Szczecin – GAF Gliwice 8:9 (koniec) | Rekord – AZS UŚ 1:0 (koniec) | Ruda Śląska – Kraków 4:10 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
8:9 (1:5)
GAF Omega Gliwice
Niedziela 03.05.2015, 18:00 • Hala MOSRiR przy Twardowskiego • FOGO Futsal Ekstraklasa

39:34
    Gol dla GAF-u Jasna!
    DAMIAN FICEK cudownie bronił w tym spotkaniu, a w końcówce zdobył decydującego gola. Przejął futbolówkę na połowie Pogoni 04 i strzałem do pozostawionej bez opieki bramki pozamiatał na parkiecie na mniej niż pół minuty przed ostatnią syreną!

39:20
    Gol dla Pogoni!
    Trudno racjonalnie opisać szalone wydarzenia na parkiecie hali przy Twardowskiego. To już 16 trafienie w te popołudnie. ARTUR JURCZAK doprowadził do remisu po osiem. Obie drużyny mają 40 sekund szans na zwycięstwo. Potężny hałas na trybunach!

38:44
    ARTUR JURCZAK w potwornym zamieszaniu wepchnął piłkę do bramki Widucha i przywrócił resztki nadziei na trybunach, że uda się obronić Futsal Ekstraklasę dla Szczecina. Nieco ponad minuta na odrabianie strat przed Pogonią 04!

37:48
    TOMASZ LUTECKI odpowiedział na nieskuteczny strzał Łukasza Tubackiego po przeciwnej stronie boiska i szał radości w obozie gliwiczan, którzy wrócili w tym momencie z dalekiej podróży!

36:02
    ŁUKASZ TUBACKI wkopał do bramki odbitą przez Widucha piłkę i kibice obejrzeli trzynastego gola w niedzielne popołudnie. Niesamowite, to nie zdarza się często nawet w tak nieprzewidywalnym sporcie jak futsal!

35:13
    Sędzia pokazał żółtą kartkę Bugańskiemu. Pomogły apele rezerwowych zawodników GAF-u Jasna Gliwice, którym wybitnie nie spodobało się agresywne wejście zawodnika z numerem "3" na koszulce.

34:56
    MICHAŁ WIDUCH obronił płaskie uderzenie Kubika i błyskawicznie wykopał piłkę przez całą długość boiska do opuszczonej akurat bramki Pogoni 04 Szczecin!

33:26
    OLEKSANDR SHAMOTII zaskoczył Widucha płaskim strzałem z ostrego kąta. Hat-trick Ukraińca i głośny doping z trybun niesie Pogoń 04 do zdobycia upragnionego, wyrównującego gola! Futsalowy rollercoaster staje się faktem, choć wydawało się to niemożliwe.

31:43
    ARTUR JURCZAK zdobył czwartego gola dla Pogoni 04 Szczecin z bliska po przyspieszonym rozegraniu po obwodzie pola karnego. Jeszcze jest nadzieja dla zespołu ze stolicy Pomorza Zachodniego, ale GAF Jasna gra z każdą minutą coraz bardziej ofiarnie!

28:31
    PRZEMYSŁAW DEWUCKI marnował uparcie swoje sytuacje podbramkowe, aż w końcu teraz nie mógł się pomylić. Błyskawiczna akcja złożona z kilku podań i doświadczonemu graczowi pozostało dopełnić formalności z odległości mniejszej niż pół metra!

25:54
    MICHAŁ KUBIK wreszcie wstrzelił się z dystansu w sam narożnik bramki Widucha, gdy rywale grali już w pełnym składzie! 3:5 i natychmiast o przerwę poprosił trener GAF-u Jasna Gliwice.

25:18
    Nieprawdopodobne! Sharovara miał przed sobą pustą bramkę po wreszcie skutecznym rozegraniu Pogoni 04, ale na linii interweniował jeden z zawodników. Potworne zamieszanie, a bohaterem w tej sytuacji prawdopodobnie Ficek!

23:34
    Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka za bezmyślne przewinienie dla Diemisheva. Pogoń 04 pogra teraz trochę z przewagą zawodnika w polu. Czy to wykorzysta?

22:33
    Drugie w niedzielnym meczu prawidłowe trafienie OLEKSANDRA SHAMOTIIA. Ukrainiec nawinął przeciwnika dwukrotnie, po czym znalazł miejsce i ze stoickim spokojem ulokował piłkę w narożniku bramki gości!

19:13
    DAMIAN FICEK sfinalizował błyskawiczny kontratak po niepotrzebnej stracie Pogoni 04 w środku pola. Trójkowa akcja zakończona strzałem z bliska i jest nieomal "po herbacie" przy Twardowskiego!

18:17
    DENIS DIEMISHEV zdobył czwartego gola i szał radości kibiców GAF-u Jasna Gliwice! Dostawił stopę do płaskiego wstrzelenia Rybitwy z prawej strony boiska! Gliwiczanie o krok od zapewnienia sobie utrzymania w Futsal Ekstraklasie.

16:48
    Przepiękne trafienie TOMASZA LUTECKIEGO! Dwa gole przewagi gliwiczan po uderzeniu z dystansu w samo okienko bramki Pogoni 04. Kubrak nawet nie pozorował interwencji!

14:28
    Nieprawdopodobne szczęście zespołu Żebrowskiego. Śmiałkowski rozegrał dwójkowy kontratak z Diemishevem, a ten drugi nie trafił czysto w piłkę, gdy miał ją po prostu skierować do pustej już bramki Kubraka. Przerosło go to z pozoru banalne zadanie.

12:57
    Bardzo brzydki wślizg zaprezentował publiczności Pan Diemishev i decyzja sędziego nie mogła być inna. Żółta kartka.

06:59
    GAF Jasna Gliwice na prowadzeniu! Ależ zabójcza minuta zespołu ze Śląska. Po płaskim wstrzeleniu z rzutu wolnego najbliżej piłki był Diemishev, ale oficjalnie gol został zapisany jako samobójczy OLEKSANDRA SHAMOTIIA.

06:23
    DAMIAN RYBITWA strzelił na 1:1 w sytuacji sam na sam z Kubrakiem. Wydawało się, że po wślizgu Żebrowskiego sytuacja pod bramką jest wyjaśniona, ale Portowcy popełnili błąd w wyprowadzeniu piłki, dzięki czemu Rybitwa mógł stoczyć zwycięski pojedynek z bramkarzem!

00:42
    OLEKSANDR SHAMOTII błyskawicznie otworzył wynik meczu z GAF-em Jasna Gliwice płaskim strzałem. Teraz powinno grać się łatwiej zawodnikom w granatowo-bordowych strojach!

Gole: 1. Shamotii, 23. Shamotii, 26. Kubik, 32. Jurczak, 34. Shamotii, 37. Tubacki, 39. Jurczak, 40. Jurczak – 7. Rybitwa, 7. Shamotii (sam.), 17. Lutecki, 19. Diemishev, 20. Ficek, 29. Dewucki, 35. Widuch, 38. Lutecki, 40. Ficek

Kartki:   36. Bugański (SZC) – 13. Diemishev (GLI)   24. Diemishev (GLI)

Pogoń '04 Szczecin: Koszmider, Kubrak – Bugański, Tubacki, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

GAF Omega Gliwice: Widuch, Wójcik – Zdunek, Lutecki, Pautiak, Habor, Mizgajski, Śmiałkowski, Diemishev, Dewucki, Kiełpiński, Ficek, Widuch, Rybitwa.

Sędziowie: Orliński, Grabowski – Zbaracki.