BKS Visła – MKS 3:1 (koniec) | Trefl – Skra 1:3 (koniec)
Sobota 14.03.2015, 20:00 • Ergo Arena, Gdańsk • PlusLiga mężczyzn - play-off

0:0
    Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live! (22:22:33)

0:0
    No cóż, gdańszczanie walczyli, ale przy tych blisko 11 tysiąca kibiców nie potrafili wygrać. Mamy obecnie remis w tym pojedynku 1:1 i jeszcze przed nami co najmniej dwa mecze. Fantastycznie zagrali w ataku Conte i Wlazły, którzy pewnie atakowali z każdej sytuacji. Dużo błędów w zagrywce po stronie LOTOSu, stąd też ta porażka.

22:25
    Czwarty set skończony.

22:25
    Popsuta zagrywka Falschiego i to Skra wygrywa ten mecz!

22:24
    Przechodząca piłka na drugą stronę i po chwili kontra i pewny atak z drugiej linii ze środka siatki Mateusza Miki! O czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych!

21:24
    Pojedynczy blok na środku siatki Bartka Gawryszewskiego!

20:24
    Fantastycznie w obronie Schwarz, ale nie kończy Mika. Kontra rywali i pewny atak Włodarczyka. Piłka meczowa dla bełchatowian!

20:23
    As serwisowy w wykonaniu Marco Falaschiego!

19:23
    Ale teraz popsuta zagrywka Wlazłego, który obija siatkę!

18:23
    Zablokowany na skrzydle Mateusz Mika i tutaj chyba już wszystko pozamiatane!

18:22
    Obrona nieco szczęśliwa gości. Rozegranie ponownie d o Włodarczyka, który tym razem atakuje po ostrym skosie! O czas prosi Andrea Anastasi!

18:21
    Ależ znalazł dziurę w bloku Wojtek Włodarczyk! Fantastyczny atak!

18:20
    Kapitalna obrona Gawryszewskiego. Kontra na skrzydło, a tam jet Troy, który obija ręce skaczących do bloku rywali! O czas tym razem prosi Falasca!

17:20
    Na dwa razy, ale skutecznie! Przebija się przez pojedynczy blok Mateusz Mika!

16:20
    Nie kończy Troy. Kontra rywali i Włodarczyk atakuje w aut! Bełchatowianie jednak sprawdzają czy nie było bloku! I jednak po palcach gdańszczan! Bełchatów coraz bliżej wygranej!

16:19
    Minimalnie autowa zagrywka Sebastiana Schwarza!

16:18
    Przesunięta krótka od Falaschiego do Wojtka Grzyba, a ten pewnie atakuje w punkt!

15:18
    Nie kończy Schwarz. Kontra rywali i po bloku ze skrzydła w aut atakuje Wojtek Włodarczyk! O przerwę prosi Andrea Anastasi!

15:17
    Tym razem Mariusz Wlazły obija blok skaczących gdańszczan i piłka wychodzi na aut!

15:16
    Nie kończy Troy, ale jest blok Grzyba i Schwarza na atakującym Wlazłym!

14:16
    Ależ uderzył z zagrywki Marechal! Przerwa techniczna przy prowadzeniu gości!

14:15
    Grzyb pozazdrościł Conte, ale nie udało mu się tak huknąć jak Argentyńczykowi. Obrona rywali i to oni wychodzą na prowadzenie!

14:14
    Ależ huknął Conte! Kapitalne uderzenie idealnie w punkt! To był gwóźdź, który mógł zabić!

14:13
    Przyjęcie w punkt Miki. Rozegranie na skrzydło do Schwarza, który przez dziurę w bloku atakuje po skosie!

13:13
    Świetnie w obronie gospodarze, ale Mika przebija piłkę na drugą stronę. Kontra rywali i pewny atak ze skrzydła Mariusza Wlazłego!

13:12
    Środek druga linia i KAPITALNY atak Sebastiana Schwarza, który potężnie uderzył!

12:12
    Mariusz Wlazły na skrzydle obija ręce skaczącego do bloku Mateusza Miki!

12:11
    W odpowiedzi błąd także popełnia Mariusz Wlazły, który zagrywa w aut!

11:11
    Minimalnie autowa zagrywka Wojtka Grzyba!

11:10
    Obrona po stronie gospodarzy i rozegranie do niezawodnego Troya, który pewnie atakuje po prostej!

10:10
    Kiwka ze skrzydła ponad blokiem Mateusza Miki i piłka ląduje w boisku!

9:10
    Kolejna popsuta zagrywka po stronie bełchatowian!

9:9
    Szczęśliwe przyjęcie Miki. Rozegranie na skrzydło do Troya, a ten potężnie huknął!

8:9
    Niezłe przyjęcie, ale po chwili fatalny atak Schwarza po skosie w aut!

8:8
    Po przerwie popsuta zagrywka Murphy Troya!

8:7
    Nie kończy Schwarz ze skrzydła po prostej, ale poprawia Troy i to LOTOS prowadzi na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Potrójny blok na Murphy Troyu i mamy remis na tablicy wyników!

7:6
    Przeciska się w jakiś sposób kiwką na środku siatki Uriarte!

7:5
    W odpowiedzi pewny atak Muprhy Troya po ostrym skosie!

6:5
    Szczęśliwy atak ze skrzydła Conte, który obija lekkim atakiem blok gdańszczan, a piłka ląduje minimalnie poza boiskiem.

6:4
    Conte nie kończy i obrona gospodarzy. Kontra i rozegranie na środek i pewny atak ze środka Bartka Gawryszewskiego!

5:4
    Kapitalny podwójny blok na Mariuszu Wlazłym na skrzydle!

4:4
    Niepewne przyjęcie w gdańskim LOTOSie i oddanie piłki za darmo. Kontra gości i rozegranie do Wlazłego, który atakuje na potrójnym bloku i znajduje w nim dziurę!

4:3
    Ależ efektowny gwoźdź Karola Kałosa! Nie dał najmniejszych szans gospodarzom!

4:2
    Bełchatowianie oddają piłkę za darmo na drugą stronę. Kontra gospodarzy i pewny atak ze środka Bartka Gawryszewskiego!

3:2
    Mariusz Wlazły zablokowany przez trzech zawodników gdańskiego LOTOSu!

2:2
    Świetnie w obronie grają obie strony. W końcu Falaschi rozgrywa piłkę na skrzydło do Miki, a Mateusz pewnym atakiem po skosie punktuje!

1:2
    Facundo Conte upadł na boisku przy obronie, ale po interwencji sztabu medycznego wstaje i zostaje na boisku!

1:2
    Dłuższa akcja z obu stron, którą kończy Muprhy Troy. Amerykanin się myli i uderza ponad blokiem w aut.

1:1
    Tym razem skuteczny atak po ostrym skosie Nicholasa Marechala!

1:0
    Nie trafia w boisko przy kontrze Facundo Conte!

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

26:28
    Trzeci set skończony.

26:28
    Nie kończy Schwarz. Kontra rywali i pewny atak ze skrzydła Wlazłego! Trzeci set pada łupem zawodników gości!

26:27
    Ze skrzydła po prostej atakuje Marechal! Trafia idealnie w linię. Anastasi ma wątpliwości i prosi o challenge! Ale jednak boisko! Czwarta piłka setowa!

26:26
    Atak przez dziurę w bloku ze skrzydła Mateusza Miki i znów na tablicy wyników remis!

25:26
    Blisko obrony gdańszczanie, ale to Wlazły górą! Pewny atak ze skrzydła w końcową linię!

25:25
    Mariusz Wlazły obija siatkę! Kibice chyba zamęczyli psychicznie Mariusz i mamy remis!

24:25
    Kapitalna obrona Gacka wraca na stronę rywali. Kontra i pewny atak ze skrzydła po skosie Wlazłego!

24:24
    Ale gramy na przewagi! Pewny atak ze skrzydła po prostej Murphy Troya, który wędruje na zagrywkę!

23:24
    Przesunięta krótka i tym razem gwóźdź od Wrony! Piłka setowa dla zawodników z Bełchatowa!

23:23
    Odpowiedź najlepsza z możliwych! Pewny atak ze środka w punkt Bartka Gawryszewskiego!

22:23
    Na podwójnym bloku LOTOSu Wlazły obija ręce rywali! Ależ pewny atak Mariusza!

22:22
    Kąśliwa zagrywka Mateusza Miki sprawa rywalom kłopoty i mamy remis na tablicy wyników! O przerwę prosi szkoleniowiec bełchatowian!

21:22
    Popsuta zagrywka Nicholasa Uriarte!

20:22
    Efektowna akcja gości i gwóźdź ze środka wsadza gospodarzom Andrzej Wrona!

20:21
    Popsuta zagrywka tym razem Karola Kłosa, który delikatnym flotem obija siatkę!

19:21
    Minimalnie autowa zagrywka Wojtka Grzyba. Tak mało zabrakło do remisu!

19:20
    W jakiś sposób Mika znajduje na skrzydle dziurę w bloku i pewnie atakuje w punkt!

18:20
    Tak blisko, ale jednak tak daleko. Wyblok gospodarzy po ataku Wrony na środku, ale nieco zabrakło do końca obrony tej akcji.

18:19
    Fatalne przyjęcie po potężnym serwisie Wlazłego, ale na skrzydle jest niezawodny Mika, który obija blok, a piłka wychodzi na aut!

17:19
    Kapitalnie broni Gacek, ale kontry nie kończy Troy. Za drugim razem Amerykanin też się myli, ale potem dwa razy wybrania piłkę. W kolejnej kontrze jest zablokowane. Piłka po stronie LOTOSu. Rozegranie tym razem do Schwarza, ale ten po skosie atakuje w aut!

17:18
    Ależ on jest niesamowity! Potężny atak ze skrzydła po prostej obok bloku Murphy Troya!

16:18
    Wlazły na skrzydle obija pojedynczy blok Sebastiana Schwarza i piłka wychodzi na aut.

16:17
    Autowa zagrywka Facundo Conte! Skra aż nie dowierza, jak to mogło nie wejść. Proszą o challenge! Ale jednak był aut!

15:17
    Minimalnie brakowało. Obity blok gdańszczan po ataku Wlazłego wychodzi minimalnie poza boisko.

15:16
    Broni atak rywali ze stoickim spokojem Falaschi, który jest wyłączony z rozegrania. W jego rolę wciela się Mika. Rozgrywa na skrzydło do Troya, który w takich sytuacjach jest niezawodny!

14:16
    Nie kończy ze skrzydła Mika. Skra jednak oddaje piłkę za darmo. Rozegranie na środek, a tam pewnie atakuje Bartek Gawryszewski.

13:16
    Popsuta zagrywka Mateusza Miki i to Skra prowadzi trzema punktami na drugiej przerwie technicznej!

13:15
    Fatalne przyjęcie, ale jakoś to zdołał rozegrać Falaschi. Podał do Troya, który atakuje idealnie w końcową linię boiska!

12:15
    Po przerwie kompletnie popsuta zagrywka Grzyba. Trafia w dolną część siatki.

12:14
    Drugi punkt z rzędu z zagrywki zdobywa Wojtek Grzyb! Ależ zagrywka! O czas prosi tym razem Miguel Angel Falasca!

11:14
    Znakomity serwis Wojtka Grzyba i jest to punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki!

10:14
    Po przerwie popsuta zagrywka Marechala! Francuz trafia prosto w siatkę!

9:14
    Niepewne przyjęcie i nieskończony atak Miki. Po chwili ma szansę na rehabilitację, ale trafia w siatkę! O czas prosi Andrea Anastasi!

9:13
    W sam narożnik boiska trafił Mariusz Wlazły po ataku ze skrzydła po prostej.

9:12
    Świetna obrona po stronie LOTOSu. Rozegranie w kontrze na skrzydło do Miki, który pewnym atakiem po skosie zdobywa dziewiąty punkt!

8:12
    Kapitalny potrójny blok gdańszczan na Mariuszu Wlazłym!

7:12
    Przyjęcie w punkt Miki, a po chwili pewny atak w punkt ze środka i drugiej linii popularnej Mikawki!

6:12
    Teraz psuje zagrywkę Troy. Piłka po jego serwisie skończyła swój lot na siatce!

6:11
    Obroniony atak Schwarza. Piłka wraca na stronę gdańszczan. Rozegranie na środek do Grzyba, a ten pewnie w punkt!

5:11
    Tym razem na skrzydle zablokowany Murphy Troy! Trzech bełchatowian nie dało szans zawodnikowi z USA!

5:10
    Ależ błąd Wojtka Grzyba! Ze środka atakuje w taśmę!

5:9
    Obity blok Sebastiana Schwarza. Po uderzeniu Wlazłego i bloku Niemca piłka minimalnie wyszła na aut.

5:8
    Po przerwie zepsuta zagrywka Facundo Conte! Daleko w aut poleciała piłka!

4:8
    Ależ atak potężny ze skrzydła po skosie na czystej siatce Facundo Conte. Skra prowadzi na pierwszej przerwie technicznej czterema punktami!

4:7
    Kolejny świetny atak ze środka Bartka Gawryszewskiego!

3:7
    Tym razem ze skrzydła potężnie atakuje Facundo Conte.

3:6
    Błyskawiczna akcja. Przesunięta krótka na środek do Bartka Gawryszewskiego, który na pojedynczym bloku nie dał najmniejszych szans rywalom.

2:6
    Kiwka Troya ze skrzydła wybroniona. Marechal jednak nie kończy bo broni Gacek. Ponowne rozegranie do Troya, który jednak się myli i atakuje w aut!

2:5
    Nie trafił w boisko przy zagrywce Wojtek Grzyb. Oj nieco zeszła mu ta piłka. Widać było, że to nie było czyste uderzenie.

2:4
    Tym razem w obronie gdańszczanie. Rozegranie na skrzydło do Troya, który obija podwójny blok gości, a piłka wychodzi na aut!

1:4
    W końcu punkt dla LOTOSu. Mika kiwa nad potrójnym blokiem!
    Wszyscy się dobrze bawią!

0:4
    Kapitalna zagrywka Marechala i as serwisowy! O czas prosi Andrea Anastasi!

0:3
    Minimalnie autowy atak ze skrzydła Murphy Troya. Trudna piłka, ale spróbował, za to trzeba pogratulować!

0:2
    Zablokowany Mika na skrzydle, który wpada na rywali!

0:1
    Na sam początek pewny atak ze środka i drugiej linii Facundo Conte.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

25:16
    Drugi set skończony.

25:16
    Nieporozumienie w rozegraniu po stronie bełchatowian i to LOTOS zmiótł rywala w drugiej partii i doprowadził do remisu!

24:16
    Włodarczyk tym razem obija ręce skaczącego do bloku Mateusza Miki!

24:15
    Nieskończony atak gospodarzy, ale po chwili w kontrze blokowany Wojtek Włodarczyk! Setowa dla gdańszczan!

23:15
    Wojtek Włodarczyk obija blok skaczących zawodników LOTOSu!

23:14
    Przekroczona linia trzeciego metra przy ataku Mariusza Wlazłego po raz drugi w tym secie!

22:14
    Kapitalnie zagrał po raz kolejny Schwarz! As serwisowy po prostej Niemca!

21:14
    Potężna zagrywka Schwarza i bez szans w przyjęciu goście!

20:14
    Teraz już bezbłędnie! Pewny atak ze skrzydła Sebastiana Schwarza!
    Nie tylko kibice się bawią!

19:14
    Kolejny raz w defensywie gospodarze, ale kontry nie kończy Troy. Zawodnicy Skry w ataku, ale świetnie w obronie LOTOS. Rozegranie na skrzydło do Schwarza, który na czystej siatce atakuje po skosie w aut.

19:13
    Kolejna obrona gdańszczan i kolejna kontra. Szybkie rozegranie na skrzydło do Troya, który pewnie atakuje! O czas prosi Falasca!

18:13
    Myli się przy zagrywce tym razem Nicholas Marechal!

17:13
    Minimalnie autowa zagrywka Bartka Gawryszewskiego!

17:12
    Przekroczona linia trzeciego metra przy ataku Mariusza Wlazłego!

16:12
    Zepsutą zagrywką odpowiada Mariusz Wlazły i trafia prosto w siatkę! Przerwa techniczna przy prowadzeniu gospodarzy!

15:12
    Myli się w polu zagrywki Mateusz Mika. Nieco zabrakło...

15:11
    Świetna obrona LOTOSu. Kontra i rozegranie na skrzydło do świetnie dysponowanego Troya, a ten pewnie po skosie!

14:11
    Mateusz Mika kiwając obija pojedynczy blok bełchatowian!

13:11
    Myli się także w polu zagrywki Marco Falaschi!
    A tak się bawią kibice!

13:10
    Pomyłka w zagrywce Facundo Conte! Autowy serwis!

12:10
    Piłka wraca na stronę Skry. Szybka kontra i pewny atak Marechala ze skrzydła po skosie.

12:9

12:8
    Kolejny raz świetnie w obronie gospodarze. Kontra i pewny atak ze środka Bartka Gawryszewskiego!

11:8
    Czujny na siatce Gawryszewski pewnie punktuje! O przerwę prosi Miguel Angel Falasca!

10:8
    Nie kończy kiwki na środku Grzyb. Z dziwnej piłki atakuje Conte, ale nie kończy. Kontra gospodarzy, a kończy ją obiciem bloku Troy!

9:8
    Wyblok i obrona LOTOSu. Rozegranie w kontrze na skrzydło do Miki, który atakuje po ostrym skosie w aut!

9:7
    Najpierw źle gospodarze, potem goście. Piłka znów po stronie LOTOSu i kiwa na środku siatki Falaschi! Kompletnie zaskoczona Skra!

8:7
    Po przerwie pewny atak ze środka w punkt Karola Kłosa!

8:6
    Przechodząca piłka po serwisie Troya. Kontra i rozegranie do Miki, który atakuje ze środka i drugiej linii. To LOTOS prowadzi na pierwszej przerwie technicznej!

7:6
    Z trudnej piłki ze skrzydła atakuje Murphy Troy, ale Amerykanin robi to w jak najlepszy sposób!

6:6
    Kapitalna obrona Falaschiego. Kontra i blok po ataku ze środka Mateusza Miki. Trzech bełchatowian zatrzymało przyjmującego reprezentacji Polski!

6:5
    Huknął z zagrywki Wlazły, ale przyjęli gospodarze. Dodatkowo Falaschi szybko rozegrał do Troya, który ze skrzydła pewnie atakuje po prostej!

5:5
    Tym razem myli się w polu zagrywki Mika!

5:4
    Fantastyczna zagrywka Miki i bez szans w przyjęciu przyjezdni!

4:4
    W końcu skutecznie! Z wysokiej piłki atakuje po skosie w sam narożnik boiska Mateusz Mika!

3:4
    Świetny wyblok gdańszczan. Kontra i rozegranie na skrzydło do Miki, który po raz kolejny jest zablokowany.

3:3
    Przekroczona linia dziewiątego metra przy serwisie Facundo Conte!

2:3
    Cztery ataki gdańszczan i w końcu blok Skry, który wracając na naszą stronę obija nogę Miki!

2:2
    Fatalnie w rozegraniu gospodarze i błąd podwójnego odbicia po nieskończonym ataku Miki. Punkt dla Skry!

2:1
    Piłka po serwisie gdańszczan wraca na ich stronę. Kontra i autowy atak po prostej Troya.

2:0
    Błąd Uriarte, który przełożył ręce na drugą stronę przy rozegraniu.
    A w przerwie LOTOS ufundował kibicom niespodziankę!

1:0
    Na początek popsuta zagrywka Nicholasa Uriarte!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

18:25
    Pierwszy set skończony.

18:25
    Nie kończy Schwarz. Kontra rywali i pewny atak po ostrym skosie Wlazłego! PGE Skra Bełchatów wygrywa pierwszego seta!

18:24
    Ależ pewny atak ze środka w sam narożnik boiska Andrzeja Wrony! Piłka setowa dla bełchatowian.

18:23
    Nie kończy ze środka Gawryszewski. Rywale jednak też źle w kontrze. Szansa dla LOTOSu. Rozegranie na skrzydło do Schwarza, który znajduje dziurę w bloku i pewnie punktuje!

17:23
    Kolejna popsuta zagrywka gdańszczan w tym secie, tym razem w aut piłkę posyła Mateusz Mika.

17:22
    Niepewne przyjęcie, ale po chwili rozegranie na skrzydło do Troya, który z obrotu atakuje po prostej lekkim uderzeniem, a piłka ląduje w boisku!

16:22
    Przekroczenie linii dziewiątego metra przy serwisie Damiana Schulza!

16:21
    Delikatna zagrywka Marechala. Chciał zaskoczyć gdańszczan, ale flotem trafia prosto w taśmę.

15:21
    Minimalnie popsuta zagrywka Wojtka Grzyba!

15:20
    Skuteczny atak "świeżego" Schulza ze skrzydła. Uderzył mocno po skosie!

14:20
    Potężny serwis Sebastiana Schwarza, ale piłka kończy swój lot na siatce.

14:19
    Ależ punkt! Ustrzelony atakiem Stępień przebija na drugą stronę piłkę, a ta ląduje w polu!

13:19
    Kapitalny atak ze skrzydła po prostej Murphy Troya!

12:19
    Podwójne odbicie Wojtka Grzyba. Kontrowersyjna decyzja sędziego, ale nie ma dyskusji!

12:18
    Piłka po serwisie Troya zatańczyła na taśmie, ale nie przeszła na drugą stronę.

12:17
    Masz problem? Zagraj o Troya! Pewny atak ze skrzydła Amerykanina obok bloku po skosie!

11:17
    Coś niemrawo grają gdańszczanie. Na skrzydle zablokowany Schwarz i o drugi czas prosi Andrea Anastasi!

11:16
    Wybroniony atak Troya. Kontra gości i po chwili atak ze skrzydła Wlazłego, który zdobywa pewny punkt! Skra prowadzi pewnie na pierwszej przerwie technicznej.

11:15
    Niepewne przyjęcie Gacka i piłka przechodzi na druga stronę. Czujny na siatce Marechal od razu atakuje w punkt!

11:14
    Popsuta zagrywka Gawryszewskiego!

11:13
    Nie trafia w boisko ze środka siatki Andrzej Wrona!

10:13
    Po przerwie udana kiwka na skrzydle Murphy Troya, który obok bloku posyła piłkę w pole!

9:13
    Złe rozegranie piłki przez Falaschiego i Schwarz nie dosięga piłki! Przerwa na żądanie Andrei Anastasiego!

9:12
    Kolejny błąd gdańszczan i autowy atak Troya!

9:11
    Tym razem na skrzydle blok gdańszczan obija Marechal!

9:10
    Nieudana kiwka bełchatowian, ale LOTOS nie wykorzystuje kontry. Po chwili jednak piłka wraca na stronę gdańszczan. Szybka kontra i rozegranie na środek do Miki, który pewnie atakuje z drugiej linii!

8:10
    Przesunięta krótka na środek do Gawryszewskiego, a ten kiwką nad blokiem zdobywa punkt!

7:10
    Uriarte zablokował na skrzydle Mateusza Mikę!

7:9
    Nieudana zagrywka Marco Falaschiego, który trafia piłką prosto w siatkę.

7:8
    Po przerwie nie trafił zagrywką w pole Nicholas Marechal!

6:8
    Obity blok LOTOSu i to Skra prowadzi na pierwszej przerwie technicznej!

6:7
    Piłka przechodząca na stronę gdańszczan po serwisie Grzyba. Kontra gospodarzy i Mika atakuje przez dziurę w bloku!

5:7
    Tym razem pewny atak ze skrzydła Murphy Troya, który pewnie atakuje po skosie!

4:7
    Ucelowany zagrywką Schwarz! Kolejny as serwisowy w wykonaniu Mariusza!

4:6
    Kolejna znakomita zagrywka Wlazłego. Problemy w przyjęciu gdańszczan i autowy atak z sytuacyjnej piłki Troya!

4:5
    Nie kończy na skrzydle ataku Troy. Kontra rywali i na środku myli się Andrzej Wrona! Ale challenge na życzenie Falasci i jednak piłka była w polu!

4:4
    Znakomita zagrywka Mariusza Wlazłego! As serwisowy w samą linię!

4:3
    Mariusz Wlazły na skrzydle obija pojedynczy blok Mateusza Miki.

4:2
    Obroniony atak bełchatowian. Piłka po stronie LOTOSu. Rozegranie na skrzydło o Miki, który przebija się w jakiś sposób przez blok Skry!

3:2
    Przesunięta krótka na środek do Wojtka Grzyba, który pewnym atakiem zdobywa punkt!

2:2
    Kapitalna obrona Troya, ale przy kontrze myli się Grzyb. Po chwili pika wraca na stronę Trefla. Kolejna akcja i tym razem zatrzymany blokiem Schwarz!

2:1
    Tym razem pewny atak ze skrzydła Murphy Troya, który obija blok bełchatowian!

1:1
    Obity blok gdańszczan na skrzydle i piłka wychodzi na aut.

1:0
    Na początek kąśliwa zagrywka Gawryszewskiego. Piłka wraca na stronę LOTOSu a tam kontra i przez środek atakuje Grzyb!

0:0
    Pełna hala!

Jesteśmy na hali!

0:0
    A kto w tym pojedynku gigantów okaże się lepszy? Czy LOTOS wykorzysta atut własnej hali i wygra drugi mecz półfinałowy z mocną Skrą? Na te pytania odpowiedź poznamy już w sobotę! Na transmisję live zapraszamy od 20:00!
    Czy Falasca już obmyślił taktykę na LOTOS?

0:0
    Atutem gdańszczan będą po raz kolejny kibice. To jest jedna z najlepszych widowni w tym sezonie. Organizatorzy tego pojedynku spodziewają się, bagatela, 11 tysięcy kibiców! To będzie kolejny rekord LOTOSu w rozgrywkach ligowych i jeden z najlepszych wyników w całej Plus Lidze!

0:0
    W sezonie zasadniczym te zespoły zmierzyły się dwa razy. Najpierw bełchatowianie wygrali 3:2 na własnym terenie, a pod koniec rundy zasadniczej zdołali pokonań LOTOS w ERGO Arenie 3:1. Stąd też wygrana z gdańszczanami na ich własnym terenie nie byłaby niczym nowym.

0:0
    Skra jest zmęczona. Awansowała do Final Four Ligi Mistrzów po dwóch trudnych pojedynkach z Sir Safety Perugia. Tutaj leży przewaga po stronie gdańszczan. Oni swój mecz zagrali ostatnio tydzień temu w sobotę i mieli więcej czasu na regenerację. Ale od czego są rezerwowi! Skra ma dwie świetne szóstki, które potrafią wygrać z każdym. Tego nie można powiedzieć o LOTOSie, bo Anastasi od początku stawia na żelazną szóstkę!

0:0
    Sam fakt awansu do najlepszej czwórki Plus Ligi dla gdańszczan to ogromny sukces. Przed sezonem nikt nie zakładał takiego rozwoju sytuacji, ale w kuluarach mówiło się, że po zatrudnieniu Andrei Anastasiego i Mateusza Miki liczy się na taki scenariusz. Mimo wszystko, LOTOS jest w najlepszej czwórce i walczy o medal, a to ma ogromne znaczenie dla rozwoju trójmiejskiej siatkówki!
    Zadowolony po meczu Amerykanin na sopockim molo!

0:0
    Szok i niedowierzanie. Tak kibic patrzyli na wynik meczu z Bełchatowa, w którym LOTOS po raz pierwszy w swojej historii, pokonał Mistrza Polski – PGE Skrę Bełchatów! Duża zasługa w tym Murphy Troya, który w czwartym secie przy prowadzeniu rywali, wszedł na zagrywkę i trzykrotnie tak huknął, że wygrał gdańszczanom seta!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Piotr Grabowski

Trefl Gdańsk: Grzyb, Stępień, Falaschi, M'Baye, Schulz, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Ratajczak, Wierzbowski, Mika, libero: Gacek
    PGE GiEK Skra Belchatow: Lisinac, Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Muzaj, Uriarte, Włodarczyk, Winiarski, Brdjović, Marechal, libero: Piechocki, Tille