2:7 (1:2)
Gatta Active Zduńska Wola
Sobota 28.03.2015, 19:00FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne. Do zobaczenia! (20:57:50)

Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, Gatta Zduńska Wola rozgromiła GAF Jasna Gliwice aż 7:2. Gospodarze po stracie 3 gola zdecydowali się wpuścić bramkarza lotnego, co dwukrotnie wykorzystali goście. Trafienia wyraźnie rozochociły przyjezdnych, którzy częściej bombardowali bramkę gospodarzy.

39:31
    Ostatnie 30 sekund meczu. Gliwiczanie rozbici, ale piłka wciąż w grze. Jeszcze kilka podań i usłyszymy syrenę końcową.

39:29
    Gol dla Gatty Active!
    Rozkręceni do granic możliwości gracze ze Zduńskiej Woli strzelają gola numer 7! RAFAŁ NIEWIADOMSKI wykorzystuje zamieszanie i trafia do bramki, w której tym razem znajduje się goalkeeper.

38:48
    Długo przy piłce utrzymywali się gliwiczanie. Pusta bramka GAF-u, bowiem bramkarz lotny znajduje się w polu przeciwnika. MICHAŁ MARCINIAK strzela z własnej połowy na tyle skutecznie, że piłka po raz 6 ląduje w siatce gospodarzy.

37:55
    Dewucki rozgląda się w poszukiwaniu dobrego zagrania. Dobrze ustawieni piłkarze w czarnych strojach. Zwycięstwo gości jest w zasadzie przesądzone.

37:38
    Timeout dla Gatty. Niepotrzebnie na parkiet wdała się nerwowa atmosfera. Goście muszą jak ognia unikać fauli, aby nie pozwolić zbliżyć się gliwiczanom do remisu. Cały czas przewagę 3 bramek mają przyjezdni.

37:15
    Szymczak fauluje bardzo blisko pola karnego. Żółty kartonik dla zawodnika gości. To już 4 przewinienie graczy ze Zduńskiej Woli. Każdy następne przewinienie to rzut karny dla gliwiczan.

37:02
    Która przekłada się na żółtą kartkę dla Tomasza Dury. Przeważnie utarczki słowne kończą się w ten oto sposób.

37:02
    Gospodarze decydują się na zdjęcie bramkarza lotnego. Przy okazji wywiązują się niepotrzebne dyskusje i powstaje nerwowa atmosfera...

36:11
    Gatta wciąż gra aktywnie, choć już bez większego obciążenia psychicznego. Przewaga 3 goli wydaje się być bezpieczna. Pressing zmusza drużynę Jasnej do popełnienia błędu.

35:33
    O czas poprosił trener Rafał Barszcz. Bramka gospodarzy zmniejsza nieco przewagę gości, lecz to wciąż mało, aby nawiązać kontakt. Pozostało 5 minut na zdobycie 3 goli. Zadanie z kategorii piekielnie trudnych.

35:16
    Gol dla GAF-u Jasna!
    Swoją niemoc przerwali gospodarze. TOMASZ DURA mocnym uderzeniem zdobywa drugiego gola dla gliwiczan. Słowiński nie zdążył się jeszcze zorientować w sytuacji, kiedy to piłka przeleciała tuż nad jego prawym ramieniem.

34:28
    Brak bramkarza między słupkami przyniósł efekt w postaci bramki dla Zduńskiej Woli. Piłka powoli zmierza w stronę siatki i bez problemu do niej wpada. DANIEL KRAWCZYK zalicza dziś drugie trafienie.

33:45
    GAF Jasna Gliwice zdecydował się kilka chwil temu na wprowadzenie lotnego bramkarza. Czy ten sposób okaże się skuteczny? Znów najbardziej aktywni są Dewucki i Rybitwa.

33:21
    Po raz drugi skutki interwencji odczuwa Słowiński. Krótka przerwa na pomoc medyczna dla goalkeepera Gatty.

32:38
    Spokojnie rozgrywają piłkę między sobą zawodnicy z Gliwic. Dewucki otrzymuje co drugie podanie. Goście zdecydowali się cofnąć i bronić dostępu do własnej bramki.

31:58
    Rybitwa huknął potężnie. Zawodnik Gatty znalazł się na linii strzału. Goście próbują zbyt szybko wyjść z akcją, co kończy się zamieszaniem na parkiecie.

30:56
    Nic nie wskazuje na to, że goście odpuscza chociaż jedną sytuację. DANIEL KRAWCZYK wpisuje się na listę strzelców. Piłka mija bramkarza GAF-u tuż przy jego lewej stopie.

30:42
    Potyka się zawodnik GAF-u, co momentalnie wykorzystują przyjezdni. Takich prezentów nie powinno się marnować. Gatta nie wykorzystuje swojej okazji, co przekłada się na kontratak Rybitwy.

30:14
    Ostre wejście Pautiaka. Arbiter decyduje się jedynie na upomnienie gracza z Gliwic.

29:35
    Czterech do jednego. Tak wygląda obrona miejscowego klubu. Cofnęli się gospodarze. Aktualnie GAF stara się zdziałać cokolwiek poprzez atak pozycyjny.

29:02
    GAF Jasna wydaje się być nieporuszony straconym golem. Gliwiczanie ruszają do kontrataku. Pozostaje im 10 minut na strzelenie 2 bramek, jeśli interesuje ich chociaż 1 punkt.

28:19
    Po dwóch nieudanych atakach przyjezdni w końcu dopięli swego! MICHAŁ MARCINIAK rehabilituje się za swoją nieudaną akcje i pakuje piłkę do siatki. Trzeci gol dla Zduńskiej Woli, a to oznacza spore kłopoty dla gospodarzy.

26:45
    Naciskają gliwiczanie. Wciąż nieugięci są w defensywie goście.

26:07
    Z ostrego kąta szukał gola Marciniak. Futbolówka nie wpada do siatki. Cały czas obserwujemy bardzo zacięty mecz.

25:25
    Kolejny corner dla gospodarzy. Tym razem zdecydowanie przesadził Rybitwa. Metry ponad bramką.

24:36
    Swoich sił próbował Rybitwa. Płaski strzał nie dociera w światło bramki.

24:11
    Po ataku Krawczyka piłka trafia pod nogi Milewskiego. Broni Widuch, choć interwencja ta nie należała do najprostszych.

23:39
    Adamski celowo wybija piłkę za linię końcową, aby uniknąć przechwytu blisko pola karnego. Rzut rożny, a po chwili aut dla drużyny Jasnej Gliwice.

23:21
    Groźny atak przeprowadza GAF Gliwice. Podczas interwencji ucierpiał Słowiński, który wymaga pomocy medycznej. Niektórzy z zawodników Gatty aż chwycili się za głowę, gdy spostrzegli własne błędy.

22:09
    Powstrzymują przyjezdnych zawodnicy GAF-u. Gliwiczanie próbują spokojnie i logicznie rozegrać swoją akcję. Pojawiają się błędy, a to oznacza, że futbolówkę przejmują zawodnicy w czarnych kompletach.

21:25
    Rybitwa chciał oszukać rywala. Ten jednak okazał się sprytniejszy. Piłka po nogach zawodnika gospodarzy przecina linię boczną.

20:47
    Dewucki popisuje się mocnym uderzeniem. Szkoda, że niecelnym. Zawodnik miejscowego klubu ładnie złożył się do strzału.

20:11
    Z wysokiego C zaczynają goście. Daniel Krawczyk strzela z daleka. Piłka wędruje obok słupka gospodarzy.

20

Powracamy po przerwie. Za moment druga połowa spotkania.

Po wyrównanej pierwszej połowie, GAF Jasna Gliwice przegrywa na własnej hali z FT Gatta Active Zduńska Wola jedną bramką. Jeśli przyjezdni chcą dogonić Wisłę Krakbet Kraków, muszą bezdyskusyjnie wygrać to spotkanie. Czy ta sztuka się uda? Wszystko będzie jasne już za 20 minut.

19:49
    Ostatnie 10 sekund pierwszej części rywalizacji. Czeka nas rzut rożny dla Active Zduńska Wola. Dobrze w defensywie gospodarze. Przyjezdni z autu.

19:26
    Przechwytują piłkę gracze ze Zduńskiej Woli. Jest kontratak! Akcja sam na sam zostaje jednak nie wykorzystana. Cóż za strata! Gatta miała okazję na podwyższenie wyniku tuż przed przerwą.

18:58
    Bardzo mocne wejście Krawczyka, który momentalnie przeprasza swojego rywala. Gdyby nie ten gest, sędzia z pewnością pokazałby żółty kartonik.

18:31
    Bomba posłana przez gości kończy swój "lot" ponad poprzeczką. Co raz bardziej niebezpieczni są goście. Na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy o czas prosi trener Rafał Barszcz.

17:48
    Urwał się Krawczyk, który kapitalnie drybluje i momentalnie znajduje się centymetry od bramkarza. Podanie w kierunku prawej flanki, gdzie czeka już partner z zespołu. Jest nim KRZYSZTOF ADAMSKI, który momentalnie posyła piłkę do siatki.

17:02
    Dryblował Pautiak, lecz piłka opuściła parkiet. Efektowna gra zawodnika GAF-u nie przyniosła drużynie oczekiwanych korzyści.

16:23
    Przy piłce zawodnicy w czarnych strojach. Gospodarze wychodzą z wysokim pressingiem. Piłkarze ze Zduńskiej Woli muszą się mieć na baczności.

15:19
    Rozstrzelali się gracze GAF-u Gliwice! Śmiałkowski posyła petardę tuż obok lewego słupka Gatty. Jęk zawodu na trybunach. Ponownie jesteśmy świadkami ekspresowego tempa meczu.

14:48
    Mamy wyrównanie! Charakterystyczna kołyska przy ławce rezerwowych. Tak świętują gliwiczanie trafienie TOMASZA LUTECKIEGO, który płaskim strzałem bez większego problemu pokonuje bramkarza ze Zduńskiej Woli.

14:02
    Diemishev starał się zdziałać coś w sytuacji z dwoma obrońcami gości. Ukrainiec wychodzi razem z futbolówką za linię końcową. Rozpocznie FT Gatta Acitve.

13:16
    Gracze ze Zduńskiej Woli blisko pola karnego gospodarzy. Stanisławski wykonuje fatalne podanie, przez co przyjezdni tracą piłkę na rzecz GAF-u.

12:57
    Przerwa na życzenie gości. Do końca pierwszej części 7 minut i 3 sekundy.

12:25
    Zawodnicy zaczynają powoli odczuwać skutki błyskawicznie rozgrywanych pierwszych 12 minut. Szybkość z jaka piłka i gracze poruszają się po parkiecie zdecydowanie uległa zmianie. Spokojnie budują akcję gliwiczanie.

11:19
    Niewiele brakowało, a Krawczyk powiększyłby przewagę Gatty! Gliwiczanie oblegani na prawym skrzydle tuż pod swoim polem bramkowym. Futbolówka trafia do wspomnianego wcześniej Krawczyka, który ma przed sobą tylko bramkarza gospodarzy. Strzał wprost w goalkeepera nie mógł zakończyć się powodzeniem.

10:44
    FT Gatta Active zamknięta na własnej połowie. Wysoki pressing zespołu z Gliwic sprawia, że zawodnikom ze Zduńskiej Woli ciężko wyprowadzić sensowną akcję.

9:42
    Rewelacyjną akcje GAF-u zatrzymuje Szymczak. Kilka sekund później gospodarze wywalczyli dla siebie rzut rożny. Gliwiczanie chcą jak najszybciej odrobić stratę i wyrównać wynik tego spotkania.

8:41
    Ależ blisko odrobienia strat byli gospodarze! Akcja 2 na 1 nie przynosi rezultatu. Ustawienie goalkeepera ze Zduńskiej Woli spowodowało, że piłka ląduje wprost w jego rękawicach.

7:54
    Błyskawiczna akcja graczy drużyny przyjezdnej. IGOR SOBALCZYK uderza bez zawahania. Piłka odbija się od dalszego słupka i wpada do bramki. Obrona Gliwic sforsowana!

7:21
    Krawczyk szukał okazji na prawej flance. Naprawdę dobrze dysponowana jest dziś defensywa gliwiczan.

6:39
    Mocno nacierają gracze GAF-u. Dwa uderzenia i dwa razy niecelnie. Futbolówka wędruje zdecydowanie nad poprzeczką.

5:49
    Wysoki pressing GAF-u Gliwice. Widać, że żadna z drużyn nie zadowoli się podziałem punktów w tym meczu. Cały czas obserwujemy bardzo szybkie tempo rozgrywania piłki. Do końca pierwszej części 14 minut. Zobaczymy, czy zawodnikom wystarczy sił na tak aktywną grę.

5:06
    Bardzo dobra akcja graczy ze Zduńskiej Woli. Kapitalnie lobem znaleziony został Marciniak, który znajduje się w sytuacji sam na sam z Widuchem. Nie ma gola!

4:41
    Z ostrego konta piłkę do siatki starał się posłać Adamski. Zabrakło precyzji. Chwilę później kontratak gospodarzy kończy się rzutem rożnym.

3:57
    Pierwszy kartonik w tym spotkaniu dla Misiaka. Zbyt brutalne wejście zawodnika GAF-u Gliwice nie pozostało bez reakcji sędziego.

3:34
    Po raz kolejny świetnie gospodarze w obronie. Gliwiczanie próbują zaatakować bramkę FT Gatty Active. Akcja kończy się stratą.

2:43
    Bardzo dobre zachowują się zawodnicy GAF-u w obronie. Momentalny powrót na własną połowę sprawia, że przyjezdni nie mają szans na zbliżenie się do siatki rywala.

2:30
    Pierwszy strzał na koncie zespołu z Gliwic. Rybitwa posyła piłkę tuż obok słupka. Od pierwszego gwizdka szybkie tempo rozgrywania piłki.

1:39
    Groźnie pod bramką gliwiczan. Marciniak mocnym uderzeniem chciał zaskoczyć bramkarza GAF-u. Ta sztuka jednak mu się nie udała. Przy piłce gospodarze.

1:10
    Rozpoczynają goście ze Zduńskiej woli. Pierwszy strzał niecelny. Widuch nie musiał interweniować.

1
    Przyjezdni mocno zdeterminowani. Start spotkania już za niecałe 10 minut!

Relację zaczniemy tuż przed godziną 19:00. Serdecznie państwa zapraszamy na kolejne emocje związane z futsalem!
    Dla zobrazowanie sytuacji prezentujemy tabele Futsal Ekstraklasy. Drużyna ze Zduńskiej Woli traci niewiele do krakowian, lecz aby zrównać się z nimi punktami, Wisła Krakbet musiałaby zanotować wpadkę.

Dzisiejsi rywale spotkali się już w tym sezonie w ramach rozgrywek ligowych. Mecz miał miejsce 8 listopada 2014 r. Wówczas padł wynik 3:6 na korzyść GAF-u Gliwice. Zapewne ekipa ze Zduńskiej Woli chciałaby się zrewanżować za nieudane spotkanie na własnej hali. Czy to się uda? Dowiemy się już niebawem.

FT Gatta Active Zduńska Wola

Goście, podobnie jak GAF, również odnieśli tryumf w ostatniej kolejce. Ich rywalem była Pogoń Szczecin. O ile gliwiczanom zwycięstwo przyszło nieco łatwiej, gracze ze Zduńskiej Woli szli praktycznie łeb w łeb z Pogonią. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 4:3 na korzyść dzisiejszych gości. FT Gatta Active jest v-ce liderem klasyfikacji Futsal Ekstraklasy. Czeka nas zatem pojedynek drużyn z górnej półki.

GAF Gliwice

Poprzedni mecz podopieczni Rafał Barszcza zakończyli zwycięstwem 5:3. Spotkanie z KGHM Euromaster Chrobry Głogów do 27 minuty było pod dyktando gliwiczan. Wtedy to – Tomasz Urbaniak strzelił pierwszego gola dla przyjezdnych, a do końca rywalizacji głogowianie zdołali dorzucić jeszcze dwa trafienia. Na 5 kolejek przed końcem sezonu, GAF Gliwice znajduje się na wysokiej, czwartej lokacie.

Przed nami 17 kolejka polskiej ekstraklasy futsalu. GAF Jasna Gliwice podejmie w swojej hali zespół ze Zduńskiej Woli. Przyjrzyjmy się, jak do tej pory radziły sobie oba zespoły.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Bartosz Bednarek

Gole: 15. Lutecki, 36. Dura – 8. Sobalczyk, 18. Adamski, 29. Marciniak, 31. Krawczyk, 35. Krawczyk, 39. Marciniak, 40. Niewiadomski

Kartki:   4. Misiak (GLI), 38. Dura (GLI) – 38. Szymczak (ZDW)

GAF Omega Gliwice: Widuch, Płaczek – Śmiałkowski, Rybitwa, Dura, Ficek, Zdunek, Mizgajski, Dewucki, Pautiak, Habor, Diemishev, Misiak
    Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński, Miłosiński – Adamski, Stanisławski, Krawczyk, Olejniczak, Sobalczyk, Marciniak, Niewiadomski, Milewski, Rojek, Szymczak, Miłosiński

Sędziowie: Frąk, Szyduk