Chemik – impel 3:0 (koniec) | Atom Trefl – Budowlani 3:0 (koniec)
Sobota 14.03.2015, 17:30 • Ergo Arena, Sopot • Puchar Polski kobiet

0:0
    To wszystko z tego starcia. Dziękuje za uwagę. (19:07:35)

0:0
    Po niezłym spotkaniu PGE Atom Trefl Sopot łatwo pokonuje Budowlanych Łodź 3:0. Drugie spotkanie półfinałowe miało podobny przebieg jak pierwsze. Faworyzowane Sopocianki od pierwszej piłki dominowały i w każdym z setów nie dały szans rywalkom. Tak więc Sopocianki awansują do finału gdzie walczyć będą o Puchar Polski z Chemikiem Police!

0:0
    W trzecim secie obejrzeliśmy więcej walki. Łodzianki dobrze zaczęły i jedyny raz w tym spotkaniu prowadziły. Koło 12 punktów Sopocianki jednak się nie podniosły, objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca i ostatecznie zwyciężyły 25:19.

25:19
    Trzeci set skończony.

25:19
    Drugą piłkę meczową wykorzystują już Sopocianki! Skuteczny atak z lewego skrzydła!

24:19
    Jeszcze bronią się Łodzianki.

24:18
    Siatki dotykają Łodzianki. Pierwsza piłka meczowa!

23:18
    Kolejny punkt dla Sopocianek. Dwie piłki od wygrania meczu.

22:18
    Zablokowana Popovic na prawym skrzydle.

21:18
    Przynosi on efekt. Łodzianki psują zagrywkę.

20:18
    Szkoleniowiec Sopocianek reaguje i prosi o czas.

20:18
    Kolejny skuteczny atak Sieczki na lewym skrzydle.

20:17
    Skuteczny atak z lewego skrzydła Sieczki.

20:16
    To samo z drugiej strony robi Kaczorowska.

19:16
    Przedziera się przez podwójny blok Popovic.

19:15
    Jeszcze próbuje uratować sytuacje szkoleniowiec Łodzianek. Prosi o czas.

19:15
    Doskonały atak z lewego skrzydła Kaczorowskiej.

18:15
    Odpowiadają Sopocianki.

17:15
    Skuteczny atak z prawego skrzydła Popovic.

17:14
    Pycia próbowała atakować z przechodzącej piłki, została jednak zablokowana przez Bełcik.

16:14
    Skuteczny atak wprowadzonej Sikorskiej.

16:13
    Doskonały atak ze środka Tokarskiej. Sopocianki wróciły na dobre tory i obejmują już trzy punktowe prowadzenia.

15:13
    Ponownie blok. Tym razem zatrzymana na lewym skrzydle Grajber.

14:13
    Zablokowana Popovic.

13:13
    Sieczka tym razem obija blok.

13:12
    Ponownie zatrzymana Sieczka. Tym razem na prawym skrzydle.

12:12
    Psuje zagrywkę Popovic.

11:12
    Tokarska tym razem zatrzymana na środku.

11:11
    Sieczka zablokowana na prawym skrzydle.

10:11
    Niezawodna Zaroślińska kończy na prawym skrzydle.

9:11
    Leys zablokowana na lewym skrzydle.

9:10
    Po bloku kończy na lewym skrzydle Sieczka.

7:8
    Psują serwis Sopocianki i na pierwszej przerwie technicznej po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzą Łodzianki.

7:7
    Mocny atak z prawego skrzydła Zaroślińskiej.

6:7
    Przynosi on efekt. Skuteczny atak z lewego skrzydła Grajber.

6:6
    Szkoleniowiec Łodzianek poprosił o czas.

6:6
    Fatalny atak Polańskiej. Z przesuniętej krótkiej posyła piłkę w sitakę.

5:6
    Świetny serwis Leys. Courtois nie jest w stanie przyjąć piłki.

4:6
    Doskonały atak z drugiej linii Zaroślińskiej.

3:6

3:5
    Złe rozegranie Śliwy. Jej środkowa nie dochodzi do piłki na środku. Łatwy punkt Pge Atomu.

2:5
    Przynosi on efekt. Leys doskonale plasuje na lewym skrzydle.

1:5

1:5
    Kolejny świetny atak Popovic. Doskonały początek trzeciego seta Budowlanych.

1:4
    Popovic kończy z prawego skrzydła po bloku.

1:3
    Pierwszy punkt Sopocianek. Mocny atak z lewego skrzydła Leys.

0:3
    Kolejny błąd Cooper. Przechodzi linię środkową.

0:2
    Chyba pierwsza pomyłka w tym spotkaniu Cooper. Posyła piłke ze środka w aut.

0:1
    Dobry początek trzeciego seta Łodzianek. Kończy ze środka Pycia.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Drugi set jeszcze szybszy niż pierwszy. Sopocianki dominowały od pierwszej piłki i ostatecznie wygrały 25:12. Wygląda na to, że podobnie jak w pierwszym półfinale skończy się to szybko.

25:12
    Drugi set skończony.

25:12
    I spokojny koniec. Kończy ze środka Cooper.

24:12
    Kolejny doskonały serwis Tokarskiej i Łodzianki nie potrafią odpowiedzieć. Mamy pierwszą piłkę setową!

23:12
    Skuteczny atak z prawego skrzydła Popovic. Jednak zmiana decyzji po challengru. Sędziny wskazują na aut.

22:12
    Świetna zagrywka Tokarskiej. Sciurka nie jest w stanie skutecznie odebrać.

21:12
    Źle ponownie Ściurka. Tym razem z lewego skrzydła uderza w aut.

20:12
    Zablokowana na lewym skrzydle Ściurka.

19:12
    Popovic kończy mocnym atakiem z drugiej linii.

19:11
    Przekracza linię środkową podczas rozegrania Kajzer.

18:11
    Z drugiej strony to samo. Tym razem Sieczka zdobywa punkt po bloku Sopocianek.

18:10
    Popovic kończy na prawym skrzydle po bloku.

18:9
    Mocny atak Leys na lewym skrzydle, piłka odbija się od bloku, czujna była jednak Tokarska i kończy na czystej siatce.

17:9
    Cooper psuje serwis.

17:8
    Myli się tym razem na lewym skrzydle Sieczka.

16:8
    Drugi punkt z rzędu dla Budowlanych.

16:7
    Po przerwie skutecznie na lewym skrzydle Popovic. Kończy po bloku.

16:6
    Kapitalnie na prawym skrzydle kończy po bloku Zaroślińska. Miażdżąca przewaga Sopocianek. Na drugiej przerwie 10 oczek.

15:6
    Myli się na zagrywce Śliwa.

14:6
    W końcu punkt dla Budowlanych. Czas przynosi efekt. Skuteczny atak Ściurki.

14:5
    Kolejny czas dla szkoleniowca Łodzianek.

14:5
    PGE Atom Trefl nie zwalnia tempa. Skutecznie ze środka Cooper.

13:5
    Bełcik posyła asa. Nieco szczęśliwie bo piłka zatańczyła na siatce i zmyliła Łodzianki.

12:5
    Kiwka tym razem Zaroślińskiej na prawym skrzydle.

11:5
    To samo z drugiej strony. Polańska posyła piłkę z serwisu w aut.

10:5
    Tokarska myli się na zagrywce.

10:4
    Po przerwie ponownie doskonale Klaudia. Kapitalna kiwka na lewym skrzydle.

9:4
    O czas prosi szkoleniowiec Budowlanych.

9:4
    Świetnie Kaczorowska. Obija potrójny blok i kolejny punkt.

8:4
    Śliwa próbował kiwać została jednak przeczytana przez Cooper i skuteczny blok. 8:4 dla Sopcianek na pierwszej przerwie technicznej.

7:4
    Zaroślińska doskonale obija blok na prawym skrzydle.

6:4
    Kończy nieco szczęśliwie ze środka Polańska.

6:3
    Popovic idzie na zagrywkę, posyła piłkę jednak w daleki aut.

5:3
    Kończy po skosie z prawego skrzydła Popovic.

5:2
    Sieczka myli się na lewym skrzydle.

4:2
    Błąd Śliwy. Podwójne odbicie.

3:2
    Kończy piorunującym atakiem z prawego skrzydła Zaroślińska.

2:2
    Ładny atak Sieczki.

2:1
    Świetnie na lewym skrzydle Leys. Mija blok i łatwy punkt.

1:1
    Po bloku kończy na lewym skrzydle wprowadzona Grajber.

1:0
    Pierwszy punkt w drugim secie dla Sopocianek. Gwoździa na środku wbija Cooper.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    Szybki pierwszy set za nami. Od początku przeważały Sopocianki i wygrały go łatwo 25:16. Budowlani jeśli chcą wywalczyć cokolwiek w tym spotkaniu, w kolejnych setach muszą prezentować się o niebo lepiej.

25:16
    Pierwszy set skończony.

25:16
    Do trzech razy sztuka! Kończą w końcu Sopcianki. Skuteczny atak Zaroślińskiej.

24:16
    Myli się na prawym skrzydle Kaczorowska.

24:15
    Jeszcze się bronią Budowlani. Skuteczny atak z lewego skrzydła.

24:14
    Podwójne zagranie Łodzianek i mamy pierwszą piłkę setową!

23:14
    Wbija gwoździa na środku Cooper.

22:14
    Psuje zagrywkę Tokarska.

22:13
    Przynosi on efekt. Kaczorowska przebija się przed podwójny blok.

21:13
    O czas prosi szkoleniowiec Sopocianek.

21:13
    Sieczka idzie na zagrywkę i posyła dobrą piłkę. Kaczorwska źle odbiera.

21:12
    To samo z drugiej strony. Po bloku punkt zdobywa na lewym skrzydle Sieczka.

21:11
    Po bloku kończy na lewym skrzydle Kaczorowska.

20:11
    Popovic serwuje w siatkę.

19:11
    Zaroślińska myli się tym razem na prawym skrzydle. Autowy atak.

19:10
    Spory błąd Popovic, Zaroślinka przebiła prostą piłkę, ta jednak źle przyjęła i kolejny punkt dla Sopocianek.

18:10
    Szkoleniowiec Budowlanych prosi o drugi czas.

18:10
    Zablokowana na prawym skrzydle Polańska.

17:10
    Zaroślińska kończy mocnym atakiem na prawym skrzydle.

16:10
    Po przerwie skuteczny atak Popovic.

16:9
    Kolejna piłka dla PGE Atomu Trefla i na drugiej przerwie mają siedmiopunktową przewagę.

15:9
    Myli się na lewym skrzydle Leys. Piłka ląduje na aucie. Sopocinaki poprosiły jednak o Challenge i zmiana decyzji. Atak był po bloku.

14:9
    Popovic tym razem skutecznie. Kończy kontrę ładnym plasem.

14:8
    Zablokowana na lewym skrzydle Popovic.

13:8
    Świetny atak ze środka Cooper.

12:8
    Tym razem Bełcik się myli i posyła zagrywkę w siatkę.

12:7
    Ładna zagrywka Bełcik i Łodzianki nie potafią skutecznie przyjąć.

11:7
    Skutecznie na lewym skrzydle po bloku Kaczorowska.

10:7
    Pierwszy błąd w tym spotkaniu Zaroślińskiej. Myli się na prawym skrzydle.

10:6
    Przynosi on efekt. Ładna kiwka na prawym skrzydle Polańskiej.

10:5
    Szkoleniowiec Budowlanych reaguje i prosi o czas.

10:5
    Popovic myli się tym razem z drugiej linii. Piłka ląduje na aucie.

9:5
    Zaroślińska przebija się przez podwójny blok na prawym skrzydle.

8:5
    Ładnie na siatce Bełcik i na pierwszej przerwie prowadzą 8:5 Sopcianki!

7:5
    Ładny atak PGE Atomu z prawego skrzydła.

6:5
    Kończy z drugiej linii Popovic.

6:4
    Długą wymianę wygrywają Sopocianki.

5:4
    W końcu punkt Łodzianek. Kończy po bloku na lewym skrzydle Ściurka.

5:3
    Asa posyła Zaroślińska! Szczęśliwy bo piłka zatańczyła na siatce, ale jednak.

4:3
    Trzeci punkt z rzędu dla Pge Atom Trefla.

3:3
    Zaroślińska idzie na zagrywkę i posyła doskonałą piłkę, Budowlani nie potrafią odebrac.

2:3
    Dobry atak po prostej z prawego skrzydła Zaroślińskiej.

1:3
    Dobra zagrywka Pyci i z przechodzącej piłki kończą Budowlani.

1:2
    Tym razem myli się z zagrywki Cooper.

1:1
    Psuje serwis Ściurka.

0:1
    Pierwszy punkt dla Budowlanych. Kończy ze środka Pycia.

0:0

0:0
    Pierwsze szóstki:

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Leys, Bełcik, Cooper, Kaczorowska, Zaroślinska Libero: Durajczyk

Budowlani Łodź: Śliwa, Polańska, Sciurka, Popovic, Pycia, Sieczka Libero: Courtois

0:0
    Znamy składy w jakich wystąpią obie ekipy! Początek spotkania już za parę minut. Bądźcie z nami!

PGE Atom Trefl Sopot: Leys, Becik, Efimienko, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk, Tokarska, McClendon, Miros, Kaczmar, Fonoimoana

Budowlani Łódź: Śliwa, Polańska, Ściurka, Popovic, Pycia, Sieczka, Courtois, Pacak, Kajzer, Skrzypkowska, Grajber, Sikorska.

0:0
    Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Bez wątpienia zdecydowanym faworytem jest PGE Atom Trefl Sopot. Kurs u bukmacherów na ich wygraną wynosi ledwie 1.2, podczas gdy na Budowlanych3.60. Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się w sobotni wieczór. Początek spotkania o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego widowiska na lajfy.com!
    Tak prezentowały się zawodniczki PGE Atomu Trefl Sopot podczas treningu przedmeczowego:

0:0
    Budowlani Łodź sezon ligowy zakończyły na 7 miejscu z 32 oczkami na koncie i jak już wspomnieliśmy w pierwszej fazie play-offy mierzyć się będą z dzisiejszymi rywalkami. Ich dyspozycja pod koniec sezonu wygląda nieźle. Wygrały trzy z pięciu ostatnich spotkań w tym dwa kończące sezone, a uległy jedynie dwóm najlepszym zespołom Orlen Ligi 2:3 w Policach Chemikowi oraz w Sopocie z Treflem 0:3. Będą miały więc nadzieję, zrewanżować im się w dzisiejszym starciu.

0:0
    PGE Atom Trefl Sopot rozgrywki rundy zasadniczej Orlen Ligi zakończyło na pozycji wicelidera tabeli z 55 punktami na koncie ustępując jedynie Chemikowi Police. I co ciekawe w pierwszej rundzie fazy play off mierzyć się będą właśnie z Budowlanymi Łódź. Ich forma pod koniec sezonu wygląda rewelacyjnie. Ostatnią porażkę poniosły na początku z Stycznia z Chemikiem a w ośmiu ostatnich kolejkach wygrały wszystkie spotkania. Do dzisiejszego starcia przystępują więc z ogromnymi nadziejami.

0:0
    Obrończyniami Pucharu Polski są zawodniczki Chemika Police, które to w pierwszym półfinale mierzyć się będą z Impelem Wrocław. W finale więc zagrają zwycieżczynie obu półfinałów. Wszystkie starcia jak już wspominaliśmy rozgrywane są w Kędzierzynie Koźlu w hali Azotów, która może pomieścić 3375 osób.

Źródło: kedzierzynkozle.pl

0:0
    Przed nami drugie półfinałowe starcie turnieju finałowego o Puchar Polski rozgrywanego w Kędzierzynie Koźlu w którym PGE Atom Trefl Sopot mierzyć się będzie z Budowlanymi Łodź.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Kamil Marut

Atom Trefl Sopot: Leys, Becik, Efimienko, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska,Tokarska, McClendon, Miros, Kaczmar, Fonoimoana Libero: Durajczyk
    Grot Budowlani Łódź: Śliwa, Polańska, Ściurka, Popovic, Pycia, Sieczka, Pacak, Kajzer, Skrzypkowska, Grajber, Sikorska Libero: Courtois

Sędziowie: Katarzyna Sokół- Anna Niedbał