Atletico – Sociedad 2:0 (koniec) | Levante – Sevilla 1:2 (koniec) | Eibar – Malaga 1:0 (koniec)
SD Eibar
1:0 (0:0)
Malaga CF
Wtorek 07.04.2015, 22:00 • Ipurua, Eibar • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

We wtorkowy wieczór zapraszamy na Estadio Municipal de Ipurua, gdzie Eibar zmierzy się z Malagą! Początek meczu o godzinie 22.

Faworytem dzisiejszego spotkania są goście, którzy zajmują w tabeli siódmą lokatę z dorobkiem 45 punktów. Eibar jest na 15. pozycji i zgromadziło jak dotąd 28 oczek.

Mecz rozegrany pomiędzy tymi drużynami jesienią zakończył się zwycięstwem Malagi w stosunku 2:1. Eibar prowadziło wówczas do przerwy za sprawą trafienia Mikela Arruabarreny, jednak gole Juanmiego i Nourdina Amrabata z końcówki meczu sprawiły, że komplet punktów został na La Rosaleda.

Eibar ostatnie ligowe spotkanie wygrał 10 stycznia, pokonując na własnym terenie Getafe. W późniejszych 11 meczach podopieczni Patxiego Ferreiry zdobyli zaledwie dwa punkty.

Malaga z kolei nie wygrała żadnego z ostatnich dwóch meczów. Przed przerwą reprezentacyjną goście dzisiejszego spotkania musieli uznać wyższość Rayo Vallecano, zaś w sobotę podzielili się punktami z Realem Sociedad.

SD Eibar: Xabi Irureta – Didac Vila, Lilo Castellano, Anibarro, Boveda – Dani Garcia, Borja Fernandez, Saul Berjon, Javi Lara, Ander Capa – Arruabarrena.

Rezerwowi: Ekiza, Jon Errasti, Lekić, Boateng, Manu del Moral, Abraham, Jaime.

Málaga CF: Kameni – Rosales, Angeleri, Weligton, Boka – Recio, Tissone, Anor, Ricardo Horta, Javi Guerra – Juanmi.

Rezerwowi: Amrabat, Flavio, Samu, Ochoa, Duda, Miguel Torres, Darder.

Sędziowie: Jesus Gil – Miguel Martinez, Jose Fernandez.

Zawodnicy pojawiają się na murawie, za chwilę początek tego spotkania.

1

2
    Goście w biało-błękitnych pasach, Eibar na czerwono-niebiesko.

4
    Akcja Eibar lewą stroną, dośrodkowanie Didaca Vili zostało jednak zablokowane.

5
    Wciąż w ofensywie Eibar, tym razem nic nie wyszło z akcji Javiego Lary.

7
    Na własnej połowie faulowany Boka, od rzutu wolnego Malaga.

8
    Od bramki grę wznowi Kameni.

10
    Na spalonym złapany Capa, nic nie wyszło z tej akcji Eibar.

11
    Indywidualna akcja zakończona uderzeniem Horty, dobrą interwencją popisał się w tej sytuacji Irureta!

13
    Berjon uderzał ze sporego dystansu, bez większych problemów broni Irureta.

15
    Weligton z rzutu wolnego, zupełnie nieudane zagranie obrońcy Malagi.

17
    Recio uderza mocno, po długim słupku, ale również niecelnie.

19
    Niedokładne podanie w kierunku Boki przerywa akcję Malagi.

20
    Lara w kierunku Berjona, ten znalazł się jednak na pozycji spalonej.

22
    Dobra interwencja Rosalesa w defensywie, wciąż przy piłce gospodarze.

24
    Indywidualna akcja Ricardo Horty kończy się poza boiskiem. Od wrzutu z autu rozpoczną zawodnicy Eibar.

26
    Pierwsza żółta kartka w tym meczu, za próbę wymuszenia rzutu karnego ukarany Ricardo Horta.

27
    Zbyt mocne dośrodkowanie z lewego skrzydła, od bramki rozpocznie Kameni.

29
    Piłka w bramce! Potężne uderzenie Berjona paruje na bok Kameni, ale do pustej bramki dobija Mikel Arruabarrena! Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bowiem sędzia liniowy uniósł w tej sytuacji chorągiewkę! Były zawodnik Legii znalazł się jego zdaniem na pozycji spalonej.

31
    Rosales marnuje dobrą okazję, posyłając piłkę obok bramki.

33
    Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany Juanpi Anor z Malagi.

35
    Nie spieszy się Maladze z kreowaniem ofensywnej akcji, goście powoli rozgrywają piłkę na własnej połowie.

37
    Rzut rożny dla Eibar, piłka ląduje jednak w rękawicach Kameniego.

39
    Na pozycji spalonej złapani Javi Lara.

40
    Brzydkie wejście Daniego Garcii, żółta kartka dla pomocnika Eibar.

42
    Miękkie dośrodkowanie Lary zablokowane ręką przez Rosalesa, od rzutu wolnego wznowią gospodarze.

43
    Potężny strzał Javiego Lary bezpośrednio z rzutu wolnego, kapitalnie interweniuje w tej sytuacji Kameni!

45
    Przy linii bocznej skutecznie powstrzymany Lara, piłka dla gości.

45

Za nami interesujące 45 minut, w których nie oglądaliśmy jednak goli. Miejmy nadzieję, że po przerwie przerwie worek z bramkami się rozwiąże i będziemy świadkami równie ciekawego widowiska.

46

47
    Bez zmian personalnych przystąpiły do drugiej połowy oba zespoły.

48
    Anor z dystansu, piłka daleko od celu.

50
    Akcja przyjezdnych przerwana, od wrzutu z autu rozpocznie Didac Vila.

53
    Gol dla Eibar!
    Rzut rożny dla gospodarzy, piłka spada na długim słupku na głowę MIKELA ARRUABARRENY, który uderza, wprowadzając jeszcze futbolówkę w kozioł i kieruje ją do siatki! Eibar na prowadzeniu!
    Mikel ARRUABARRENA - 1:0

53
    Samu zastępuje Anora.

55
    Faulowany Juanmi, od rzutu wolnego Malaga.

58
    Dużo walki w środku pola, tym razem przewinił Recio.

59
    Kolejna bramka dla Eibar nieuznana! Tym razem Ander Capa w momencie podania znalazł się jednak wyraźnie za linią ostatniego obrońcy.

60
    Potężny strzał Recio z dystansu, niewiele brakowało, a piłka wpadłaby pod poprzeczkę!

61
    Nourdin Amrabat pojawia się na boisku w miejsce Horty.

63
    Wcześniej jednak żółtą kartką ukarany Saul Berjon.

66
    Głową uderzał Angeleri, czujny we własnej bramce był jednak w tej sytuacji Irureta!

67
    Rzut rożny dla Malagi, dobrze piąstkuje jednak bramkarz Eibar.

70
    Boka zmusza do interwencji Irurete. Wciąż 1:0 prowadzą gospodarze.

72
    Faulowany Arruabarrena, od rzutu wolnego zacznie Eibar.

75
    Kapitalna szansa dla Malagi, z najbliższej odległości głową uderzał Guerra, ale przegrał pojedynek z bramkarzem! Tak czy inaczej sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej.

77
    Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego wprost na głowę Bovedy, świetnie broni jednak w tej sytuacji Kameni!

79
    Rzut wolny dla Malagi, szansa na bezpośredni strzał na bramkę.

80
    Uderzał Recio, ale piłka trafia tylko w mur.

81
    Manu Del Moral pojawia się na boisku w miejsce Saula Berjona.

83
    Kombinacyjna akcja Del Morala z Arruabarreną powstrzymana przez obronę Malagi.

86
    Uraz Arruabarreny, potrzebna interwencja masażystów.

87
    Dejan Lekić zastępuje Arruabarrenę.

89
    Szansa dla Malagi, nikt nie przecina jednak dośrodkowania z prawego skrzydła.

90
    W pole karne wpadł Capa, jego strzał znakomicie broni jednak Kameni!

90+1
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Jeszcze zmiana w szeregach Eibar, Derek Boateng zastąpi Capę.

90+2
    Głową uderzał Samu, piłka minęła jednak bramkę Irurety.

90+3

Po emocjonującym spotkaniu Eibar inkasuje wreszcie trzy punkty, pokonując na własnym terenie Malagę! Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 53. minucie Mikel Arruabarrena!

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (23:49:59)