Sopot – Kutno 90:83 (koniec) | Słupsk – Włocławek 85:71 (koniec) | Zielona Góra – Tarnobrzeg 71:65 (koniec)
Dąbrowa Górnicza – Lublin 104:95 (koniec) | Koszalin – Starogard Gdański 82:89 (koniec)
MKS Dąbrowa Górnicza
104:95 (25:24, 56:48, 78:60)
TBV Start Lublin
Sobota 28.03.2015, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej • Tauron Basket Liga

Tauron Basket Liga nie zwalnia tempa. W ramach 25. kolejki w Dąbrowie Górniczej tamtejszy MKS podejmować będzie Wikanę Start Lublin.

W Dąbrowie zmierzą się zespoły z dolnej części tabeli. Aktualnie w tabeli wyżej plasuje się MKS, który jest na 12. miejscu – 32 punkty. Jeden punkt mniej mają goście sobotniego spotkania i zajmują 14. pozycję.

Lublinianie ostatnio spisują się bardzo dobrze. W ostatnich meczach zawodnicy z Lublina wygrali na wyjeździe z Anwilem, wcześniej u siebie pokonując Polpharmę. Z trzech ostatnich meczy przegrali tylko jeden – po walce z mistrzami kraju.

Dąbrowianie w ostatnich trzech meczach przegrali aż dwa. Najpierw MKS okazał się gorszy od Rosy Radom, następnie u siebie pokonał Polpharmę,a tydzień temu Zagłębiacy ulegli Turowi Zgorzelec.

W pierwszym meczu tych drużyn lepsi byli zawodnicy Wikany. Start u siebie wygrał 80:74.

Lublinianie muszą uważać zwłaszcza na amerykańskich koszykarzy grających w barwach MKS-u. McKay, Weaver, czy też Brown i Pepper stanowią trzon tego zespołu i są podporą dąbrowskiej drużyny.

Natomiast MKS musi uważać szczególnie na 22-letniego Amerykanina Bryon Allen, który jest trzecim strzelcem ligi (ze średnią 19,5 punktu w spotkaniu). Duże zagrożenie stanowić również może Bartosz Diduszko.

Witam bardzo serdecznie z hali w Dąbrowie Górniczej. Od paru minut trwa rozgrzewka obydwóch drużyn.

Pełne składy zespołów prezentują się następująco:

MKS: Brown, Dziemba, Piechowicz, Małecki, Załucki, Metelski, Zmarlak, Zieliński, McKay, Szymański, Weaver oraz Pepper.

Wikana: Allen, Śmigielski, Wells, Kowalski, Lewandowski, Wojdyła, Ł. Diduszko, B. Diduszko, Trojan oraz Czujkowski.

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Dziemba, Piechowicz, Małecki, Załucki, Metelski, Zmarlak, Zieliński, McKay, Szymański, Weaver oraz Pepper.

Wikana Start Lublin: Allen, Śmigielski, Wells, Kowalski, Lewandowski, Wojdyła, Ł. Diduszko, B. Diduszko, Trojan oraz Czujkowski..

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:26
    Pepper nie trafił za 3. punkty, ale piłkę zebrał Metelski, który został sfaulowany i będzie miał rzuty wolne. (0:0)

00:26
    Tylko jeden punkt zdobył dąbrowski koszykarz. (1:0)

00:42
    Dwa punkty zdobywa Lewandowski. (1:2)

00:59
    Udana kontra gości. Punktował spod kosza Allen. (1:4)

01:24
    Kolejna nieudana akcja MKS-u. (1:4)

01:41
    Wojdyła punktuje spod kosza. (1:6)

02:05
    Za linię końcową wyszedł z piłką zawodnik gospodarzy. Piłka dla gości. (1:6)

02:18
    Dobry przechwyt Peppera, który następnie uciekł rywalowi i zdobył dwa punkty. Przy okazji był jeszcze faulowany i będzie miał rzut osobisty. (3:6)

02:18
    Trafia Amerykanin. (4:6)

02:51
    Kolejną akcję gości kończy Bartosz Diduszko. (4:8)

03:10
    Odpowiada celnym rzutem Pepper. (6:8)

03:32
    Nie wykorzystali kontry gospodarze, a goście trafiają pierwszą "trójkę" w tym meczu. (6:11)

04:24
    Zmarlak zdobywcą pierwszej "trójki" dla gospodarzy. (9:11)

04:46
    Celnym rzutem z pół dystansu odpowiada Wojdyła. (9:13)

05:08
    Udany blok Metelskiego pod koszem MKS-u. (9:13)

05:29
    Łukasz Diduszko zdobywa dwa punkty, a przy tej akcji faulował go jeszcze Piechowicz i będzie dodatkowy rzut. (9:15)

05:29
    Myli się koszykarz gości. (9:15)

05:49
    Dobrze pod koszem rywali zachował się Metelski, tym samym zdobył on dwa punkty. (11:15)

06:06
    Robert Lewandowski faulowany przez Zmarlaka. Będą rzuty wolne. (11:15)

06:06
    Obydwa rzuty wykorzystane. (11:17)

07:05
    Bardzo długo i dokładnie rozgrywali tą kontrę gospodarze. Ostatecznie w ostatniej sekundzie przed popełnieniem błędu MKS zdobył punkty. (13:17)

07:23
    Faul Szymańskiego, który przed chwilą pojawił się na boisku. (13:17)

07:23
    Wolne wykonuje Bartosz Diduszko. (13:17)

07:23
    Obydwa rzuty celne. (13:19)

07:38
    Pepper wykorzystuje dobre podanie Browna i efektownym rzutem zdobywa 2 punkty. (15:19)

08:10
    Punktuje za trzy Czujkowski. (15:22)

08:25
    Odpowiada Brown. (17:22)

08:48
    Weaver wykorzystał swoje doskonałe warunki fizyczne i dzięki rozepchnięciu się pod koszem zdobywa dwa punkty. (19:22)

09:13
    Pepper doskonale uruchomił Szymańskiego, a ten drugi kończy kontrę punktami. (21:22)

09:30
    Pepper zebrał piłkę pod swoim koszem, uruchomił automatycznie kontrę MKS-u, a akcję wykończył wsadem Szymański. (23:22)

09:49
    Śmigielski będzie wykonywał rzuty wolne. (23:22)

09:50
    Obydwa rzuty wykorzystane. (23:24)

09:57
    Ken Brown kończy tę kwartę zdobywając dwa punkty po szybko rozegranej akcji MKS-u. (25:24)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (25:24)

Przez ponad 9 minut prowadzili goście. Przez długi okres gry przewaga utrzymywała się na poziomie czterech punktów, jednak pierwszą cześć wygrywają gospodarze, którzy w końcówce przejęli inicjatywę.

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (25:24)

10:10
    W drugą część lepiej wchodzą goście. Punkty zdobywa Trojan. (25:26)

10:50
    Odpowiada Weaver. (27:26)

11:10
    Pod koszem MKS-u ponownie skuteczny Trojan. (27:28)

13:13
    Wykorzystują kontrę gospodarze. Akcję kończy Weaver, który trafia po obrocie. (33:32)

13:32
    Gospodarze pierwszy raz w tej kwarcie trafiają za trzy punkty. (36:32)

Timeout dla gości. (36:32)

13:45
    Faul McKaya. (36:32)

14:10
    Brown znakomicie podał do Weavera, a temu pozostało tylko wsadzić piłkę do kosza. (38:32)

14:33
    Szymański zebrał piłkę pod koszem MKS-u, jednak zawodnik gospodarzy pospieszył się i podał niedokładnie do swojego kolegi. To mogła być punktowa kontra. (38:32)

14:51
    Weaver zbiera piłkę pod swoim koszem, uruchomił Browna, a ten pomknął pod kosz gości niczym formuła 1. Brown zdobył dwa punkty po efektownym rzucie, ale przed tym był jeszcze faulowany przez Lewandowskiego. (40:32)

14:51
    Brown wykorzystuje rzut wolny. (41:32)

Timeout dla gości. (41:32)

Fatalnie grają w tej części meczu goście. Lublinianie są bardzo nieskuteczni, co wykorzystuje zespół z Zagłębia Dąbrowskiego.

15:16
    Wracamy na parkiet. Akcja rozpocznie się pod koszem gości. (41:32)

15:25
    Zbiórka Lewandowskiego. (41:32)

15:33
    Lewandowski zdobywa dwa punkty. (41:34)

15:50
    Mieliśmy nieudane próby rzutów za trzy z obydwóch stron. (41:34)

15:57
    Błąd kroków u zawodnika gości. (41:34)

16:14
    Trzeci faul Lewandowskiego. Rzuty wolne dla Weavera. (41:34)

16:14
    Tylko jeden rzut wykorzystał amerykański center. (42:34)

16:31
    Dziemba dobrze podał do Browna. Amerykanin wyczekał rywala, wykonał zwód i po zwodzie rzucił skutecznie za dwa punkty. (44:34)

Timeout dla gości. (44:34)

16:45
    Allen zdobywa trzy punkty. (44:37)

16:56
    Nieudana akcja gospodarzy. (44:37)

17:10
    Dobrze pod koszem zachował się Lewandowski, który rzuca za 2. (44:39)

17:23
    Zaliczone rzuty Weavera, ale będzie miał jeszcze rzut wolny. (46:39)

17:23
    Amerykanin wykorzystuje rzut wolny. (47:39)

17:26
    Faul Szymańskiego. (47:39)

17:42
    Wells wymanewrował rywali pod koszem MKS-u i zdobył dwa punkty. (47:41)

17:59
    W odpowiedzi udana akcja Szymańskiego. (49:41)

18:18
    McKay przejmuje piłkę na połowie boiska i zdobywa punkty efektownym wsadem. (51:41)

18:37
    Odpowiada udanym rzutem Trojan. (51:43)

18:52
    McKay ponownie w roli głównej. Tym razem Amerykanin trafia za 3. (54:43)

19:04
    akcja 2+1 Allena po faulu Weavera. (54:46)

19:34
    Sprytne zagranie Dziemby, który nie miał już szans opanować piłki i nabił zawodnika gości. (54:46)

Timeout dla gospodarzy. (54:46)

19:37
    Brown zagrywa do Weavera, ten się zastawia pod koszem i zostaje sfaulowany przez Trojana. (54:46)

19:37
    Weaver wykorzystuje obydwa rzuty. (56:46)

19:59
    Trojan zdobył punkty w ostatniej sekundzie drugiej kwarty. (56:48)

Druga kwarta to zdecydowanie dominacją gospodarzy, którzy zwiększyli swoje prowadzenie.

Po końcowej syrenie w hali w Dąbrowie Górniczej pojawiło się mnóstwo balonów. Deszcz balonów sprawił wielką radość zwłaszcza najmniejszym kibicom dąbrowskiego klubu. (56:48)

20:00
    Druga kwarta skończona. (56:48)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (56:48)

20:30
    Lewandowski autorem pierwszych punktów w tej części meczu. (56:50)

20:48
    Weaver również skuteczny pod koszem rywali. (58:50)

23:57
    Pewny rzut Allena z półdystansu. (60:54)

24:08
    Pepper trafia pomimo faulu Diduszki. (62:54)

24:08
    Pepper wykorzystuje rzut wolny. (63:54)

24:24
    Metelski odbiera piłkę rywalowi pod koszem MKS-u. (63:54)

24:39
    Dąbrowa straciła na chwilę piłkę, ale szybko ją odzyskała za sprawą Browna. Brown rozegrał do McKaya, a ten drugi pewnym rzutem za 3 zdobywa punkty. (66:54)

Timeout dla gości. (66:54)

25:37
    Metelski zdobywa dwa punkty. Dąbrowa zdobywa coraz większą przewagę. (68:54)

25:55
    Piłka dla MKS-u po błędzie gości. (68:54)

26:33
    Czujkowski celnie rzuca za 3. (68:57)

26:55
    Zbiórka gości. (68:57)

27:50
    Śmigielski nie wykorzystał rzutów wolnych. (68:57)

28:10
    McKay nie trafia zza linii 3 punktów. (68:57)

28:28
    Zebrał pod swoim koszem piłkę Zmarlak, uruchomił Weavera, a ten zdobywa dwa punkty. (70:57)

28:45
    Mamy odpowiedz gości. (70:59)

29:09
    Brown zdobywa trzy punkty! MKS odskoczył już na 14 oczek. (73:59)

29:58
    Znakomita akcja dwóch amerykańskich koszykarzy MKS-u. Weaver odebrał piłkę rywalom na połowie MKS-u. Po odbiorze zagrał do ustawionego na desancie Browna, a ten ruszył pod kosz i wpakował piłkę do kosza. (78:60)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (78:60)

Kolejna udana kwarta w wykonaniu gospodarzy. Po trzech częściach MKS prowadzi już 18. punktami.

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (78:60)

30:20
    Wells zdobywa trzy punkty. (78:63)

30:42
    Czujkowski fauluje Weavera, a ten drugi pomimo faulu trafia punkty. (80:63)

30:42
    Amerykanin zdobywa punkt z rzutu wolnego. (81:63)

31:27
    Allen zdobywa punkty z rzutów wolnych. (81:65)

31:38
    Szymański wykorzystuje dobre podanie Peppera i zdobywa dwa punkty. (83:65)

31:55
    Odpowiada Trojan. (83:67)

32:10
    Tym razem punktuje Pepper, wykorzystując dobre podanie Weavera. (85:67)

32:28
    Pewny rzut gości za 3. (85:70)

32:40
    Szymański pewnie wykonuje dwa rzuty wolne. (87:70)

Timeout dla gospodarzy. (87:70)

W bardzo trudnej sytuacji znaleźli się goście. Co prawda do końca meczu jeszcze ponad 7. minut, jednak muszą odrobić dość duże straty.

32:53
    Po przerwie punktuje Lewandowski. (87:72)

33:28
    Za trzy trafia Wells. (89:75)

34:10
    Piąty faul Lewandowskiego, co oznacza koniec meczu dla tego zawodnika. (89:75)

34:10
    McKay trafia tylko jeden rzut wolny. (90:75)

34:45
    Trojan fauluje McKaya i rzuty wolne dla tego drugiego. (90:75)

34:45
    Tylko jeden rzut trafiony. (91:75)

34:58
    McKay zbiera piłkę po nieudanym rzucie Śmigielskiego. (91:75)

35:45
    Zbyt długo rozgrywali akcję gospodarze i piłkę przejmują rywale. (91:75)

36:02
    Bartosz Diduszko trafia z wyskoku. (91:77)

36:33
    Pewny rzut za 3 Śmigielskiego. (91:80)

Timeout dla gospodarzy. (91:80)

37:00
    Brown nie trafia za 3. (91:80)

37:09
    Wells rzuca "trójkę". Dzięki temu będą jeszcze emocje. (91:83)

37:20
    Faul Trojana. (91:83)

37:20
    Weaver trafia obydwa rzuty wolne. (93:83)

37:37
    Zbiórka Weavera. (93:83)

37:49
    Bardzo ważna akcja dla losów tego meczu. Weaver trafia za 3! (96:83)

Timeout dla gości. (96:83)

37:58
    Po przerwie punktuje Allen. (96:85)

38:19
    Tracą piłkę Zagłębiacy pod koszem gości. (96:85)

38:28
    Śmigielski trafia za 2. Dodatkowo będzie miał jeszcze rzut wolny, po faulu McKaya. (96:87)

38:36
    Rzut wolny nie wykorzystany. Kontrę MKS-u kończy Dziemba. (98:87)

38:41
    Allen odpowiada rzutem za 2. (98:89)

38:52
    Weaver będzie wykonywał rzuty wolne. (98:89)

38:52
    Weaver pewnie wykonuje obydwa rzuty. Dąbrowie chyba już nikt nie odbierze zwycięstwa. (100:89)

39:16
    Trzeci faul McKaya w tym meczu. Wolne dla Allena. (102:91)

39:16
    Obydwa rzuty wolne trafione. (102:93)

39:37
    Szymański wykorzystuje dobre podanie i trafia za 2. (104:93)

39:43
    Allen finalizuje akcję gości. (104:95)

Timeout dla gospodarzy. (104:95)

40:00
    Koniec meczu. (104:95)

Najlepszym zawodnikiem wybrany David Weaver, który odbiera nagrodę z rąk prezesa TBL.

W dzisiejszym meczu zdecydowanie lepszą drużyną byli zawodnicy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Goście dobrze rozpoczęli to spotkanie, ale z upływem czasu szło im coraz gorzej i ostatecznie przegrali dziewięcioma oczkami. (19:44:49)

Damian Apostolski

MKS Dąbrowa Górnicza: Piechowicz, Metelski, Zmarlak, McKay,Pepper oraz Szymański, Brown, Weaver, Dziemba.
    TBV Start Lublin: Allen,Wojdyła, Lewandowski, Ł. Diduszko, B. Diduszko oraz Śmigielski, Czujkowski, Wells, Trojan.

Sędziowie: Włodkowski- Lenczowski, Trojanowski