Gruzja – Niemcy 0:2 (koniec) | Szkocja – Gibraltar 6:1 (koniec) | Irlandia Północna – Finlandia 2:1 (koniec)
Rumunia – W-y Owcze 1:0 (koniec) | Albania – Armenia 2:1 (koniec) | Irlandia – Polska 1:1 (koniec)
Węgry – Grecja 0:0 (koniec) | Portugalia – Serbia 2:1 (koniec)
Portugalia
2:1 (1:0)
Serbia
Niedziela 29.03.2015, 20:45 • Estadio da Luz, Lizbona • Eliminacje Mistrzostw Europy

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Piąta kolejka eliminacji Mistrzostw Europy w grupie I przyniesie pojedynek między Portugalią, a Serbią. Dwie wielkie reprezentacje, z których Serbowie mają na razie problemy w grupie.
    Jest to jedno z lepiej zapowiadających się spotkań na niedzielę. Poza pojedynkiem Irlandii z Polską.

Portugalia:
    Gospodarze tego meczu rozegrali już 3 spotkania eliminacyjne wygrywając dwa z nich oraz jedno zaskakująco przegrywając.
    Zwycięstwa nad Danią (w Kopenhadze) i Armenią (Algavre) w stosunku 1:0 oraz porażka z Albanią w Aveiro dają Portugalczykom drugą lokatę w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Na pierwszej pozycji w grupie znajduje się Dania z 7 punktami.

Serbia:
    Zawodnicy z Bałkanów w dwóch spotkaniach potrafili zdobyć tylko jeden punkt remisując w pierwszej kolejce rozgrywek z Armenią na wyjeździe. W drugiej rundzie spotkań do Belgradu przyjechała reprezentacja Danii i ograła Serbię 1:3. Serbowie w tym meczu szybko zdobyli bramkę, ale potem nie potrafili utrzymać prowadzenia.

Selekcjoner reprezentacji Serbii Radovan Ćurčić powołał na to spotkanie następujących piłkarzy:

Bramkarze: Vladimir Stojković (Maccabi Haifa FC), Željko Brkić (Cagiari Calcio) and Milan Lukač (FK Partizan).

Obrońcy: Branislav Ivanović (Chelsea FC), Dušan Basta (SS Lazio), Aleksandar Kolarov (Manchester City FC), Matija Nastasić (FC Schalke 04), Nenad Tomović (ACF Fiorentina), Nikola Maksimović (Torino FC), Duško Tošić (Gençlerbirliği SK) and Ivan Obradović (KV Mechelen).

Pomocnicy: Nemanja Matić (Chelsea FC), Radosav Petrović (Gençlerbirliği SK), Luka Milivojević (Olympiacos FC), Nemanja Gudelj (AZ Alkmaar), Filip Đuričić (Southampton FC), Adem Ljajić (AS Roma), Zoran Tošić (PFC CSKA Moskva), Dušan Tadić (Southampton FC) and Filip Kostić (VfB Stuttgart).

Napastnicy: Aleksandar Mitrović (RSC Anderlecht), Lazar Marković (Liverpool FC), Petar Škuletić (FC Lokomotiv Moskva).

Z pewnością kluczową sprawą do zwycięstwa na gorącym terenie w Lizbonie będzie zatrzymanie kapitana Portugalczyków. Prawdopodobnie odpowiedzialnym za krycie genialnego CR7 będzie kapitan Serbów – Branislav Ivanović.

Pojedynki skrzydłowego Realu Madryt z prawym obrońcą Chelsea powinny być ozdobą tego meczu.

Obie reprezentacje walczyły także o awans na Euro 2008 odbywające się w Szwajcarii i Austrii.

W meczach eliminacyjnych w 2007 roku dwukrotnie padał remis 1:1. Bramki w tamtych spotkaniach zdobywali Janković i Mendes w Belgradzie oraz Simao i Ivanović w Lizbonie.

W niedzielę zobaczymy na boisku tylko Branislava Ivanovića.

Sprawdźmy wspólnie jaki wynik padnie tym razem. Początek spotkania w niedzielny wieczór – o 20:45. Zapraszam na lajfy.com!

Udostępniono już składy wyjściowe i ławki rezerwowych na dzisiejsze spotkanie:

Portugalia: Rui Patricio, Bruno Alves, Fabio Coentrao, Carvalho, Bosingwa, Eliseu, Joao Moutinho, Danny, Tiago, Ronaldo, Nani
    Rezerwowi: Ventura, Lopes, Antunes, Fonte, Cedric, William Carvalho, Andre Gomes, Joao Mario, Hugo Ameida, Vieirinha, Ricardo Quaresma, Eder

Serbia: Stojković, Nastasić, Ivanović, Kolarov, Basta, Petrović, Matić, Marković, Mitrović A., Tadić, Ljajić
    Rezerwowi: Brkić, Lukać, Obradović, Tosić, Maksimović, Tomović, Gudelj, Tosić, Milvojević, Kostić, Djurcić, Skuletić

Sędziowie: Gianluca Rocchi, Elenito Di Liberatore, Gianluca Cariolato,.
    Zdjęcia z wczorajszej, ostatniej sesji treningowej. Uczestniczył w niej gwiazdor Portugalii - CR7

Serbowie potrafili wygrać zaledwie jedno z ich ostatnich siedmiu wyjazdowych spotkań.

Przed spotkaniem do swoich kolegów z drużyny narodowej przyszedł sam Luis Figo. Spotkanie trwało kilkadziesiąt minut.

Zespoły na murawie! Odśpiewywane są hymny narodowe! Początek emocji już za chwilę!

Jeszcze raz przypomnę wyjściowe jedenastki!

Portugalia: Rui Patricio – Bosingwa, R. Carvalho, B. Alves, Eliseu – Nani, Tiago, Moutinho, Coentrao – Danny, Ronaldo

Serbia: Stojkpvić – Basta, Ivanović, Nastasić, Kolarov – Petrović, Matić, Ljajić, Tadić, Marković – Mirtović

Rozjemcami w dzisiejszym spotkaniu jest trójka arbitrów rodem z Włoch!

1

1
    Rozpoczęli grę Portugalczycy!

2
    Pierwsze minuty są bardzo spokojne. Naciskają wysokim pressingiem rywali zawodnicy z Bałkanów, a Portugalczycy stawiają na początku na geniusz indywidualny.

4
    Niezła akcja zespołowa gospodarzy. Oddawał strzał z dystansu Joao Moutinho. Piłka zostaje jednak zblokowana i spokojnie próbują rozegrać Serbowie. Strata piłki na rzecz Dannego – jeszcze jedno uderzenie zza pola karnego. Tym razem wprost w Stojkpvića.

6
    Przedarł się prawą stroną Moutinho. Podanie do Naniego. Ten zbyt głęboko centruje, ale Petrović wybija na rzut rożny.

7
    Nieudana centra z narożnika boiska. Próba szybkiej kontry. Uruchomiony lewym skrzydłem Lazar Marković. Skrzydłowy Liverpoolu przegrywa jednak pojedynek 1 na 1 z Jose Bosingwą i fauluje przeciwnika.

10
    Znakomicie z własnej połowy wyszli Portugalczycy. Kilka podań wystarczyło by zgubić reprezentację Serbii. Fabio Coentrao nie zdołał jednak dobiec do piłki. Dusan Basta jednak popełnia błąd i wybija na rzut rożny.

11
    Gol dla Portugalii!

Krótko rozegrany rzut rożny, Fabio Coentrao wrzuca wprost na głowę niepilnowanego RICARDO CARVALHO!
    Zawodnik Monaco pewnie strzela obok bezradnego Vladimira Stojkpvića! Mamy otwarcie!
    CARVALHO - 1:0

13
    Portugalczycy dobrze ustawiają się w obronie. Taktyka gospodarzy zmieniła się teraz na oczekiwanie na kontrę.

14
    Krótkie podanie do Tadića! Pomocnik Southampton obraca się w lewo i celuje po ziemi na długi róg bramki! Piłka tuż obok słupka! Będzie jeszcze rzut rożny dla reprezentacji Serbii!

15
    Portugalia zamknięta na własnej połowie od prawie dwóch miunt. Serbowie jednak nie mogą przygotować piłki do oddania strzału.

16
    Rozgrzewa się za linią boczną Jose Fonte! Będzie potrzebna zmiana w Portugalii!

17
    Tak jest! Strzelec bramki opuszcza plac gry. Jakaś kontuzja przyplątała się środkowemu obrońcy Portugalczyków. W jego miejsce Fernando Santos desygnuje do gry Jose Fonte!

19
    Cristiano Ronaldo przyjmował piłkę usiłując przygotować ją do uderzenia. Wraca Nastasić i wybija gwiazdorowi Realu Madryt piłkę z nogi.

21
    Niezła akcja Serbów. Wbiegał w pole karne Adam Ljajić po wymianie piłki z Mitrovićem. Wybija Bruno Alves

23
    Dobra akcja Kolarova i Tadića na lewej flance. Centra w stronę Markovića. Wybija Eliseu na rzut rożny.

24
    Centra z rzutu rożnego trafia na głowę Matija Nastasića. Ten jednak strzela nad poprzeczką.

25
    Nemanja Matić ukarany żółtą kartką za faul na Cristiano Ronaldo w środku pola.

26
    Próbował wrzucać Nani do CR7. Piłka odrobinę za głęboko i interweniuje spokojnie Vladimir Stojkpvić.

27
    Ljacić wykonuje rzut rożny. Centra na krótki słupek do wbiegającego Petrovića. Nie trafia dobrze w piłkę Serb i bez zagrożenia pod bramką Rui Patricio.

28
    Podanie w pole karne do Dusana Tadića. Zawodnik Southampton obraca się na lewą nogę i oddaje strzał na przeciwny narożnik. Obok bramki

29
    Cristiano Ronaldo! Magiczny Portugalczyk schodzi z lewego skrzydła do środka boiska. Potężna bomba zmierza w okienko bramki Serbii Stojkpvić piąstkuje na rzut rożny!
    Tak próbował zaskoczyć bramkarza Cristiano Ronaldo

31
    Portugalia przycisnęła. Serbia zamknięta na własnej połowie. Seria rzutów rożnych. Strzela po ostatnim Jose Fonte jednak nad bramką Stojkpvića.

33
    Na spalonym znalazł się Nani. Potrugalia wciąż więcej ma z gry.

35
    Starcie Naniego i Kolarova. Faulowany ten pierwszy. Leży na boisku skrzydłowy Sportingu.

38
    Długo rozgrywają akcję gospodarze. W końcu na strzał zdecydował się Tiago. Lepiej szybko zapomnieć o tej próbie i wrócić do swoich boiskowych obowiązków.

39
    Moutinho dryblował na lewej flance. Zejście do środka, strzał z prawej nogi. To nie ta sama klasa co CR7. Piłka w bezpiecznej odległości nad bramką.

41
    Sprzeczka boiskowa Fabio Coentrao i Adama Ljajića. Obydwaj ukarani kartkami przez arbitra Gianlucę Rocchiego.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Ljajić (Serbia).

43
    Naciskają Portugalczycy. Skrzydła gospodarzy funkcjonują znakomicie. Podłączają się do ataków boczni obrońcy i sprawiają znaczne zagrożenie pod bramką Serbów.

45
    Do pierwszej połowy doliczona zostaje jedna dodatkowa minuta.

45+1

Portugalczycy mieli w pierwszej połowie bardzo dużą przewagę i potrafili zdobyć jedną bramkę. Po stałym fragmencie gry trafił do siatki Ricardo Carvalho, który jednak musiał kilka minut później opuścić murawę. Coś stało się z kolanem obrońcy reprezentacji Portugalii. Mało widoczny jest dotychczas Cristiano Ronaldo – myślę, że stać go na znacznie więcej niż jeden celny strzał w połowie.

Serbowie mieli swoją jedną dobrą próbę, ale pomylił się nieznacznie Adam Ljajić.

Czekamy na drugą połowę spotkania!

46

46
    Drugą połowę rozpoczynają Serbowie. Nie mamy żadnych zmian w przerwie.

46
    Bosingwa fauluje Tadića tuż przed polem karnym. Będzie dobra okazja dla Serbii na początek drugiej połowy.

47
    Zagrywa piłkę w pole karne Adam Ljajić. Radzą sobie defensorzy Portugalii! Kontra!

48
    Podanie do Cristiano Ronaldo. CR7 wchodzi przed Alexandra Kolarova. Lewy obrońca Manchesteru City ukarany kartonikiem za faul na kapitanie reprezentacji Portugalii.

49
    Serbowie wyszli lepiej na tę drugą połowę. Portugalczycy czekają na swoją szansę z kontry.

51
    Ładnie próbował rozegrać akcję Tiago. Akcja wspólna z Dannym. Szukał skrzydłowego podaniem z klepki, ale wmieszali się w tą próbę defensorzy Serbscy.

52
    Płaskie wstrzelenie z lewej strony od Coentrao. Nie zdołał ubiec Nastasića Nani. Będzie jednak rzut rożny dla Portugalii

53
    Nani wprost na głowę Ronaldo! Wybija piłkę zmierzającą do bramki jeden z Serbów!

53
    Świetna akcja Serbów w odpowiedzi! Rozegranie na lewą stronę do niepilnowanego Tadića. Ten centruje w pole karne wprost do Alexandara Mitrovića! Nad bramką strzela Serb!

54
    Moutinho leży na murawie. Ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Potrzebna pomoc medyków i chwila przerwy.

55
    Wrócił na boisko Moutinho i od razu padł raz jeszcze. Tym razem ostro potraktowany przez Radoslava Petrovića. Ponownie zwija się na murawie Portugalczyk.

57
    Serbowie zaczęli agresywniej atakować rywali. Ucierpiał tym razem Eliseu. Moutinho wraca na boisko.

58
    Ronaldo! Próbował dograć kapitan Portugalii na prawą stronę do Dannego. Przecina w ostatniej chwili podanie Alexandar Kolarov.

60
    Kombinował Nani do spółki z Ronaldo. Skrzydłowy Sportingu przygotowywał piłkę na prawą nogę by oddać strzał. Odskoczyła futbolówka i w konsekwencji zaczynają swoją akcję Serbowie.

61
    Gol dla Serbii!
    Bramkę zdobył MATIĆ.

Cudowne trafienie NEMANJI MATIĆA! Centra z rzutu rożnego przedłużona na długi słupek! Tam znajduje się pomocnik Chelsea i przepiękną przewrotką wyrównuje stan spotkania! GE-NIAL-NE!
    MATIĆ - 1:1
    Dziewiętnasty występ Matića dla narodowej reprezentacji uhonorowany przepięknym trafieniem! Pierwszym w karierze reprezentacyjnej!

63
    Bramkę zdobył COENTRAO.

Ależ szybka odpowiedź Portugalii! Joao Moutinho pędzi prawym skrzydłem i wystawia piłkę do zamykającego akcję FABIO COENTRAO! Lewy pomocnik reprezentacji Portugalii strzela niemal do pustej bramki!
    COENTRAO - 2:1

64
    Serbowie próbują szybko odpowiedzieć. Na minimalnym spalonym znalazł się jednak Alexandar Mitrović!

65
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Marković, na boisku pojawia się Djuricić.

66
    Serbia znów naciska rywali! Matić świetnie na lewo do Tadića ten centruje! Mija się z piłką Mitrović. Serbowie po stracie bramki ruszyli by odrobić straty!

70
    Odpowiedzieć próbują Portugalczycy. Coentrao strzela z lewej nogi. Blokuje ofiarnie uderzenie Dusan Basta.
    Fabio Coentrao też nie należy do super-strzelców. To dopiero jego czwarta bramka reprezentacyjna.

71
    Próbuje sztuczek technicznych Cristiano Ronaldo. Znakomita próba odegrania piętą. Nie zorientował się w zamiarach swojego kapitana Bruno Alves. Serbowie przechwytują i wyprowadzają swój atak.

73
    Świetne podanie na lewą stronę do Duricića! Ten wystawia przed pole karne do nabiegającego Ljajića. Strzał zostaje zatrzymany w gąszczu obrońców!

75
    Cierpi na boisku Fabio Coentrao. Potrzebna pomoc medyków. Wydaje się, że niezbędna będzie zmiana za zawodnika Realu.

77
    Kolarov centruje z rzutu rożnego. Oddaje strzał Ivanović! Bez zaskoczenia. Wybijają Portugalczycy. Szybko przejmują Serbowie i konstruują następną akcję. Piłka trafia na wolej do Radoslava Petrovića! Potężnie, ale wprost w Rui Patricio!

78
    Drugi strzelec gola dla Portugalii również opuszcza plac gry. Uraz okazał się zbyt ciężki. W jego miejsce pojawia się na murawie Ricardo Quaresma

78
    Również zmiana w drużynie Serbii. Boisko opuszcza Dusan Tadić, a w jego miejsce pojawia się na boisku Zoran Tosić.

79
    Nani próbował mijać Kolarova w akcji jeden na jeden. Nie dał się nabrać na zwody Portugalczyka lewy obrońca MC.

80
    Na spalonym ten, który dopiero co pojawił się na boisku. Zaczynają kraść czas Portugalczycy.

82
    Nani miał okazję na dokładne dośrodkowanie. Nieatakowany pod linią końcową, popatrzył w pole karne i zacentrował w rękawice Stojkpvića.

83
    Zoran Tosić ukarany kartką za wejście w Moutinho.

85
    Ostatnia zmiana w drużynie Serbii. Boisko opuszcza Adam Ljajić, a w jego miejsce melduje się Peter Skuletić.

86
    Ostatnia zmiana też w reprezentacji Portugalii. Danny schodzi z boiska, a w jego miejsce zamelduje się na nim Wiliam Carvalho.

87
    Ostatnich kilka minut przed nami. Portugalia dość głęboko cofnięta. Chcą długim podaniem gospodarze uruchomić Cristiano Ronaldo. Nie mają pomysłu Serbowie

88
    Bosingwa podaje na prawo do Naniego! Skrzydłowy Sportingu decyduje się dośrodkowanie! Piłka po rykoszecie od Nastasića omal nie zaskoczyła bramkarza Serbów! Rzut rożny dla gospodarzy!

89
    Nani szukał w polu karnym Cristiano Ronaldo. Zdołał wybić futbolówkę Ivanović. Ronaldo oddaje jeszcze strzał wolejem. Było wiele lepszych prób w wykonaniu CR7.

90
    Brzydko zostaje zaatakowany Cristiano Ronaldo przez Djuricića. Słuszna żółta kartka dla reprezentanta Serbii.

90
    Doliczone do drugiej połowy cztery minuty! Ronaldo szykuje się do wykonania rzutu wolnego!

90+2
    Potężne uderzenie Portugalczyka! Piłka zatrzymuje się jednak w murze stworzonym przez trójkę Serbów.

90+2
    Joao Moutinho zatrzymuje kontrę Serbów i zostaje upomniany żółtą kartką.

90+3
    Trzymają piłkę długo Portugalczycy. Ronaldo szuka prostopadłym zagraniem Quaresmę. Niedokładnie

90+4
    Piłka meczowa dla Serbii! Centra z prawej strony od Matića na głowę Skuletića. Jest uderzenie ale zbyt słabe by zaskoczyć Rui Patricio.

90+4

Portugalia pokonuje Serbię w meczu o punkty w grupie I! Serbowie odrobili stratę z pierwszej połowy, ale szybko odzyskał prowadzenie dla Portugalii Fabio Coentrao.
    Bardzo dobry mecz na Estadio da Luz, gospodarze mogą cieszyć się ze zwycięstwa! A Serbowie wracają do domu bez punktów! Gorąco robi się pod nogami Radovana Curcića. Jeden punkt w trzech meczach.
    Portugalia 2:1 Serbia

Ze swojej strony dziękuję za śledzenie relacji na naszym portalu. Zapraszam na następne relacje z kwalifikacji Euro 2016 na lajfy.com! (22:41:35)