Słowenia – Norwegia 1:3 (koniec) | Czechy – Austria 4:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Dania 1:0 (koniec)
Niemcy – Łotwa 2:1 (koniec)
Stany Zjednoczone
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Dania
Piątek 08.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrawa, Czechy • Mistrzostwa Świata • Grupa B

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Mistrzostwa Świata Elity w hokeju na lodzie w Pradze i Ostrawie, spotkanie pomiędzy reprezentacją Stanów Zjednoczonych i Danii.

Piątkową rywalizację na lodowisku w CEZ Arenie w Ostrawie zakończy pojedynek Amerykanów z Duńczykami.

Stany Zjednoczone to aktualnie pierwszy zespół grupy B. Amerykanie jednak wczoraj zaliczyli solidną wpadkę i przegrali swoje pierwsze spotkanie na turnieju w meczu przeciwko reprezentacji Białorusi. Dzisiaj USA będzie chciało zrekompensować sobie tę porażkę.

Duńczycy zaś na chwilę obecną w Czechach walczą o utrzymanie w elicie, a nie o fazę medalową. Dania zajmuje aktualnie przedostatnią, siódmą lokatę w grupie B z zaledwie jednym punktem na swoim koncie.

W ostatniej rundzie spotkań Stany Zjednoczone przegrały z Białorusią 2:5, a Dania w takim samym rezultacie przegrała z Rosją.

Faworytem tego spotkania rzecz jasna będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która myśląc o utrzymaniu pierwszej lokaty w grupie musi wygrać to starcie.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!
    W takich zestawieniach obydwa zespoły rozpoczną mecz

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk (A), Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Redmond, Gardiner – Bonino, Morin, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis (A), Nelson – Larkin, Hendricks (C), Sexton

Dania: Dahm (Galbraith) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bødker, M. Lauridsen – Madsen (A), Jakobsen, Hardt – P. Bjorkstrand, O. Bjorkstrand, J. Jensen (A) – Storm, Green (C), Spelling – A. Poulsen, M. Poulsen, N. Jensen – Starkov, Staal

Sędziowie: Hodek (CZE), Olenin (RUS) – Tošenovjan (CZE), Mills (CAN).

Początek spotkania za ok. 10 minut!

Zawodnicy na lodzie!

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie spotkania dla Stanów Zjednoczonych!

0:17
    Uwolnienie po stronie duńskiej. Wznowienie gry pod bramką Dahma.

1:40
    Jak na razie dosyć spokojny początek tego meczu. Sporo niedokładnych podań wymieniają Amerykanie.

2:26
    Mocne uderzenie Jonesa z okolic niebieskiej. Guma mija jednak bramkę Dahma.

3:30
    Odgwizdana pozycja spalona zawodników ze Stanów Zjednoczonych. Przerwa w grze.

4:06
    Niedokładne rozegranie gumy przez Duńczyków i mamy kolejne uwolnienie.

5:55
    Dobry kontratak duńskiej reprezentacji! Zabrakło jednak wykończenia i ostatecznie wszystko zakończyło się szczęśliwie dla USA.

6:03
    Poruszona bramka Stanów Zjednoczonych. Mamy przerwę w grze.

8:03
    Sygnalizowana kara dla amerykańskiej reprezentacji.

8:28
    Dwie karne minuty dla Lewisa za spowodowanie upadku przeciwnika. Dania w przewadze.

9:16
    Guma poza obszarem lodowiska po interwencji Hellebuycka.

10:04
    Jak na razie spore problemy z dobrym rozegraniem gumy podczas tej gry w przewadze mają Duńczycy.

10:28
    Stany Zjednoczone na lodzie w pełnym zestawieniu.

11:09
    Zagranie ręką jednego z zawodników Danii. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

12:40
    Zamieszanie przed bramką Danii. Dobrze interweniuje jednak Dahm.

13:25
    Dwie karne minuty za uderzanie otrzymał Bjorkstranda.

14:21
    Amerykanie także mają problemy z rozegraniem dobrego hokejowego zamka.

15:09
    Dobra interwencja Dahma po strzale Bonino z nadgarstka.

15:24
    Dania na lodzie już w pełnym zestawieniu.

16:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Żaden zespół od dłuższego czasu nie stworzył żadnej dobrej akcji.

17:15
    Dwie karne minuty za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem otrzymał Kristansen. USA ponownie w przewadze.

18:13
    Dania kolejno rozbija każdą akcję Amerykanów.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

19:15
    Dania ponownie zdołała wybronić grę w przewadze.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej, niezbyt ciekawej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w ostrawskiej CEZ Arenie mamy bezbramkowy remis.

Statystyki po pierwszej tercji:
    Strzały: 9 – 6
    Kary: 2 – 4 min.
    Skuteczność bramkarzy: 100.00% – 100.00%

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:05.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Amerykanów.

20:40
    Początek drugiej tercji jak na razie bardzo spokojny.

21:23
    Ładna defensywna interwencja Faulka i akcja Duńczyków przerwana.

21:35
    Niezła akcja Duńczyków, ale Oliver Bjorkstrand uderzył wysoko nad bramką Hellebuycka.

21:51
    Dwie karne minuty dla Lewisa za przeszkadzanie. Dania zagra w przewadze.

22:48
    Mocne uderzenie Jakobsena spod niebieskiej! Z problemami broni teraz Hellebuyck!

23:10
    Dania już ponownie rozgrywa zamek pod bramką Hellebuycka.

23:51
    Stany Zjednoczone na lodzie już w pełnym zestawieniu.

24:07
    Tym razem celny strzał Olivera Bjorkstranda, ale na miejscu golkiper amerykańskiej reprezentacji.

25:10
    Teraz małe zamieszanie przed bramką Danii. W porę zdołali jednak zainterweniować defensorzy duńskiej reprezentacji.

26:07
    Kolejna świetna interwencja Dahma parkanami po strzale Nelsona z najbliższej odległości.

27:03
    Zdominowali w ostatnich minutach grę Amerykanie. Teraz mamy uwolnienie po stronie duńskiej.

27:54
    Bramka dla USA!
    Bramkę zdobył BROCK NELSON.

GOOOL! W końcu mamy otwarcie wyniku spotkania! BROCK NELSON objechał bramkę Danii i zaskoczył Dahma uderzeniem zza bramki! 1:0 dla Stanów Zjednoczonych!

28:30
    Kolejna świetna akcja Amerykanów. Bardzo bliski zdobycia bramki dla USA był teraz Vesey.

29:46
    Kolejne uwolnienie Danii. Wznowimy grę pod bramką Dahma.

30:45
    Chwila gry w środkowej części lodowiska. Amerykanie przez większość czasu prowadzą grę.

31:23
    Kapitalnie teraz Faulk zatrzymał Olivera Bjorkstranda przed oddaniem strzału, który mógł doprowadzić do remisu!

32:01
    Ponownie bardzo groźnie pod bramką Hellebuycka! Oliver Bjorkstrand marnuje jednak doskonałą okazję i strzela nad bramką!

33:11
    Vesey mocno strzela, Smith jeszcze próbował dobijać, ale wszystko broni Dahm.

34:05
    Nelson teraz przestrzelił z doskonałej okazji. Amerykanie szukają drugiej bramki.

35:04
    Jones mocno uderza spod niebieskiej, Dahm zdołał zamrozić krążek.

37:12
    Dłuższy okres gry Amerykanów w tercji ataku. Mało jednak dobrych strzałów oddają zawodnicy USA.

38:12
    Jones świetną defensywną interwencją przerywa kontratak Danii. Przerwa w grze.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji dzisiejszego spotkania. Po 40. minutach gry Stany Zjednoczone prowadzą z Danią 1:0 po bramce Nelsona z 28. minuty dzisiejszego spotkania.

Statystyki po drugiej tercji:
    Strzały: 27 – 12
    Kary: 4 – 4 min.
    Skuteczność bramkarzy: 100.00% – 96.30%

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:50.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Danii.

40:30
    Amerykanie próbują wprowadzić gumę do tercji ataku.

41:20
    Pierwsza dobra interwencja Hellebuycka w tej tercji spotkania. Uderzał Nicolas Jensen.
    Hellebuyck na razie spisuje się wyśmienicie

42:30
    Murphy obija teraz słupek duńskiej bramki! Ponownie bardzo blisko zdobycia gola byli Amerykanie!

42:53
    Oliver Bjorkstrand przegrywa teraz pojedynek sam na sam z Hellebuyckiem!

42:53
    Ogromnego pecha ma dzisiaj młody ofensor duńskiej reprezentacji. Oliver Bjorkstrand miał już kilka świetnych okazji i żadnej z nich nie zdołał wykorzystać.

43:37
    Szybka konta Amerykanów zakończona uderzeniem Hendricksa, które zostało zablokowane przez jednego z reprezentantów Danii.
    Bilety na wieczorne spotkanie w Ostrawie także zostały wyprzedane!

44:28
    Dobra interwencja Hellebuycka rakiem po kolejnym strzale Olivera Bjorkstranda.

45:35
    Dwie karne minuty dla Bonino za uderzanie. Dania w przewadze.

46:20
    Zbyt pasywnie ten zamek rozgrywają Duńczycy. Jak na razie bez celnego strzału.

47:35
    Amerykanie na lodzie już w pełnym zestawieniu.

48:16
    Kolejna akcja Duńczyków i pozycja spalona. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

49:05
    Sygnalizowane wykluczenie dla reprezentacji Danii.

49:26
    Dwie karne minuty dla Greena za trzymanie. USA w przewadze.

50:30
    Po raz kolejny w dzisiejszym spotkaniu wyraźnie nie klei się gra Amerykanom w przewadze.

51:26
    Dania na lodzie w pełnym zestawieniu.

52:30
    Aktywna gra Danii w ostatnich minutach spotkania. Hellebuyck jednak wciąż prezentuje kapitalną dyspozycję.

53:40
    Niecelne rozegranie gumy przez Faulka i krążek ucieka na uwolnienie.

54:40
    Ponownie opadło nam tempo spotkania. Amerykanie starają się utrzymywać gumę z dala od własnej bramki.

55:10
    Nielsen mocno spod niebieskiej, golkiper Stanów Zjednoczonych po raz kolejny skutecznie.

56:10
    Małe problemy Danii z wprowadzeniem gumy do tercji ataku.

58:00
    Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu gry.

58:30
    Cenne sekundy uciekają, a Amerykanie utrzymują się w posiadaniu gumy.

59:00
    Pusta duńska bramka.

59:20
    Uwolnienie po stronie Stanów Zjednoczonych.

59:20
    Czas dla Danii.

60:00

Koniec spotkania! Reprezentacja Stanów Zjednoczonych bardzo skromnie pokonuje reprezentację Danii 1:0 dzięki bramce Nelsona z 28. minuty spotkania!