Sopot – Kutno 90:83 (koniec) | Słupsk – Włocławek 85:71 (koniec) | Zielona Góra – Tarnobrzeg 71:65 (koniec)
Dąbrowa Górnicza – Lublin 104:95 (koniec) | Koszalin – Starogard Gdański 82:89 (koniec)
Stelmet BC Zielona Góra
71:65 (18:18, 37:30, 51:50)
Siarka Tarnobrzeg
Sobota 28.03.2015, 18:00 • Hala CRS, Zielona Góra • Tauron Basket Liga

Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live! (19:41:54)

Fatalny mecz jeśli chodzi o skuteczność z obu stron. zielonogórzanie, jak przystało na wicelidera, wyszli z tego pojedynku zwycięsko, pomimo, że minutę przed końcem jeszcze przegrywali.

40:00
    Koniec meczu. (71:65)

39:59
    Hrycaniuk raz celnie na koniec z linii rzutów osobistych! (71:65)

39:45
    Koszarek niecelnie z dystansu, przechwyt piłki po chwili jednak przez zielonogórzan i rozegranie do Hosleya, który wsadem za dwa! (70:65)

38:55
    Hosley pewnie za dwa! (68:65)

38:30
    Za dwa Patoka! Goście nie dają za wygraną! (66:65)

37:50
    Niecelnie goście. Szybka akcja gospodarzy i wsad Hosleya! Przerwa na żądanie dla przyjezdnych! (66:63)

36:13
    Na zmianę, najpierw strata tarnobrzeżan, a potem zielonogórzan. Fatalny mecz z obu stron i przerwa dla szkoleniowca gości! (59:63)

35:19
    Trzy razy celnie! (59:63)

35:19
    Faulowany Robinson przy rzucie za trzy i trzy osobiste! (56:63)

35:04
    Po przerwie strata Koszarka i szybka akcja rywali zakończona kolejną dwójką Williamsa! (56:63)

34:15
    Niecelnie Hosley i szybka kontra gości. Rozegranie na obwód do Patoki, a ten za trzy! Przerwa na żądanie dla Stelmetu! (56:61)

33:38
    Ależ ten Williams się rozegrał! Kolejna trójka! (56:58)

33:10
    Dwa punkty efektownym wsadem zdobywa Adam HRycaniuk! (56:55)

32:34
    Goście jednak nie chcą dać odjechać rywalom i za dwa z półdystansu Miller! (54:55)

32:00
    W odpowiedzi trójka Koszarka! (54:53)

31:20
    Od początku oba zespoły źle w ataku. Tę fatalną passę kończy Williams i trafia za trzy! (51:53)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (51:50)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (51:50)

29:59
    Za trzy w ostatniej sekundzie akcji Williams! (51:50)

29:37
    Raz celnie! (51:47)

29:37
    Faulowany Lalić i przed nim dwa osobiste! (50:47)

29:33
    Fatalnie w ataku grają oba zespoły. Na zmianę mylą się goście i gospodarze. (50:47)

28:05
    Po przerwie celnie Lalić! Co prawda dopiero za drugim razem, ale skutecznie! (50:47)

27:49
    Strata Robinsona. Przechwyt przyjezdnych i szybka kontra zakończona wbiegnięciem pod kosz Wysockiego i dwoma punktami! Przerwa dla Stelmetu! (48:47)

27:19
    I dwa razy celnie! (48:45)

27:19
    Faulowany Wysocki przy rzucie i dwa osobiste przed nim! (48:43)

27:05
    Błąd 24 sekund Stelmetu! (48:43)

26:40
    Rzut wysockiego niecelny. Dobitka Patoki już tak! (48:43)

25:44
    Po przerwie celnie za dwa z półdystansu Patoka! (48:41)

25:39
    Przerwa dla szkoleniowca Jeziora Tarnobrzeg! (48:39)

25:09
    Niecelnie goście. Wykorzystują to zielonogórzanie i za trzy po podaniu Cela trafia Hosley! (48:39)

24:21
    W odpowiedzi za dwa Koszarek! (45:39)

Za trzy z obwodu po indywidualnej akcji Miller! (43:39)

23:54
    Dwa razy celnie! (43:36)

23:54
    Faulowany Hrycaniuk staje na linii rzutów wolnych! (41:36)

23:32
    Za dwa z dystansu Miller! (41:36)

23:22
    Błyskawiczna odpowiedź zielonogórzan i za dwa Hrycaniuk! (41:34)

23:10
    Strata Koszarka w ataku. Szybka kontra rywali i za dwa Patoka! (39:34)

22:45
    Strata w ataku Hrycaniuka wskutek faulu ofensywnego! (39:32)

22:26
    Zarówno gospodarze jak i goście nie grzeszą skutecznością. Fatalne rzuty z obu stron. (39:32)

21:23
    Cel wpada pod kosz i trafia za dwa! (39:32)

20:47
    Za dwa z półdystansu trafia Williams! (37:32)

20:25
    Stelmet nie zaczął dobrze. Najpierw trzy niecelne rzuty, potem strata Cela. (37:30)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (37:30)

20:00
    Druga kwarta skończona. (37:30)

19:56
    Nie udała się akcja gospodarzy. Zamojski zbiega pod kosz i nie trafia. Zbiera piłkę jednak Cel i wsadem punktuje! (37:30)

19:28
    Goście niecelnie, ale o czas prosi szkoleniowiec Stelmetu, bo to jego zawodnicy w posiadaniu piłki! (35:30)

19:05
    Strata tarnobrzeżan. Spokojne rozegranie piłki przez Stelmet i za trzy Chanas! (35:30)

18:40
    Koszarek podaje wysoką piłkę do Cela, który już wisi nad koszem i zdobywa efektownym wsadem dwa punkty! (32:30)

18:21
    Dwa niecelne rzuty, ale za trzecim już celnie! Za dwa trafia Wall! (30:30)

17:40
    Cel z dystansu za dwa! (30:28)

16:49
    Tylko raz celnie. Szybka akcja gospodarzy i za dwa trafia Cel! (28:28)

16:37
    Wall faulowany przy rzucie i przed nim dwa osobiste! (26:27)

16:03
    Źle w ataku przyjezdni. Szybka kontra Chanasa, który skutecznie w sytuacji sam na sam z koszem zdobywa dwa punkty! (26:27)

15:30
    Zamojski z dystansu za dwa! (24:27)

15:06
    Niecelnie Hrycaniuk. Odpowiedź rywali i za dwa z półdystansu Wysocki! (22:27)

14:31
    Za trzy po dłuższej przerwie z dalekiego dystansu i po stracie zielonogórzan trafia Williams! (22:25)

13:54
    Oj w tym meczu zbyt wiele błędów. Po przerwie najpierw niecelnie goście, a potem strata Lalicia. Nie wykorzystują to przyjezdni, którzy znów źle w ataku. Tak samo jak chwilę później Stelmet! (22:22)

12:50
    Za dwa po kontrze trafia Hosley efektownym wsadem i o czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych! (22:22)

12:00
    Oj! Najpierw niecelnie Robinson, potem strata jednego z kolegów z zespołu. Kontr rywali i za dwa Miller! (20:22)

11:30
    Szybka odpowiedź gości i za dwa trafia Williams! (20:20)

11:15
    I dwa razy celnie! (20:18)

11:15
    Faulowany Lalić przy rzucie i dwa osobiste przed nim! (18:18)

11:05
    Fatalnie to wygląda! Dwa razy Robinson źle, a w kontrze strata Williamsa! (18:18)

10:34
    Na początek niecelnie Williams. W odpowiedzi próbowali gospodarze, ale też źle. (18:18)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (18:18)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (18:18)

09:55
    Strata Chanasa, szybka kontra rywali i za dwa po dobitce Wysocki! (18:18)

09:14
    Za trzy Morawiec! (18:16)

09:00
    Raz celnie! (18:13)

09:00
    Strata gości i kontra Stelmetu. Faulowany przy rzucie Wysocki i dwa osobiste! (17:13)

08:40
    Strata w ataku Walla, kontra rywali. Pod kosz wpada Chanas i trafia za dwa! (17:13)

08:16
    Faulowany Hosley staje na linii rzutów wolnych i raz trafia! (15:13)

07:44
    Za trzy trafia Robinson! (14:13)

07:23
    Tym razem przerwa na żądanie dla szkoleniowca gospodarzy! (11:13)

07:23
    Strata gospodarzy i kontra gości i za dwa Wysocki! (11:13)

06:50
    Po przerwie nieskuteczności ciąg dalszy. Najpierw źle zielonogórzanie, potem Wysocki. (11:11)

06:02
    Niecelnie Miller w ataku, szybka kontra i za trzy znów Zamojski! O czas prosi szkoleniowiec gości! (11:11)

05:05
    Za trzy po szybkiej kontrze trafia Zamojski! (8:11)

04:30
    I ten raz celnie! (5:11)

04:30
    Ależ błędów z obu stron. Wykorzystują to lepiej tarnobrzeżanie i za trzy Wall! Dodatkowo z faulem (5:10)

03:34
    Hrycaniuk popełnia błąd trzech sekund przy rozegraniu piłki z autu! (5:7)

03:20
    Za trzy Miller! (5:7)

03:04
    I ten raz celnie! (5:4)

03:04
    Cel odpowiada tym samym! Dodatkowo faulowany i jeden osobisty przed nim! (4:4)

02:53
    Wysocki zbiega pod kosz i trafia za dwa! (2:4)

02:35
    Odpowiedź gospodarzy. Pod kosz wpada Cel i dostaje piłkę i trafia za dwa! (2:2)

02:10
    Za dwa trafia Wall z półdystansu! (0:2)

01:50
    Cały czas zero do zera. Obie drużyny nie kwapią się by trafić celnie. W akcji gości piłkę traci Williams. (0:0)

00:58
    Zaczęło się od niecelnych rzutów z obu stron. Najpierw źle Hosley, potem przyjezdni! (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Pierwsze piątki!
    Stelmet – Cel, Hosley, Hrycaniuk, Zamojski, Koszarek
    Jezioro – Miller, Wysocki, Wall, Patoka, Williams

A kto w tym meczu okaże się lepszy? Czy Stelmet zdoła utrzymać prowadzenie w lidze? Na te pytania odpowiedź poznamy już w sobotę! Na transmisję live zapraszamy od 18:00!
    Tak o ostatniej porażce mówi Filipovski ;)

A Jezioro Tarnobrzeg? Spisuje się fatalnie od początku sezonu. Tuła się po dolnej części tabeli. Na zmianę z Wikaną oraz Polpharmą zamykają tabelę. W ostatnich pięciu meczach odnieśli jedną wygraną. Dodatkowo było to nieprzypadkowe zwycięstwo. Pokonanie Śląska Wrocław trzeba uznać za sukces.

W ostatnich kolejkach Stelmet spisywał się nieźle. 4 zwycięstwa oraz jedna porażka. Przegrana z Energą Czarnymi Słupsk była minimalna, ale to słupszczanie zdobyli dwa punkty. Tak czy siak gospodarze sobotniego spotkania słyną z jednej najlepszych defensyw w kraju.

Wicemistrzowie kraju nie mogą sobie pozwolić na porażkę. Stąd też pojedynek z przedostatnią drużyną Jeziora Tarnobrzeg jest bardzo istotnym punktem z uwagi na sytuację w tabeli. Każda wygrana przybliża zielonogórzan do wygranej w fazie zasadniczej i rozstawienia w fazie play off na pierwszym miejscu.

Piotr Grabowski

Stelmet BC Zielona Góra: Robinson, Pełka, Cel, Zywert, Troutman, Chanas, Hosley, Kucharek, Lalić, Hrycaniuk, Zamojski, Koszarek.
    Siarka Tarnobrzeg: Miller, Wolski, Morawiec, Wysocki, Pandura, Karliński, Wall, Patoka, Rycerz, Williams, Wojdyr.
    KWarty: 18:18, 19:12, 14:20, 20:15