6 6
Roger Federer
0
4 3
Niedziela 17.05.2015, 17:02 • Centrale • Internazionali BNL d`Italia - Mężczyźni (kort ziemny)

Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live! (18:39:49)

To był popisowy mecz Novaka Djokovicia. Co prawda w pierwszym secie Roger Federer utrzymywał dystans, w najważniejszym momencie oddał gema rywalowi. W kolejnym secie Serb pokazał to wszystko co potrafi najlepiej i szybko uporał się ze Szwajcarem. Czwarty triumf w turnieju ATP w tym roku Novaka! To jest jego sezon!

Koniec meczu

6:3
    Atak w aut Federera i to Djoković pewnie wygrywa to spotkanie!

40-15
    Piłka meczowa dla Serba! Atak Federera ląduje na siatce!

30-15
    Kolejny pewny serwis Serba. Federer trafia prosto w siatkę.

15-15
    Długa akcja obu Panów. Po skosie atakuje Roger i zmusza do błędu Novaka, który z niskiej piłki myli się i atakuje w aut!

15-0
    Novak pokazuje moc! Wyrzucający serwis, a Szwajcar returnuje po prostej w aut!

5:3
    I znów serwis! Djoko bez szans na dobre przyjęcie! Ten gem pada łupem Szwajcara!

15-40
    Pewny atak Federera. Djoko bez szans na obronę.

15-30
    Federer do siatki, co skrupulatnie wykorzystuje Novak i uderza po skosie mijając rywala!

0-30
    Djoković chciął potężnie uderzyć i zaatakować Rogera, ale trafia prosto w siatkę!

0-15
    Pewny atak po skosie Rogera. Novak broni, ale trafia w siatkę.

5:2
    Autowy return po prostej w wykonaniu Federera! Gem pada łupem Serba, który jest coraz bliżej wygranej!

40-15
    Drop shot Serba, do którego dobiega Szwajcar. Przebija piłkę. Novak w próbie ataku myli się i wyrzuca piłkę na aut!

40-0
    Kolejny skuteczny atak Serba. Federer jest bezradny na świetne uderzenia rywala. Szwajcar wybija piłkę na aut!

30-0
    Dwa pewne ataki Djoko, które w końcu zmuszają Rogera do błędu. Ten obija siatkę!

15-0
    Od świetnego serwisu rozpoczyna Djoko. Roger wyrzuca piłkę wysoko w górę.

4:2
    Federer serwuje na tyle mocno, że Djoko musi popełniać błędy! Znów obija siatkę i ten gem serwisowy dla Rogera!

15-40
    Pierwszy punkt w gemie dla Serba! Atak po ostrym skosie!

0-40
    Kolejny pewny serwis Rogera. Novak returnuje w aut!

0-30
    Pewny atak Szwajcara po skosie. Trafia idealnie w kort, a Serb nawet nie dobiega!

0-15
    Na początek niezły serwis Federera. Novak obija siatkę.

4:1
    As serwisowy w wykonaniu Novaka, który coraz bliżej wygranej w tym meczu!

40-15
    Kapitalne uderzenie Serba po skosie w sam narożnik kortu!

30-15
    Federer dobiega do siatki. Atakuje z wysokiej piłki w punkt, a Novak nie ma nic do powiedzenia!

30-0
    Return Federera ląduje na siatce! Kolejna fenomenalna zagrywka Serba!

15-0
    Djoko pokazuje kto jest górą w tym pojedynku. Pewny serwis wyrzucający rywala. Szybkie zbiegnięcie do siatki i uderzenie w miejsce gdzie nie ma Rogera!

3:1
    As serwisowy w wykonaniu Federera i pierwszy gem dla Rogera w tym secie!

40-A
    Kolejny pewny serwis w wykonaniu Rogera! Djoko trafia w siatkę!

40-40
    Tym razem udany serwis Szwajcara! Djoko bez szans na dobre uderzenie!

40-30
    Długa akcja, którą wygrywa Djoko! Pewny atak po skosie i to Novak ma breaka!

30-30
    Pewny serwis Federera. Do środka, a Djoko nawet nie przebija!

30-15
    Djoko kąśliwie atakuje za siatkę. Roger dobiega, ale atakuje w aut!

15-15
    Ale teraz fenomenalny atak po skosie w wykonaniu Szwajcara!

15-0
    Pierwszy serwis i już podwójny błąd Federera. To już nie ten sam zawodnik co w pierwszym secie...

3:0
    Ależ szybki gem! Świetny serwis i znów return w aut Szwajcara! Trzeci gem dla Novaka!

40-0
    Autowy return Rogera!

30-0
    Drugi z rzędu nieudany return Szwajcara!

15-0
    Świetny serwis Novaka. Bez szans Roger!

2:0
    Autowy atak po skosie Rogera Federera! Drugi gem tego seta i już przełamanie na korzyść Serba!

A-40
    Kolejny atak w aut Rogera Federera. Trzeci break w tym gemie dla Serba!

40-40
    Fenomenalny atak po prostej w wykonaniu Federera. Djoković nie miał zbyt wiele do powiedzenia!

40-30
    Pierwszy break wybroniony. Pewny serwis i return Novaka ląduje na aucie!

40-15
    Kolejna długa akcja, z której zwycięsko wychodzi Djoko! Federer przy ataku trafia w taśmę, a piłka wychodzi na aut! Dwa breaki dla Serba!

30-15
    Co to było! Wyrzucony przy ataku Djoko w jakiś sposób przebija piłkę na drugą stronę! Tam do siatki dobiega Federer, ale mija się z nią w niewiarygodny sposób! obraca się i uderza, ale trafia w aut!

15-15
    Fenomenalny drop shot w wykonaniu Serba. Piłka posłana tuż za siatkę, a Roger nawet nie ruszył w jej kierunku!

0-15
    Próba ataku po skosie Djokovicia, ale piłka kończy swój lot na siatce.

1:0
    Kolejny świetny serwis Serba. Roger returnuje w siatkę i pierwszy gem dla Novaka!

40-15
    Kolejny return Federera ląduje na siatce.

30-15
    Do piłki posłanej za siatkę dobiega Federer! Uderza i trafia w kort! Piłka przelatuje obok rywala!

30-0
    Przed szansą Roger. Drugi serwis Novaka. Szwajcar przebija, ale przy kolejnym ataku rywala nie ma szans. Obrona w siatkę!

15-0
    Na sam początek świetny serwis Djoko. Do wewnątrz, a Roger obija siatkę!

6:4
    Ostrożna gra Federera nie opłaciła się! Długa akcja, z której zwycięsko wychodzi Serb! Roger przy ataku trafia w siatkę i to Djoković wygrywa pierwszego seta!

A-40
    Podwójny błąd serwisowy w wykonaniu Rogera! Piłka setowa dla Djokovicia!

40-40
    Return Novaka na ciało rywala, a Roger obija siatkę!

40-A
    As serwisowy w wykonaniu Federera!

40-40
    Świetny atak po skosie Serba. Szwajcar broni, ale w aut!

30-40
    Po prostej uderza Djoković, ale minimalnie obok linii!

30-30
    Federer pewnie do siatki. Zaskakuje rywala uderzeniem, które mija Djoko!

30-15
    Autowy atak Rogera! Źle trafił w piłkę po uderzeniu rywala i ta powędrowała w górę!

15-15
    Świetne uderzenie Novaka po skosie!

0-15
    Roger zbiega do siatki. Atakuje, ale broni Djoko. Po chwili dobitka Szwajcara i tym razem rywal bez szans!

5:4
    Pewny serwis Serba i Roger nie był w stanie dobrze go odebrać! Gem dla Novaka!

A-40
    Djoko zbiega do siatki i pewnie atakuje po skosie tam gdzie nie ma rywala!

40-40
    Świetnie w defensywie gra Roger! Novak cały czas atakuje po skosie, ale Szwajcar nie daje za wygraną. W końcu bardziej wyrzucający atak Serba, który zmusza do błędu Rogera!

40-A
    Po dłuższej akcji na aut wyrzuca piłkę Djoković! Pierwszy breakpoint w tym meczy dla Federera!

40-40
    Atak z wysokiej piłki Serba. Po prostej odpowiada Federer i trafia w linię!

40-30
    Pięć razy Novak atakował w ten sam narożnik kortu po skosie. Do skutku. Roger popełnia błąd i trafia w siatkę!

30-30
    Drugi z rzędu w ten sam sposób zdobyty punkt przez Serba!

15-30
    Ależ odpowiedź Djokovicia! As serwisowy! Piłka posłana do wewnątrz!

0-30
    Tuż za siatkę piłkę posyła Roger. Zaskoczony Novak dobiega i przebija piłkę na drugą stronę, ale w aut!

0-15
    Pierwszy podwójny błąd serwisowy w wykonaniu Novaka!

4:4
    A teraz as serwisowy w wykonaniu Szwajcara! Łeb w łeb idą obaj zawodnicy!

15-40
    Return Serba ląduje na siatce!

15-30
    Atak Rogera z wysokiej piłki z nad siatki. Djoko bez szans na odbiór!

15-15
    Błyskawiczna odpowiedź Szwajcara. Rozrzuca piłki rywalowi na prawo i lewo. W końcu zagrywa tuż za siatkę i Novak bez szans!

15-0
    Djoko ze stoickim spokojem odpowiada na ataki Federera. Ten w końcu się myli i atakuje w aut!

4:3
    Wyrzucający serwis i po chwili atak po skosie. Roger bez szans! Gem dla Djoko!

40-15
    Atak Rogera po skosie. Novak kontruje po prostej, ale w aut!

40-0
    A teraz potężny serwis wyrzucający rywala i Federer trafia w siatkę!

30-0
    Świetny atak Djokovicia. Prosto w linię!

15-0
    Novak atakuje i za czwartym razem przynosi to zamierzone skutki. Uderza na tyle mocno, że Szwajcar przy obronie trafia w aut!

3:3
    Potężny return Djokovicia, ale piłka wypada po prostej na aut! Gem na remis dla Rogera!

15-40
    Skrót Federera za siatkę, a Djoko nie ma szans na dobiegniecie! Świetne zagranie Szwajcara!

15-30
    Kolejny świetny serwis Rogera do wewnątrz. Novak bez najmniejszych szans na dobre przyjęcie.

15-15
    Return Serba obija siatkę!

15-0
    Długa akcja w której prym wiedzie Djoković. Pewnie atakuje i w końcu zmusza do błędu Federera, który atakuje po prostej w aut!

3:2
    I znów drop shot w wykonaniu Serba. Federer próbuje dobiec, ale znów nieco zabrakło. Trzeci gem dla Djokovicia!

40-15
    Fenomenalny drop shot tuż za siatkę w wykonaniu Novaka! Roger bez szans!

30-15
    Kąśliwy return Szwajcara. Djoko próbuje delikatnym uderzeniem zagrać na drugą stronę, ale trafia w taśmę!

30-0
    Djoko zbiega do przodu i wyprowadza atak po skosie. Federer próbuje odpowiadać, ale atakuje w aut.

15-0
    Świetny serwis Djoko. Roger obija siatkę!

2:2
    Atak z backhandu po prostej i jest gem! Ponownie remis na tablicy wyników!

40-A
    Fatalny return w wykonaniu Serba. Aut po tym zagraniu!

40-40
    W odpowiedzi pomyłka Federera. Po prostej w aut.

40-A
    Atak Djokovicia po prostej z backhandu ląduje na aucie!

40-40
    Świetny serwis Federera do wewnątrz i Djoko trafia prosto w siatkę! Sędzia sprawdza czy Szwajcar trafił w kort, ale na szczęście dla Novaka nie trafił!

40-40
    Autowy atak po prostej w wykonaniu Rogera i po raz pierwszy w tym meczu mamy równowagę!

30-40
    I drugi as serwisowy w wykonaniu Federera!

30-30
    Odrzucony od siatki po serwisie Djoko przy ataku Rogera jest bez szans! Pewny atak Szwajcara po skosie!

30-15
    Ale teraz odpłaca się rywalowi fenomenalnym asem serwisowym!

30-0
    Ależ błąd Federera! Atakuje zza siatki prosto w nią! Miał otwarty kort!

15-0
    Po raz pierwszy tak długa akcja. Blisko 10 wymian z obu stron. Federer nie wytrzymuje presji i trafia w siatkę!

2:1
    Kapitalny atak Serba po skosie i gem na czysto dla niego!

40-0
    Autowy return Federera!

30-0
    A teraz as serwisowy w wykonaniu Novaka!

15-0
    Świetny serwis Serba, a potem mocny atak. Próbuje odpowiedzieć Federer, ale obija siatkę.

1:1
    Autowy return w wykonaniu Serba i mamy remis po dwóch gemach!

30-40
    Teraz świetny return w wykonaniu Djokovicia!

15-40
    Nieźle w obronie Djoko. Odrzucony jednak od siatki bez szans przy ataku zza siatki Federera.

15-30
    Roger zbiega do siatki. Atak Novaka obok Federera trafia w sam narożnik kortu!

0-30
    Ponownie to samo. Potężny serwis Federera. Return rywala, a Szwajcar po chwili atakuje tam gdzie nie ma Serba!

0-15
    Świetny serwis Szwajcara. Po chwili atak i pewny punkt.

1:0
    Tym razem to Federer zbiega do siatki, ale Serb go zaskakuje. Uderza obok niego i wygrywa pierwszego gema!

40-15
    Tym razem kapitalny return Szwajcara. Drugi serwis Novaka, a Roger to wykorzystuje i pewnie uderza.

40-0
    Kolejny pewny serwis Serba i zbiegnięcie do siatki. Atak po prostej i Federer dobiega, ale trafia w siatkę!

30-0
    Djoković atakuje i zbiega do siatki. Szwajcar próbuje się bronić, ale uderza w aut!

15-0
    Na początek świetny serwis Djokovicia, a przy returnie Federer posyła piłkę w aut.

0:0

Zawodnicy już prowadzą rozgrzewkę na korcie!

Spotkanie rozpocznie się około 16:40!

Spotkanie nieco się opóźni z uwagi na przedłużający się pojedynek Marii Szarapowej z Carlą Suarez – Navarrą!

A kto w tym meczu o triumf w ATP w Rzymie okaże się lepszy? Czy w końcu ktoś zdoła przełamać Serba? Na te pytania odpowiedź poznamy już jutro! Na transmisję live zapraszamy od 16:00!
    Federer będzie jednak walczył o wygraną!

Maszyna do wygrywana - Novak Djoković!

Teoretycznie więcej sił zachował SZwajcar. Wygrał wszystkie pojedynki do zera, co pokazuje, że Roger przeżywa drugą młodość! W przypadku Serba sytuacja była nieco bardziej skomplikowana. W trzech meczach musiał walczyć po trzy sety i tylko w pojedynku półfinałowym rozprawił się z rywalem w dwóch setach.

W turnieju ATP w Rzymie obaj nie mieli łatwej drogi. Turniej był mocno obsadzony. Novak musiał się uporać z takimi tuzami jak Kei Nishikori czy też David Ferrer, natomiast jego niedzielny rywal ograł na przykład Tomasza Berdycha czy też Stana Wawrinkę.

W tym sezonie obaj gracze spotkali się już dwukrotnie. W dotychczasowych pojedynkach roku 2015 jest remis. W lutym wygrał Federer, a w marcu Djoković. Który ma większe szanse na wygraną w niedzielę? Wydaje się, że Serb. Novak w tym sezonie wygrywa wszystko co się da. Jego forma jest niesamowita!

To będzie prawdziwy pojedynek gigantów! Zresztą nie pierwszy raz w tym sezonie. To już kolejny finał turnieju rangi ATP, w którym zmierzą się Novak Djoković oraz Roger Federer. Ale czy w końcu Szwajcar przełamie Serba?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.