Caen – Lyon 3:0 (koniec) | Bordeaux – Nantes 2:1 (koniec) | Évian TG – Reims 2:3 (koniec)
Metz – Lorient 0:4 (koniec) | Rennes – Bastia 0:1 (koniec) | Toulouse – Lille 3:2 (koniec)
Stade Rennes
0:1 (0:0)
SC Bastia
Sobota 09.05.2015, 20:00 • Route de Lorient, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Zapraszam Państwa na 36 kolejkę francuskiej Ligue 1. Stade Rennais FC podejmie na własnym obiekcie SC Bastia. Początek spotkania już w najbliższą sobotę od godziny 20.

Stade Rennais FC

Trzeba przyznać, że podopieczni Philippe Montanier w obecnym sezonie radzą sobie nie najgorzej. Na obecną chwilę znajdują się oni na 9 miejscu w lidze z dorobkiem 50 punktów. Z pewnością gospodarzom dzisiejszego spotkania obecna sytuacja jak najbardziej pasuje i kto wie, czy przed startem sezonu nie wzięli, by jej w ciemno.

SC Bastia

Kilka słów o gościach. Oni również obecny sezon wydaje się mogą zaliczyć do udanych. W tabeli podopieczni Claude Makélélé znajdują się na 12 pozycji, jednak warto dodać, że ich przewaga nad strefą spadkową to 5 punktów i na pewno powinni się mieć oni na baczności w ostatnich spotkaniach w obecnym sezonie.

Warto dodać, że zawodnikiem gospodarzy jest nasz reprezentant Kamil Grosicki. Polak przez kontuzję, której nabawił się w meczu reprezentacji Polski z Gruzją musiał opuścić połowę sezonu, jednak po powrocie grywa regularnie, gdzie stale odwdzięcza się trenerowi dobrą grą, a przede wszystkimi asystami. Miejmy nadzieję, że Polak zagra również w tym spotkaniu.

Miejmy nadzieję, że na Route de Lorient, gdzie odbędzie się dzisiejszy mecz zobaczymy ciekawe widowisko, w którym padnie wiele bramek. Na to spotkanie zapraszam Państwa już dziś kilka minut przed godziną 20 w serwisie lajfy.com.

Stade Rennais FC: Costil – Moreira, Mexer, Armand (C), M'Bengue – Fernandes – Grosicki, Doucouré, André, Ntep – Toivonen.
    Rezerwowi: Sorin – Brüls, Diagné, Henrique, Konradsen, Prcić, Danzé.

SC Bastia: Aréola – Peybernes, Modesto, Cioni, Palmieri – Cahuzac (C), Gillet, Danic – Kamano, Brandão, Sio.
    Rezerwowi: Djiku, Ongenda, Marange, Romaric, Ayité, Maboulou.

Sędziowie: Ennjimi – Schurra, Mouysset.

Znamy już wyjściowe jedenastki! Warto dodać, że na boisku pojawi się nasz reprezentant Kamil Grosicki.

1

1
    Zaczynają goście!

2
    No i mamy pierwszy strzał na bramkę w tym spotkaniu. Peybernes dostał piłkę tuż przed polem karnym gospodarzy po czym zdecydował się na strzał, lecz pewnie chwycił go Costil.

4
    Bardzo aktywny w pierwszych minutach tego spotkania jest Grosicki. Tym razem dostał piłkę na prawe skrzydło po czym zdecydował się na dośrodkowanie, lecz zrobił to odrobinę za mocno, bo piłka wyszła w aut.

5
    Przed startem tego spotkania mogło, by się wydawać, że to gospodarze tego spotkania będą od początku atakować bramkę rywala. Jednak pierwsze minuty wyglądają odwrotnie to Bastia zdecydowanie częściej jest w posiadaniu piłki.

7
    Trzeba jednak przyznać, że oprócz kilku ładnych podań na połowie rywala obie ekipy znacząco nie potrafią zagrozić bramce przeciwnika. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej się to zmieni.

8
    I będziemy mieli korner dla gospodarzy!

9
    Z którego jednak nic nie wynikło, bo bardzo dobrze ustawieni byli defensorzy gości. Bastia próbuje wyjść jeszcze z kontrą, lecz na nic te zamiary, bo szybko ustawili się miejscowi.

10
    Ależ akcja Grosickiego! Dostał piłkę na prawe skrzydło po czym w banalny sposób okiwał jednego rywala i oddał piłkę do swojego kolegi z drużyny, lecz ten próbując dośrodkowania zrobił to źle i przy piłce goście.

11
    Znów przy piłce Grosicki, który spróbował zagrać odchodzącą piłkę od bramki gości, jednak zrobił to źle, bo piłkę pewnie chwycił golkiper przyjezdnych. Za samą próbę trzeba, jednak Polaka pochwalić.

12
    N'Tep miał teraz bardzo dobrą okazję do strzelenia gola! Dostał piłkę w pole karne i znajdując się na czystej pozycji trafił wprost w golkipera gości, a ten wybił piłkę w aut.

13
    Kamano próbował teraz popisać się ładnym strzałem, lecz średnio mu to wyszło, bo piłka przeleciała dobry metr nad bramką Costila.

14
    N'Tep dostał ładną piłkę tuż przed pole karne Bastia, jednak w chwili podania znajdował się on na spalonym. Szkoda, bo mogliśmy zobaczyć naprawdę ciekawą akcję.

15
    Ładne podania na linii Grosicki – Fernandes, jednak Polak stracił futbolówkę próbując założyć "siatkę" na jednym z defensorów gości.

17
    Ładnie chciał się teraz zastawić jeden z zawodników gości przy bocznej linii boiska, jednak piłkę szybko przejął Mexer i przy piłce gospodarze.

18
    Wydawało się teraz, że przy bocznej linii boiska faulowany był Cahuzac. Sędzia jednak był innego zdania i pozwolił grać dalej.

19
    Tym razem gospodarze swoich sił próbują od ataku pozycyjnego. Trzeba jednak przyznać, że średnio im to wychodzi, bo nie potrafią się przedostać choćby na połowę rywala.

20
    Ntep po raz kolejny znajduje się na linii spalonej.

21
    Bardzo nieprzyjemny faul w środkowej strefie boiska gracza Bastia. Dziwić może tylko, że zawodnik przyjezdnych nie obejrzał kartonika.

22
    Trzeba przyznać, że po bardzo dobrych pierwszych minutach spotkania ostatnie nie porywają. Obie ekipy więcej faulują niż stwarzają sobie jakieś sytuacje strzeleckie. Świetnym przykładem jest teraz faul jednego z zawodników gospodarzy.

23
    Ależ niewiele zabrakło, aby Kamil Grosicki mógł popisać się asystą. Dostał piłkę w polu karnym po czym oddał ją jednemu ze swoich kolegów głową, jednak w ostatnim momencie zawodnika Stade Rennais uprzedził defensor gości.

24
    Ależ marnuje teraz okazję na strzelenie gola Doucouré! Piłkę wybili przed pole karne goście, a tam znalazł się właśnie zawodnik miejscowych, który w czystej pozycji nie trafił w światło bramki Aréoli!

26
    Ależ kuriozalna sytuacja! Toivonen wychodzi sam na sam z golkiperem gości i strzela na bramkę, a tam w ostatnim momencie piłkę z linii bramowej wybija jeden z defensorów przyjezdnych. Do dobitki dochodzi Ntep, który trafia wprost w bramkarza. Jeszcze swoją okazję miał Doucouré, lecz ten również nie był wstanie strzelić do bramki przeciwnika!

27
    Gospodarze jeszcze zarzucają sędziemu, że nie dopatrzył się zagrania ręką, jednak patrząc na powtórki wydawałoby się, że podjął on słuszną decyzję.

29
    Szybko próbowali odpowiedzieć teraz goście, jednak ich atak szybko został powstrzymany przed defensywę miejscowych i to oni przy piłce.

30
    Ładne podanie próbował zagrać teraz Grosicki, jednak jego próba została zablokowana i rzut z autu dla Stade Rennais.

31
    Którzy utrzymują podania na połowie SC Bastia.

32
    Realizator pokazuje nam jeszcze sytuację Toivonena i sytuację, gdzie piłkę wybijał z linii bramkowej defensor gości. Wydaję się, że sędzia w tej sytuacji popełnił błąd!

33
    Jakieś przepychanki na boisku i sędzia jest zmuszony do przerwania gry! Iskrzy pomiędzy zawodnikami obu ekip.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Abdoulaye Doucouré (Stade Rennais FC).

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Yannick Cahuzac (SC Bastia).

35
    Gramy dalej! Spokojne podania na połowie Basti rozgrywają miejscowi, którzy z akcji na akcję robią to, co raz dokładniej. Miejmy nadzieję, że przyniesie to wkrótce jakieś większe zagrożenie pod bramka rywala.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Gelson Fernandes (Stade Rennais FC).

37
    Kolejny faul. Tym razem na zawodniku gospodarzy. Faulował Kamano, którzy otrzymuje żółtą kartkę. Będziemy mieli rzut wolny.

38
    Z którego, jednak nie ma większego zagrożenia pod bramką gości, bo jeden z zawodników miejscowych popisuję się faulem. Zaczną przyjezdni.

39
    Kolejna ładna akcja gospodarzy. Szkoda, że Fernandes popisał się złym podaniem, bo mogliśmy obejrzeć naprawdę ciekawą akcję.

40
    Fernandes popisał się teraz z bardzo dobrej strony. Zdecydował się na strzał, lecz jego próba przeszła obok lewego słupka bramki Aréola! Niewiele zabrakło.

42
    Doucouré ładnie zastawił się teraz w polu karnym, który oddał jeszcze piłkę koledze, lecz ten szybką ją stracił przy próbie strzału.

43
    I mamy drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu dla Kamano! Całkiem nie potrzebny faul przy bocznej linii boiska na Ntep. Goście w 10!

44
    Mamy jeszcze rzut wolny dla gospodarzy, z którego jednak nie wynikło żadne zagrożenie, bo przy próbie podania jeden z zawodników miejscowych znajdował się na spalonym.

45

Sędzia nie dolicza ani minuty i używa gwizdka sędziowskiego w pierwszej odsłonie tego meczu po raz ostatni. Trzeba przyznać, że mecz w ostatnich minutach mógł się podobać, co świadczą o tym bardzo dobre akcje i walka. Widzimy się za kilkanaście minut!

Obie ekipy już na murawie! Za kilka minut początek drugiej połowy.

46

46
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Brandão, na boisku pojawia się Florian Marange.

47
    Od razu chcieli zaatakować goście. Sio dostał długą centrę w pole karne gospodarzy, jednak pewnie futbolówkę chwycił Costil.

48
    Widzimy teraz bardzo podobny fragment spotkania jaki widzieliśmy w pierwszej połowie. Gospodarze rozgrywają podania na połowie rywala, jednak nie stwarzają oni tym żadnego zagrożenia pod bramką gości.

49
    Ależ marnuje teraz okazję Ntep, który dostał podanie głową w polu karnym od Toivonena, lecz nie zdołał jej przejąć.

51
    Ntep przejął teraz futbolówkę po tym jak pogubili się z nią goście po czym szybko z nią ruszył w kierunku bramki Basti, jednak w ostatnim monecie piłkę zabrali mu defensorzy przyjezdnych.

52
    Wydawało się, że Ntep może zagrać ładną piłkę do Grosickiego, jednak ten ją wycofał.

53
    Armand decyduje się teraz na rajd po czym zostaje faulowany przez jednego z zawodników gospodarzy. Będziemy mieli rzut wolny.

54
    Do futbolówki podchodzi Danic! Uderza bardzo mocno, jednak przepiękną paradą popisuję się Costil, który chwyta piłkę.

56
    Znów Ntep znalazł się w dogodnej sytuacji. Dostał piłkę na lewe skrzydło po czym zdecydował się ją odegrać do swoich kolegów w pole karne. Zrobił to jednak źle, bo piłka po jego zagraniu wyszła w aut.

57
    Przepięknym podaniem popisał się teraz Ntep. Zagrał do swojego kolegi tuż na skraju pola karnego, a ten zdecydował się na strzał, lecz zrobił to źle, bo piłkę przejęli goście.

58
    Ładne podania teraz rozgrywali Grosicki i Fernandes. Szkoda, że ten drugi źle podawał, bo mógł stworzyć naprawdę dobrą sytuację Polakowi, który znajdował się na czystej pozycji.

59
    Jak to nie wpadło! Ntep znów znalazł się w roli podającego zagrał w pole karne do Toivonena, a ten uderzył wprost w bramkarza gości. Do piłki dopadł jeszcze Grosicki, który w bardzo dogodnej sytuacji, zamiast umieścić piłkę w siatce trafił w słupek!

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Paul-Georges Ntep (Stade Rennais FC).

61
    Nieprzyjemny dla oka fragment meczu. Kolejny faul tym razem zawodnika gości przy bocznej linii boiska. Od stałego fragmentu grę rozpoczną gospodarze.

62
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Moreira , na boisku pojawia się Romain Danzé.

63
    Rzut rożny dla gospodarzy. Krótko rozegrany ten stały fragment gry Ntep zagrywa piłkę w pole karne, a tam najlepiej odnajduję się Grosicki, który strzela na bramkę Basti strzałem głową, lecz niecelnie.

64
    Tym razem Grosicki chciał podawać do Ntepa. Różnica jest tylko taka, że Polak zrobił to za mocno, bo piłka wyszła poza boisko.

66
    I będziemy mieli rzut karny! Ntep podaje w pole karne do M'Bengue, a ten próbuje dośrodkowania do swoich kolegów, jednak tam piłkę ręką zagrywa jeden z defensorów gości i sędzia bez wahania wskazuje na wapno.

67
    Do futbolówki podchodzi Ntep. Uderza mocno piłkę na bramkę Aréola, a ten popisuję się fenomenalną paradą broniąc ten strzał!

69
    Dziwić może tylko, że nie obejrzeliśmy w tym spotkaniu żadnej bramki! Mimo, że gospodarze stworzyli sobie w tym spotkaniu mnóstwo sytuacji nie są w stanie do tej pory pokonać Aréola!

71
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Gelson Fernandes, na boisku pojawia się Sanjin Prcić.

72
    Ta bramka jak zaczarowana! Ależ fenomenalnym dośrodkowaniem popisał się teraz Grosicki, który zagrał do Toivonena, a ten w doskonałej sytuacji uderzył w słupek bramki gości!

73
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Yannick Cahuzac, na boisku pojawia się Romaric.

74
    Grosicki próbował teraz zejść do środka, lecz jeden z defensorów gości w ostatnim momencie zabrał mu futbolówkę.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Sanjin Prcić (Stade Rennais FC).

76
    Znów dośrodkowaniem popisał się teraz Grosicki, lecz w polu karnym nie było żadnego z jego kolegów.

77
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Kamil Grosicki, na boisku pojawia się Henrique.

78
    Coś nieprawdopodobnego! Bastia grając przez większość spotkania w dziesiątkę obejmuje prowadzenie! GAËL DANIC otrzymuje podanie na prawe skrzydło po czym schodzi do środka i pokazuje zawodnikom gospodarzy jak powinno wykorzystywać się sytuację. Fenomenalny strzał obok lewego słupka bramki Costila!
    Gaël DANIC - 0:1

80
    Tym razem Toivonen znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Dostał piłkę w pole karne po czym uderzył głową, jednak piłka przeleciała obok bramki golkipera przyjezdnych.

82
    Ntep faulował teraz swojego przeciwnika tuż przy linii bocznej. Zaczną goście.

83
    Przy piłce goście, jednak szybko ją tracą i z kontrą wychodzą miejscowi. Toivonen dostaje długą centrę w pole karne gości, lecz piłka po zagraniu jego kolegi z drużyny przelatuje poza boisko.

84
    Kolejny faul w środkowej strefie. Tym razem winowajcą okazał się zawodnik gospodarzy. Wydaję się, że ten faul był całkiem niepotrzebny. Zaczną goście.

85
    Henrique dostał teraz piłkę na prawe skrzydło, jednak nie zdołał jej opanować, a ta wyszła poza boisko.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Gaël Danic (SC Bastia).

87
    Znów podania przed polem karnym gości rozgrywają miejscowi. Tym razem wywalczyli oni rzut rożny, z którego jednak nic nie wynikło, bo pewnie futbolówkę wybili defensorzy Basti.

88
    Tym razem faulowany został Gillet przy bocznej linii boiska i przy piłce goście.

89
    Ntep znów źle podawał. Dostał piłkę na lewą flankę po czym próbował ją szybko oddać do swojego kolegi. Zrobił to źle, bo piłkę szybko przejęli goście i to oni przy piłce.

90
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Giovanni Sio, na boisku pojawia się Christopher Maboulou.

90
    Tymczasem arbiter dolicza 4 minuty do drugiej połowy!

90+1
    Wydawało się, że po raz kolejny w dogodnej sytuacji znajdzie się Ntep, jednak w chwili podania znajdował się on na spalonym i zaczną przyjezdni.

90+2
    Zamknięci na swojej połowie goście. Będziemy mieli rzut rożny dla gospodarzy, z którego jednak nic nie wynikło, bo piłkę źle zagrywał jeden z graczy właśnie miejscowych.

90+3
    Co raz zacieklej bramkę gości atakują miejscowi. Nic dziwnego, bo to oni grają z przewagą jednego zawodnika.

90+4

Ależ mecz na Route de Lorient w Rennes! Główny arbiter tego meczu używa gwizdka sędziowskiego po raz ostatni. Goście, którzy grali od 43 minuty w dziesiątkę wygrywają to spotkanie!

Mimo, że obejrzeliśmy zaledwie jedną bramkę to spotkanie to samo w sobie mogło się podobać, co świadczy o tym czerwona kartka dla Kamano, nie wykorzystany rzut karny przez Ntepa i na sam koniec bramka Danica. Z dobrej strony wydaję się pokazał się w dzisiejszym meczu Grosicki, który jednak nie wykorzystał jednej stu procentowej sytuacji.

To na tyle z Rennes! Zapraszam Państwa na kolejne relacje w serwisie lajfy.com. Do usłyszenia! (21:54:54)