Dynamo – Napoli 0:0 (koniec) | Dynamo Kij. – Everton 5:2 (koniec) | AS Roma – Fiorentina 0:3 (koniec)
Torino – Zenit 1:0 (koniec) | Ajax – Dnipro 2:1 (po dogrywce) | Inter – Wolfsburg 1:2 (koniec)
Besiktas – Club Brugge 1:3 (koniec) | Sevilla – Villarreal 2:1 (koniec)
AS Roma
0:3 (0:3)
ACF Fiorentina
Czwartek 19.03.2015, 19:00 • Olimpico, Roma • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy AS Roma zmierzy się z Fiorentiną. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadio Olimpico w Rzymie.

Na stadionie Fiorentiny, w obecności 23557 kibiców, padł remis 1:1. Roma wyrównała dopiero w 77 minucie za sprawą Keity, ale ten gol strzelony na wyjeździe daje im przewagę w tym starciu, bowiem u siebie wystarczy im bezbramkowy remis. O taki wynik jednak nie będzie łatwo, bo Fiorentina ma mocną ofensywę- strzeliła w lidze aż 39 bramek, a więc o jedną więcej, niż ich czwartkowi rywale.

Jeśli już mowa o Serie A, to Rzymianie zajmują w niej 2 miejsce i pozostaje im obrona tej pozycji, bowiem strata 14 punktów do pierwszego Juventusu jest już chyba nie do odrobienia. Fiorentina plasuje się na piątej lokacie, ale traci do Romy tylko 5 "oczek".
    W linku kadra gospodarzy na ten mecz.

Roma wprawdzie zajmuje wyższą pozycję w tabeli, ale nie wygrała od 4 spotkań. Przyjezdni zaś w ciągu ostatnich pięciu meczów wprawdzie przegrali dotkliwie z Lazio (0:4), ale zostawili w pokonanym polu Inter (1:0), AC Milan (w ostatniej kolejce, 2:1) i przede wszystkim Juventus (także 2:1). Widać więc, że ekipa z Florencji potrafi wygrywać z mocnymi rywalami, a to zwiastuje świetne widowisko na Olimpico, na relacje z którego zapraszam w czwartek o 19:00!

Mecz poprowadzi trójka arbitrów z Turcji. C. Çakιr jako główny, oraz B. Duran i T. Ongun jako asystenci.
    Legenda obu klubów- Gabriel Batistuta.

Za chwilę zaczynamy!

1

2
    Gospodarze od początku starają się uzyskać przewagę. Cały czas wymieniają piłkę pod polem karnym rywali.

3
    Fiorentina ruszyła z kontrą, ale Salah nie zdołał skutecznie zastawić piłki przed Manolasem.

4
    Bardzo groźny strzał Salah! Wydaje się jednak, że Skorupski kontrolował sytuacje i gdyby piłka zmierzała w światło bramki obroniłby to mocne uderzenie Egipcjanina!

6
    Aut dla Violi na wysokości pola karnego rywali. Babacar nie stracił futbolówki, zgrabnie ominąwszy wykonujących wślizgi rywali, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

7
    Rzut karny dla Fiorentiny!

8
    Rodriguez trafił do siatki z 11 metrów, ale sędzia cofnął akcję, bo jego partnerzy zbyt szybko ruszyli do piłki!

8
    Żółta kartka dla Holebasa.

9
    Basanta ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

9
    Gol dla Fiorentiny!
    GONZALO RODRIGUEZ pokonał Skorupskiego z 11 metrów! Polski bramkarz został zmylony.
    RODRIGUEZ - 0:1

11
    Roma chciała udzielić szybkiej odpowiedzi na bramkę rywali i prawie im się to udało! Pjanic uderzył z powietrza, ale minimalnie chybił!

12
    De Rossi został sfaulowany w środku pola. Roma błyskawicznie wznowił grę z rzutu wolnego, ale nie udało się zaskoczyć rywali.

14
    Strzał Gervinho został zablokowany i rzymianie wznowią grę z rzutu rożnego.

15
    Jedno przewinienie w polu karnym i teraz to Roma musi gonić wynik i przede wszystkim uważać, aby nie tracić już więcej bramek, gdyż oni strzelili na wyjeździe tylko jedną!

16
    Fernandez został bardzo ostro potraktowany przez rywala. To był faul na żółtą kartkę, ale arbiter nie zdecydował się na sięgnięcie po kartonik!

17
    Bardzo mocne dośrodkowanie po ziemi Holebasa, ale Savić przeciął to dogranie wślizgiem!

17
    Ostra centra z rzutu rożnego na głowę Torosidisa, ale Grek z racji siły dośrodkowania nie uderzył zbyt czysto i piłka minęła bramkę.

18
    Bramkę zdobył MARCOS ALONSO, ale niestety 99% udziału w niej miał polski bramkarz Łukasz Skorupski, który próbował złapać piłkę zanim ta wyjdzie na rzut rożny, ale zamiast tego zbił ją prosto pod nogi rywala, któremu pozostało trafić do pustej bramki.
    ALONSO - 0:2

19
    Długie wybicie do Ljajić, który utrzymał się przy piłce i rozegrał ją do boku, ale koledzy zwolnili akcję.

21
    Ależ szybko zdobywają bramki goście! JOSE MARIA BASANTA nie był pilnowany przy rzucie rożnym i z łatwością umieścił futbolówkę głową w bramce Skorupskiego! To już jest deklasacja, a minęło dopiero 21 minut!
    BASANTA - 0:3

23
    Neto świetnie wyszedł z bramki i głową wybił piłkę w głąb boiska!

24
    Niedokładny przerzut na prawe skrzydło do Joaquina, ale Hiszpan bije brawo koledze. Zabójcza skuteczność i pewność siebie prezentują dziś goście!

25
    Dośrodkowanie Keity z zupełnie nieprzygotowanej pozycji i piłka zostaje przechwycona przez obrońce, który rozoczyna kontrę!

26
    Tym razem jednak Violi nie udało się przedrzeć w pole karne rywali.

27
    Ofensywna zmiana w ekipie z Rzymu: Iturbe za Torosidisa.

27
    Bardzo dobra interwencja Neto, który zatrzymał strzał zza pola karnego!

29
    Skorupski ustawia obrońców, żeby tym razem nie zostawili rywala samego; rzut rożny dla Violi.

30
    Kibice na Olimpico są w szoku- w nieco ponad 20 minut ich gracze praktycznie pożegnali się z Ligą Europy. Musieliby teraz strzelić 4 bramki!

31
    Dobry odbiór Badelja w środku pola. Chorwat chciał posłać długie podanie w kierunku napastników, ale został zablokowany.
    Fatalne statystyki Skorupskiego.

34
    Marcos Alonso cofa piłkę na własną połowę. Fiorentina nie musi się już nigdzie śpieszyć i wymienia podania głównie wszerz boiska.

35
    Neto rzuca się w bok i broni uderzenie zza pola karnego. Próby graczy Romy są na razie albo niecelne, albo, tak jak w tym przypadku, niemrawe.

36
    Gervinho mocno wypuścił piłkę i wyprzedził rywala, ale ten nie poddał się i w ostatniej chwili wybił mu futbolówkę spod nóg. Tylko korner dla miejscowych.

37
    Po chwili mamy faul gracza Violi i będzie kolejne dośrodkowanie w pole karne Neto, tym razem z rzutu wolnego.

38
    Skrzydłowi Romy nie mają dziś zbytniej siły przebicia. Ich centry są blokowane, bądź zatrzymują się na pierwszym obrońcy.

39
    Iturbe dotyka piłki ręką i to koniec nieźle zapowiadającej się akcji Romy.

40
    Długi dorzut w kierunku Salah, ale Yanga-Mbiwa najpierw przejął piłkę, a następnie wybił ją daleko na połowę rywali.

41
    Savić schodzi z boiska z powodu urazu, a zastępuje go Tomović.

43
    Z Graczy Romy uszło całe powietrze. Niby starają się rozgrywać szybko i z polotem, ale jest w tym dużo niedokładności.

44
    Już trzecia zmiana w pierwszej połowy! Keita także złapał kontuzję i schodzi z boiska. Na placu gry pojawia się Verde.

45
    Aut dla Violi. Holebas przejął podanie, ale nie opanował futbolówki i Viola wykona wrzut z boku kilkanaście metrów bliżej bramki przeciwników.

45+1
    2 minuty doliczone do czasu gry pierwszej połowy.

45+2
    Po kolejnym zablokowanym dośrodkowaniu Roma będzie miała rzut rożny. Iturbe wprawdzie wygrał pojedynek o górną piłkę, ale uderzył ją nieczysto.

45+3

Potężna porcja gwizdów żegna graczy Romy, którzy z opuszczonymi głowami schodzą do szatni. Najbardziej zagorzali kibice opuścili już swoją trybunę! Ciężko wyobrazić sobie, że Roma strzeli 4 gole w drugiej połowie. Nie takie rzeczy zdarzały się w futbolu, ale rzymianie są dziś zwyczajnie w kiepskiej formie. Miejmy nadzieję, że mimo to będą walczyć i stworzą ładne widowisko w drugiej połowie, na którą zapraszam już za kilkanaście minut!
    Przy dzisiejszej formie strzeleckiej gości może będą oni w stanie wyrównać bilans bramek w pojedynkach między tymi ekipami.

46

47
    Dobry wślizg Florenziego. Aut dla Romy, ale gospodarze nie mogą przebić się skrzydłem, bo jest tam gęsto od zawodników gości.

48
    Mogło być 4:0! Salah pięknie zwiódł dwóch obrońców, z czego tego drugiego samym balansem ciała i uderzył technicznie w kierunku dalszego słupka, ale Skorupskiego uratowała poprzeczka!

49
    Pjanić miał trochę wolnego miejsca przed polem karnym przeciwników i postanowił niezwłocznie z tego skorzystać, ale jego strzał był zbyt słaby, aby zaskoczyć Neto.

51
    Verde długo nie podnosił się z murawy i sędzia przerwał grę.

53
    Skorupski znów próbował zapobiec rzutowi rożnemu, ale tym razem mu się to udało i będzie tylko aut dla Violi. Niemniej serca kibiców, którzy zostali na stadionie na pewno mocno zadrżały.

54
    Znów rozpędził się Salah, podał w tempo do Babacarao, ale uderzenie Senegalczyka w kierunku dalszego słupka z kilku metrów obronił Skorupski! Tym razem polski bramkarz spisał się bardzo dobrze, ale to dopiero pierwsza jego udana interwencja w tym meczu.

56
    Salah jest bardzo aktywny, ale tym razem nie zdołał przedrzeć się w pole karne.

57
    Długie podanie do Joaquina, Hiszpan wychodził już na czystą pozycję, ale Skorupski go uprzedził i wybił piłkę z 16 metra!

58
    Astori zastępuje Yanga-Mbiwe. To ostatnia roszada w drużynie gospodarzy.

59
    Bardzo mocny strzał Florenziego z okolic narożnika pola karnego, ale futbolówka przechodzi obok bramki. Nie potrafią wstrzelić się piłkarze Romy.

60
    Gervinho miał 100% sytuacje! Po świetnym podaniu w uliczkę wybiegł sam na sam z Neto, minął go, ale stracił na to zbyt dużo czasu i został dogoniony i powstrzymany wślizgiem przez obrońcę!

62
    Joaquin pokazywał sędziemu, że był faulowany, ale ten puścił grę. Roma ruszyła z kontrą, ale ich akcja ugrzęzła w martwym punkcie, kiedy Gervinho zbyt długo holował futbolówkę, zamiast strzelić lub podać.

63
    Vargas zastąpi Babacara w ekipie gości.

65
    Dwa faule w ciągu kilku minut Holebasa, który ma już na koncie żółtą kartkę. Sędzia upomniał gracza. Następne przewinienie może skończyć się dla niego przedwczesnym opuszczeniem boiska!

67
    Iturbe skutecznie zastawiał piłkę, ale gdy oddał ją do Holebasa, ten został sfaulowany. Szansa na bramkę honorową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
    Olimpico zaczęło pustoszeć już przed przerwą, ale trudno się dziwić rozgoryczeniu kibiców.

70
    Verde zgrabnie odwrócił się z piłką i mimo, że się przewrócił zdążył odegrać do partnera.

72
    Gospodarze długo utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Gracze Violi stoją bardzo blisko siebie i bronią się z głową.

74
    Florenzi opanował futbolówkę tuż przed linią boczną i przedarł się w pole karne, ale po chwili wściekły doskoczył do sędziego liniowego, bo ten orzekł, że piłka przekroczyła linię! Sędzia główny jednak zmienił swoją decyzją po konsultacji z drugim liniowym i będzie rzut rożny dla Romy.

75
    Kwadrans do końca, ale nie zanosi się, jak na razie, na kolejne bramki. Violi w zupełności wystarczy to, co mają, a Romie ciężko gra się dzisiaj w ataku.

77
    Florenzi dostał górną piłkę, ale była ona minimalnie za mocna i uderzył końcową buta, przez co strzał był zbyt lekki!

78
    Salah gra dzisiaj bardzo dobrze, ale ma pecha! Tym razem jego uderzenie sprzed szesnastki zatrzymało się na słupku!

78
    Ljajić dostał żółtą kartkę.

79
    Kapitan Violi- Valero opuścił plac gry, a zastąpił go Aquilani. To ostatnia roszada w tym spotkaniu.

81
    Aut dla Romy. Do końcowego gwizdka kilka minut, a Roma nadal nie ma lepszego pomysłu, niż długie wymienianie piłki wszerz boiska i czekanie na okazję.

83
    Długie podanie w kierunku Salah, ale obrońcy Romy byli w przewadze i bez problemu zgrali futbolówkę do Skorupskiego, który wznowił grę długim wykopem.

84
    Viola stara opiera teraz swoją grę na prostych środkach. Niemniej mogą one przynieść skutek, bo gracze Romy są przesunięci mocno do przodu.

85
    Vargas zmylił rywala, który wykonywał wślizg. Peruwiańczyk uderzył zewnętrznym podbiciem, ale trafił w interweniującego defensora rywali.

86
    Korner dla Romy. Zbyt krótkie dośrodkowanie, ale gospodarze utrzymują inicjatywę.

88
    Ljajić nie wytrzymał napięcia! Głupi faul Serba i zostaje on wyrzucony z boiska!

89
    Skorupski przechwytuje piłkę. Musi wyganiać partnerów na połowę rywali, bo nikt już specjalnie nie kwapi się do ataku.

90
    Sędzia widocznie chce oszczędzić gospodarzom cierpień- doliczył tylko minutę do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Arbiter nawet nie pozwolił Romie na wykonanie rzutu rożnego i zakończył to spotkanie!

90+1

Sfrustrowany trener gospodarzy wykłóca się jeszcze o coś z sędziami, ale to już nie nie da i jego drużyna w fatalnym stylu żegna się z Ligą Europy. Roma zaczęła z animuszem, ale nie była skupiona w obronie, oraz niestety nie miała dziś pewnego człowieka w bramce i pozostaje jej tylko walczyć o to, aby bronić drugiego miejsca w Serie A. Na szczególne wyróżnienie zasługuje dziś Mohammed Salah, który trafił dziś w słupek i poprzeczkę, ale mimo, iż nie zdobył bramki za każdym razem gdy miał piłkę obrona Romy mogła się obawiać. Dziękuję za uwagę i zapraszam na mecze LE zaczynające się o 21:00, a więc już za kilka minut! (20:53:57)
    4-1 w dwumeczu i bardzo pewny awans Violi do ćwierćfinałów!