Lens – Montpellier 0:1 (koniec) | Saint-Étienne – Nice 5:0 (koniec) | Olympique – Monaco 2:1 (koniec)
AS Saint-Étienne
5:0 (2:0)
OGC Nice
Niedziela 10.05.2015, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com. (18:58:14)
    Wielkie zwycięstwo Saint Etienne.

Mecz bez historii w Saint Etienne. Zielono-biali znakomicie rozpracowali przeciwnika i konsekwentnie rozbijali jego szyki obronne. Już w początkowym kwadransie mogli wyjść na prowadzenie, ale rozpaczliwe interwencje uratowały Nice przed stratą gola. To były ostatnie ostrzeżenia, bo w 25. minucie Perrin otworzył wynik, który następnie zmieniał się jeszcze czterokrotnie na korzyść Saint Etienne. Totalnie bezbarwne spotkanie w wykonaniu gości, po którym powinni ze spuszczonymi głowami wracać do domów. Tymczasem kibice na Stade Geoffroy-Guichard opuszczają stadion w wyśmienitych humorach i będą oczekiwać na odpowiedź Marsylii, z którą rywalizują gospodarze o udział w europejskich pucharach.

90+2

90+1
    Rozegranie pozycyjne w środku pola i wyczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego. Bez zarzutu poprowadził zawody Bartolomeu Varela.

90
    Okazałe prowadzenie Saint Etienne, a sędzia dolicza do regulaminowego czasu symboliczne dwie minuty.
    Kevin MONNET-PAQUET - 5:0

88
    Gol dla Saint-Étienne!
    Bramkę zdobył KEVIN MONNET-PAQUET. Następny gol. Zmiennik poszedł wślizgiem, dostawił stopę do dośrodkowania Tabanou i z bliska strzelił na 5:0 do bramki Hassena!

86
    Wszystko jasne. Saint Etienne wygra z Nice i będzie czekać na wynik spotkania Marsylii z Monaco. Swoim zwycięstwem rzucili rywalom w grze o europejskie puchary wyzwanie.
    Max GRADEL - 4:0

84
    Bramkę zdobył MAX GRADEL. Wreszcie błyskotliwy pomocnik trafił do bramki. Po dośrodkowaniu Tabanou Hassen interweniował niepewnie i doprowadził do osobliwego bilardu we własnym polu karnym. Z okazji skorzystał Gradel i strzelił płasko w narożnik bramki Nice.

83
    Festiwal nieskuteczności! Gradel marnuje seryjnie sytuacje podbramkowe. Zawodnik oznaczony numerem "7" na koszulce wymienił podania z partnerem i wybiegł sam na sam z Hassenem. Ominął golkipera, ale na swoje nieszczęście także bramkę!

81
    Dla odmiany przyjezdni byli blisko zdobycia honorowej bramki. Płasko i mocno bita z lewej flanki piłka trafiła w pole bramkowe do jednego z zawodników Nice, który nadział się na rozpaczliwą interwencję Ruffiera. Kapitalna parada i nie ma gola dla Nice!
    Tak wygląda rywalizacja z bliska.

79
    Inny zmiennik, Monnet-Paquet mógł zdobyć swojego gola strzałem głową po centrze z lewej strony boiska. Po chwili dobijał Corgnet i OGC Nice miało dużo szczęścia, że nie skończyło się wynikiem 0:4. Bramka była praktycznie pusta, a pomocnik Saint Etienne główkował wysoko ponad poprzeczką!

78
    Pogba za Erdinca i szkoleniowcy mają wykorzystany limit zmian w niedzielnym meczu.

76
    Sędzia zaprosił reprezentantów obu drużyn na krótką pogawędkę. W ten sposób próbował obniżyć temperaturę na boisku.

74
    Plea dopadł do "łaciatej" w szesnastce Saint Etienne. Długo szukał sobie miejsca, by oddać strzał z okolic linii pola karnego. Nie znalazł i pod naciskiem trafił jedynie w nogi przeciwnika. Wszystko zaczęło się od dynamicznego ataku Nice na lewej stronie boiska.

72
    Chwila przerwy spowodowana urazem Tabanou, który ucierpiał w walce o wysoko zawieszoną piłkę. Motywują się jeszcze gospodarze, by bez nerwówki dowieźć korzystny wynik do końca.

Gole: 25. Perrin, 40. Clément, 62. Erdinç, 84. Gradel, 88. Monnet-Paquet

Kartki:   10. Clerc (SET), 12. Bayal Sall (SET) – 12. Bauthéac (NIC), 39. Amavi (NIC)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Perrin, Bayal Sall, Tabanou – Clément, Lemoine (65. Diomandé) – Hamouma (50. Monnet-Paquet), Corgnet, Gradel – Erdinç (78. Pogba).
    Zmiany: Moulin – Mollo, N`Guémo, Pogba, Brison, Monnet-Paquet, Diomandé.

OGC Nice: Hassen – Palun, Genevois (15. Gomis), Bodmer, Amavi – Mendy, Digard (63. Hult) – Puel (63. Bosetti), Eduardo, Bauthéac – Pléa.
    Zmiany: Delle – Gomis, Rafetraniaina, Hult, Eysseric, Maupay, Bosetti.

Sędziowie: Bartolomeu Varela