Lyon – Nice 1:2 (koniec) | Bastia – Guingamp 0:0 (koniec) | Caen – Metz 0:0 (koniec)
Évian TG – Montpellier 1:0 (koniec) | Rennes – Nantes 0:0 (koniec) | Toulouse – Bordeaux 2:1 (koniec)
Toulouse FC
2:1 (1:1)
Girondins Bordeaux
Sobota 21.03.2015, 20:00 • Stadium Municipal, Tuluza • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (21:56:37)
    Punkty zostają w Tuluzie.

Równie ważne co niespodziewane zwycięstwo Toulouse. Pokonali drużynę, która przed tygodniem rozprawiła się z PSG, które kilka dni wcześniej wyrzuciło z Champions League Chelsea. To właśnie urok futbolu. Tuluza nie miała przewagi optycznej, ani statystycznej, a jednak była skuteczniejsza i dojrzalsza w niektórych fragmentach meczu. Pierwszego gola zdobyła w 18. minucie, ale dość szybko dała się skarcić po stałym fragmencie. W drugiej połowie gospodarze odzyskali prowadzenie i tym razem dochowali je do ostatniego gwizdka. Tak naprawdę Bordeaux goniło wynik niemrawo. Owszem, mogło wyrównać, gdyby Saivet miał lepiej ułożoną stopę, ale generalnie nie zagrało dobrego meczu. W ten sposób oddala się od europejskich pucharów, a Toulouse przybliża do utrzymania w Ligue 1.

90+4

90+3
    Sane już w drodze do szatni. Zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul taktyczny.

90+2
    Wrzutka za wrzutką w pole karne Tuluzy, ale gospodarze starają się nie popełnić już takiego błędu jak w 88. minucie.

90
    Doliczone 4 minuty.

89
    Sirieix za Trejo. Ten drugi był aktywny przede wszystkim w pierwszej połowie.

88
    Po przeciwnej stronie boiska Braithwaite trafił w dogodnej sytuacji w Carrasso. Niewykorzystane sytuacje...
    Ale pudło!

87
    Ale pudło! Trudno uwierzyć! Akcja zmienników powinna przynieść wyrównanie, ale niepilnowany Saivet nie potrafił strzelić z bliska między słupki. Podawał w tej sytuacji Traore!

85
    Kontra! Strzelił Doumbia i z problemami, na raty bronił Carrasso. Bramkarze nie są dziś pierwszoplanowymi aktorami widowiska. Raczej nie mogą spodziewać się wysokich not w prasie.

84
    Lepsza wymiana podań i dobry drybling Thelina. Napastnik Bordeaux uwolnił się spod opieki obrońców i sprawdził czujność bramkarza strzałem z linii pola karnego. Ahamada nie dał się zaskoczyć!

83
    W ataku Żyrondyści, choć w ostatnich minutach ich akcje wyglądają na dość niemrawe i chaotyczne. Coraz mniej czasu, żeby uratować choć remis na Stadium Municipal.

81
    Trzecia i ostatnia zmiana u gości: Saivet za doświadczonego Czecha Plasila.
    Kontrowersyjna interwencja.

79
    W międzyczasie Ilori ostro zaatakował wślizgiem Akpa-Akpro w okolicach linii pola karnego i gospodarze domagali się rzutu karnego. Sędzia nie przychylił się do ich próśb.

78
    Teraz jest premierowa roszada w Toulouse: Braithwaite za autora pierwszego gola – Ben Yeddera.

76
    Aktualnie chwila przestoju w grze jest spowodowana kontuzją Tisseranda. Na razie w obozie gospodarzy bez zmian personalnych.

Gole: 18. Yedder, 61. Kana-Biyik – 28. Rolan

Kartki:   31. Yago (TOU), 62. Pesic (TOU) – 17. Plasil (BOR), 62. Sane (BOR), 62. Khazri (BOR)   90+3. Sane (BOR)

Toulouse FC: Ahamada – Tisserand, Yago, Kana-Biyik, Moubandje – Doumbia, Bodiger, Trejo (89' Sirieix), Akpa-Akpro – Pesic, Ben Yedder (78' Braithwaite).

Zmiany: Vidal – da Silva, Hassani, Sirieix, Regattin, Aguilar, Braithwaite.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Ilori, Sane, Contento – Chantome, Yambere (67' Traore), Plasil (81' Saivet) – Rolan, Thelin, Khazri (67' Maurice-Belay).

Zmiany: Prior – Faubert, Traore, Sertic, Saivet, Maurice-Belay, Crivelli.

Sędziowie: Ruddy Buquet