Piotrcovia – Olimpia-Beskid 27:27 (koniec) | Sambor – SPR Olkusz 33:26 (koniec)
SPR Sambor Tczew
33:26 (16:15)
SPR Olkusz
Środa 08.04.2015, 18:00 • Hala II LO w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 • PGNiG Superliga kobiet

Mimo środka tygodnia PGNiG Superliga Kobiet nie zwalnia tempa i rozgrywa mecze. W rywalizacji o miejsca 9-12 w drugiej rundzie spotkań, a w 24.kolejce w całych rozgrywkach, mierzą się Aussie Sambor Tczew z SPR Olkusz.

źródło: sambor-tczew.pl

Drużyna z Olkusza jest najpoważniejszym kandydatem do spadku. Obecnie zajmują ostatnią pozycję. Tczewianki za to liderują w tabeli 9-12 i kroczą powoli do osiągnięcia wyznaczonego celu przed sezonem tj. utrzymania się w ekstraklasie.

źródło:zprp.pl

W poprzedniej kolejce rozegranej jeszcze przed świętami Wielkanocnymi Sambor Tczew odniósł bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo. Pokonali jednego z najgroźniejszych rywali Piotrcovię Piotrków Trybunalski i to różnicą ośmiu goli. Mecz skończył się wynikiem 21:29.

Olkusz u siebie za to przegrał także różnicą ośmiu goli. Beskid Nowy Sącz zwyciężył 30:22. W drużynie SPR zawiodła najlepsza strzelczyni Paulina Marszałek, która zdobyła tylko jedną bramkę.

Bilans spotkań w rundzie zasadniczej jest korzystny dla Sambora Tczew. W Olkuszu padł remis po 25 ( po 7 bramek zdobyły Paulina Marszałek i Natalia Wicik, dla Tczewianek najwięcej goli rzuciła Karolina Olszowa tj.4). W hali II LO w Tczewie gospodynie zwyciężyły 27:24. Ponownie o sobie dała znać Paulina Marszałek, zdobywczyni 9 goli. Jej wyczyn po drugiej stronie skopiowała Justyna Belter.

Serdecznie zapraszam na relację live wprost z Tczewskiej hali. Początek kilka minut przed 18. Superliga kobiet na żywo tylko w LAJFY.COM.

Aussie Sambor Tczew: Kordunowska-Lupa, Wiercioch – Pasternak, Balsam, Mazur, Belter, Szulc, Strzałkowska, Nowicka, Domnik, Frankowska, Bilenia, Skonieczna, Tomczyk, Krajewska.

Trener: Bartłomiej Pelpliński.

SPR Olkusz: Hoffman, Knapik, Wąż – Leńczyk, Nowak, Sadowska, Przytuła, Wicik, Marszałek, Postołek, Fierka, Wrześniak, Basiak.

Trener: Anna Niewiadomska.
    .

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Dobrą interwencją Kordunowska otwiera przebieg meczu. (0:0)

2
    Kolejna próba Tczewianek. Skonieczna przestrzeliła, za to pierwszego gola zdobywa Wrześniak. (0:1)

2
    Pierwszego gola dla gospodyń zdobywa Katarzyna Pasternak, po akcji ze skrzydła. (1:1)

3
    Tomczyk z koła i to w dodatku z faulem. (2:1)

3
    Kartkę za faul w akcji bramkowej otrzymuje Wrześniak. (2:1)

4
    Upomnienie dla Katarzyny Skoniecznej i karny dla Olkusza. (2:1)

4
    Wicik wykorzystuje karnego. (2:2)

5
    Dobrze rzut broni Wąż, chociaż Domnik rzuciła wprost w nią. (2:2)

5
    Skonieczna rzutem z dalszej odległości trafia swoją pierwszą bramkę. (3:2)

6
    Wrześniak błyskawicznie odpowiada. (3:3)

6
    Belter również dorzuca swoje pierwsze trafienie. (4:3)

7
    Szybka kontra w wykonaniu Sambora, po podaniu przez całe boisko Kordunowskiej do Pasternak. Gospodynie prowadzą już dwiema bramkami. (5:3)

8
    Domnik potężnie, ale wprost w poprzeczkę! (5:3)

8
    Tczewianki wykorzystują nieporadność rywalek i podwyższają prowadzenie za sprawą Marty Tomczyk. (6:3)

9
    Pierwsza kara w spotkaniu dla Domnik. I rzut z 7 metrów dla gości. (6:3)

9
    Wicik rzuca od słupka do słupka, ale piłka nie wpadła do bramki. (6:3)

10
    Kolejno trafiają Strzałkowska i Marszałek. (7:4)

10
    Żółtą kartkę otrzymuje Marszałek (SPR Olkusz). (7:4)

11
    Wicik oddała dobry, precyzyjny rzut pod poprzeczkę. (7:5)

12
    Belter zalicza efektowny przechwyt. Jest możliwość przygotowania akcji. W niej Skonieczna oddaje rzut, ale minimalnie obok słupka. (7:5)

13
    Marszałek po raz kolejny zablokowana. Tczewianki skupiają uwagę w obronie przede wszystkim tej zawodniczce. (7:5)

13
    Sambor szybko kontruje, ale nic z tego nie wynika. Wręcz przeciwnie Olkusz. Trafia Sadowska. (7:6)

14
    Skonieczna rzuca gola po raz drugi w tym spotkaniu. (8:6)

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Basiak (SPR Olkusz). (8:6)

15
    Rzut Strzałkowskiej obroniony przez Hoffmann, co wykorzystuje Sadowska kończąc szybko kontratak SPR-u. (8:7)

16
    Timeout dla gospodarzy. (8:7)

16
    Tomczyk dziś radzi sobie dobrze w kole. (9:7)

16
    Olkusz się nie poddaje, odpowiada cały czas na trafienia wyżej notowanych gospodyń. (9:8)

17
    Dwie minuty kary dla Katarzyny Skoniecznej za faul na Paulinie Marszałek. (9:8)

18
    Wiercioch broni ważny rzut w osłabieniu. Teraz Tczewianki zapewne długo będą rozgrywać. I tak się stało, Rzut Belter jednak niecelny. (9:8)

19
    Mamy remis w Tczewie! Basiak sprytnie lobuje Wiercioch. (9:9)

20
    Olkusz konsekwentnie i skutecznie gra w ataku. Teraz po rzucie ze środka Wrześniak wychodzą na prowadzenie. 2-0 w przewadze zawodniczki dla Olkuszanek (9:10)

20
    Skonieczna i Wicik zdobywają po bramce. (10:11)

21
    Belter zbyt indywidualnie w tej akcji i bez efektu. (10:11)

22
    Szczelniejsza obrona Samboru zmusiła do nieprzygotowanego rzutu Paulinę Przytułę. (10:11)

23
    Dobrze nogami broni Hoffmann, ale jej wyczyn kopiuje z drugiej strony parkietu Wiercioch. (10:11)

23
    Krajewska przestrzeliła ze skrzydła. O czas prosi trenerka SPR Olkusz. (10:11)

24
    Paulina Marszałek dobrze rzutem od ziemi. (10:12)

24
    Bilenia rzuca nie do obrony po wymianie kilku podań. (11:12)

25
    Pasternak otrzymuje podanie przez cały parkiet i ze skrzydła doprowadza do wyrównania. (12:12)

26
    Bramka za bramką. Wyrównane dzisiaj spotkanie w Tczewie. (13:13)

26
    Strzałkowska zalicza trzecie trafienie w tym spotkaniu. (14:13)

27
    Strata w ataku Skoniecznej. Pozycyjny atak SPR-u zakończony bramką Agaty Wrześniak. (14:14)

28
    Strzałkowska dobrze znajduje Tomczyk, a ta trafia z najbliższej odległości. (15:14)

29
    Karę pod koniec połowy otrzymuje Hanna Strzałkowska. (15:14)

29
    Sadowska trafia z siódmego metra. (15:15)

29
    Sadowska przekombinowała rzut na prowadzenie w pierwszej połowie. Chciała sprytnie rzucić nad bramkarką, ale trafiła w poprzeczkę. (15:15)

29
    Pasternak ustala wynik pierwszej połowy. (16:15)

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:15)

Zgodnie z przewidywaniami Sambor prowadzi po pierwszej połowie. Jednak SPR Olkusz postawiło trudne warunki i przez większą część pierwszej części prowadziło. Zapowiada się wyrównane spotkanie do końca zważając na dobrą dyspozycję przyjezdnych.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (16:15)

31
    Sadowska otwiera drugą połowę golem z siódmego metra. (16:16)

31
    Krajewska wykorzystuje dobrze rozegraną akcję. (17:16)

32
    Wicik mocno ze środkowej części parkietu. (17:17)

32
    Krajewska zwiodła obronę rzutem na dwa tempa. (18:17)

33
    Frankowska debiutuje przed rzutem karnym, ale nie broni rzutu Sadowskiej. (18:18)

34
    Marta Tomczyk odnajduje się w zamieszaniu podkołowym i umieszcza piłkę w bramce. (19:18)

35
    Fierka dobrze się uwolniła, ale w sytuacji sam na sam trafia bezpośrednio w poprzeczkę. (19:18)

35
    Bilenia trafia w ostatnim momencie przy sygnalizacji gry pasywnej. Dwubramkowej prowadzenie gospodyń. (20:18)

36
    Marszałek zaprezentowała dawkę swoich umiejętności i trafiła mimo asysty Tczewianek. (20:19)

37
    Strzałkowska teraz przerzuciła wysoko nad bramką, ale Olkusz nie wykorzystuje tej okazji. Wiercioch broni próbę Wrześniak. (20:19)

38
    Pierwsza kara w spotkaniu dla gości. Otrzymuję ją Agata Basiak. (20:19)

38
    Krajewska trafia! To jej trzeci gol dzisiaj. (21:19)

39
    Nie powiększają Tczewianki przewagi w osłabieniu gości. Ponownie chybiła Strzałkowska. (21:19)

40
    Myli się też Wicik, co karci Bilenia. (22:19)

40
    Kara dla Marszałek. (22:19)

41
    Bilenia mocnym, podkręconym rzutem zmyliła Monikę Wąż i Sambor odskakuje coraz to bardziej. (23:19)

41
    Timeout dla gości. (23:19)

42
    Wicik oddaje wymuszony rzut, bez sukcesu. Za to ostatniej chwile osłabienia Olkuszanek wykorzystuje Pasternak. Dobry mecz tej zawodniczki. (24:19)

43
    Zatrzymał się nam zespół z Olkusza. Bramkę zdobywa Marta Tomczyk. (25:19)

43
    W dodatku gościom nie pomaga dobra dyspozycja Marty Wiercioch, która popisała się teraz dobrą obroną. (25:19)

44
    Bilenia przy sygnalizacji gry pasywnej nie trafia w bramkę. (25:19)

45
    Po bramce zaliczają Strzałkowska i Wrześniak. (26:20)

46
    Karę jeszcze otrzymuje Domnik za faul przy akcji bramkowej na Wrześniak. (26:20)

47
    Skonieczna w swoim stylu, z wysokości rzuca nad bramką. (26:20)

47
    O przerwę poprosił teraz trener Pepliński. (26:20)

48
    Mądrze rozegrana akcja z wykorzystaniem wychodzącego na wolną pozycję Tatiany Bileni. (27:20)

49
    Kolejną karę w tym meczu otrzymuje Katarzyna Skonieczna. (27:20)

49
    Sadowska nie myli się dzisiaj z siódmego metra. (27:21)

50
    Wiercioch raz jeszcze jest niepokonana. Wrześniak nie dała rady jej zaskoczyć. (27:21)

50
    Hanna Strzałkowska! Ciężko będzie już Olkuszowi coś dzisiaj tu ugrać. (28:21)

51
    Skonieczna i Nowak bez bramek po swoich rzutach. (28:21)

52
    Na parkiecie w zespole Sambora pojawiają się już dublerki. (28:21)

53
    Tomczyk bardzo pewnie z koła. (29:21)

53
    Sadowska przełamuje czterominutowy okres bez gola ekipy z Olkusza. (29:22)

54
    Krajewska wykorzystuje pewnie rzut karny. (30:22)

55
    Frankowska zapisuje na swoim koncie pierwszą dobrą interwencją w Superlidze Kobiet. (30:22)

56
    A Sambor nie zatrzymuje się. Bilenia raz jeszcze wprost do bramki. (31:22)

57
    Z trudnej pozycji oddaje rzut Wicik i piłka zdołała wpaść do bramki. (31:23)

57
    Na dzisiaj to koniec dla Skoniecznej. Otrzymuje kolejną zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. (31:23)

58
    Szybkie bramki w tczewskiej hali. Bilenia, Marszałek i Balsam. (33:24)

58
    Jeszcze Przytuła poprawia swój dorobek bramkowy. (33:25)

59
    Strata w ataku Tczewianek wykorzystana szybką kontrą i golem Przytuły. (33:26)

59
    Jeszcze przed końcem meczu, zejściem na ławkę ukarana Magdalena Mazur. (33:26)

60
    Koniec meczu. (33:26)

W drugiej połowie Sambor podkręcił tempo i nie pozwolił na wyrównaną grę. Szybko poprawiły grę defensywną i zaczęły stopniowo odskakiwać rywalkom, osiągając na piętnaście minut przed końcem bezpieczną przewagę. Pozwoliło to dograć ostatnie minuty dublerkom. Olkusz powoli może się godzić ze spadkiem, a Sambor przy dzisiejszym remisie w Piotrkowie Trybunalskim jest bardzo blisko zdobycia dziewiątego miejsca.

Na dziś to wszystko, dziękuję za uwagę. (19:28:22)

Adrian Trawicki

SPR Sambor Tczew: Kordunowska-Lupa, Wiercioch – Pasternak, Balsam, Mazur, Belter, Szulc, Strzałkowska, Nowicka, Domnik, Frankowska, Bilenia, Skonieczna, Tomczyk, Krajewska.

Trener: Bartłomiej Pepliński.