Borussia D. – Paderborn 3:0 (koniec) | Bayer – Hannover 4:0 (koniec) | Hoffenheim – Bayern 0:2 (koniec)
Hertha – FC Koln 0:0 (koniec) | Freiburg – Mainz 2:3 (koniec) | Augsburg – Stuttgart 2:1 (koniec)
SC Freiburg
2:3 (0:2)
FSV Mainz 05
Sobota 18.04.2015, 15:30 • Badenova-Stadion, Freiburg • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami zmagania w Bundeslidze. Dla obu drużyn jest to mecz o życie, choć dla gospodarzy być może jedno z tych spotkań, które zdecydują o przyszłości klubu. Freiburg ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a goście mają ich cztery.

Jeśli spojrzeć na statystyki, to nie można być optymistą, jeśli trzymamy kciuki za Freiburg. Gospodarze w ostatnich latach regularnie przegrywają lub remisują z Mainz. Ostatnie zwycięstwo Freiburg odniósł dokładnie 5 lat temu.

Proszę sobie wyobrazić, ze zespół z Freiburga jest jedną z czołowych drużyn, gdy mowa o przygotowaniu fizycznym. Gospodarze mają najwyższą średnią w lidze pokonanych kilometrów w trakcie meczu. Cóż z tego skoro nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce, bo w tym elemencie kompletnie zawodzą.

Goście mają zupełnie inną strategię gry. Dobrze radzą sobie z rozgrywaniem piłki, ale ich piętą achillesową pozostaje niedbalstwo w grze defensywnej, a w konsekwencji Mainz może poszczycić się tytułem króla remisów. Żadna inna drużyna w lidze nie ma na swoim koncie aż 13(!) spotkań zakończonych podziałem punktów.

Faworytem spotkania drużyna Mainz, która ma w ostatnich latach sposób na grę z Freiburgiem. Dodatkowym smaczkiem rywalizacji pozostaje ewentualna walka gości o występ w europejskich pucharach. Tabela Bundesligi pozostaje wyjątkowo spłaszczona i Mainz ma zaledwie osiem oczek straty do Augsburga zajmującego 6. miejsce w tabeli.

SC Freiburg: Bürki – Günter, Mitrovic, Krmas, Riether – Schmid, Sorg, Schuster, Guédé – Frantz, Mehmedi.

Rezerwowi: Mielitz, Torrejon, Darida, Petersen, Majdza, Philipp, Hofler.

1. FSV Mainz 05: Karius – Noveski, Park. Brosinski, Diaz – Geis, Koo, Baumgartlinger, Samperio, Malli – Okazaki.

Rezerwowi: Kapino, Jara, Bengtsson, Moritz, De Blasis, Soto, Kalig.

Sędziowie: Sascha S. Stegemann.

Za kilka minut rozpoczynamy naszą relację.

1

2
    Początek spotkania spokojny z obu stron.

4
    Pierwsza groźna akcja w wykonaniu gości, ale przerwana przez defensorów Freiburga.

6
    Zacięta rywalizacja w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi się przez dłuższy czas utrzymać przy piłce.

8
    Kapitalna sytuacja Mehmediiego, który w polu karnym strzelał z bliskiej odległości! Karius broni nogami.

10
    Freiburg zdecydowanie lepiej wypada w pierwszych minutach meczu. Świetnie współpracuje duet napastników gospodarzy.

11
    Kolejny dobry atak gospodarzy. Mehmedi w szybkim rajdzie był bliski pola karnego Mainz, ale został zatrzymany. Korner dla gospodarzy.

12
    Zamieszanie w polu karnym Mainz kończy interwencja jednego z defensorów gości. Kontra Mainz.

13
    Korner dla Mainz.

14
    I jeszcze jeden korner dla gości. Interwencja na przedpolu bramkarza Freiburga. Kontra gospodarzy.

16
    Gunter kapitalnie uderza na bramkę Mainz! Piłka trafia w poprzeczkę!
    Gunter
    Piekielnie mocne uderzenie Guntera.

18
    Tempo gry obiecujące. Freiburg wyraźnie lepiej radzi sobie z rozegraniem piłki niż w poprzednich spotkaniach. Mainz nieco przygaszone. Baumgartlinger, Samperio kompletnie zawodzą.

19
    Rzut wolny dla Mainz w środku pola.

20

21
    Kapitalna kontra Freiburga. Błyskawiczna akcja z własnej połowy kończy się interwencją Kariusa za linią pola karnego.

22
    Schmid uderza z okoli pola karnego. Piłka o włos mija bramkę Mainz.

24
    Geis pozostawiony na 30. metrze bez opieki obrońców zdecydował się na uderzenie. Piłka trafiła w sam środek bramki gospodarzy. Burki nie miał większych kłopotów z interwencją.

25
    Schmid mocnym strzałem zza pola karnego trafia w światło bramki. Interwencja Kariusa sprawiła, że gospodarze będą mieli do wykonania korner.

26
    Freiburg wyraźnie lepszy w pierwszej części spotkania. Mainz tylko chwilami potrafi odgryźć się swoim rywalom.

28
    Burki cóż on wyprawia na przedpolu! Bramkarz Freibuerga wdał się w drybling z dwoma napastnikami gości, ale nie stracił piłki.

29
    Frantz z bliskiej odległości trącił piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Piłka trafiła w boczną siatkę bramki Mainz.

30
    Pierwsza 30 minut szalone. Piękny futbol w wykonaniu gospodarzy.

31
    Koo złożył się do strzału, ale piłkę zablokował jeden z obrońców.

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Park (1. FSV Mainz 05).

35
    10 minut do końca pierwszej połowy.

36
    Malli na spalonym.

37
    Freiburg nie ustaje w ataku.

38
    Schmid uderza z dystansu i mamy korner dla gospodarzy.

39
    Gol dla Mainz!
    Bramkę zdobył SHINJI OKAZAKI. Niesamowita sprawa! Freiburg atakował, a goście wyprowadzili jedną z nielicznych kontr i zdobyli bramkę.
    OKAZAKI - 0:1
    Szybka kontra Mainz i mamy pierwszą bramkę w meczu.

40
    Günter uderza na bramkę, ale jego strzał został zablokowany.

43
    Faul w środku pola i rzut wolny dla Mainz.

45
    Bramkę zdobył SHINJI OKAZAKI. Korner dla Mainz. Wrzutka w pole karne. Piłka trafia na piąty metr i rozpoczyna się ping-pong. Żaden z zawodników nie potrafi skierować futbolówki w stronę bramki lub ją wybić. Ostatecznie Okazaki upadając trąca futbolówkę i zdobywa drugą bramkę w spotkaniu.
    OKAZAKI - 0:2
    Drugie trafienie Japońskiego napastnika Mainz.

45

Co to była za połowa spotkania! Freiburg dusił gości, strzelał i stracił dwie bramki! Futbol to nie jest gra, w której można szukać sprawiedliwości! Liczą się bramki! Dwie strzelił OKAZAKI, który uciszył trybuny.

46

46
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Guede, na boisku pojawia się Philipp.

46
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Koo, na boisku pojawia się Bengtsson.

47
    Początek ponownie dla gospodarzy.

48
    Freiburg zamknął Mainz we własnej połowie, ale goście kapitalnie się bronią.

50
    Rzut wolny dla gospodarzy na połowie Mainz. Dośrodkowanie w pole karne trafia w ręce Kariusa.

52
    Ponownie gospodarze w ataku pozycyjnym.

54
    Schuster piekielnie mocnym strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Kariusa, ale bramkarz Mainz kapitalnie interweniuje. Korner dla gospodarzy.

55
    Sorg próbował strzelać, ale został zablokowany. Kolejny korner dla Freiburga.

55
    Mitrovic z bliskiej odległości uderza głową, ale ponad poprzeczka. Doskonała okazja dla gospodarzy!

57
    Mehmedi na pozycji spalonej.

58
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Frantz, na boisku pojawia się Petersen.

60
    Pierwszy kwadrans drugiej połowy za nami. Usilne dążenie gospodarzy do strzelenia bramki kontaktowej spaliły na panewce. Mainz dobrze broni dostępu do własnego pola karnego.

62
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Samperio, na boisku pojawia się Jara.

62
    Schuster próbował uderzyć, ale piłka została zablokowana przez obrońców gości.

63
    Sorg w kolejnej próbie strzału na bramkę Mainz. Bez powodzenia.

64
    Korner dla gospodarzy.

66
    Freiburg nie ustaje w kolejnych atakach, ale niestety nie kończą się one zdobyciem bramki. Schmid próbował uderzać, ale została zablokowany.

68
    Korner dla gości.

70
    Okazaki stanął przed szansą na zdobycie trzeciej bramki w spotkaniu, ale jego uderzenie z bliskiej odległości zostało zablokowane.

71

72
    Freiburg wrzuca piłkę w pole karne, ale żaden z zawodników gospodarzy nie potrafił przeciąć toru jej lotu.

73
    Mainz całym zespołem broni się na własnej połowie.

75
    Schmid uderza z woleja, a piłka ociera się o słupek!

77
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Mitrovic, na boisku pojawia się Darida.

80
    Kapitalne uderzenie Mehmediego! Piłka minimalnie nad poprzeczką.

81
    Gol dla Freiburga!
    Bramkę zdobył ADMIR MEHMEDI. W końcu się udało. Schmid pokazał, że nie tylko ma kapitalnie ułożoną nogę to jeszcze idealnie asystuje. Zagranie do Mehmediego, który zdobywa ładnym strzałem bramkę kontaktową dla Freiburga.
    Admir MEHMEDI - 1:2
    Przepiękny gol Mehmediego, który uderza w samo okno!

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Krmaš (SC Freiburg).

83
    Bramkę zdobył YUNUS MALLI. Kapitalna akcja Mainz. Wrzutka w pole karne z prawego skrzydła, a w polu karnym główkuje Malli i mamy trzecią bramkę dla gości.
    Yunus MALLI - 1:3
    Popisowa akcja Mainz i cudowna asysta Brosinskiego zewnętrzną częścią stopy.

85
    Mehmedi raz jeszcze pokazał się z dobrej strony, ale uderzenie nie trafiło w światło bramki.

87
    Korner dla Freiburga.

88
    Jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

90
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: z boiska schodzi Malli, na boisku pojawia się Soto.

90
    Arbiter doliczył trzy minuty.

90+1
    Bramkę zdobył JONATHAN SCHMID. Co za akcja! Nawet w Fifa nie mają takich zagrań opracowanych. Kapitalna wrzutka z lewego skrzydła w pole karne, gdzie piłkę trącił Petersen, a tę przejął Schmid i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Mainz.
    Jonathan SCHMID - 2:3
    Cudowna akcja Petersena i Schmida!

90+2

90+3

Za nami jeden z ciekawszych meczów 29. kolejki Bundesligi. To co wyprawiali dzisiaj zawodnicy obu drużyn zasługuje na duże brawa i może na jeszcze większe kufle piwa. Freiburg zagrał od początku niezwykle ambitnie, ale już do przerwy przegrywał 0:2. Po przerwie gospodarze nadal atakowali i przez chwilę wydawało się, że będą bliscy wyrównania, ale ostatecznie przegrali różnicą jednej bramki.

Wielkie słowa uznania dla Schmida, bo pokazał dzisiaj kapitalny futbol. Trzeba też docenić Okazakiego, który strzelił dwie bramki. Mecz ciekawy i do końca trzymający w napięciu.

Goście przesuwają się o kilka miejsc w ligowej tabeli, a Freiburg musi nadal walczyć o utrzymanie. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relację z Bundesligi. (17:37:15)