Niedziela 03.05.2015, 17:10 • Spodek, Katowice • Mecze towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszam na relację z majowego turnieju. Polska vs Brazylia

Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Rafał Gliński, Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz, Rafał Przybylski, Piotr Masłowski, Andrzej Rojewski, Michał Szyba

Skrzydłowi:
    Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Robert Orzechowski, Adam Wiśniewski

Kołowi:
    Piotr Grabarczyk, Bartosz Jurecki, Kamil Syprzak

Tak się złożyło, że będzie to mecz o wygranie całego turnieju. Obie ekipy po dwóch spotkaniach mają komplet punktów. Lepszy bilans bramkowy sprawia, że to biało-czerwoni są na czele i do zwycięstwa w turnieju wystarczy im remis. Oczywiście wszyscy polscy kibice liczą na kolejny triumf

Polacy w swoim pierwszym meczu pokonali Rumunów 27:24. Sześć bramek w tym starciu zdobył Karol Bielecki. W drugim pojedynku przeciwko Egiptowi wygrali 27:20, a najskuteczniejszymi zawodnikami byli Michał Daszek oraz Michał Jurecki – pięć goli

Brazylijczycy na początek ograli Egipcjan 28:23, a siedem trafień w tym spotkaniu zaliczył środkowy rozgrywający Joao Pedro Silva. W sobotnim pojedynku z Rumunami wygrali 30:28

Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 17:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

W składzie biało-czerwonych mamy zmianę. z powodu kontuzji nie zagra dziś Wiśniewski, a w jego miejsce do kadry włączony został Gumiński

Rozpoczęła się prezentacja

Czas na hymny państwowe, słychać już brazylijski

A teraz rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego!

Za chwilę początek meczu!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Santos odbija rzut z lewego rozegrania Chrapkowskiego (0:0)

1
    Świetnie broni Szmal rzut z biodra rywala! Kontra Polaków nieudana, za mocne podanie do Krajewskiego (0:0)

2
    Rzut karny dla Brazylii (0:0)

2
    Borges rzutem po koźle pokonuje Szmala (0:1)

3
    Próbował przedzierać się Szyba, był faulowany przez Borgesa, który został upomniany (0:1)

4
    Faul w ataku po kontrze Brazylii, w odpowiedzi gol Szyby! (1:1)

4
    Kontratak biało-czerwonych zakończona atomowym rzutem pod poprzeczkę Michała Jureckiego! (2:1)

5
    Zablokowany rzut L. Santosa, kontra Polaków, Krajewski podaje na wolne pole do Daszka i ten nie myli się w sytuacji sam na sam! (3:1)

6
    Odpowiada celnym rzutem Toledo (3:2)

7
    Szyba rzuca nieskutecznie, w ataku pozycyjnym Canarinhos (3:2)

8
    Kolejna kontra biało-czerwonych, kończy ją rzutem po koźle Krajewski! (4:2)

8
    Świetna akcja na środku Silvy, jeszcze są dwie minuty kary dla Grabarczyka (4:3)

10
    Dobrze rozegrana akcja przez Michała Jureckiego, podanie na czystą pozycję do Syprzaka, ale ten nie daje rady pokonać Santosa, świetna interwencja golkipera Brazylii! (4:4)

11
    Szmal odbija piłkę po rzucie ze środka Silvy. (4:4)

11
    Dwie minuty dla Borgesa (4:4)

12
    Szczęśliwie przechwycił piłkę Szyba, podał do Bartka Jureckiego i ten trafia z koła! (5:4)

12
    Szmal odbija rzut Toledo, w ataku Polacy, podanie na prawe skrzydło do Daszka, ten próbuje przerzucić bramkarza, ale Santos znów broni! (5:4)

13
    Krajewski sam na sam z Santosem i ten po raz kolejny świetnie interweniuje! (5:4)

14
    A teraz dobrze w bramce spisał się Szmal (5:4)

14
    Po indywidualnej akcji rzucał Michał Jurecki, niestety niecelnie. W odpowiedzi kontra Brazylii i będzie karny oraz upomnienie dla Daszka (5:4)

15
    Celnie rzuca Chiuffa (5:5)

15
    Przestrzelił z dobrej pozycji Krajewski! (5:5)

16
    Przyblokowany rzut Langaro, przechwycił piłkę Szmal. Niestety źle rozgrywamy kontrę i przy piłce ponownie Canarinhos (5:5)

16
    Ferreira wywalczył rzut karny (5:5)

17
    Teixeira pokonuje Szmala (5:6)

17
    Kontra Brazylii, sytuacja sam na sam i pewnie rzuca Borges nad Szmalem (5:7)

17

18
    Orzechowski rzuca wprost w ręce Santosa. Kontra Brazylii i świetnie broni Szmal! (5:7)

18
    Jeszcze jedna strata biało-czerwonych (5:7)

18
    Potężnie z dystansu rzuca Langaro (5:8)

19
    Broni Santos, szybkie podanie do Borgesa i ten pokonuje Szmala w sytuacji sam na sam (5:9)

19
    Przybylski wrzuca piłkę do Michała Jureckiego i ten mocnym rzutem z powietrza zdobywa gola! (6:9)

20
    Błąd kroków Langaro, w odpowiedzi podajemy w aut... (6:9)

21
    Kolejne trafienie Langaro, na szczęście błyskawicznie odpowiada Michał Jurecki! (7:10)

22
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Jurecki (7:10)

24
    Trafia ze środka Przybylski w momencie jak już była gra pasywna w górze! (8:11)

24
    Błyskawicznie odpowiada mocnym rzutem z prawego rozegrania Langaro (8:12)

25
    Przedarł się Michał Jurecki i wywalczył karnego (8:12)

25
    Mocnym rzutem przy słupku Bartek Jurecki pokonuje brazylijskiego golkipera (9:12)

26
    Toledo zdobywa kolejnego gola dla Brazylii (9:13)

26
    Odpowiada z koła Syprzak (10:13)

27
    Źle rozegrana akcja z kołem Canarinhos (10:13)

27
    Michał świetnie podaje na koło do brata i ten trafia! Dodatkowo upomnienie dla Teixeiry (11:13)

28
    Znów gubią piłkę Brazylijczycy, niestety nie skorzystaliśmy z tego (11:13)

29
    Dwie minuty dla Grabarczyka! To jego drugie wykluczenie w tym meczu! (11:13)

29
    Przyblokowany rzut Toledo, przy piłce dalej Brazylia (11:13)

29
    Kontra biało-czerwonych zakończona golem Przybylskiego! (12:13)

30
    Świetnie broni Szmal, dobre długie podanie do Gumińskiego, ten zatrzymany przez Santosa! (12:13)

30
    Bramka dla Brazylii autorstwa Teixeiry (12:14)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:14)

Do przerwy ku zaskoczeniu polskich kibiców na prowadzeniu jest Brazylia. Trzeba jednak przyznać, że przez te 30 minut gra naszych rywali była na dobrym poziomie, a świetnie w bramce spisywał się Santos. U nas kuleje przede wszystkim atak pozycyjny. Oby po przerwie wszystko wróciło do normy i byśmy mogli się cieszyć z kolejnej wygranej Polaków

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:14)

31
    Od szybkiej straty zaczynają Canaronhos (12:14)

31
    Dobre podanie Bieleckiego na koło do Syprzaka i ten pokonuje Milesa (13:14)

32
    Przyblokowany rzut Langaro, chwyta piłkę Szmal. Szybka akcja Polaków i gol Szyby! (14:14)

33
    Kolejna strata Brazylii, w ataku Polska (14:14)

34
    Michał Jurecki trafia z koła po asyście Szyby! (15:14)

34
    Timeout dla Brazylii

34
    Canarinhos znów nie popisują się w rozegraniu, a w odpowiedzi nie myli się Michał Jurecki! (16:14)

35
    Po indywidualnej akcji trafia Toledo, są jeszcze dwie minuty kary dla Szyby (16:15)

35
    Świetne podanie Daszka na koło do Syprzaka i gol! (17:15)

36
    Zgubił piłkę Toledo, w ataku biało-czerwoni (17:15)

36
    Mocny rzut z dystansu z prawego rozegrania Michała Jureckiego! Nic nie broni Miles! (18:15)

37
    Skutecznie ze środka rzuca Toledo, blisko udanej interwencji był Wyszomirski (18:16)

38
    Szyba po rzucie z dystansu trafia w poprzeczkę (18:16)

38
    Piłka ląduje w bramce Polaków, wcześniej jednak sędzia gwiżdże błąd kroków T. Santosa (18:16)

39
    Podparty rzut Syprzaka, piłka dla Canarinhos (18:16)

39
    Świetnie broni Wyszomirski! (18:16)

39
    Miles teraz kapitalnie w bramce! Najpierw zatrzymał na prawym skrzydle Daszka, a po chwili po drugiej stronie Krajewskiego! (18:16)

40
    Pogubili się w ataku Brazylijczycy, w odpowiedzi Daszek z prawej flanki rzuca w słupek! (18:16)

41
    Kolejna bramka Toledo po indywidualnej akcji (18:17)

41
    Celny rzut z biodra Michała Szyby! (19:17)

42
    Błąd zasłony Brazylijczyka, niestety w odpowiedzi gubimy piłkę w kontrze (19:17)

42
    Dwie minuty dla Chrapkowskiego i karny dla Brazylii (19:17)

42
    Teixeira pokonuje Wyszomirskiego (19:18)

42
    Nieudana akcja Daszka, wpadł z piłką w pole bramkowe (19:18)

43
    Kapitalna interwencja Wyszomirskiego! (19:18)

44
    Błąd kroków Krajewskiego, w odpowiedzi faul w ataku Freitasa, na powracającym po karze Chrapkowskim! (19:18)

44
    Świetny rzut z prawego rozegrania Michała Jureckiego! (20:18)

45
    Gubią się w ataku Brazylijczycy, niestety długie podanie do kontry nie dochodzi do Krajewskiego (20:18)

45
    Skutecznie w bramce Wyszomirski! (20:18)

46
    Świetny przechwyt T. Santosa, w prosty sposób zabrał piłkę Bielecki i wykończył samotną kontrę (20:19)

46
    Świetnym rzutem z dystansu rehabilituje się Bielecki! (21:19)

47
    Toledo mocno rzuca, piłka trafia w poprzeczkę, zbiera Teixeira i jest faulowany przez Chrapkowskiego. Rzut karny dla Brazylii (21:19)

47
    Chiuffa pewnie pokonuje Wyszomirskiego (21:20)

48
    Niedokładne podanie M. Jureckiego, kontra Brazylii, przyblokowany rzut T. Santosa. Piłka dla Canarinhos (21:20)

48
    Kapitalnie rzuca ze środka Toledo! (21:21)

49
    Niecelny rzut Szyby (21:21)

50
    Bramka L. Santosa po asyście Toledo. Odzyskują prowadzenie Brazylijczycy (21:22)

50
    Dobrze w obronie T. Santos, tracimy piłkę (21:22)

51
    Zagranie nogą jednego z Canarinhos (21:22)

52
    Dwie minuty dla Teixeiry (21:22)

52
    Niedokładne podanie Bieleckiego na skrzydło do Daszka, przechwyt Borgesa (21:22)

53
    Gra pasywna Brazylii! (21:22)

53
    Błyskawicznie rozegrana akcja przez braci Jureckich zakończona golem z koła Bartka! (22:22)

54
    Świetnie z dystansu rzuca T. Santos (22:23)

54
    Odpowiada równie efektownie Bielecki! (23:23)

55
    Teixeira zdecydował się na rzut z podłoża i spudłował (23:23)

56
    Rzut karny dla Polski i kolejne dwie minuty dla Teixeiry! (23:23)

56
    Bartek Jurecki trafia między nogami Milesa! (24:23)

57
    Złe podanie na koło w ataku Brazylii, kontra Polaków, rzuca ze skrzydła Orzechowski, broni Miles! (24:23)

57

58
    Wyszomirski broni rzut Borgesa (24:23)

58
    Miles odbija piłkę po rzucie Michała Jureckiego (24:23)

59
    Piękny gol z prawego rozegrania Toledo! (24:24)

59
    Krajewski podaje wprost do rąk Silvy, ten trafia po samotnej kontrze! (24:25)

60

60
    Nieudana akcja Polaków, piłka w rękach T. Santosa (24:25)

60
    Koniec meczu. (24:25)

Niespodzianka! Brazylia pokonuje jednym golem biało-czerwonych po emocjonującym pojedynku. Na początku drugiej połowy kiedy to Polacy uzyskali kilka goli przewagi wydawało się, że ten mecz jest pod kontrolą. Ambitnie grający Brazylijczycy do końca wierzyli w zwycięstwo i ta sztuka im się udała. Z pewnością dla nich jest to sukces. MVP w polskim zespole Michał Jurecki, w brazylijskim Felipe Borges

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (18:50:45)

Jarosław Kowalski

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Bielecki, Chrapkowski, Gliński, M. Jurecki, Przybylski, Szyba, Daszek, Krajewski, Orzechowski, Gumiński, Grabarczyk, B. Jurecki, Syprzak
    Brazylia: Almeida, M. Santos, Miles – Teixeira, Silva, Toledo, T. Santos, Pozzer, Borges, Chiuffa, Guimaraes, Novais, Ferreira, Freitas, Moreira, Langaro, L. Santos

Sędziowie: Michal Badura, Jaroslav Ondogrecula (SVK)