Pittsburgh – Detroit 1:5 (koniec)
Pittsburgh Penguins
1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Detroit Red Wings
Niedziela 15.03.2015, 17:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • National Hockey League

51:48
    Dwie minuty kary dla Zetterberga za atak kijem trzymanym oburącz.
    PERRON - 1:5

49:10
    Gol dla Pittsburgh!
    Bramkę zdobył DAVID PERRON.

GOOL! Jest honorowa bramka dla Pens. Crosby świetnie podał zza bramki do DAVIDA PERRON, który mocnym uderzeniem pokonuje Mrazka. 1:5.

45:57
    Downie po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu otrzymuje karę za niesportowe zachowanie.
    PULKKINEN - 0:5

43:02
    Gol dla Detroit!
    Bramkę zdobył TEEMU PULKKINEN.

GOL! TEEMU PULKKINEN upokorzył defensywę Penguins i zdobył swoje drugie trafienie dzisiejszego wieczora. 0:5.

36:44
    Ericcson dwie karne minuty za zahaczanie. Pens ponownie w przewadze.

34:05
    Kara techniczna dla Detroit za nadmierną ilość zawodników na lodzie.

30:35
    Letang na ławce kar za niesportowe zachowanie. Kara meczu.

29:43
    Pittsburgh zdobywa bramkę, ale sędziowie gola nie uznają! Gwizdy kibiców!

29:13
    Smith na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika.
    ZETTERBERG - 0:4

27:44
    Bramkę zdobył HENRIK ZETTERBERG.

GOL! Kolejna bramka dla Detroit. Fatalne gra Pittsburgh. Nyquist świetnie podał do HENRIKA ZETTERBERGA, który pewnie pokonuje Fleury'ego. 0:4.

23:19
    Świetna interwencja Mrazka po strzale Hornqvista z najbliższej odległości.
    ZIDLICKY - 0:3

20:39
    Bramkę zdobył MAREK ZIDLICKY.

GOL! Detroit wykorzystuje grę w podwójnej przewadze. Zetterberg podał do MARKA ZIDLICKIEGO, który atomowym uderzeniem pokonuje Fleury'ego. 0:3.

19:48
    Kolejna kara dla Pittsburgha. Dwie minuty dla Suttera za spowodowanie upadku przeciwnika.

19:18
    Seria wykluczeń. Kunitz, Martin i Abdelkader po dwie karne minuty za nadmierną ostrość.
    PULKKINEN - 0:2

18:06

GOL! Kolejna bramka dla Detroit. Pingwiny dały się zepchnąć do defensywy, Skrzydła dobrze rozegrały gumę i TEEMU PULKKINEN mocnym uderzeniem pokonuje Fleury'ego. 0:2.

4:56
    Kunitz nie trafia do odsłoniętej bramki Detroit!

3:26
    Ogromne zamieszanie pod bramką Pingwinów! Sędziowie przerywają grę.
    SHEAHAN - 0:1

1:21
    Bramkę zdobył RILEY SHEAHAN.

GOL! Świetnie Detroit rozpoczyna to spotkanie. Zidlicki mocno uderzał spod niebieskiej, tor lotu gumy zmienił RILEY SHEAHAN i Fleury nie miał żadnych szans na obronę. 1:0 dla Detroit.

0:33
    Obustronne wykluczenie. Perron i Quincey po dwie karne minuty za nadmierną ostrość.

Początek meczu za ok. 20 minut.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 50. Perron (Crosby, Hornqvist) – 2. Sheahan (Židlický, Smith), 19. Pulkkinen (Kronwall, Zidlicky), 21. Zidlicky (Zetterberg), 28. Zetterberg (Nyquist), 44. Pulkkinen (DeKeyser, Sheahan)

Pittsburgh Penguins: Fluery (od 27:44 Greiss) – Letang, Martin, Lovejoy, Ehrhoff, Cole, Scuderi – Hörnqvist, Crosby, Perron – Comeau, Sutter, Kunitz – Bennett, Spaling, Winnik – Downie, Lapierre, Adams
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Židlický, Smith – Glendening, Dacjuk, Tatar – Cole, Zetterberg, Abdelkader – Pulkkinen, Sheahan, Nyquist – Jurčo, Andersson, Miller

Sędziowie: McCauley, Skilliter – Mach, Racicot