Colorado Rapids – New York City 0:0 (koniec)
New York City FC
Sobota 21.03.2015, 21:00 • Dick's Sporting Goods Park • Amerykańska MLS

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Na lajfach tworzymy historię! To będzie 2. w historii relacja z Major League Soccer na największym portalu zajmującym się relacjami na żywo! W sobotę zapraszamy państwa doDenver w stanie Colorado, gdzie Rapids podejmą New York City FC!

Po dwóch kolejkach NYFC zajmują pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej, ale nie ma co wyciągać z tego daleko idących wniosków. Dla debiutanta w MLS już kwalifikacja do fazy play-off, będzie olbrzymim sukcesem.

Rapids dziś rozegrają dopiero 2. spotkanie w sezonie. W pierwszej kolejce podopieczni Pablo Mastroeniego pauzowali, a przed tygodniem zremisowali bezbramkowo z Philadelphia Union.

Największymi wzmocnieniami ekipy Rapids są Brazylijczyk Marcelo Sarvas (Mistrz MLS z LA Galaxy z poprzedniego sezonu) oraz Zack McMath z Philadelphia Union.

W meczu przeciwko NYFC na pewno nie zagra Bobby Burling, który na inaugurację przeciwko Union, obejrzał czerwoną kartkę. Rapids 22 minuty tamtego meczu musieli grać w osłabieniu.

Colorado Rapids: Irwin – Harrington, O'Neill, Sjoberg, Burch – Cromin, Pittinari – Sanchez, Powers, Torres – Badji
    Rezerwowi: MacMath, LaBrocca, Sarvas, Newnam, Ramirez, Watts, Alvarez

New York City FC: Saunders – Brovsky, Wingert, Hernandez, Facey, Jacobsson, Mix Diskerud, Grabavoy, Velsqez, Villa, Nemec
    Rezerwowi: Fitzgerald, Kwame Watson-Siriboe, Poku, Ballouchy, Calle, Mullins, Shelton

Sędziowie: Główny: Sorin Stoica
    Asystenci: Jonathan Johnson, White.

Wiemy już, że spotkanie nie rozpocznie się punktualnie o 21:00, ale spokojnie, trzymamy rękę na pulsie i będziemy Państwa informować na bieżąco!

Zawodnicy są już na murawie, za moment hymn Stanów Zjednoczonych!

Sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka arbitra!

1

1
    Rozpoczynają piłkarze Colorado Rapids, którzy w swoich bordowo-białych strojach. New York City FC na błękitno-biało!

2
    Pierwsza próba z dystansu gospodarzy, ale Saunders bardzo dobrze ustawiony!

4
    Wysoki pressing gospodarzy w pierwszych minutach.

5
    Centra z lewego skrzydła Sancheza, ale zbyt mocna, żeby Badji doszedł do tego zagrania.

6
    David Villa na pierwszym spalonym tego meczu.

7
    Goście długo rozgrywają piłkę przed polem karnym rywala, w końcu NYFC przechodzą do ataku pozycyjnego...

8
    Badji dośrodkowuje z prawego skrzydłą, a Torres opanowuje piłkę w polu karnym. Jego uderzenie w bliższy róg bramki odbija do boku Saunders!

10
    Fatalny błąd Irwina, który nie złapał piłki po szarży Nemeca, ale napastnik NYFC nie dogonił futbolówki, zanim ta opuściła boisko!

11
    Piłka wraca do Saundersa, a ten nieatakowany rozgląda się jak rozegrać akcję gości.

12
    Otwarte spotkanie w pierwszych minutach, gramy od jednej bramki do drugiej, ale brakuje klarownych sytuacji do strzelenia gola.

13
    Rzut wolny z prawego skrzydła NYFC, okazja do centry w pole karne...

14
    Ależ fatalny kiks z rzutu wolnego, piłka dośrodkowana... w trybuny za bramką. David VIlla zalicza więc swój pierwszy, mega kiks w MLS.

15
    Irwin wznawia grę sprzed piątego metra od własnej bramki.

16
    Korner dla Rapids!

17
    Bardzo ciekawa próba Burcha z 27 metrów, ale piłka o jakieś 50 cm minęła lewy słupek Saundersa!

18
    Powers leży w polu karnym NYFC, ale pan Stoica ani myśli używać gwizdka.

20
    Aut dla Rapids na wysokości pola karnego rywala.

21
    Głową z 5 metra uderza Powers, ale przenosi futbolówkę nad bramką.

22
    Spokojne tempo w ostatnich minutach, oba zespoły bardzo dobrze przesuwają się w defensywie.

24
    Czekamy na więcej, po obiecującym początku oba zespoły wyraźnie zwolniły tempo.

25
    Kolejny aut w środkowej strefie boiska dla Rapids...

26
    Villa próbował z 18 metrów, ale jego uderzenie zablokowane i bez problemów piłkę łapie Irwin.

27
    Nie mają pomysłu gospodarze na zawiązanie akcji ofensywnej, nie wygląda dobrze gra Colorado od kilku minut.

28
    Villa pada na 25 metrze, ale arbiter nakazuje grać dalej, Rapids suną z kontrą!

29
    Villa uprzedzony w pojedynku główkowym z O'Neillem, przenosimy się na połowę NYFC.

30
    Rzut wolny dla Rapids z 35 metrów, zapewne doczekamy się dośrodkowania w pole karne Sanudersa.

31
    Centra Sancheza w pole karne z rzutu wolnego zbyt mocna, Powers nie miał szans dojść do tej piłki.

33
    Saunders wznawia grę od rzutu wolnego we własnym polu karnym,

34
    Niezła próba Powersa z 18 metrów, piłka przelatuje tuż obok prawego słupka Saundersa! Oj zadrżały teraz serca kibiców NYFC!

35
    W ostatnich minutach gra nowojorczyków kompletnie się nie klei, Villa i Nemec kompletnie odcięci od podań.

36
    Rzut wolny w środkowej strefie boiska dla Rapids.

37
    Arbiter upomina Brovsky'ego, a grę wznawiają gospodarze.

38
    Torres faulował rywala w ofensywie, goście zaczną od wolnego na swojej połowie boiska.

40
    Rzut wolny dla NYFC, David Villa przymierza się do uderzenia. Oby nieco lepiej, niż kilkanaście minut z prawej strony pola karnego...

41
    Ciekawie rozegrany rzut wolny nowojorczyków, ale ostatecznie zaczną tylko od rożnego.

42
    Powers uwikłał się w drybling z trójką rywali. Szkoda, bo nieźle z kontrą wychodzili gospodarze, ale napastnik Rapids był kompletnie osamotniony.

43
    Piłka wycofana do Irwina, który dalekim wykopem wznawia grę swojej ekipy, ale... wprost do nowojorczyków.

44
    Rzut wolny dla NYFC w środkowej strefie boiska, długo celebrują wznowienie goście.

45

Do przerwy NYFC rozgrywają najsłabsze 45 minut w tym sezonie. Rapids mieli kilka okazji, ale Saunders za każdym razem odbijał piłkę do boku. Wracamy za kwadrans!

46

46
    Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę bez zmian.

47
    Strzał Davida Villi, ale metr obok bramki.

48
    Badji leży na boisku, ale wygląda na to, że za chwilę wróci do gry.

49
    Żółta kartka dla Badjiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

51
    Facey z kartką dla NYFC.

52
    Rzut wolny z około 25 metrów dla gospodarzy.

53
    Uderzenie Burcha świetnie broni Saunders.

54
    Strzał Davida Villi, z największym trudem sparował Irwin. Hiszpan uderzył lewą nogą w długi róg, a golkiper dał popis swoich umiejętności.

55
    Korner dla drużyny z Colorado, ale dośrodkowanie Sancheza nie znalazło adresata.

56
    Duże zamieszanie pod bramką Soundersa, ale gwizdek sędziego zatrzymuje tę akcję.

Znów zakotłowało się pod bramką gości, ale obrońcy wyjaśniają sytuację.

58
    Alvarez zmienia Badjię w ekipie Rapids.

59
    Gramy w środkowej strefie boiska, oba zespoły mają spore problemy z zawiązaniem dłuższej akcji pozycyjny.

60
    Aut w okolicy linii środkowej dla gości.

61
    Shelton zmienia Nemeca w ekipie NYFC.

62
    Świetna okazja Torresa, który wyszedł sam na sam z Saundersem, ale bramkarz NYFC zachował zimną krew i odbił piłkę na rzut rożny!

62
    Korner dla Rapids.

63
    Koncert rzutów rożnych pod bramką Saundersa.

65
    NYFC całym zespołem na swojej połowie, gdy Rapids rozgrywają, ale na razie przynosi to oczekiwany efekt, gubią się podopieczni Mastroeniego!

66
    Ciekawa próba Davida Villi, który uderza "spod kolana", ale nieco za wysoko, piłka przelatuje nad bramką Irwina!

67
    Znów NYFC całym zespołem na całej połowie, chyba nieco zbyt mocno cofnęli się przyjezdni.

68
    Saunders wznawia grę sprzed piątego metra sprzed piątego metra od własnej bramki.

69
    Długo celebruje wznowienie gry Saunders, arbiter już upominał go, pokazując sugestywnie na kieszonkę z kartkami.

70
    Villa traci piłkę na 25 metrze, rusza kontra Rapids.

71
    Sanchez nie doszedł do prostopadłej piłki w polu karnym NYFC.

72
    Ramirez zmienia Powersa w ekipie Rapids.

73
    Uderzenie z pierwszej piłki z 18 metrów Diskeruda, ale nie przygotował sobie pomocnik NYFC tego strzału.

75
    Shelton w pierwszej akcji ofensywnej, środkiem próbuje przedrzeć się rezerwowy City.

76
    David Villa próbował zaskoczyć Irwina przy bliższym słupku, ale pewna interwencja golkipera Rapids.

77
    Uderzenie Torresa z prawej strony pola karnego, ale upadał już na murawę zawodnik Rapids.

78
    Marcelo Sarvas zmienia Sancheza w ekipie Rapids.

79
    Saunders opatrywany przez służby medyczne, dłuższa przerwa w grze.

80
    Golkiper NYFC już "naprawiony" przez medyków, gramy w komplecie.

81
    17 692 widzów w Denver!

82
    Facey wylatuje z boiska! Druga żółta kartka rezerwowego NYFC!

83
    Rzut wolny dla Rapids z 19 metrów, Saunders ustawia 4-osobowy mur.

84
    Mix Diskerud opuszcza plac gry, w jego miejsce Watson-Siriboe.

86
    Kolejna okazja dla Rapids, Mastroeni szaleje przy linii bocznej, tym razem Cronin celował przy dalszym słupku bramki Saundersa, ale piłka przelatuje tuż obok!

87
    NYFC zamknięci na 25 metrze przed własną bramką, ale... Cronin znów decyduje się na strzał i znów piłka obok bramki.

88
    Saunders wznawia grę sprzed piątego metra od własnej bramki.

89
    Końcówka zdecydowanie dla gospodarzy, goście marzą już o końcowym gwizdku.

90
    Marcelo Sarvas uderza z 22 metrów, płasko, ale jakieś 2 metry obok prawego słupka bramki NYFC.

90+1
    Saunders za przedłużanie gry, ukarany kartką.

90+2
    5 minut doliczonych w Denver!

90+3
    Saunders wznawia grę od rzutu wolnego przed własnym polem karnym.

90+4
    Wingert ukarany kartką za zbyt długie wznawianie gry od rzutu z autu.

90+5
    Jeszcze rzut rożny dla Rapids, ależ spieszy się gospodarzom!

90+5
    Festiwal kornerów w końcówce! Kolejny dla Rapids!

90+5

Bezbramkowy remis w Denver! Z tego wyniku zdecydowanie bardziej zadowoleni są goście, którzy w końcówce urządzili sobie prawdziwą obronę Częstochowy... David Villa dziś nie błyszczał, ale nie miał wsparcia w drugiej linii. Nie błyszczeli dziś Diskerud i Velasqez, a Nemeca właściwie nie zauważyłem na boisku... Rapids remisują drugi mecz w sezonie, a NYFC pozostają niepokonani po 3 potyczkach! (23:04:50)