Górnik – Azoty 40:31 (koniec) | PGE Vive – Orlen Wisła 26:23 (koniec)
26:23 (11:9)
Orlen Wisła Płock
Niedziela 26.04.2015, 17:40 • Warszawa • PGNIG Puchar Polski Mężczyzn

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (19:26:37)

Puchar Polski znów trafia do Vive po emocjonującym meczu! Brawa dla jednych jak i drugich za świetny poziom finałowego widowiska! Za dużo błędów własnych dziś popełniła Wisła, ale dzięki kapitalnej grze w bramce Corralesa długo wynik utrzymywał się w granicach remisu. Zadecydowała sama końcówka, w której niezwykle skuteczni byli kielczanie i wypracowali sobie przewagę, której już nie roztrwonili

VIVE TAURON KIELCE ZDOBYWCĄ PUCHARU POLSKI!

60
    Koniec meczu. (26:23)

59:49
    Z prawego skrzydła na koniec trafia Strlek! (26:23)

59:28
    Daszek rzuca nad poprzeczką! (25:23)

59:19
    Rosiński lobem trafia w poprzeczkę! (25:23)

59:00
    Minuta do końca! (25:23)

58:55
    Timeout dla Vive

59
    Mocny rzut z drugiej linii Racotei! (25:23)

57
    Wiśniewski podaje prosto w ręce Zormana! Spokojnie konstruują kolejną akcję kielczanie (24:21)

57
    Trafia z prawego skrzydła Cupić! (24:21)

57
    Przestrzelił Zelenović! Piłka dla Vive (23:21)

56
    Trafia Karol Bielecki! (23:21)

56
    Rzut karny dla Vive i dwie minuty dla Piechowskiego. To druga kara kołowego Wisły (22:21)

56
    Przyblokowany rzut Bieleckiego, przy piłce dalej kielczanie (22:21)

55

55
    Szmal odbija rzut ze środka Daszka (22:21)

54
    Zablokowany rzut Rosińskiego przez Syprzaka! (22:21)

53
    Błąd kroków Tiumencewa (22:21)

53
    Corrales odbija rzut Bieleckiego, ale skutecznie z lewej flanki dobija Strlek! (22:21)

52
    Syprzak trafia z koła, świetna asysta Zelenovicia! (21:21)

52
    Nieudana akcja płocczan, z szybką kontrą wychodzą kielczanie i kończy ją Jachlewski (21:20)

51
    Broni Corrales, rzucał Aguinagalde! (20:20)

51
    Karny dla Vive i dwie minuty dla Wiśniewskiego (20:20)

51
    Ładny rzut z biodra Ghionei z drugiej linii! (20:20)

50
    Potężny rzut Bieleckiego w poprzeczkę, zbierają kielczanie, piłka ponownie trafia do Bieleckiego i ten tym razem pokonuje Corralesa rzutem przy słupku! (20:19)

50
    Dwie minuty dla Nikcevicia za faul na Rosińskim (19:19)

49
    Faul ofensywny Zelenovicia (19:19)

48
    Ruszył na przebój Rosiński i ponownie trafił! (19:19)

48
    Mocny rzut Montoro nad poprzeczką, musiał już rzucać, w górze była gra pasywna (18:19)

47
    Piłka szczęśliwie trafia na koło do Rosińskiego i ten pokonuje Corralesa (18:19)

47
    Montoro trafił praktycznie z prawego skrzydła! (17:19)

46
    W odpowiedzi fauluje ofensywnie Buntić... Tiumencewa (17:18)

46
    Faul w ataku Tiumencewa (17:18)

45
    Trafia z prawego rozegrania Buntić (17:18)

45
    Błąd zasłony Syprzaka (16:18)

44
    Odpowiada równie mocnym rzutem Rosiński! (16:18)

44
    Mocny i celny rzut Montoro przy grze pasywnej w górze (15:18)

43
    Z koła celnie rzuca Aguinagalde (15:17)

42
    Szmal tym razem odbija rzut Montoro (14:17)

41
    Rzut karny dla Vive i dwie minuty dla Zelenovicia – to jego druga taka kara! (14:16)

40
    Przedarł się Tiumencew (14:16)

40
    Dwie minuty dla Bunticia (14:15)

39
    Rosiński wypatrzył na skrzydle niepilnowanego Jachlewskiego, a ten pewnie pokonał Corralesa (14:15)

39
    Odgwizdana gra pasywna płocczan (13:15)

38
    Niecelny rzut ze środka Rosińskiego (13:15)

38
    Syprzak trafia z koła (13:15)

37
    Błąd zasłony Aguinagalde (13:14)

36
    Wiśniewski zaskakuje rywali rzutem z rozegrania (13:14)

36
    Corrales odbija mocny rzut Bieleckiego! (13:13)

35
    Skuteczna indywidualna akcja Tiumencewa (13:13)

34
    Fauluje w ataku Zorman (13:12)

33
    Błąd kroków zawodnika Vive, kontra Wisły i bramka Daszka (13:12)

32
    Dobra akcja Tiumencewa (13:11)

32
    Potężnie z drugiej linii Bielecki! (13:10)

32
    Przedarł się Racotea i rzutem po koźle pokonał Szmala (12:10)

31
    Trzecia dwuminutowa kara dla Grabarczyka! To dla niego koniec meczu! (12:9)

31
    Szybko po wznowieniu trafia mocnym rzutem z drugiej linii Bielecki (12:9)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:9)

Bardzo niski wynik do przerwy, zaledwie 20 bramek. Ostatecznie dwie więcej ma na razie Vive, choć jeszcze w 25. minucie przegrywało 6:9. Wisła nie zdobyła gola od 23. minuty kiedy to trafił Zelenović. Bardziej to skutek błędów własnych aniżeli tylko i wyłącznie parad Szmala. Kielczanie w drugiej połowie będą musieli sobie radzić bez Michała Jureckiego, dla którego mecz wskutek gradacji kar już się skończył

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:9)

29:57
    Dobra interwencja Corralesa po rzucie z prawego skrzydła Cupicia, piłka jeszcze zahaczyła o poprzeczkę! (11:9)

29:48

29:30
    Przekroczył linię pola bramkowego Nikcević (11:9)

29
    Chrapkowski wykorzystał fakt, że miał sporo wolnego miejsca i pewnie pokonał Corralesa (11:9)

29
    Dwie minuty kary dla Syprzaka co ostry faul na Chrapkowskim! (10:9)

29
    Błąd w ataku Tiumencewa (10:9)

28
    Strata Vive i po chwili trzecia kara dwóch minut dla Michała Jureckiego, co w konsekwencji daje czerwoną kartkę! (10:9)

28
    Świetnie rozegrana akcja w osłabieniu Wisły, ale na posterunku po raz kolejny Szmal! (10:9)

28
    Błąd kroków Racotei, błyskawiczna kontra Vive i gol Strleka! Dodatkowo dwie minuty dla Zelenovicia! (10:9)

27
    Bielecki skutecznie w drugie tempo (9:9)

27
    Karny dla Vive i dwie minuty dla Ghionei (8:9)

27
    Fauluje w ataku Zelenović (8:9)

27
    Kontra kielczan i bramka Strleka! (8:9)

26
    Dwukrotnie teraz ratuje swój zespół Sławek Szmal! (7:9)

26
    Dobry techniczny rzut Cupicia (7:9)

25
    Rzut karny dla Vive, faulowany Jurecki (6:9)

25
    Niecelny rzut ze środka zawodnika Wisły (6:9)

22
    Drugie dwie minuty dla Jureckiego! (6:7)

21
    Kolejne trafienie na koncie Tiumencewa, w odpowiedzi niecelnie rzuca Jurecki (6:7)

20
    Trafia z dystansu Rosiński! (6:6)

19
    Mocny rzut Tiumencewa pod poprzeczkę! (5:6)

19
    Piękne podanie Jureckiego do wbiegającego na koło Rosińskiego i ten rzutem po koźle wyrównuje stan meczu (5:5)

18
    Błąd kroków Zelenovicia (4:5)

18
    Bielecki znalazł tym razem sposób na golkipera Wisły! (4:5)

17
    Szybka akcja i gol dla Wisły (3:5)

17
    Trzy kapitalne interwencje pod rząd Corralesa! (3:4)

16
    Za protesty kartką ukarany trener Wisły Cadenas! (3:4)

16
    Dwoma minutami ukarany Piechowski (3:4)

16
    Mocno z dystansu Racotea, odbija piłkę nad poprzeczkę Sławek Szmal! (3:4)

15
    Kolejna strata Vive, niedokładne podanie Bunticia (3:4)

14
    Ładny techniczny rzut Ghionei z prawej flanki! (3:4)

14
    Pogubili się kielczanie w ataku, od autu Wisła (3:3)

14
    Syprzak ukarany za faul na Aguinagalde! (3:3)

13
    Faul ofensywny Montoro (3:3)

13
    A teraz dwie minuty kary dla Michała Jureckiego za zagranie piłki nogą! (3:3)

13
    Dwie minuty dla Grabarczyka! To jego druga taka kara! Trafiony w twarz Montoro (3:3)

12
    Atomowy rzut Bieleckiego z drugiej linii, ale ponad bramką (3:3)

11
    Złe podanie Montoro na koło do Syprzaka, przejmują piłkę kielczanie (3:3)

11
    Kontra kielczan, ucieka Reichmann, broni w sytuacji sam na sam Corrales! (3:3)

10
    Szybka akcja Vive i gol Jureckiego (3:3)

10
    Pewna interwencja Szmala po słabym rzucie Montoro, w górze była już gra pasywna (2:3)

9
    Szmal broni mocny rzut Syprzaka, od autu Wisła (2:3)

8
    Corrales odbija piłkę po rzucie Zormana! (2:3)

8
    Błąd kroków Wiśniewskiego (2:3)

7
    Bielecki skutecznie w pierwsze tempo (2:3)

7
    Rzut karny dla Vive (1:3)

7
    Podwójne wykluczenie! Grabarczyk i Racotea odpoczną dwie minuty! (1:3)

7
    A teraz przedziera się przez kielecką obronę Tiumencew! (1:3)

6
    Długa akcja kielczan, gra pasywna w górze, zmuszony rzucać Buntić pudłuje (1:2)

5
    Przedarł się środkiem Racotea i zdobył bramkę! (1:2)

4
    Żółtą kartkę otrzymuje Grabarczyk (Vive Tauron Kielce). (1:1)

3
    Błyskawicznie w podobny sposób odpowiada Bielecki! (1:1)

3
    Montoro mocnym rzutem nad blokiem pokonuje Szmala i otwiera tym samym wynik meczu! (0:1)

3
    Corrales zatrzymuje Aguinagalde! (0:0)

2
    A teraz świetnie w bramce Corrales, uciekł Wiśniewskiemu Buntić, ale nie pokonał golkipera Wisły! Od autu kielczanie (0:0)

2
    Świetnie zaczyna Szmal! Najpierw odbija rzut Racotei, a następnie dobitkę Syprzaka! (0:0)

1
    Żółtą kartkę otrzymuje Reichmann (Vive Tauron Kielce). (0:0)

1
    Zatrzymany faulem Montoro, długi atak pozycyjny Wisły (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Już po hymnie, za chwilę początek emocji!

Trwa odgrywanie Mazurka Dąbrowskiego!

Początek wielkiego finału już niebawem!

Na relację z finału zapraszam na godzinę 17:30. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Wszyscy pamiętają z pewnością zeszłoroczny bój o Puchar Polski między tymi ekipami. Emocje wisiały w powietrzu dosłownie do ostatniej sekundy meczu, w której to zwycięskiego gola na 33:32 zdobył Michał Jurecki. Najwięcej goli dla kielczan rzucił Karol Bielecki – 8, a dla Wisły Kamil Syprzak – 7

Oba ligowe starcia między tymi zespołami zakończyły się zwycięstwami kielczan. Na jesieni w Płocku Vive wręcz zdeklasowało Wisłę zwyciężając 35:22 (Jurecki 7 – Zelenović 5). Rewanż był już bardziej wyrównany i kielczanie po ciężkim boju ograli płocczan 30:27 (Aquinagalde 6, Buntić 6 – Daszek 5, Syprzak 5)

Płocczanie nieco więcej się napocili by wywalczyć awans do finału. W starciu "bez defensywy" zwyciężyli ostatecznie 40:37. Najskuteczniejszym zawodnikiem płocczan rumuński skrzydłowy Valentin Ghionea, który zdobył sześć goli, w tym cztery z karnego

Kielczanie we wczorajszym półfinale pokonali pewnie Górnika Zabrze 38:28. Praktycznie cały mecz był pod ich kontrolą i o kwestię awansu mogli być spokojni. Najwięcej bramek dla Vive zdobył niemiecki skrzydłowy Tobias Reichmann – 6, który jednocześnie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu

Serdecznie zapraszam na relację z finału Pucharu Polski. Vive Tauron Kielce vsOrlen Wisła Płock

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Jarosław Kowalski

Vive Kielce: Szmal, Sego – Grabarczyk, Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Buntić, Zorman, Rosiński, Cupić
    Orlen Wisła Płock: Wichary, Morawski, Corrales – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Tioumencew, Wiśniewski, Ghionea, Piechowski, Syprzak, Zelenović, Montoro

Sędziowie: Paweł Kaszubski, Piotr Wojdyr