FC Barcelona – Getafe 6:0 (koniec) | Bilbao – Sociedad 1:1 (koniec) | Levante – Córdoba 1:0 (koniec)
FC Barcelona
6:0 (5:0)
Getafe CF
Wtorek 28.04.2015, 20:00 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocje na Lajfy.com! (21:56:08)
    Gospodarze umocnili się na pozycji lidera pewnym zwycięstwem. Ze spokojem mogą przygotowywać się do kolejnej ligowej potyczki.

Pokaz siły Barcelony! Katalończycy grali dziś znakomicie, w pierwszej części spotkania pokazali futbol nie z tej ziemi. Druga odsłona była już nieco ospała, a Duma Katalonii pewnie zmierzała po kolejne trzy punkty. Goście mieli swoje dwie dobre okazję do strzelenia bramki w ciągu 90. minut, jednak brakowało im szczęścia pod bramką lidera rozgrywek.

90+1

89
    Stały fragment gry gości nie zagroził bramce rywali, gra toczy się na połowie gospodarzy, jednak z ataku Getafe nic nie wynika...

88
    Dośrodkowanie na długi słupek w kierunku Valazquesa przerwane przez Rafinhię. Korner dla przyjezdnych.

86
    Druzgocąca przewaga gospodarzy w statystykach posiadania futbolówki 78% po stronie Barcelony, 22% po stronie Getafe.

85
    Suarez zdecydował się na indywidualną akcję w polu karnym, jednak sam zakręcił się w polu karnym napastnik gospodarzy i wylądował za linią końcową boiska. Guaita wznowi grę z piątego metra.

84
    Szybko rozegrany rzut rożny, a w zamieszaniu w polu karnym odnajduje się Bartra. Uderzenie Hiszpana trafia wprost w golkipera gości.

84
    Guaita wyciągnięty jak struna broni uderzenie Messiego z rzutu wolnego! Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

83
    Leo Messi ostro potraktowany przez rywala. Neymar już odgrywał do swojego kolegi z zespołu prostopadła piłkę, ten jednak został podcięty przez Lacena. Mamy rzut wolny dla gospodarzy.

82
    Jeremy Mathieu w porę odnalazł się we własnym polu karnym i wślizgiem przerwał akcję rywala.

81
    Akcja ofensywna Getafe zostaje zatrzymana. Sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Lopeza, słuszna decyzja arbitra.

80
    Obraz gry na Camp Nou od dłuższego czasu się nie zmienia. Gra toczy się na połowie gości, Barcelona rozgrywa piłkę wszerz boiska.

78
    Neymar zagrywa prostopadle w kierunku Messiego, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę do góry. Zawodnik Barcelony był w tej sytuacji na pozycji spalonej.

77
    Fatalne zagranie Rafinhii w środku pola i strata, jednak chwile później jego błąd naprawiają koledzy z zespołu.

76
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Pedro León, na boisku pojawia się Sergio Escudero.

75
    Wydawało się, że sędzia powinien kolejny raz wstrzymać grę i podyktować rzut wolny dla gospodarzy. Messi ostro potraktowany przez rywala w kombinacyjnej akcji z Suarezem.

74
    Kolejny korner wywalczony przez Argentyńczyka i po raz kolejny krótkie podanie. Stratę zalicza Sergi Roberto, kontrę wyprowadza zespół gości.

Radoslaw Kliszewski

Gole: 9. Messi (kar.), 25. L. Suárez, 28. Neymar, 30. Xavi, 40. L. Suárez, 47. Messi

FC Barcelona: Bravo – Dani Alves (68. Montoya), Bartra, Mathieu, Adriano – Xavi (C) (59. Pedro), Busquets (46. Roberto), Rafinha – Messi (C), L. Suárez, Neymar.
    Zmiany: ter Stegen – Montoya, Mascherano, Rakitić, Iniesta, Roberto, Pedro.

Getafe CF: Guaita – Arroyo, Alexis, Valázques, Lago – Lacen, J. Rodríguez (64. Felip) – León (C) (76. Escudero), Buendía, Hinestroza – Diawara (48. López).
    Zmiany: López – Naldo, Escudero, Vigaray, Astray, Felip, López.

Sędziowie: D. Fernandez – R. Cabanero, J. Canelo