Włocławek – Wrocław 82:89 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Koszalin 94:99 (po dogrywce) | Szczecin – Zgorzelec 88:94 (koniec)
Toruń – Słupsk 63:79 (koniec) | Radom – Zielona Góra 73:62 (koniec) | Starogard Gdański – Sopot 77:95 (koniec)
koniec po dogrywce
MKS Dąbrowa Górnicza
94:99 (19:23, 39:42, 55:62, 82:82)
AZS Koszalin
Środa 15.04.2015, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej • Tauron Basket Liga

Zapraszamy serdecznie na relację ze spotkania 28. kolejki TBL. W Dąbrowie Górniczej dojdzie do pojedynku tamtejszego MKS-u z akademikami z Koszalina.

Goście po dwóch słabszych meczach odkupili swoje winy i w poprzedniej kolejce pokonali WIkanę Lublin 80:66. We dwóch poprzednich kolejkach AZS został rozbity przez Turów Zgorzelec oraz przegrał ośmioma punktami z Polpharmą Starogard Gdański.

Zespół z Dąbrowy w ostatnich meczach jest dość dobrze dysponowany. Co prawda w ostatniej kolejce Zagłębiacy przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem, ale dopiero po dogrywce (Dąbrowa prowadziła prawie przez cały mecz). W poprzednich dwóch kolejkach koszykarze MKS-u pokonali Anwil Włocławek oraz Wikanę Start Lublin.

AZS jest aktualnie na drugiej pozycji, z 46. punktami. Gospodarze środowego pojedynku zajmują 11. miejsce, z 37. punktami.

Patrząc na tabelę faworyt tego meczu jest tylko jeden – AZS. Jednak nie raz przekonaliśmy się, że zespół niżej uplasowany w tabeli potrafi sprawić niespodziankę, być może i tak będzie w tym meczu.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami górą byli zawodnicy z Koszalina. AZS wygrał u siebie 88:79.

W zespole gości doszło do zmiany trenera. Nowym trenerem został Kostas Flevarakis, jednak pierwszy raz swoich podopiecznych poprowadzi dopiero w meczu ze Śląskiem Wrocław. W Dąbrowie trener pochodzący z Grecji z powodów formalnych mecz obejrzy z wysokości trybun.

Na środy pojedynek władze klubu z Dąbrowy przygotowały specjalną akcję, w ramach której studenci będą mogli obejrzeć to spotkanie za jedyne 2 zł.

W Dąbrowie będziemy świadkami pojedynku dwóch koszykarzy, którzy znajdują się w pierwszej piątce ligi pod względem najlepszej średniej punktów na mecz. Qyntel Woods z AZS-u Koszalin pochwalić się może średnią 19.8 punktów na mecz (3 miejsce), natomiast Myles McKay z MKS-u jest gorszy jedynie o 0,5 punktu (daje mu to piąte miejsce).

Witamy z Dąbrowy Górniczej. Aktualnie trwa rozgrzewka, a w międzyczasie trwa występ półfinalistów programu Mam Talent – Bucket Guys, czyli muzyków grających na wiadrach.

Pełne składy na ten mecz przedstawiają się następująco:

MKS: Brown, Dziemba, Piechowicz, Małecki, Metelski, Zmarlak, Zieliński, McKay, Szymański, Weaver.

AZS: Austin, Woods, Dąbrowski, Swanson, Radenović, Pacocha, Stelmach, Vrbanc, Rybicki, Szewczyk, Mielczarek.

MKS Dąbrowa Górnicza: Piechowicz, Zmarlak, McKay,, Weaver, Pepper.

AZS Koszalin: Woods, Dąbrowski, Swanson, Radenović, Mielczarek..

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:29
    Rozpoczęliśmy mecz od dwóch nieudanych akcji. Najpierw nie trafili gospodarze, następnie powstrzymana została kontra gości. (0:0)

00:29
    McKay trafia tylko jeden rzut wolny. (1:0)

01:55
    Odpowiada celnym rzutem za trzy Woods. (4:8)

03:15
    Nie trafia zza linii trzech punktów Pepper. Kontra gości przerwana faulem przez McKaya. (4:8)

03:15
    Kontuzjowanego Mielczarka zmienia Stelmach. (4:8)

03:32
    Fauluje Swanson. (4:8)

03:47
    Radenović fauluje McKaya. Mamy rzuty wolne. (4:8)

03:47
    To nie jest dobry dzień McKaya. Ponownie tylko raz trafił Amerykanin. (5:8)

04:27
    Radenović trafia spod kosza. (5:10)

04:38
    Na parkiecie pojawiają się: Austin oraz Szewczyk. (5:10)

04:57
    Za długo rozgrywali tą akcję gospodarze i piłkę przejmuje AZS. (5:10)

05:08
    Akcja gości również rozegrana źle i teraz gospodarze konstruują swoją akcję. (5:10)

05:29
    Weaver pokazał swoją siłę i wpakował piłkę efektownym wsadem. (7:10)

05:49
    Austin trafia za 3. (7:13)

06:04
    Nieudany rzut gospodarzy. (7:13)

06:05
    Na boisko wraca Mielczarek zmieniający Stelmacha. (7:13)

06:30
    McKay uciekł obrońcom gości i wpakował piłkę do kosza efektownym wsadem. (9:13)

06:38
    Słaby początek wyraźnie podziałał motywująco na McKaya! Amerykanin po swoich punktach momentalnie ruszył do presingu i odebrał piłkę rywalom zdobywając punkty. (11:13)

06:47
    Ależ nam się zrobił dynamicznym mecz. Tym razem punkty zdobywają goście, a konkretnie Szewczyk. (11:15)

06:52
    Dwa trafione rzuty wolne przez Peppera. (13:15)

07:35
    Austin zdobywa kolejną "trójkę". (13:18)

07:56
    Za Szewczyka wraca Radenović. (13:18)

08:12
    Wyczekał do końca McKay i pewnym rzutem daje swojemu zespołowi trzy punkty. Tym samym potwierdził, że jest liderem dąbrowskiej drużyny. Po słabym początku nie ma już nawet śladu! (16:18)

08:47
    Pacocha kończy akcję, celnym rzutem spod kosza. (16:20)

09:07
    Zmarlak zbiera piłkę pod koszem rywali i trafia za dwa spod kosza. (18:20)

09:21
    Weaver faulowany przez Mielczarka. Będą rzuty wolne. (18:20)

09:21
    Tylko jeden punkt zdobywa amerykański koszykarz. (19:20)

09:30
    Mielczarek trafia za 3. (19:23)

09:59
    Za długo rozgrywali tą akcję gospodarze i syrena końcowa daje znak, że pora odpocząć. (19:23)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (19:23)

W pierwszej kwarcie lepsi byli przyjezdni. Jednak dąbrowianie mogli prowadzić, gdyby wykonywali skuteczniej rzuty wolne oraz dokładniej rozegrali ostatnią akcję pierwszej kwarty.

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (19:23)

10:09
    Od przewinienia gospodarzy rozpoczynamy drugą kwartę. (19:23)

10:28
    Udana kontra Zmarlak – Pepper. Punktuje spod kosza ten pierwszy. (21:23)

10:55
    Mamy remis za sprawą udanego rzutu Zmarlaka. (23:23)

12:18
    Faul Zmarlaka. W jego miejsce wchodzi Szymański. (26:25)

12:33
    Swanson trafia za 3! (26:28)

12:44
    Szymański doprowadza do wyrównania. (28:28)

12:56
    Radenović trafia dwukrotnie z rzutów wolnych. (28:30)

13:18
    Brown fauluje rywala na połowie AZS-u. (28:30)

13:33
    Goście tracą piłkę pod koszem MKS-u. (28:30)

13:48
    Szymański nie trafia. Trzeba przyznać, że koszykarz MKS-u był w trudnej pozycji. (28:30)

14:15
    Znakomita kontra gospodarzy, którą efektownym wsadem kończy Szymański. (30:30)

14:34
    Faul Pacochy. Austin zmienia Woodsa. (30:30)

14:47
    Znakomite podanie Browna do Peppera, a ten celnie rzuca zza linii 3 punktów! (33:30)

15:09
    Kolejna dynamiczna kontra MKS-u! Akcję kończy celnym rzutem Szymański. (35:30)

Timeout dla gości. (35:30)

15:32
    Szewczyk zmniejsza straty punktując za 3. (35:33)

16:01
    Faul Browna Pacocha będzie miał rzuty wolne. (35:33)

16:01
    Pacocha dwukrotnie celnie rzuca z rzutów wolnych. (35:35)

16:25
    Na parkiet wracają: Piechowicz oraz Weaver. (35:35)

16:37
    Piechowicz podaje do Szymańskiego, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do kosza. (37:35)

16:51
    Kontra Dąbrowy przerwana faulem. (37:35)

17:10
    McKay nie trafia za 3. (37:35)

17:19
    Radenović faulowany przez Weavera. Będą rzuty wolne. (37:35)

17:19
    Obydwa rzuty bez błędu. (37:37)

18:00
    Weaver wykorzystał swoje dobre warunki fizyczne i zdobywa punkty spod kosza. (39:37)

18:35
    Nieudana dobrze zapowiadająca się kontra MKS-u. (39:37)

18:45
    W odpowiedzi trafia Szewczyk. (39:39)

19:28
    Swanson miał dużo czasu i wykorzystał to rzucając celnie za 3. (39:42)

Timeout dla gospodarzy. (39:42)

19:28
    Zostało pół minuty. Wracamy na parkiet. (39:42)

19:59
    Pierwsza kwarta kończy się nieudanymi akcjami z obydwóch stron. Najpierw za długo akcję rozgrywali dąbrowianie, a następne czasu brakło gościom. (39:42)

20:00
    Druga kwarta skończona. (39:42)

Po pierwszej połowie trzema punktami prowadzą goście. W tym meczu będzie się z pewnością jeszcze dużo działo. Miejmy nadzieję, że następne dwie kwarty będą równie interesujące jak i dwie pierwsze.

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (39:42)

20:45
    McKay autorem pierwszych punktów w tej kwarcie. (41:42)

21:06
    Weaver popełnia błąd kroków. (41:42)

21:06

21:40
    Dąbrowa zamknięta pod swoim koszem. (41:42)

21:53
    Długo pod koszem gospodarzy gościli gracze z Koszalina, aż w końcu udało im się zdobywać dwa punkty. (41:44)

22:16
    Udana zbiórka McKaya. Kontrę przerywa faulem Swanson. (41:44)

22:35
    Pepper wyrównuje trafiając za 3. (44:44)

23:20
    Udany odbiór pod swoim koszem Peppera, ale kontra zakończona nieskutecznym rzutem Weavera. (44:44)

23:46
    Najpierw faulował Piechowicz, a teraz Pepper. Zza linii końcowej grę wznowią goście. (44:44)

23:54
    Dąbrowski punktuje za 3. (44:47)

24:24
    Zmarlak fauluje Radenovicia. Zawodnik gości wcześniej zdobył punkty, a więc będzie miał jeszcze jeden rzut wolny. (44:49)

24:24
    Serb nie trafia rzutu wolnego. (44:49)

24:49
    Piechowicz trafia spod kosza. (46:49)

25:16
    Piechowicz doprowadza do wyrównania trafiając "trójkę". (49:49)

25:37
    Radenović odpowiada celnym rzutem za 2. (49:51)

25:58
    Faul Piechowicza. Rzuty wolne dla Woodsa. (49:51)

25:58
    Tylko jeden rzut wykorzystany. (49:52)

26:24
    Zmarlak za długo rozgrywał akcję i piłka dla gości. (49:52)

26:37
    Pepper fauluje Woodsa. Rzuty wolne dla tego drugiego. (49:52)

26:37
    Tylko jeden celny rzut. (49:53)

27:09
    Szewczyk trafia spod kosza. (49:55)

27:39
    Woods kończy kontrę udanym wsadem. (49:57)

28:18
    Zbiórka Zmarlaka, natychmiast uruchomił Peppera, a ten wykończył akcję wsadem. (51:57)

Timeout dla gości. (51:57)

28:50
    Dwa rzuty wolne niewykorzystane przez Dziembę. (51:57)

29:39
    Brown sprytnie zagrał do Szymańskiego, a ten wykończył akcję rzutem z najbliższej odległości. (55:59)

30:00
    Szewczyk trafia za 3 punkty w ostatniej sekundzie spotkania. (55:62)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (55:62)

Przed ostatnią kwartą goście prowadzą siedmioma punktami.

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (55:62)

30:15
    Od mocnego uderzenia ostatnią kwartę rozpoczynają goście. Udany wsad Szewczyka. (55:64)

30:48
    Mielczarek trafia za 3. (55:67)

Timeout dla gospodarzy. (55:67)

31:00
    Nieudany rzut Browna. (55:67)

31:24
    Szewczyk przepchał się pod koszem i trafia za 2. (55:69)

31:53
    Za 3 nie trafia McKay. (55:69)

32:11
    Brown faulowany przez Swansona. (55:69)

32:22
    Brown zdobywa 2 punkty po ładnym technicznym rzucie. (57:69)

32:41
    Mielczarek odpowiada "trójką". (57:72)

32:49
    Ale natychmiast odpowiada Dąbrowa, ale tylko rzutem za 2. (59:72)

33:28
    McKay minął rywali i wykończył akcję celnym rzutem. (61:72)

33:48
    Szymański zbiera pod swoim koszem, w kontrze sfaulowany Brown przez Austina. (61:72)

33:59
    Nie trafił Brown, ale pod koszem był Weaver, który wykończył trafia efektownym wsadem. (63:72)

35:21
    Ładnie rozegrał Brown do Weavera, a ten przy próbie rzutu został sfaulowany przez Radenovicia. Będą rzuty wolne. (66:74)

35:21
    Weaver pewnym wykonawcom rzutów wolnych. (68:74)

35:52
    Zbiórka Dziemby, który ruszył momentalnie pod kosz rywali. Dziemba podał do Weavera, który został sfaulowany i ponownie będą rzuty wolne dla tego gracza. (68:74)

36:03
    Faul McKaya na Woodsie. (70:74)

36:08
    Swanson trafia za 3. Bardzo ważny rzut. (70:77)

36:22
    Dziemba będzie miał rzuty wolne. (70:77)

36:22
    Tylko jeden rzut wykorzystany. (71:77)

36:39
    McKay odbiera piłkę na swojej połowie, pomknął pod kosz rywali i przedzierając się przez obronę trafia za 2. (73:77)

37:04
    Dziemba trafia za 3! Publiczność dopinguje coraz głośniej. Będą emocję w końcówce! (76:77)

Timeout dla gości. (76:77)

37:25
    Wysoki presing Dąbrowy! Szymański odbiera piłkę rywalom pod ich koszem. Najpierw po jego podaniu Brown rzuca niecelnie, ale po chwili sam Szymański trafia za 2! (78:77)

37:42
    Zbiórka Weavera, akcja przenosi się pod kosz gości. (78:77)

38:08
    Nieudany rzut gospodarzy, ale po chwili MKS odbiera piłkę. Szymański ruszył pod kosz AZS-u i wykończył tą akcję. Publiczność szaleje! (80:77)

38:39
    Woods trafił za trzy równo z syreną. (80:80)

38:54
    Dąbrowa punktuje za 2. Ostatnia minuta! (82:80)

39:35
    Długo rozgrywają tą akcję gospodarze... za długo. Piłka dla gości. (82:80)

Timeout dla gości. (82:80)

39:35
    MKS miał piłkę meczową używając terminologi siatkarskiej, jednak teraz wszystko będzie zależało od ich rywali. (82:80)

39:35
    Wracamy. Grę wznowią goście na połowie MKS-u. Ależ emocje w Dąbrowie! Skazana na porażkę Dąbrowa walczy jak lwy. (82:80)

39:37
    Brown wybija na aut. Dogrywamy 22 sekundy. (82:80)

39:46
    Sędzia uznaje, że faulował Brown. Zostaje 14. sekund. (82:80)

39:51
    Mamy remis. Długo rozgrywali tą akcję goście, ale ostatecznie trafili spod kosza. (82:82)

Timeout dla gospodarzy. (82:82)

39:51
    Dziewięć sekund do końca! Ależ emocje! Teraz wszystko zależy od Dąbrowy, mamy piłkę meczową dla MKS-u. Jak oni to zagrają? (82:82)

39:59
    Za długo rozgrywał tą akcję Brown. Będzie dogrywka. (82:82)

40:00
    Czwarta kwarta skończona. (82:82)

Dąbrowa, która przegrywała niemal przez cały mecz mogła w ostatnich minutach spotkania przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak koszykarzom z Dąbrowy zabrakło nieco zimnej krwi i będziemy mieli dogrywkę!

40:01
    Dogrywka rozpoczęta. (82:82)

40:25
    Stelmach trafia za 3. (82:85)

40:50
    Szymański odpowiada również "trójką". (85:85)

41:07
    Faul Weavera. Jest to jego czwarty faul. Rzuty wolne dla Radenovicia. (85:85)

41:07
    Obydwa rzuty trafione przez Serba. (85:87)

41:18
    Weaver przegrywa walkę pod koszem rywali. (85:87)

41:42
    Zbiórka Browna. (85:87)

42:13
    Radenović kończy akcję udanym wsadem. (85:89)

42:51
    MKS za długo rozgrywał tą akcję i piłka dla gości. (85:89)

43:14
    Kontra gospodarzy przerwana wybiciem na aut. (85:89)

43:23
    Nieudane podanie McKaya. Piłka dla gości. (85:89)

43:32
    Woods minął zwodem rywala i trafia spod kosza. (85:91)

43:35
    Wolne dla Browna. (85:91)

43:35
    Obydwa trafione. (87:91)

43:47
    McKay fauluje Woodsa. Będą rzuty wolne. (87:91)

43:28
    Tylko jeden rzut wykorzystany. (87:92)

43:54
    Brown kończy akcję celnym rzutem spod kosza. (89:92)

44:30
    Wracamy na parkiet. Zostało pół minuty. (92:97)

44:37
    Swanson fauluje po raz piąty. To już koniec meczu dla tego gracza. (92:97)

44:37
    McKay trafia dwa rzuty wolne. (94:97)

44:43
    Pacocha sfaulowany przez Dziembę. (94:97)

44:43
    Obydwa trafione. (94:99)

45:00
    Koniec meczu. (94:99)

Mieliśmy niesamowite emocje w Dąbrowie. MKS skazany na porażkę przegrał dopiero po dogrywce, choć gospodarze mogli wygrać to spotkanie w regulaminowym czasie gry. Również w ostatnim meczu we Wrocławiu MKS mógł wygrać, jednak również zabrakło kilku sekund. Ta porażka oddala MKS od play-offów.

Na pocieszenie dla kibiców z Dąbrowy informujemy, że MKS Dąbrowa Górnicza w sekcji siatkówki żeńskiej prowadzi 2:0 w meczu z KSZO Ostrowiec. Jak się zakończy ten mecz dowiedzą się Państwo śledząc naszą relację w dziale siatkówka.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com. (19:57:10)

Jurek Apostolski

MKS Dąbrowa Górnicza: Piechowicz, Zmarlak, McKay,, Weaver, Pepper oraz Dziemba, Brown, Szymański.
    AZS Koszalin: Woods, Dąbrowski, Swanson, Radenović, Mielczarek oraz Stelmach, Austin, Szewczyk, Pacocha.

Sędziowie: Ćmikiewicz – Liszka, Nejman