Błękitni – Raków 2:2 (koniec) | Okocimski – Rozwój 3:1 (koniec) | Limanovia – Znicz 1:0 (koniec)
Legionovia – Nadwiślan 1:1 (koniec) | Puszcza – ROW Rybnik 0:0 (koniec) | MKS Kluczbork – Wisła Pu. 2:0 (koniec)
Zagłębie S. – Górnik W. 2:2 (koniec) | Kotwica – Stal S. W. 1:0 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
2:2 (2:1)
Górnik Wałbrzych
Sobota 09.05.2015, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • 2. Liga

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach 2. ligi. W Sosnowcu Zagłębie podejmować będzie Górnika Wałbrzych!

Obydwa kluby w tym sezonie walczą o inne cele. Górnik gra o utrzymanie, natomiast Zagłębie walczy o upragniony od kilku sezonów awans.

Górnik Wałbrzych w ostatniej kolejce sprawił niespodziankę wygrywając z MKS-em Kluczbork 2:1. Decydującego gola Górnik zdobył w 90. minucie z karnego.

Zagłębie z kolei w poprzedniej kolejce zremisowało na trudnym terenie w Stalowej Woli (1:1). Zagłębie w tej rundzie gra bardzo dobrze (tylko jedna porażka).

Ciekawostką jest fakt, że Górnik Wałbrzych jest jedyną drużyną z 2. ligi która nie wygrała jeszcze na terenie rywala. Czyżby w tym meczu miało się to zmienić?

Zagłębie obecnie mając 50 oczek przewodzi w tabeli (ma tyle samo punktów co Rozwój Katowice). Górnik natomiast zajmuje drugie miejsce od końca – 24 punkty.

Zagłębie w ostatnich latach rozegrało 9 meczy z Górnikiem w ramach trzeciego szczebla rozgrywkowego. Sześć meczy to zwycięstwo sobotnich gospodarzy, natomiast trzykrotnie wygrywali zawodnicy z Wałbrzycha. W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi drużynami lepsi byli sosnowiczanie, którzy na wyjeździe wygrali 2:0 po trafieniach Araka oraz Ryndaka.

Witamy ze stadionu Ludowego w Sosnowcu! Aktualnie tylko dwóch zawodników się rozgrzewa, są to bramkarze Zagłębia.

Na boisku pojawiają się już zawodnicy Zagłębia. Chwilę po nich wychodzą "Górnicy".

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Koprucki,Markowski, Ninković – Matusiak, Dudek, Ryndak, Szatan, Tylec – Arak.
    Rezerwowi: Czaplak, Wrzesień, Fonfara, Mizgała, Budek, Tumicz, Zaradny.

Górnik Wałbrzych: Musin – Michalak, Tyktor, Wepa, Figiel, Bronisławski, Lenkiewicz, Cichocki, Oświęcimka, Sawicka, Orłowski.
    Rezerwowi: Czapla, Radziemski, Śmiałowski, Krzymiński, Stolarczyk, Folc.

Sędziowie: Marcin Szrek (Kielce), Szymon Woźniczka, Katarzyna CHrzanowska..

Zawodnicy obydwóch drużyn opuszczają już boisko i po krótkiej naradzie wrócą na nie za ok. 10 minut.

Na murawie pojawiają się już obydwie drużyny, które wyprowadzane są przez trójkę sędziowską.

Przed meczem mieliśmy minutę ciszy, która miała na celu uczczenie śmierci kibica Concordii Knurów, który został zabity przez policjanta.

1

1
    Pierwsza akcja w tym spotkaniu. Z rzutu wolnego w pole karne wrzucali piłkę przyjezdni, a głową strzelał Tyktor, ale jego strzał nad bramką.

2
    Aut dla przyjezdnych na ich połowie.

4
    Ruszył lewym skrzydłem Ninković, ale został zatrzymany przez obrońcę, który wybił na aut.

5
    Dalekie podanie w pole karne Zagłębia, ale pewnie interweniuje Fabisiak, który był przy tym faulowany.

6
    Faulowany zawodnik Zagłębia na połowie rywali.

6
    Groźnie było pod bramką gości, ale strzał głową po rzucie wolnym minimalnie nad bramką!

8
    Tylec pociągnął akcję skrzydłem, wrzucił w pole karne, ale podanie do Ryndaka przeciął obrońca gości.

9
    Mamy pierwszy rzut rożny dla Zagłębia.

9
    Gol dla Zagłębia!
    Mamy pierwsze trafienie w tym spotkaniu! Fenomenalnie w pole karne dogrywał Sebastian Dudek, a podanie to na bramkę zamienił JAKUB ARAK, który umieścił piłkę w siatce po strzale głową.

11
    Arak traci piłkę pod bramką gości.

13
    Sierczyński strzelał z dystansu, ale wysoko nad bramką uderzył obrońca Zagłębia.

16
    Zablokowany strzał zawodnika Zagłębia.

17
    Lenkiewicz dośrodkowywał w pole karne, ale zawodnika gości uprzedził Fabisiak, który pewnie złapał piłkę i rozpocznie teraz akcję gospodarzy.

20
    Orłowski wypchnięty przez obrońcę Zagłębia i w konsekwencji jego dośrodkowanie nie było najwyższej jakości i teraz Zagłębie rozpocznie swoją akcję.

21
    Mieliśmy rzut rożny dla gości, ale bardzo źle go rozegrali zawodnicy Górnika. Z kontrą ruszyło Zagłębie, ale kontra zostaje szybko przerwana.

22
    Pierwszy groźny strzał gości, ale na posterunku Fabisiak.

23
    Figiel uderzał z pola karnego, ale minimalnie obok bramki.

25
    Z przewrotki próbował zaskoczyć bramkarza gości Arak, ale strzał napastnika Zagłębia minimalnie obok bramki.

27
    Szatan faulowany w okolicach środka boiska.

28
    Fenomenalna akcja w wykonaniu Zagłębia. Ruszyli prawym skrzydłem sosnowiczanie. W pole karne zagrywał Tomasz Szatan, piłkę w polu karnym przejął Dawid Ryndak, który przedłużył piłkę do HUBERTA TYLCA, który wślizgiem wpakował piłkę do pustej już bramki.

31
    Figiel zablokowany i będzie rzut rożny.

31
    W pole karne z rzutu rożnego dośrodkowywał Figiel, trochę się zakotłowało w polu karnym i będzie drugi róg.

32
    Radzą sobie sosnowiczanie z drugim rzutem rożnym i rozgrywają teraz akcję na swojej połowie.

37
    Naciskany był Fabisiak, ale poradził sobie z presją rywala i wykopał piłkę w okolice środka boiska.

37
    Bardzo nieudany strzał zawodnika gości, który uderzył parę metrów nad poprzeczką.

38
    Tylec wdał się w drybling na lewym skrzydle, ale przegrał rywalizację z obrońcą i piłka trafia do przyjezdnych.

39
    Od bramki grę wznowi Fabisiak.

45
    Gol dla Górnika Włb!
    Mieliśmy chwilowy zastój, co uśpiło chyba Zagłębiaków. Akcję wyprowadzili przyjezdni, sam na sam wyszedł MARCIN ORŁOWSKI, który wpakował piłkę obok bezradnego Fabisiaka.

45
    Pierwsza połowa zostaje przedłużona o co najmniej jedną minutę.

45+1
    Akcja Zagłębia trwała w najlepsze, ale przerwał ją gwizdkiem główny sędzia spotkania, który zaprosił obydwie drużyny do szatni.

45+1

Kibice Zagłębia oraz dwóch fanów Górnika Wałbrzych oglądało w pierwszej połowie trzy bramki. Na prowadzenie Zagłębie wyszło dość szybko, bo już w 9 minucie, kiedy to do bramki rywali piłkę skierował Arak. Niespełna 20 minut później na 2:0 podwyższył Tylec. Prowadzenie gospodarzy zmniejszyli goście, strzelając bramkę do szatni.

Na boisko wracają już zawodnicy Zagłębia. Czekamy jeszcze na graczy z Wałbrzycha.

Pojawiają się już także zawodnicy Górniak oraz sędziowie.

46

46
    Będziemy mieli rzut wolny dla Zagłębia na ok. 40 metrów od bramki.

47
    Radzą sobie goście z wrzutką w pole karne.

47
    Sawicki zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki.

48
    Ninković nabija rywala i będzie rzut z autu na wysokości pola karnego.

49
    Było groźnie pod bramką przyjezdnych, ale Arak uderzył głową obok bramki.

50
    Ładna podcinka w wykonaniu Ryndaka, ale piłkę ręką przyjmował w polu karnym Szatan i sędzia przerywa dobrze zapowiadającą się akcję.

50
    Pani Katarzyna Chrzanowska wyłapuje spalonego u zawodnika gości.

52
    Próbują doprowadzić do wyrównania zawodnicy Górnika, ale brakuje im wykończenia akcji.

55
    Sawicki dośrodkowywał w pole karne, ale pojedynek główkowy wygrywa Markowski. Piłka wraca pod nogi piłkarzy z Wałbrzycha, ale po chwili tracą futbolówkę.

56
    Arak uruchomił na skrzydle Sierczyńskiego, ten drugi zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, ale piłkę wybijają obrońcy przyjezdnych.

58
    Strzał z dystansu w wykonaniu gości, na linii strzał stanął zawodnik Zagłębia i piłka wychodzi na rzut rożny. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Figiel, ale nic z tego nie wyszło.

58
    Szykują się zmiany w obydwóch drużynach.

60
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Tylec, na boisku pojawia się Wrzesień.

60
    Zmiana w drużynie Górnik Wałbrzych: z boiska schodzi Sawicki, na boisku pojawia się Radziemski.

62
    Figiel przejmuje piłkę na środku boiska, podciągnął kilka metrów do przodu, ale po chwili zostaje sfaulowany.

62
    Górnik rozgrywa akcję od tyłu.

63
    Michalak powstrzymuje Września wybijając piłkę wślizgiem na aut.

64
    Tyktor wybija piłkę ze swojego pola karnego na aut.

65
    Pewna interwencja Fabisiaka na linii pola karnego.

66
    Próba uruchomienia Orłowskiego, ale uprzedza go Fabisiak i łapie piłkę.

66
    Na spalonym złapany zostaje Wrzesień.

67
    Ładne podanie Dudka do Września, ten drugi wszedł w pole karne, ale przegrał rywalizację z obrońcą i oddalają zagrożenie zawodnicy gości.

67
    Piekielny strzał zza pola karnego Oświecimka. Wyciągnął się jak długi Fabisiak i odbił piłkę na róg.

67
    Gospodarze wybijają piłkę po rzucie rożnym i gra przenosi się do środkowej strefy.

68
    Zmiana w drużynie Górnik Wałbrzych: z boiska schodzi Lenkiewicz, na boisku pojawia się Śmiałowski.

69
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Szatan, na boisku pojawia się Mizgała.

72
    Mamy wyrównanie! Ładnie rozegrali tą akcję przyjezdni. Z lewej strony pola karnego do RAFAŁA FIGLA zagrał Śmiałowski, a ten pierwszy wykończył akcję strzałem z ok. 10 metrów w lewy róg bramki. Błąd w kryciu popełnili w tej sytuacji obrońcy.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Orłowski (Górnik Wałbrzych).

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Ryndak, na boisku pojawia się Tumicz.

76
    Zrobił nam się dynamiczny mecz. Najpierw zza pola karnego strzelał Dudek, ale pewnie obronił to uderzenie Musin. Następnie akcja przeniosła się pod bramkę gospodarzy, ale niedokładnie dogrywali w pole karne goście.

77
    Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

78
    Rzut rożny wykonywał Ninković. W polu karnym piłkę wypiąstkował Musin, piłka po małym zamieszaniu trafiła ponownie do Ninkovicia, który próbował dośrodkować w pole karne, ale został zablokowany i piłka wychodzi na aut.

79
    Akcja przenosi się już pod drugą bramkę. Teraz aut na wysokości pola karnego ma Górnik.

79
    Matusiak wybija piłkę na róg.

80
    Dośrodkowanie Figla z rzutu rożnego wybija Fabisiak, była okazja na kontrę, ale nie wykorzystali tego Zagłębiacy.

81
    Z kontrą ruszyli sosnowiczanie, ale faulem zatrzymany został Sierczyński.

82
    Fabisiak niczym Neuer wybiegł poza pole karne i ubiegł zawodnika rywali. Było to ryzykowne zagranie, ale brawo za odwagę, bowiem tym zagraniem Fabisiak uratował skórę swojej drużynie.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Figiel (Górnik Wałbrzych).

84
    Śmiałowski wygrał pojedynek biegowy z Sierczyńskim, ale po chwili ten zawodnik niedokładnie podał i Zagłębie wyjaśnia sytuację.

86
    Zmiana w drużynie Górnik Wałbrzych: z boiska schodzi Orłowski, na boisku pojawia się Folc.

88
    Matusiak uderzał z ok. 35 metrów, ale na linii strzału znalazł się zawodnik gości.

90
    Kibice Zagłębia próbują dodać otuchy swoim zawodnikom śpiewając "gramy do końca".

90+1
    Spotkanie przedłużone zostaje o 3 minuty.

90+1
    Zakotłowało się pod polem karnym Zagłębia. Ale sosnowczanie poradzili sobie w tej sytuacji.

90+2
    Na spalonym gracz gości.

90+2
    Wrzesień osamotniony na połowie rywali i po jego zagraniu w pole karne pewnie piłkę łapie Musin.

90+3
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne Zagłębia.

90+3
    Rzut rożny dla Zagłębia!

90+3
    Dośrodkowanie Ninkovicia pewnie chwyta Musin.

90+4

Zagłębie Sosnowiec zremisowało w dniu dzisiejszym 2:2 z Górnikiem Wałbrzych. Wynik ten jest niespodzianką, ponieważ obydwie drużyny dzieli przepaść w tabeli. Zagłębie Sosnowiec prowadziło już w tym meczu 2:0, jednak rywale zdołali doprowadzić do wyrównania. Pod koniec meczu mieliśmy wielkie emocje, akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą, ale już nie oglądaliśmy bramek. Zagłębie po tym remisie usamodzielnia się w liderowaniu, bowiem Rozwój Katowice przegrał w dniu dzisiejszym 3:1. (19:58:00)