Bayern – Augsburg 0:1 (koniec) | Borussia D. – Hertha 2:0 (koniec) | Borussia M. – Bayer 3:0 (koniec)
Hannover – Werder 1:1 (koniec) | Eintracht – Hoffenheim 3:1 (koniec) | Stuttgart – Mainz 2:0 (koniec)
Eintracht Frankfurt
3:1 (3:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 09.05.2015, 15:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W 32 kolejce niemieckiej Bundesligi Eintracht Frankfurt podejmie Hoffenheim. Spotkanie odbędzie się na Commerzbank-Arena we Frankfurcie.

Gospodarze zajmują 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów, zaś goście mają ich 41 i są na ósmej lokacie. Oba kluby, mimo zajmowania miejsc w środku tabeli, mają jeszcze o co walczyć. Hoffenheim ma realne szanse na zakwalifikowanie się do Ligi Europy, za to Eintracht nie może być jeszcze całkiem pewny utrzymania- ma 5 punktów przewagi nad strefą spadkową, a o dobrej formie z początku sezonu we Frankfurcie dawno już zapomnieli.

Ostatni mecz gospodarze wygrali bowiem 14 marca z beniaminkiem z Padeborn. Od tego czasu 2 razy remisowali i ponieśli aż 4 porażki. Gracze z Frankfurtu mogą mieć jednak nadzieję na przełamanie, bowiem przegrywali mecze wyjazdowe, ale u siebie nie dawali się pokonać rywalom i zyskiwali 1 punkt.

Tym większe szanse na przełamanie dla gospodarzy, im gorsza jest forma wyjazdowa Hoffenheim, a ta rzeczywiście nie powala. Wieśniacy są mocni na swoim obiekcie, ale z poprzednich 5 delegacji przywieźli 5 punktów. Obie drużyny będą więc odpowiednio zmotywowane przed tym meczem, co zwiastuje dobre widowisko, którego początek planowany jest na 15:30. Serdecznie zapraszam do śledzenia naszej relacji!

D. Siebert poprowadzi to spotkanie. H. Osmers i J. Seidel będą wspierać go przy liniach bocznych.
    Konferencja prasowa z udziałem trenera Schaafa i Kevina Trapa- bramkarza Eintrachtu.

1

2
    Zbyt długie podanie w kierunku napastników i piłka padła łupem wychodzącego z bramki Trappa.

4
    Sporo fauli oglądamy na początku meczu. Obie ekipy chcą zdominować środek pola i nie przebierają przy tym w środkach.

5
    Modeste był osamotniony z przodu i obrońcy bez problemu zabrali mu piłkę. Szybka strata Wieśniaków.

6
    Kevin Volland dostaje żółtą kartkę już w szóstej minucie spotkania. Sędzia postanowił od razu utemperować zawodników.

7
    Seferovic ładnie się pokazał i dobiegł do prostopadłej piłki, mijając przy tym obrońcę! Na jego nieszczęście drugi ze środkowych obrońców Hoffenheim zdążył z asekuracją.

8
    Chandler zauważył niepilnowanego partnera, który biegł w kierunku dalszego słupka, ale Baumann uprzedził go i przechwycił to górne podanie.

9
    Polanski skutecznie zastawił piłkę i dał się sfaulować. Rzut wolny dla przyjezdnych z ich połowy.

10
    Firmino próbował dryblować przy linii bocznej, ale nie opanował futbolówki i będzie aut dla Eintrachtu.

11
    Przyjezdni grają wysokim pressingiem i odbierają piłkę już na połowie rywali. To, że na razie nie mają pomysłu na jej rozegranie, to już inna sprawa.

13
    Groźna akcja gospodarzy! Kilka szybkich podań i strzał z ostrego kąta, który przeszedł nieopodal słupka bramki strzeżonej przez Baumanna!

15
    Kolejna szybka akcja Eintrachtu, ale nie było szansy na strzał, bo sędzia odgwizdał spalonego.

16
    Świetne wycofanie spod linii końcowej na 16 metr do wbiegającego Stendera, któremu jednak przeszkodził...jeden z kolegów! Zabrakło komunikacji, ale Eintracht i tak ma korzyść z tej akcji- rzut wolny z 20 metrów!

18
    Gol dla Eintrachtu!
    BASTIAN OCZIPKA świetnie uderza z rzutu wolnego! Piłka w ogóle nie kręciła się w powietrzu, a Baumann, mimo iż jej dotknął, nie miał szans sparować strzału!
    Bastian OCZIPKA - 1:0

20
    Modeste zaprezentował fantastyczną technikę składając się do strzału z przewrotki! Piłka ominęła bramkę o dobry metr; to byłby na pewno gol kolejki!

22
    Oczipka niepotrzebnie wdał się w drybling w pobliżu własnego pola karnego, stracił piłkę i sprokurował wielkie zagrożenie pod własną bramką! Na jego szczęście w pogotowiu był Trapp, który obronił strzał Firmino w sytuacji sam na sam! Dobitka głową Szalaia przeszła nad poprzeczką!
    Jak widać obie ekipy mają wyrównaną statystykę bezpośrednich spotkań.

26
    Chandler świetnie dośrodkował na dalszy słupek, Stendera wygrał walkę o pozycję z obrońcą, ale piłka tylko ześliznęła się po jego głowie.

27
    HARIS SEFEROVIC zdobywa drugiego gola bardzo pewnym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy! Szwajcar bośniackiego pochodzenia wykorzystał świetne prostopadłe podanie z głębi pola i wygrał pojedynek z bramkarzem gości!
    Haris SEFEROVIC - 2:0

29
    Eintracht nie rezygnuje z ataków, mimo dwubramkowej przewagi! Kolejne podanie na dobieg, ale tym razem obrońca powstrzymał szarżującego na skrzydle Aignera.

30
    Goście są zupełnie zagubieni i popełniają niewymuszone błędy, tak jak teraz Polanski, który nieatakowany wykopał piłkę na aut.

34
    To już jest deklasacja! Po 34 minutach Eintracht prowadzi już 3:0! Oczipka świetnie dośrodkował na dalszy słupek, a mimo niesamowitego tłoku TIMOTHY CHANDLER znalazł trochę miejsca i technicznym uderzeniem głową ku dalszemu słupkowi pokonał bramkarza Hoffenheim!
    Timothy CHANDLER - 3:0

36
    Kontuzjowany Medojević musi przedwcześnie opuścić plac gry. W jego miejsce wejdzie Flum.

37
    Hoffenheim zagrało składną, szybką akcję, ale Firmino został przepchnięty przez obrońcę i nie zdołał odegrać piłki będąc na 25 metrze.

39
    Dynamiczna akcja Vollanda na prawym skrzydle, ale po minięciu obrońcy nie było już tak dobrze- jego strzał wylądował za linią i to w dodatku boczną, a nie końcową.

41
    Mimo straty trzech goli Wieśniacy nadal są dość niefrasobliwi w obronie; kolejna strata na 30 metrze.

43
    Aut dla Eintrachtu. Trzeba przyznać gospodarzom, że nie spoczywają na laurach i nadal kontrolują sytuację na boisku.

44
    Zawodnikom gości puszczają nerwy! Sędzia musiał teraz rozdzielić graczy obu drużyn.

45
    Sędzia pogodził graczy obu drużyn, wręczając po żółtej kartce Polanskiemu i Seferoviciowi.

45+1
    60 skeund zostało doliczonych do czasu gry pierwszej połowy i jeszcze atakują gospodarze! Strzał Stendery został jednak zablokowany przez obrońcę.

45+2

Gospodarze pokazali zabójczą skuteczność i prowadzą do przerwy 3:0. Goście muszą coś wymyślić w przerwie, jeśli nie chcą zaliczyć dzisiaj kompromitacji, bo na razie na boisku istniej e tylko jedna drużyna. Wracamy za kilkanaście minut!
    Reakcja pełnego stadionu na trzeciego gola gospodarzy.

46

46
    Trener gości wykorzystał wszystkie zmiany już w przerwie! Potrójna zmiana!

48
    Aut dla gospodarzy po tym, jak szarża Aignera została zatrzymana.

50
    Russ otrzymuje żółtą kartkę.

51
    Gol dla Hoffenheim!
    KEVIN VOLLAND przywraca nadzieję swojej drużynie! Mamy drugą w tym meczu bramkę z rzutu wolnego. Niemiec sprytnym strzałem pokonał Trappa, który był tak zaskoczony, że nawet nie wyciągnął rąk do obrony!
    Kevin VOLLAND - 3:1

53
    Mimo gola goście nadal nie potrafią utrzymać się dłużej przy piłce na połowie rywali.

55
    Okres niedokładnej gry z obu stron. Dominują długie podania, które nie dochodzą do adresatów.

57
    Ignjovski zasłaniał piłkę przed rywalem, ale ten wybił ją wślizgiem na aut. Eintracht od linii bocznej.

59
    Bramka dla Hoffenheim nie popsuła nastrojów kibicom gospodarzy, którzy nadal kontrolują grę, ale teraz nieco ją zwolnili.

60
    Na pół godziny przed końcem Eintracht angażuje już mniejszą ilość graczy w akcje ofensywne.

61
    Hasebe spróbował strzału z dystansu, ale jedyna korzyść dla jego drużyny jest taka, że goście nie będą mieli kontry.

63
    Dwóch graczy gości weszło sobie w drogę przy rozgrywaniu w środku pola i nieomal skończyło się to stratą.

64
    Świetnie podanie z głębi pola do Firmino. Brazylijczyk świetnie przyjął futbolówkę i złożył się do strzał z pół-woleja, ale piłka otarła się jeszcze o Russa i wytraciła większą część siły.

66
    Bardzo dobry odbiór Oczipki, który od razu rozpoczął kontrę. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Aignera, który jednak przegrał pojedynek 1 na 1 z obrońcą.

67
    Volland został bezpardonowo potraktowany przez rywala. To był faul na żółtą kartkę, ale sędzia nie ukarał gracza Eintrachtu!

68
    Baumann przewidział zamiary gospodarzy, wyszedł z bramki i przechwycił dośrodkowanie z głębi pola.

70
    Aigner zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

71
    Druga roszada w ekipie miejscowych: Djakpa za Aignera.

73
    Abraham już drugi raz w tym meczu "przypadkowo" przejechał po twarzy rywala ścigając się z nim i drugi raz uszło mu to na sucho; nie ma nawet rzutu wolnego!

74
    Rudy do końca biegł za szarżującym na lewej flance Ignjovskim i powstrzymał go wślizgiem tuż przy linii końcowej! Świetna interwencja.

75
    Kwadrans do końca i Eintracht całkowicie oddał inicjatywę gościom czekając na okazję do kontry.

77
    Faul i Eintracht będzie dośrodkowywał z rzutu wolnego. W polu karnym gości jednak tylko trzech graczy miejscowych.

79
    Długa piłka w kierunku Szalaia została przechwycona. Napsatnik Wieśniaków popełnił w dodatku faul w ataku i Trapp wznowi grę z rzutu wolnego.

81
    Firmino miał trochę miejsca na skrzydle, dośrodkował celnie na głowę Szalaia, który uderzył nieczysto. Reklamował jeszcze, że po jego strzale głową piłka trafiła w rękę obrońcy, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

82
    Zambrano musiał na chwilę zejść z boiska, ale już po chwili na nie powrócił. Goście przejęli piłkę po rzucie sędziowskim.

84
    Japończyk Inui zastępuje Stendere. To ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

86
    Ależ zmarnowana sytuacja na czwartego gola! Świetna kontra, prostopadłe podanie do Seferovicia, który opanował futbolówkę już w polu karnym, minął obrońcę i...nie oddał strzału, tylko kiwał się z powietrzem! Ta chwila zawahania sprawiła, że obrońca zdążył doskoczyć do napastnika Eintrachtu i ten w konsekwencji uderzył obok bramki!

88
    Djakpa został ścięty równo z murawą, ale sędzia nie wręczył piłkarzowi gości żółtej kartki.

89
    Świetna, czysta interwencja Zambrano, który powstrzymał Szalaia już w polu karnym!

90
    Rozpoczyna się ostatnia minuta tego spotkania, a to gospodarze bliżej są kolejnej bramki, niż goście kontaktowego trafienia.

90
    Gracze Eintrachtu wyszli 2 na 2, rozegrali piłkę tak, że wystarczyło tylko dołożyć nogę, ale gracz gospodarzy zrobił to zbyt lekko i Baumann sparował piłkę na słupek!

90+1
    3 minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Ignjovski ucierpiał w starciu powietrznym z rywalem. Rzut wolny dla Eintrachtu, po którym gospodarze jednak szybko tracą piłkę.

90+2
    Firmino ukarany żółtym kartonikiem na koniec meczu.

90+2
    Inui także dostaje żółty kartonik.

90+4

Eintracht pewnie wygrywa to spotkanie i dopisuje do swojego konta 3 punkty. Z taką grą nie powinno być problemu, aby gospodarze zajęli na koniec miejsce w górnej połowie tabeli. Za to goście chyba muszą już powoli zapomnieć o Lidze Europy, choć do końca jeszcze kilka kolejek. Dziękuję za uwagę, do usłyszenia Państwu! (17:26:36)
    Wynik końcowy: 3-1!