Sassuolo – AC Milan 3:2 (koniec) | Torino – Chievo 2:0 (koniec) | Hellas Verona – Empoli 2:1 (koniec)
Atalanta – Genoa 1:4 (koniec) | Cagliari – US Palermo 0:1 (koniec) | AS Roma – Udinese 2:1 (koniec)
Atalanta BC
1:4 (1:1)
Genoa CFC
Niedziela 17.05.2015, 15:00 • Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo • Włoska Serie A

Atalanta przegrywa na własnym stadionie z Genoą 1:4. Pokaz techniki w drugiej połowie zaprezentował Iago Falque. Jego fantastyczne bramki ustaliły wynik spotkania. Wynik nie oddaje przebiegu rywalizacji. Gospodarze zamknęli rywali na ich połowie w końcówce, ale nie zdołali poprawić dorobku bramkowego. Mecz obfitował w walkę i dużą ilość okazji. Goście awansowali na 5. pozycję w tabeli i do ostatniej kolejki będą walczyć o europejskie puchary. natomiast dziś poznaliśmy spadkowiczów do Serie B. Są to takie kluby jak: Cagliari, Cesena i Parma. Zawodnicy z Bergamo za rok również będą grać w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (17:07:18)

90+3

90+3
    Rzut rożny dla Atalanty! Dobrze główkuję Benalouane, ale Perin wybija piłkę przed siebie! Na 7. metrze stał Pinilla, który zdecydował się na uderzenie. Bramkarz leżał na linii bramkowej, jednak Chilijczyk trafia w poprzeczkę! To powinno być drugie trafienie dla gospodarzy!

90+1
    Wysoka centra Pinilli do Moraleza. Argentyńczyk przegrywa walkę w powietrzu, ale piłka ląduję pod nogami Benalouane'a. Ten trafia tylko w Burdisso.

90
    Mecz zostaje przedłużony o 3 minuty.

89
    Festiwal kornerów nic nie przyniósł. Zła wrzutka i od bramki Perin.

87
    Końcówka spotkania należy do gospodarzy. Na wybiciu obrońcy Genoi kolejny rzut rożny.

87
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Iago Falqué, na boisku pojawia się Alassane També.

86
    Znów Pinilla ostro potraktował Izzo. Tym razem na prawej stronie. Teraz sędzia musiał sięgnąć po żółty kartonik.

84
    Kolejny stały fragment gry dla Atalanty. Centra na Stendardo, który przestrzelił uderzeniem z główki. Gospodarze nie dają za wygrana, ale mecz zdaje się być przesądzony.

83
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Andrea Bertolacci, na boisku pojawia się Rolando Mandragora.

81
    Pinilla rozegrał akcję na małej przestrzeni z Gomezem. Ten traci piłkę na rzecz Izzo. Strzelec gola dla Atalanty chciał odzyskać w futbolówkę, ale w ostry sposób faulował rywala. Po chwili przerwy defensor Genoi wraca do meczu.

79
    Gospodarze wymieniają wiele podań na połowie Genoi, ale nie mogą skutecznie dośrodkować. Zawodnicy z Bergamo jeszcze nie odpuszczają.

78
    Carmona próbował zza linii 16. metra zaskoczyć bramkarza Rossoblu, ale nie dokręcił piłki w kierunku bramki.

76
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na 5. metr od bramki Perina. Obrona oddala zagrożenie. W walce w szesnastce Genoi ucierpiał Burdisso.

75
    Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Nicolò Cherubin, na boisku pojawia się Yohan Benalouane.
    Iago FALQUÉ - 1:4

74
    Gol dla Genoi!
    Ależ techniką dysponuje IAGO FALQUE! Drugie trafienie pomocnika gości. Hiszpański zawodnik wbiegł z piłką w pole karne i prawej strony wkręcił "rogala" w okienko bramki Sportiello! Dominacja Rossoblu!

72
    Rzut wolny dla Atalanty. Kucka wybija futbolówkę. Ta wraca w pole karne, ale Moralez za słabo podaje. Kontra Genoi.

Radosław Łączkowski

Gole: 18. Pinilla (kar.) – 30. Pavoletti, 58. Bertolacci, 61. Falqué, 74. Falqué

Kartki:   54. Migliaccio (ABC), 70. Carmona (ABC), 86. Pinilla (ABC) – 49. Izzo (JAN)

Atalanta BC: Sportiello – Bellini, Stendardo, Cherubin (75. Benalouane), Dramé – Cigarini (60. Moralez), Migliaccio, Carmona – D'Alessandro (66. Bianchi), Pinilla, Gómez.
    Zmiany: Frezzolini, Merelli – Boakye, Scaloni, Baselli, Grassi, Rosseti, Del Grosso, Benalouane, Bianchi, Moralez, Emanuelson

Genoa CFC: Perin – Roncaglia, Burdisso, Izzo – Rincón, Bertolacci (83. Mandragora), Kucka, Edenilson – Falqué (87. També), Pavoletti, Lestienne (67. Bergdich).
    Zmiany: Lamanna, Sommariva – També, Ghiglione, Mandragora, Panico, Laxalt, Sporano, Gulli, Bergdich

Sędziowie: Andrea Gervasoni – Riccardo Di Flora, Valentino Pegorin – Salvatore Longo