolei udali się do Radomia, gdzie ulegli tamtejszej Rosie 78:96.

W szeregach obydwu drużyn przed tym meczem doszło do małych roszad. W zespole gości doszło do zmiany trenerów, Tomasza Jankowskiego zastąpił Mariusz Karol, który w Starogardzie pracował już w sezonie 2008/2009. Z kolei w Dąbrowie pożegnano się z 21-letnim Jakubem Koelnerem, który po przyjściu Kena Browna spędzał coraz mniej czasu na parkiecie.

Już w najbliższą sobotę w Dąbrowie tamtejszy MKS podejmować będzie w swojej hali Polpharmę Starogard Gdański. Będzie to pojedynek dwóch drużyn z drugiej połowy tabeli.

Jurek Apostolski

MKS Dąbrowa Górnicza: Piechowicz, Metelski, Zmarlak, McKay, Pepper oraz Szymański, Brown, Zieliński, Dziemba.
    Polpharma Starogard Gdański: Miles, Sapp, Kukiełka, Jarmakowicz, Meier oraz Robak, Strzelecki, Bochno, Długosz.

Sędziowie: Kowalski – Adameczek, Sosin
    KWarty: 19:31, 19:16, 33:30, 23:16