Pittsburgh Penguins
Sobota 04.04.2015, 20:00 • Nationwide Arena, Columbus • National Hockey League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy Columbus Blue Jackets i Pittsburgh Penguins.

Trwają ostatnie spotkania sezonu zasadniczego najlepszej hokejowej ligi świata. Jednym z pierwszych sobotnich starć będzie mecz Blue Jackets z Penguins.

Końcówka sezonu nie jest zbyt dobra dla klubu z Pittsburgha. Penguins są w słabej formie i dodatkowo zmagają się z kontuzjami kluczowych zawodników. W ostatnich dniach Pens grali zaledwie na pięciu defensorów z powodu braku możliwości powołania zawodników ze swojej afiliacji po kontuzjach Letanga oraz Ehrhoffa.

Dzisiejsze spotkanie jest z kategorii "must win" dla Penguins. Pittsburgh nadal nie ma zapewnionego udziału w play-offach, ale tylko katastrofa mogłaby odebrać Pens awans do PO. Niemniej jednak Pittsburgh walczy o jak najlepsze rozstawienie w pierwszej rundzie. Walka w Dywizji Metropolitarnej jest niezwykle zacięta. Trzy kluby walczące o drugie miejsce dzieli zaledwie jeden punkt.

Rywalem Pittsburgha w dzisiejszym starciu będzie Columbus Blue Jackets, klub, który walkę o play-offy zakończył już jakiś czas temu. Kurtki mają jednak fantastyczną końcówkę sezonu i wygrały ostatnie osiem spotkań z rzędu!

Pittsburgh potrzebuje punktów, Columbus gra już tylko o honor i jest na gazie. To tylko potwierdza jak ciężki będzie dzisiejszy mecz dla Pingwinów.
    Jeden z czołowych zawodników Pens - Jewgienij Małkin potwierdza, że dzisiaj nie zagra

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Columbus Blue Jackets: Bobrowski – Savard, Johnson, Goloubef, Connauton, Prout, Tiuitin – Atkinson, Johansen, Jenner – Foligno, Anisimov, Dubinsky – Daňo, Wennberg, Hartnell – Morin, Letestu, Calvert

Pittsburgh Penguins: Fleury – Lovejoy, Martin, Cole, Scuderi, Pouliot, Chorney – Hornqvist, Crosby, Perron – Comeua, Winnik, Kunitz – Downie, Sutter, Spaling – Adams, Lapierre, Bennett

Sędziowie: Kimmerly, Pochmara – Nowak, Alphonso.

Początek spotkania za ok. 20 minut!

Zawodnicy już na lodzie. Zaraz zaczynamy.

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Pittsburgha!

0:54
    Johansen objechał bramkę i próbował oddać strzał na bramkę Fleury'ego, ale jeden z defensorów Pens zablokował gumę.

1:40
    Winnik znalazł się w doskonałej okazji, ale trafił wprost w Bobrowskiego. Comeau próbował dobijać, ale golkiper Blue Jackets ponownie górą.

1:43
    Pittburgh w przewadze. Dwie karne minuty dla Connautona za zahaczanie.

2:20
    Pittsburgh rozgrywa hokejowy zamek...

3:25
    Crosby obija słupek bramki Bobrowskiego!

3:43
    Blue Jackets w pełnym zestawieniu. Niezła gra Pingwinów w przewadze, ale bramki nie było.

4:32
    Kurtki na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

5:20
    Seria groźnych uderzeń w wykonaniu gospodarzy na czele z Hartnellem. Fleury jednak popisuje się dobrymi interwencjami.

6:12
    Zamieszanie pod bramką Pingwinów! Flower zdołał w jakiś sposób zamrozić gumę.

7:18
    Bobrowski wyłapuje gumę po strzale Cole'a spod niebieskiej.

8:21
    Gol dla Pittsburgha!
    Bramkę zdobył SIDNEY CROSBY.

GOOOL! Pingwiny otwierają wynik dzisiejszego spotkania! SIDNEY CROSBY strzałem z nadgarstka z najbliższej odległości pokonuje Bobrowskiego i daje Pingwinom prowadzenie! 1:0!
    CROSBY - 0:1

8:41
    Downie otrzymał dwie minuty kar za przeszkadzanie. Blue Jackets zagrają w przewadze.

9:30
    Kurtki cały czas rozgrywają zamek pod bramką Fleury'ego.

10:41
    Downie wraca do gry. Gramy już 5 na 5.

11:34
    Guma po strzale Chorneya opuszcza obszar lodowiska. Przerwa w grze.

12:30
    Ładna dwójkowa akcja Crosby'ego i Comeau! Na miejscu był jednak Bobrowski!

12:52
    Kara techniczna dla Pittsburgha za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Blue Jackets ponownie w przewadze.

13:16
    Dobra interwencja Flowera po strzale Foligno. Wznowienie w tercji obronnej Pens.

14:20
    Jak na razie świetna gra Pingwinów w osłabieniu.

14:52
    Blue Jackets ponownie nie zdołali wykorzystać liczebnej przewagi zawodników na lodzie.

15:14
    Uwolnienie po stronie Pittsburgha. Wznowienie gry pod bramką Fleury'ego.

16:02
    Kurtki na pozycji spalonej. Mamy kolejną przerwę w grze.

17:20
    Szybkie tempo w końcówce tej tercji. Mało mamy jednak celnych strzałów.

18:05
    Kolejny dobry strzał ze strony Crosby'ego. Dobrze interweniuje Bobrowski.

18:05
    Dubinsky z dwoma minutami kary za spowodowanie upadku przeciwnika. Pittsburgh w przewadze na zakończenie tej tercji.

19:00
    Ostatnia minuta tercji rozpoczęta.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry Pingwiny prowadzą z Kurtkami 1:0 po golu Crosby'ego z 9. minuty starcia.

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:05.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Pens.

20:05
    Columbus na lodzie w pełnym zestawieniu.

20:35
    Foligno na spalonym. Przerwa w grze.

21:57
    Dobra interwencja Fleury'ego po mocnym strzale Jennera.

22:10
    Nieprzyjemne uderzenie ze strony Chorneya. Bobrowski odbija jednak gumę rakiem.

23:37
    Sędziowie przerywają akcję Pingwinów z powodu podania krążka ręką.

24:23
    Cole próbował uderzać z ostrego kąta, ale trafił wprost w nogi Tiutina.

25:46
    Bobrowski wyłapuje krążek po strzale Spalinga z okolic niebieskiej.

26:32
    Scuderi strzelał z okolic niebieskiej, guma minęła się z bramką Blue Jackets.

27:23
    Dłuższa chwila gry bez gwizdka sędziego. Mało mamy jednak składnych akcji.

28:21
    Teraz mamy przerwę w grze. Uwolnienie po stronie Pingwinów.

29:03
    Teraz podanie ręką odgwizdane podczas akcji Blue Jackets. Przerwa na czyszczenie lodu i reklamy.

30:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Kurtki starają się wyprowadzić gumę z własnej tercji obronnej.

31:07
    Gol dla Pittsburgh!
    Bramkę zdobył BRANDON SUTTER.

GOOOOL! Pittsburgh podwyższa prowadzenie! Trzeci atak Pingwinów na lodzie zagrał świetną zmianę. BRANDON SUTTER otrzymał kapitalne podanie od Cole'a i pewnie pokonał Bobrowskiego. 2:0 dla Pens!

32:03
    Fleury mrozi gumę po szybkiej akcji gospodarzy. Kolejna przerwa na reklamy.

33:44
    Dobra interwencja Bobrowskiego parkanami po uderzeniu Hornqvista.

34:12
    Ależ teraz świetnie z backhandu pociągnął Hornqvist! Szwed jednak nie zdołał pokonać Bobrowskiego.

35:07
    Sporo zamieszania teraz w szykach defensywnych Pens. Na szczęście mamy krótką przerwę. Jest okazja na uspokojenie gry.

36:01
    Kolejna dobra interwencja ze strony Bobrowskiego. Wznawiamy grę w tercji obronnej Kurtek.

36:25
    Gol dla Colombus!
    Bramkę zdobył NICK FOLIGNO.

GOL! To musiało się tak skończyć. Fatalna postawa defensywna Pingwinów wykorzystana przez Kurtki. Dubinsky świetnie podał do NICKA FOLIGNO, który z najbliższej odległości zdobywa bramkę kontaktową. 1:2.

37:12
    Kurtki ponownie w ofensywie. Pingwiny zepchnięte do obrony.

38:28
    Bramkę zdobył MATT CALVERT.

GOL! Mamy już remis. Po raz kolejny Pingwiny fatalnie zachowały się w defensywie i całe zamieszanie wykorzystał MATT CALVERT. 2:2 w Nationwide Arena.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej tercji.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w Columbus mamy remis 2:2.

Następna tercja rozpocznie się ok. 22:00.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie tej tercji dla Blue Jackets.

41:30
    Crosby próbował indywidualnie ruszyć na bramkę Bobrowskiego, ale nie zdołał oddać strzału.

42:16
    Guma po zagraniu jednego z zawodników Pens opuściła obszar lodowiska. Przerwa w grze.

43:16
    Downie na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika. Jackets w przeawdze.

44:30
    Guma w końcu wybita przez Pingwiny pod bramkę Bobrowskiego.

45:16
    Pittsburgh na lodzie w pełnym zestawieniu.

46:10
    Ogromne zamieszanie pod bramką Fleury'ego. Bramka dla Blue Jackets wisi w powietrzu.

46:46

GOL! Kolejna strata krążka przez Pittsburgh, szybki kontratak i NICK FOLIGNO wyprowadza Blue Jackets na prowadzenie.

47:28
    Guma poza obszarem lodowiska. Przerwa w grze.

49:29
    Bramkę zdobył SCOTT HARTNELL.

GOL! SCOTT HARTNELL wykorzystuje ogromne zamieszanie pod bramką Pittsburgha i wyprowadza gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie!

50:09
    Bramkę zdobył BEN LOVEJOY.

GOL! Pittsburgh nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! BEN LOVEJOY popisuje się atomowym uderzeniem spod niebieskiej i Pittsburgh ponownie traci tylko bramkę do Blue Jackets!

51:30
    Bobrowski mrozi gumę po jej wstrzeleniu przez Downiego.

51:50
    Comeau obija słupek bramki Bobrowskiego!

52:30
    Pingwiny zacięcie walczą o czwarte trafienie. Crosby z serią dobrych uderzeń.

52:30
    Johnson na ławce kar za nadmierną ostrość w grze. Pens w przewadze.

54:30
    Słaba gra Pittsburgha w przewadze. Gospodarze w pełnym zestawieniu.

55:23
    Blue Jackets nastawieni już głównie na grę defensywną.

56:20
    Hornqvist strzela, Bobrowski interweniuje.

57:19
    Uwolnienie po stronie Blue Jackets.

58:44
    Pusta bramka Pittsburgha.

59:03

GOL! NICK FOLIGNO strzałem do pustej bramki ustala wynik tego spotkania i zalicza hat-tricka!

60:00

Koniec spotkania. Fatalny występ Pittsburgha i porażka 3:5 z Blue Jackets. Kibice Penguins zaczynają się martwić o awans swojego zespołu do play-offów.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (22:44:09)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 37. Foligno (Dubinsky, Anisimow), 39. Calvert (Dano, Letestu), 47. Foligno (Dubinsky), 50. Hartnell (Dano), 60. Foligno (Sevard, Dubinsky) – 9. Crosby (Hornqvist, Cole), 32. Sutter (Cole, Spaling), 51. Lovejoy (Comeau, Winnik)

Sędziowie: Kimmerly, Pochmara – Nowak, Alphonso