USA – Finlandia 5:1 (koniec) | Kanada – Łotwa 6:1 (koniec) | Rosja – Norwegia 6:2 (koniec)
Czechy – Szwecja 5:6 (1:2 po rz. karnych)
Kanada
6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Łotwa
Piątek 01.05.2015, 16:15Mistrzostwa Świata • Grupa A

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (18:32:33)

Tak więc powtarza nam się sytuacja sprzed pięciu lat, kiedy to także w starciu tych ekip padł wynik 6:1 dla Kanady. Ostatnia tercja najspokojniejsza, mimo dużej przewagi Kanady tylko raz i to z karnego dał się pokonać Masalskis

60:00
    Sidney CROSBY - 6:1

59:39
    Bramka dla Kanady!

SIDNEY CROSBY pięknym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Masalskisowi! Drugi bramkarz Łotwy jednak nie zagra na zero z tyłu, ale i tak spisał się dobrze!

59:39
    Cosby nieprzepisowo zatrzymany w momencie wychodzenia na czystą pozycję! Mamy karnego!

59:00
    Minuta do końca spotkania

58:40
    I jeszcze raz Masalskis! Coś czuje, że ten bramkarz pozostanie do końca meczu z czystym kontem

57:30
    Łotwa zamknięta od dłuższego czasu pod swoją bramką, kolejne obrony Masalskisa!

55:50
    Kotłuje się pod łotewską bramką, ale nic nie chce do niej wpaść! W końcu guma wybita na uwolnienie

54:55
    Łotwa w komplecie na lodzie

54:15
    Skutecznie bronią się Łotysze, mieli nawet okazję na kontrę, ale skończyło się ofsajdem

52:55
    Kara mniejsza dla Skvorcovsa

52:45
    Kolejna pewna interwencja Masalskisa, trener Łotwy chyba żałuje, że nie postawił od początku na niego
    Kaspars DAUGAVINS - 5:1

52:05
    Bramka dla Łotwy!

W końcu przełamana defensywa Kanady! Po szybkiej kontrze guma nieco przypadkowo trafia do KASPARSA DAUGAVINSA, a ten z bliska umieszcza krążek w bramce!

51:00
    Na lodzie trwa walka o krążek, a na trybunach mamy meksykańską falę :)

50:05
    Mrozi pewnie gumę Masalskis

50:00
    Połowa tercji za nami

48:50
    Kanada utrzymuje się przy krążku na połowie rywala, zupełnie jakby grała w przewadze

47:06
    Mikelis Redlihs znalazł się w wyśmienitej sytuacji w krótkim czasie po powrocie na lód, był sam przed Smithem, ale przegrał ten pojedynek! Kapitalna interwencja kanadyjskiego golkipera, który złapał krążek!

46:55
    Dosyć pewnie przetrwała te osłabienie Łotwa

45:30
    Łotwa zamknięta pod swoja bramką, pierwsze trzy strzały Kanadyjczyków zablokowane

44:55
    Dwie minuty kary dla Mikelisa Redlihsa

43:50
    Już się nieco uspokoiło, gra w strefie neutralnej, przy krążku ekipa z Europy

42:35
    Pierwsza akcja Łotwy w tej tercji kończy się słabym strzałem z lewej flanki Saulietisa, spokojnie broni Smith

41:25
    Ponownie początek tercji wyraźnie należy do Kanady, bronią się całym zespołem Łotysze

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Kanada szybkimi dwoma trafieniami na początku drugiej tercji rozwiała wszelkie wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Za wielu emocji nie ma co się spodziewać w ostatnich 20 minutach, aczkolwiek nie jest powiedziane, że kilka goli nie padnie. Zapraszam po przerwie

40:00
    Druga tercja skończona.

39:25
    Masalskis górą w sytuacji sam na sam, ależ to była obrona! Przegrał ten pojedynek Seguin!

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

38:45
    Interweniuje Masalskis, ma mniej pracy od Mustukovsa ale trzeba przyznać, że spisuje się bez zarzutu

37:30
    Wznowienie na środku lodowiska wygrane przez Kanadę, odzyskują krążek pod swoją bramką Łotysze

35:55
    Kanada utrzymuje się długo przy krążku, po jednej z akcji mamy jednak pozycję spaloną

34:30
    Zakazane uwolnienie Kanady

33:50
    Kanada zdaje się mieć ten mecz pod pełną kontrolą, nie atakuje już tak zaciekle jak wcześniej. Łotysze z kolei nie mają za bardzo pomysłu na defensywę rywala

32:50
    Crosby dostał świetne podanie na prawe kolo, był kompletnie niepilnowany, uderzył mocno z pierwszego krążka, broni parkanem Masalskis a po chwili zakrywa gumę!

32:38
    Łotwa w komplecie

31:45
    Interweniuje Masalskis, stosunkowo mało zamieszania pod łotewską bramką mimo przewagi Kanady

30:38
    Za zahaczanie ukarany Maris Jass

30:00

29:02
    Kanada w pełnym składzie

28:20
    Jeszcze jeden strzał z dystansu na bramkę Kanady, ponownie niecelny. Guma wciąż pod kijami Łotyszy

27:25
    Cibulskis miał dużo miejsca na wprost bramki, kropnął co sił, ale obok bramki!

27:02
    Dwie minuty kary dla Crosby'ego

26:40
    Nieco dłużej przy krążku teraz Łotysze, lecz póki co głównie w strefie neutralnej

25:55
    Mrozi gumę Masalskis

24:45
    Miażdżąca przewaga Kanady, jeśli Masalskis nie będzie dokonywał cudów w bramce to może się tu zakończyć dwu-cyfrówką!

23:05
    Masalskis wchodzi do bramki!
    Jason SPEZZA - 5:0

23:04

Składnie rozegrana akcja zakończona strzałem na raty do pustej bramki JASONA SPEZZY! Znów nie popisał się w tej sytuacji łotewski golkiper!
    Dan HAMHUIS - 4:0

22:20

Potężne uderzenie DANA HAMHUISA z lewego skrzydła kompletnie zaskakuje źle ustawionego Mustukovsa. Co za bomba!

21:30
    Ależ rozklepana defensywa Łotwy, Eberle dostaje krążek na pustą bramkę i.. pudłuje!

20:45
    W końcu wyszli z własnej połowy Łotysze. lecz krążek znów pod kijami Kanadyjczyków

20:35
    I znów wznowienie wygrane przez Kanadyjczyków, podanie do Seguina, strzał, mrozi gumę Mustukovs

20:30
    Wznowienie pod łotewska bramką wygrane przez Kanadę, szybki strzał z prawej flanki, broni Mustukovs

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Zgodnie z przewidywaniami mamy sporą przewagę Kanadyjczyków, którzy już w pierwszej tercji udokumentowali to trzema trafieniami. Nie można odbierać szans Łotyszom, ale raczej ten mecz padnie łupem faworyta. Zapraszam po przerwie

17:40
    Niecelny strzał Toffoliego z prawej flanki, przejmuje krążek szybko Kanada i dalej atakuje

16:10
    Odpowiedzieli Łotysze po akcji na prawym skrzydłem, na posterunku Smith, który zakrył krótki słupek

15:55
    Skutecznie interweniuje Mustukovs. Kolejna seria uderzeń na jego bramkę, zanosi się na pogrom!

14:10
    Timeout dla Łotwy
    Matt DUCHENE - 3:0

14:10

MATT DUCHENE dostał dobre podanie zza bramki od Halla na prawe koło, zwiódł obrońcę, uderzył, a krążek po rykoszecie wpada w okienko! Ależ seria Kanady!
    Jason SPEZZA - 2:0

13:03

Świetnie rozegrana kontra Kanadyjczyków, MacKinnon uderza spod niebieskiej, Mustukovs odbija gumę przed siebie, dopada do niej JASON SPEZZA i wbija do siatki!

12:15
    Smith mrozi gumę

11:50
    Zatrzymana kontra Łotyszy lewą flanką, w odpowiedzi próbowała prawą stroną Kanada, też bez powodzenia

10:45
    Ponownie mamy dużo walki o przejęcie gumy w strefie neutralnej. Przy niej teraz Łotwa

10:00
    Nathan MACKINNON - 1:0

9:56

NATHAN MACKINNON pewnym uderzeniem ze środka z pierwszego krążka kończy szybką akcję Kanady! Mamy pierwszego gola na mundialu!

8:50
    Niedokładne wstrzelenie krążka do łotewskiej strefy, ale odzyskali go Kanadyjczycy w strefie neutralnej

7:45
    Kolejne dwie interwencje Smitha! Coraz odważniej zaczynają poczynać sobie Łotysze!

7:10
    Ładnie rozegrana akcja, guma wystawiona do Barriego na prawe koło, ten niepilnowany uderza niecelnie

6:20
    Gra się nieco teraz wyrównała, Łotysze przetrzymują krążek w strefie neutralnej

3:40
    Krążek wstrzeliwany do tercji Łotyszy, sporo walki o niego za bramką Mustukovsa

2:45
    W końcu zaatakowali Łotysze i było groźnie, dwukrotnie skutecznie interweniuje Smith

1:50
    Od początku sporo roboty na łotewska defensywa, Kanada niemal nie schodzi z połowy rywala

0:50
    Pierwsza groźna akcja Kanady, uderzenie Crosby'ego złapane przez Mustukovsa

00:01

Kanada: Smith (Jones) – Burns, Hamhuis, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – MacKinnon, Crosby, Spezza – Giroux, Ennis, Seguin – Duchene, Hall, Eberle – Eakin, O'Reilly, Toffoli

Łotwa: Mustukovs (Masalskis) – Redlihs, Jerofjejevs, Sotnieks, Galvins, Sirokovs, Cibulskis, M. Jass – Sprukts, Redlihs, Bukarts – Darzins, Duagavins, Dżerins – Saulietis, Berzins, Cipulis – Abols, Skvorcov, K. Jass

Sędziowie: Hodek (CZE), Vinnerborg (SWE) – Kilian (NOR), Lhotsky (CZE).

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 16:15. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Zespół z Ameryki Północnej jest wskazywany na faworyta tego starcia. Zresztą nie tylko tego meczu, ale i całych mistrzostw. Kanadyjczycy za wszelką cenę chcą powrócić na podium a najlepiej na jego najwyższy stopień. Ostatni medal zdobyli w 2009 roku i było nim srebro. Rok wcześniej wywalczyli swojej ostatnie złoto (18 w historii). Przypomnijmy, że rok temu zostali przecież mistrzami olimpijskimi! Dla porównania dla Łotyszy najlepszym wynikiem jest 7 miejsce (1997, 2004, 2009)

Obie te ekipy poprzedni raz na mistrzostwach mierzyły się ze sobą podczas fazy grupowej w 2010 roku. Wtedy to niespodzianki nie było i Kanadyjczycy wysoko pokonali Łotyszy 6:1

Rok temu lepiej zaprezentowali się Kanadyjczycy, co zresztą nie może dziwić, w przeciwieństwie do fazy do której doszli. Gracze spod klonowego liścia odpadli już w ćwierćfinale po porażce z Finlandią. Łotysze natomiast w swojej grupie zajęli szóste miejsce co dało im pewne pozostanie w elicie

Tym spotkaniem oraz starciem USA-Finlandia zaczyna się hokejowy mundial. Tak jak zazwyczaj o prymat powalczy 16 państw, z tego 14 z Europy oraz 2 z Ameryki Północnej. Tytułu broni reprezentacja Rosji, która w finale rok temu okazała się lepsza od Finów