19 26 25 19 16
Piątek 29.05.2015, 20:25Liga Światowa • Grupa B

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

0:0
    Po pierwszym fenomenalnym meczu w wykonaniu naszych reprezentantów pora na ten drugi. 3:0 w czwartkowym spotkaniu to był kapitalny wynik. Polacy pokazali dlaczego są Mistrzami Świata i zmietli z parkietu siatkarzy Sbornej!

0:0
    Sam Antiga zaskoczył składem. W pierwszej szóstce zobaczyliśmy Mateusza Bieńka, Grzegorza Łomacza. Zabrakło miejsca dla Fabiana Drzyzgi oraz Piotra Nowakowskiego. Powód? Antiga na konferencji prasowej przyznał, że Ci dwaj są jeszcze zmęczeni bardzo długim sezonem. Dodatkowo do składu asygnował wszystkich tych, którzy najlepiej spisywali się na treningach. To pokazuje, jak mocny mamy skład.

0:0
    Rosjanie w czwartkowym meczu nie istnieli. W sensie dosłownym i przenośnym. Grali fatalnie. Skrupulatnie od początku wykorzystywali to Polacy. Fantastyczny mecz rozegrał Mateusz Bieniek, dla którego był to debiut w reprezentacji. Zdobył 14 punktów, w tym trzy punkty bezpośrednio z serwisu. Nieprzypadkowo został wybrany na MVP tego spotkania.
    Ergo Arena była prawie wypełniona do ostatniego miejsca!

0:0
    Rosjanie na pewno będą chcieli się odegrać za czwartkowy pogrom. Tylko czy uda im się zaskoczyć czymś będących na fali Polaków? Kibice spisali się fantastycznie! Atmosfera byłą kapitalna, stąd też gracze Sbornej mogli czuć się przytłoczeni tym co dzieje się wokół nich.

0:0
    A kto okaże się lepszy w piątkowym drugim meczu? Czy Polacy znów pokażą klasę? Na te pytania odpowiedź poznamy już w piątek! Na transmisję live zapraszamy od 20:25!
    Dzisiaj też jesteśmy na meczu!

0:0
    Pierwsza szóstka Polaków:
    Kurek, Wrona, Łomacz, Kubiak, Mika, Bieniek libero: Zatorski

0:0

1:0
    Na początek autowy atak ze skrzydła Savina! Atakował po ostrym skosie, ale w aut!

1:1
    Fenomenalny atak Mikhaylova ze skrzydła. Pewnie po prostej obok bloku!

2:1
    Skuteczna akcja przez środek i pewny atak Bieńka, który znów świetnie rozpoczyna mecz!

2:2
    Dwukrotnie blokiem Polacy. Za trzecim razem Rosjanie zdołali się przebić. Punktowy atak ze środka i drugiej linii!

3:2
    W swoim stylu, delikatnie i po rękach w aut! Mateuuuuuusz Miiikaaa!

4:2
    Ależ fenomenalna zagrywka Kurka! Ustrzelił jednego z Rosjan i dzięki temu Bartek zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki!

4:3
    Nieskończony atak Markina. Przy próbie kontry nieporozumienie po naszej stronie!

5:3
    Autowa zagrywka Mikhaylova!

6:3
    Kąśliwa zagrywka Miki i Polacy obronili atak rywali. Nie kończy jednak Mika. Przy kolejnej akcji w siatkę wpadają przyjezdni i szósty punkt ląduje po naszej stronie!

6:4
    Rosjanie pewnie przez środek.

6:5
    Kurek z trudnej piłki nie kończy. W odpowiedzi rywale i Markin pewnie ze skrzydła po prostej!

7:5
    Teraz zrobił to bezbłędnie! Obok bloku i po skosie w pole atakuje Bartek Kurek!

7:6
    Atak obok antenki w pole ze skrzydła przyjezdnych.

7:7
    Nie kończy Bartek Kurek. W odpowiedzi rywale wyprowadzają skuteczną kontrę i mamy remis na tablicy wyników!

8:7
    Autowa zagrywka Kolodinsky'go i to Polacy prowadzą minimalnie na pierwszej przerwie technicznej!

8:8
    Po przerwie popsuta zagrywka jednego z naszych zawodników. Piłka zatrzymuje się na siatce!

9:8
    Cios za cios. Tym razem siatkę serwisem obija Ashchev!

10:8
    Świetny serwis Kubiaka. Rosjanie zdołali wyprowadzić atak, ale ten jest autowy! Sędzia jednak twierdzi, że było po bloku. Antiga prosi o challenge i jak się okazuje tego bloku nie było!

10:9
    Po krótkiej przerwie związanej z wideo weryfikacją, Michał Kubiak obija serwisem siatkę!

11:9
    Nie kończy Kurek, ale Rosjanie oddają piłkę za darmo. Tym razem rozegranie do Miki, a ten pewnie po ostrym skosie!

12:9
    Autowy atak ze środka siatki przyjezdnych!

12:9
    Dodatkowo o czas prosi szkoleniowiec gości!

12:10
    Pewny atak ze środka Markina. Nie dał najmniejszych szans blokującym.

13:10
    Nie kończy Bieniek na środku. Kolejna szansa przed Polakami. Tym razem piłkę dostaje Wrona i on kończy!

13:11
    Wyblok Polaków. Pomyłka w rozegraniu, ale Rosjanie nie wykorzystują szansy. Kolejna szansa dla naszych zawodników. Rozegranie do Miki, który atakuje, ale po antence!

14:11
    Ostry atak ze skrzydła Miki. Po ostrym skosie w punkt. Rywale tylko patrzyli jak piłka przelatuje obok nich!

15:11
    Piłka po serwisie Miki wraca na naszą stronę. Kontra i rozegranie do Kurka, który na skrzydle obija blok, a piłka wychodzi na aut!

15:12
    Teraz popsuta zagrywka Mateusza Miki. Minimalny aut.

16:12
    Krótka piłka na środek do Wrony, ten przeciska się przez pojedynczy blok i zdobywa punkt! Polacy prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

17:12
    A po przerwie fenomenalny blok Łomacza z Bieńkiem!

17:13
    Popsuta zagrywka Miki. Piłka zatrzymała się na siatce!

18:13
    Krótka piłka do naskakującego z drugiej linii Mateusza Miki, a ten pewnie przez środek!

18:14
    Świetna obrona Polaków. Kontra i autowy atak po skosie Bartosza Kurka!

18:15
    Rozegranie piłki na skrzydło do Kubiaka, a ten zatrzymany przez dwóch rywali!

19:15
    Ależ on gra...Krótka piłka do Bieńka, a ten pewnie atakuje w punkt nie dając najmniejszych szans przyjezdnym!

19:16
    Obrona Polaków. Rozegranie na skrzydło do Kurka, a ten ze skrzydła po prostej obok bloku w pole! Challenge dla Rosjan. Ci twierdzą, że jeden z Polaków mógł wpaść w siatkę. Jak się okazuje, gracze Sbornej mieli rację!

19:17
    Kolejny punkt dla gości. Na skrzydle nieskuteczny atak przeprowadza Bartek Kurek.

20:17
    Tym razem idealnie! Kurek dostaje wysoką piłkę. Uderza ją bardzo mocno o blok, a ta wychodzi na aut!

20:18
    Biriukov na skrzydle znajduje dziurę w bloku i pewnie atakuje po prostej.

21:18
    Mateusz Mika nad blokiem, ale bronią rywale. Gracze Sbornej jednak skacząc do bloku wpadają w siatkę!

22:18
    Kapitalny blok na prawej flance naszych zawodników!

22:18
    Dodatkowo druga przerwa na żądanie szkoleniowca gości!

22:19
    Kąśliwa zagrywka Polaków. Bronimy atak rywali, jednak błąd podwójnego odbicia po naszej stronie dostrzega sędzia.

23:19
    Świetna odpowiedź Polaków! Rozegranie na skrzydło do Miki, a ten w punkt po prostej ze skrzydła!

24:19
    Ni kończy Sivozhelez. A co robią Polacy? Szybkie rozegranie na skrzydło do Kurka, a ten pewnie po prostej! Piłka setowa!

25:19
    Rosjanie oddają piłkę za darmo. Szybka kontra i rozegranie na środek do Bieńka, a ten potwierdza, że jest w świetnej formie i zdobywa 25 punkt!

25:19
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Świetnie rozpoczynamy tego drugiego seta! Pewny atak Bartka Kurka!

1:1
    Minimalnie autowy serwis Mateusza Bieńka!

2:1
    Kolejny pewny atak Polaków ze skrzydła! Rosjanie dziś nie istnieją!

3:1
    Punktowy blok Polaków na skrzydle!

4:1
    Kolejny świetny blok Polaków na skrzydle! Rosjanie dziś bezradni w każdym elemencie gry!

4:2
    Bliski obrony Paweł Zatorski, ale nieco zabrakło! Pewny atak Rosjan ze skrzydła!

4:3
    Mika nie kończy. Polacy skaczą do bloku przy kontrze Rosjan, ale piłka odbija się najpierw od szczelnej ściany Polaków, a potem trafia w antenkę!

5:3
    Dotknięta siatka przez zawodników z Rosji skaczących do bloku!

6:3
    Świetna zagrywka Miki. Piłka wraca na naszą stronę. Kontra i rozegranie do Kubiaka, który pewnie atakuje po prostej!

7:3
    Kolejna świetna zagrywka Miki. Dostajemy piłkę za darmo, ale nie kończy Kubiak. Szybka akcja Rosjan i aut!

7:3
    Dodatkowo o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych!

7:4
    Punktowa kiwka rozgrywającego Sbornej. Kompletnie zaskoczeni Polacy w defensywie.

8:4
    Problemy w przyjęciu Zatorskiego. Z sytuacyjnej piłki atakuje Kurek. Piłka wraca na naszą stronę. Kolejny raz rozegranie piłki do Kurka i tym razem kończy! Przerwa techniczna przy naszym prowadzeniu!

8:5
    Po przerwie skutecznie Rosjanie ze skrzydła.

9:5
    Świetna zagrywka rywali. Polacy z problemami w przyjęciu nie wyprowadzają zbyt dobrej akcji. Po chwili mają drugą szansę i tym razem ją wykorzystują. A kto? Mateusz Bieniek! Fenomenalnie gra ten chłopak!

9:6
    Ależ ofiarna obrona Kubiaka. Niestety w kontrze zatrzymany jest Kurek, który wpada na rosyjską ścianę!

10:6
    Fatalna zagrywka Rosjan. Bardzo duży aut!

10:7
    Polacy podobnie. Pomyłka przy serwisie Michała Kubiaka.

11:7
    Przesunięta krótka na środek, a do kogo? Oczywiście do Mateusza Bieńka, który znów rozgrywa świetne zawody i wszystko kończy!

11:8
    Świetna obrona Łomacza. Kontra Polaków i rozegranie do Miki. Ten nie kończy. W odpowiedzi rywale, a Nasi wpadają w siatkę przy bloku!
    Oj dzieje się!

12:8
    Jedna z dłuższych akcji w tym spotkaniu. Zwycięsko wychodzą z tego Polacy. Kurek ze skrzydła pewnie po prostej!

12:9
    Przy serwisie Kurek jednak trafia prosto w taśmę!

12:10
    Zatrzymany na skrzydle Mateusz Mika. Potrójny blok Rosjan okazał się za szczelny!

12:11
    Kolejny niepewny atak Miki. Kontra rywali i Mikhaylov obija nasz blok! O czas prosi Antiga!

12:12
    Niestety nieporozumienie po Naszej stronie i mamy remis na tablicy wyników.

13:12
    Ale od czego mamy Bartka Kurka? Pewny atak ze skrzydła. Nowy atakujący Resovii nie dał najmniejszych szans przyjezdnym!

13:13
    Po chwili jednak popsuta zagrywka przez jednego z naszych graczy!

14:13
    Lekiem na całe zło z ostatnich piłek okazał się Andrzej Wrona. Na środku siatki trafia wprost w ręce blokującego rywala, a piłka wypada na aut!

14:14
    Punkt za punkt. Kurek zatrzymany przez szczelny blok Rosjan na prawym skrzydle.

15:14
    Kurek pokazuje, że to był chwilowy kryzys! Pewny atak na skrzydle i obite ręce rywali, a piłka wypada na aut!

15:15
    Gracze Sbornej znajdują miejsce między blokiem Polaków a siatką i wciskają piłkę w boisko!

16:15
    Spokojna kiwka z drugiej linii Mateusza Miki i to Polacy minimalnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

16:16
    Mikhaylov na skrzydle pewnie. Obok podwójnego bloku Polaków!

17:16
    Ten chłopak jest niesamowity! Drugi mecz w reprezentacji, a on kończy najtrudniejsze z możliwych piłek! Świetnie na środku Bieniek!

17:17
    Teraz jednak popsuta zagrywka Mateusza Miki!

18:17
    Mika przeciska się przez potrójny blok, ale nie kończy. Po chwili świetnie w obronie Zatorski. Rozegranie na skrzydło do Kurka, a ten zrobił to co powinien!

18:18
    I znów pomyłka w zagrywce. Tym razem to Kurek posyła piłkę w taśmę!

18:19
    Rosjanie wychodzą na prowadzenie. Na skrzydle myli się Kurek i atakuje w aut! Challenge dla Polaków, bo twierdzą, że był blok Sbornej, ale to sędzia w tym przypadku miał rację!

19:19
    Mateuuuuuusz Mika! Pewne uderzenie Polaka po rękach blokujących Rosjan!

19:20
    Rosjanie grają coraz pewniej. Tym razem Biriukov na skrzydle obija ręce skaczących do bloku Polaków.

19:21
    Nie kończy Kubiak, ale kończy Biriukov. Powoli to Rosjanie zaczynają dominować w tym secie i to oni są bliżsi wygranej!

19:21
    Dodatkowo o drugi czas prosi Stephane Antiga!

20:21
    Michał Kubiak po przerwie skutecznie ze skrzydła po skosie!

20:22
    Punktują nas na tym prawym skrzydle. Kolejny świetny atak Rosjan z prawej flanki.

21:22
    Ten chłopak nie przestanie zadziwiać! Mateusz Bieniek ze środka w punkt!

22:22
    Jest blok! Świetnie Polacy na środku siatki!

22:23
    Było blisko obrony, ale to Rosjanie punktują skutecznie ze środka siatki!

22:24
    Nieskończony atak Polaków. Kontra rywali i jest 24. punkt dla przyjezdnych! Setowa dla Rosjan!

23:24
    Kurek na skrzydle wpada w blok, ale piłka wypada na aut!

23:24
    Przerwa dla Rosjan!

24:24
    AS serwisowy w wykonaniu Michała Kubiaka! Świetny serwis! Gramy na przewagi!

24:25
    Tym razem popsuta zagrywka Kubiaka. Piłka kończy swój lot na siatce i kolejna setówka dla Rosjan!

24:26
    Zatrzymany Kurek na skrzydle i to Rosjanie wygrywają drugą partię!

24:26
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Na początek seta dotknięta siatka przez naszych zawodników!

1:1
    W odpowiedzi skuteczny atak ze skrzydła Michała Kubiaka!

1:2
    Kolejna skuteczna akcja Rosjan. Przeprowadzają atak prawą stroną, a Polacy bez szans.

1:3
    Przechodząca piłka na stronę Rosjan, a Ci pewnie na środku siatki!

1:4
    Polacy nie za dobrze rozpoczęli tego seta. Rozegranie naszych na skrzydło i nieskończony atak. Kontra Rosjan i pewny atak!

2:4
    W końcu się odblokowaliśmy! Skutecznie ze skrzydła Michał Kubiak!

2:5
    Myli się w polu zagrywki Bartek Kurek.

3:5
    Ze skrzydła obok bloku w samą linię trafia Mateusz Mika!

3:6
    Nie za dobrze w zagrywce wyglądają Polacy. Tym razem w siatkę serwuje Mika.

4:6
    Rosjanie także nie lepiej w polu zagrywki. Zepsuty serwis.

5:6
    Fatalny atak Sivozheleza. Kontra naszych zawodników i dotknięta siatka przez Rosjan!

5:7
    Kolejny nieskończony atak Sivozheleza. Polacy w kontrze mylą się i zostają zatrzymani na prawym skrzydle!

6:7
    Szybka piłka na środek do Bieńka, a ten w swoim stylu pewnie w punkt!

6:8
    I znów popsuta zagrywka naszych zawodników i to Rosjanie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:8
    Kąśliwa zagrywka Sivozheleza. Polacy jednak przyjmują. Rozegranie na skrzydło do Kubiaka, a ten pewnie o blok, a piłka wypada na aut!

7:9
    Serwis to nie jest nasza najmocniejsza strona w tym secie. Kolejna popsuta zagrywka.

8:9
    Nie kończymy na skrzydle. Kontr Rosjan i Biriukov z wysokiej piłki atakuje w aut nad blokiem!

8:10
    Kolejna popsuta zagrywka naszych zawodników.

9:10
    Mikhaylov trafił zagrywką. Polacy nie skończyli ataku, ale mają drugą szansę. Rozegranie na skrzydło do Miki, który pewnie po prostej ze skrzydła!

9:11
    Tym razem to Rosjanie źle. Kontra naszych zawodników, ale na lewym skrzydle w blok wpada Bartek Kurek!

9:12
    Mika źle na skrzydle. Odpowiedź Rosjan, a Sivozhelez nie pozostawił nam złudzeń. Punktowy atak po skosie obok bloku!

10:12
    Pierwszy punktowy atak w tym meczu Piotrka Nowakowskiego! Ze środka na bardzo wysokim pułapie. Rosjanie bez szans!

10:13
    Rosjanie widać, że się rozgrzali. Pewny atak przez środek i punktuje Ashchev!

11:13
    Skacząc do bloku Ashchev dotyka siatki i punkt ląduje po naszej stronie!

11:14
    Świetna akcja Sbornej. Rozegranie na środek do Biriukova, a ten z drugiej linii pewnie na pojedynczym bloku!

11:15
    Ajjj! Minimalny błąd Nowakowskiego! Celował w dziewiąty metr, ale nieco się pomylił!

12:15
    Kolodinsky na nasze szczęście myli się w polu zagrywki!

12:16
    Skutecznie na skrzydle Mikhaylov i to Rosjanie pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

13:16
    Środek, druga linia i Mateusz Mika pewnie po rękach blokujących rywali wybija piłkę w aut!

13:17
    Rosjanie nie dają za wygraną. Pewnie trzymają na dystans Polaków. Kolejny skuteczny atak ze skrzydła Biriukova.

14:17
    Ale my mamy popularną Mikawkę! Odkrycie zeszłorocznych MŚ kolejny raz pewnie atakuje!

14:18
    Świetnie w defensywie Polacy! Ofiarna gra się opłaciła. Oddajemy piłkę za darmo i to Sborna wyprowadza kontrę. Rozegranie na skrzydło i pewny atak Sivozheleza!

15:18
    Gracze przyjezdnych mylą się na nasze szczęście w zagrywce!

16:18
    Świetny blok naszych zawodników! Na skrzydle zatrzymany Mikhaylov przez trzech Polaków!

17:18
    I znów ten blok! Drugi raz z rzędu Polacy blokują Rosjan, tym razem na lewym skrzydle! Czas dla szkoleniowca gości!

17:19
    Świetny blok naszych zawodników, ale piłka wypada minimalnie na aut!

18:19
    Dotknięcie siatki przez skaczących do bloku Rosjan!

18:20
    Niestety kolejna dobra akcja Sbornej. To oni są coraz bliżej wygrania tej partii!

19:20
    Fenomenalne uderzenie Kurka ze skrzydła po skosie! To było nie do oborny!

19:21
    Autowy atak ze skrzydła Mikhaylova! Rosjanie protestują, sugerując, że był blok. Proszą o challenge, który pokazuje, że jednak było dotknięcie piłki przez naszych graczy!

20:21
    Piotrek Nowakowski ze środka w punkt! Ależ huknął!

20:22
    Z sytuacyjnej piłki uderza Biruykov i trafia w blok, a piłka wypada na aut. Wcześniej Rosjanie mieli problem z przyjęciem, ale wyszli z opresji bez szwanku!

20:23
    Obrona Rosjan. Błyskawiczna kontra i rozegranie na skrzydło do Biriukova, a ten po prostej! Przerwa dla szkoleniowca reprezentacji Polski!

20:24
    Świetnie w obronie po raz kolejny Rosjanie. Wyprowadzają kontrę i Polacy skacząc do bloku dotykają siatki! Podopieczni Antigi sprawdzają, czy atakujący gracz Sbornej nie przekroczył linii trzeciego metra, ale jak się okazuje trafił idealnie! Pierwsza piłka meczowa dla przyjezdnych! Wcześniej o czas prosi Stephane Antiga!

20:25
    Znów pewnie w obronie Rosjanie. Rozegranie w kontrze na skrzydło do Biriukova, a ten po bloku w aut! Rosjanie prowadzą w tym meczu 2:1!

20:25
    Trzeci set skończony.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

1:0
    Na początek pewny atak Miki ze skrzydła w sam narożnik boiska!

1:1
    Obrona Polaków. Kontra i rozegranie na skrzydło do Kurka, a ten w aut po skosie!

2:1
    Na nasze szczęście przy zagrywce mylą się gracze Sbornej!

3:1
    Obrona biało – czerwonych. Kontra i pewny atak Rafała Buszka!

3:2
    Kurek przy zagrywce zbyt mocno wyrzuca sobie piłkę do przodu i serwuje prosto w siatkę!

3:3
    Bartek teraz zatrzymany na skrzydle przez podwójny blok rywali. Próbował bronić Zatorski, ale bezskutecznie.

3:4
    Środek, druga linia i atak Mateusza Mika, ale w aut! Minimalna pomyłka Mikawki!

4:4
    Kolejny punktowy atak po skosie Rafała Buszka! Widać, że on jest wypoczęty i ma siłę by uderzać!

5:4
    Kapitalnie w obronie Buszek. Rozegranie w kontrze do Kurka, a ten nie pozostawił złudzeń rywalom! Huknął po skosie nie do obrony!

6:4
    Świetny serwis Buszka. Piłka wraca na naszą stronę. Rozegranie w kontrze na skrzydło do Miki, a on fenomenalnie wykańcza akcję atakiem po skosie!

6:5
    Teraz to Rosjanie pokazują siłę. Ze skrzydła Biriukov uderzył po skosie.

7:5
    Co prawda Mika wpada w potrójny blok, ale zrobił unik przed piłką, a ta wychodzi na aut!

8:5
    Kapitalna obrona Zatorskiego! Zrobił coś niemożliwego, podbił potężny atak gości. Drzyzga rozegrał w kontrze do Kurka, a ten to skończył i to Polacy prowadzą trzema punktami na pierwszej przerwie technicznej!

9:5
    Sborna się kompletnie pogubiła! Rozegranie na skrzydło do Sivozheleza, a ten atakuje w taśmę, widzą wysoki blok naszych zawodników! To się nazywa respekt przed Mistrzami Globu!

10:5
    Kąśliwa zagrywka Nowakowskiego. Piłka wraca na naszą stronę. Rozegranie na środek do Bieńka, który pewnie z wysokiej piłki w punkt!

10:6
    Podkręcona zagrywka Nowakowskiego, ale piłka zatrzymuje się na taśmie!

11:6
    Polacy nie dają za wygraną. Rozegranie na skrzydło do Kurka, a ten trafia w blok, a piłka zmierza ku autowi!

11:7
    Minimalnie autowa zagrywka w wykonaniu Bartka Kurka!

12:7
    Na nasze szczęście w polu zagrywki mylą się też gracze ze wschodu Europy!

12:8
    Po zagrywce Miki Rosjanie kompletnie się pogubili. Oddali nam piłkę za darmo. My jednak tego nie wykorzystujemy. Sborna przed kolejną szansą. Biriukov na skrzydle wpada na potrójny blok, ale piłka wypada na aut!

13:8
    Odpowiedź Polaków najlepsza z możliwych. Kurek na skrzydle pewnie obok bloku!

13:9
    Rosjanie przedostają się na skrzydle przez podwójny blok naszych zawodników.

14:9
    Po raz kolejny punktowy atak Kurka! Obija blok złożony z dwóch Rosjan, a piłka wychodzi na aut!

14:10
    Ulala. Niezły atak graczy gości. Środek, druga linia i Polacy bez szans!

15:10
    No cóż, Rosjanie nie mogą wejść w tego seta. Kolejna popsuta zagrywka. Piłka zatrzymuje się na taśmie!

15:11
    Mikhaylov pokazał pełnię swoich umiejętności! Ze skrzydła po ostrym skosie pewnie atakuje obok bloku!

16:11
    Piotrek Nowakowski pewnie na środku siatki z wysokiego pułapu! Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Polaków!

16:12
    Ashchev pewnie na skrzydle przeciska się przez pojedynczy blok Polaków.

17:12
    Co prawda Mika wpada na blok, ale po raz kolejny popisuje się świetnym refleksem i robi unik, a piłka wychodzi na aut!

17:13
    Punktowa kiwka Rosjan. Zaskoczeni Polacy nawet się nie ruszyli.

18:13
    Autowy serwis przyjezdnych! Przewaga cały czas się utrzymuje!

18:14
    Punkt za punkt! Ze skrzydła skutecznie Biriukov!

19:14
    Kurek ze skrzydła pewnie po bloku! Rywale byli blisko zatrzymania Polaka, ale nieco zabrakło!

19:15
    Kurek przegrywa walkę na siatce o piłkę i to Rosjanie wpychają ją na naszą stronę!

20:15
    Z wysokiego pułapu świetnie atakuje Piotrek Nowakowski. Rywale tylko patrzyli jak Piotrek frunie w powietrzu!

21:15
    Kapitalna obrona na drugą stronę Kurka. Kontra Rosjan i atak w aut Sivozheleza! Opłaciło się poświęcenie Bartka!

21:16
    Minimalnie autowa zagrywka Kurka! Trzeba jednak przyznać, że nasz zawodnik był bardzo blisko!

22:16
    Rafał Buszek na podwójnym bloku atakuje po skosie. Piłka po drodze ociera się o koniuszki palców graczy Sbornej i wylatuje w aut!

22:17
    Tym razem to Rafał Buszek bliski asa serwisowego, ale znów troszkę zabrakło by trafić w linię!

23:17
    Świetny set w wykonaniu Piotrka Nowakowskiego! Kapitalny atak na środku siatki w punkt!

23:17
    Jeszcze o czas prosi szkoleniowiec gości!

23:18
    Przesunięta krótka na środek do Ashcheva, a ten pewnie obok bloku!

24:18
    Autowa zagrywka Rosjan i pierwsza piłka setowa dla naszej reprezentacji!

24:18
    Wcześniej jednak kolejny czas dla gości! Ależ gra nerwów!

24:19
    Świetna obrona Zatoorskiego, w kontrze jednak myli się Buszek i trafia w taśmę przy ataku z drugiej linii!

25:19
    Zepsuta zagrywka Rosjan! Przed nami tie-break! Ależ to jest niesamowite widowisko!

25:19
    Czwarty set skończony.

0:0
    Piąty set rozpoczęty.

0:1
    Na początek popsuta zagrywka po naszej stronie!

1:1
    Po chwili jednak spokojna akcja i pewny atak po skosie ze skrzydła naszych graczy!

1:2
    Niesamowite rozegranie akcji po stronie Sbornej. Środek, druga linia i nasi zawodnicy bez szans!

2:2
    Mika przedziera się przez podwójny blok przyjezdnych i trafia w boisko!

3:2
    W taśmę na skrzydle atakują Rosjanie! Znów lęk przed polskim blokiem był większy niż chęć zdobycia trzeciego punktu!

4:2
    Podbija w obronie Kurek! Świetna obrona Bartka i rozegranie na skrzydło, a tam jest Buszek, który punktuje i powiększamy przewagę! Co za gra naszych zawodników!

4:3
    Blok Polaków. Piłka po naszej stronie, ale kontry nie kończy Buszek. Odpowiedź rywali i atak przez środek na potrójnym bloku. Niestety jest w nim dziura i punkt ląduje po stronie Rosjan!

5:3
    Rafał Buszek w tym secie jest niezawodny! Pewny atak po skosie ze skrzydła obok bloku!

6:3
    Piłka wraca na naszą stronę. Rozegranie do Kurka, który atakuje w aut, ale Rosjanie skacząc do bloku dotykają siatki!

7:3
    Fenomenalna obrona Zatorskiego! Kapitalnie! Rozegranie szybkie Drzyzgi do Kurka, a ten w genialny sposób obok bloku po prostej! Czas dla szkoleniowca gości!

7:4
    Mikhaylov ze skrzydła pewnie po skosie. Znajduje dziurę w bloku i nie daje nam najmniejszych szans na obronę!

7:5
    Zatrzymać Piotrka Nowakowskiego na środku siatki to już wyczyn. Ba, zatrzymać go w pojedynkę to cud, a jednego z graczy Sbornej to się udało!

8:5
    Mika jednak jest niezawodny! Atak po skosie i to my prowadzimy trzema punktami przy zmianie stron!

8:6
    Po zmianie stron na prawej flance niezłym atakiem popisuje się Mikhaylov. Pewnie po prostej w linię.

9:6
    Kurek odpowiada w najlepszy możliwy sposób! Atak po skosie w boisko! Rosjanie próbują bronić, ale to było za silne uderzenie!

9:7
    Przesunięta krótka do Ashcheva, a ten wykorzystuje okazję i wbija Polakom potężnego gwoździa!

10:7
    Co to było za uderzenie Miki! Wystawa dołem Buszka na drugą stronę siaki, gdzie jest Mateusz, który uderza po prostej w linię!

10:8
    Popsuta zagrywka po stronie naszej reprezentacji.

11:8
    Jak nie Mika to Kurek. Tym razem to Bartek świetnie po skosie!

12:8
    Autowy atak Rosjan ze skrzydła! Polacy coraz bliżej wygranej!

12:9
    Ze środka i drugiej linii pewnie atakuje Savin. Nie daje naszym zawodnikom najmniejszych szans!

12:10
    Przechodząca piłka i Kolodinsky wygrywa walkę o piłkę na siatce. O czas prosi Stephane Antiga!

12:11
    Nieudana kiwka Polaków z drugiej linii. Błyskawiczna kontra rywali i atak przez potrójny blok Biriukova!

12:12
    Ustrzeleni zagrywką Polacy nie wykorzystują dwóch szans na wygranie punktu. Kolejna kontr Sbornej atak ze skrzydła po skosie! O czas prosi Antiga!

13:12
    Po przerwie Kurek przełamuje polską niemoc i atakuje po rękach skaczących do bloku rywali w aut!

13:13
    Dawno tego nie widzieliśmy. Kiwka na pojedynczym bloku Biriukova na lewym skrzydle wpada po polskiej stronie! Znów remis!

14:13
    Po prostej uderza niezawodny dziś Kurek i mamy pierwszą piłkę meczową!

14:14
    Buszek psuje zagrywkę! Piłka zatrzymuje się na siatce, gramy na przewagi! Ależ nerwowa końcówka!

15:14
    Rosjanie bronią, ale mamy kolejną szansę. Rozegranie do Miki, a ten ze skrzydła obok bloku w punkt! Druga meczowa!

15:15
    Udany atak Savina na skrzydle. Uderza w sam narożnik boiska!

15:16
    Kurek zatrzymany na lewym skrzydle i to Rosjanie mają pierwszą piłkę meczową! Zrobiło się naprawdę groźnie!

16:16
    Rosjanie skacząc do bloku dotykają siatki! Kolejny remis na tablicy wyników!

17:16
    Kapitalnie w obronie Zatorski! Błyskawiczne rozegranie do Kurka, a ten na skrzydle po skosie! Meczowa dla Polaków! To wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie a o czas prosi szkoleniowiec Rosjan!

18:16
    Mikhaylov na skrzydle atakuje przez dziurę w bloku w aut! Rosjanie sprawdzają czy był blok. Jednak jak się okazuje to sędzia miał w tej sytuacji rację!

18:16

0:0
    Co to był za mecz! Jaka gra nerwów, a jaki popis ze strony Polaków! Poza trzecim setem, biało – czerwoni grali fenomenalnie. Świetnie w obronie spisywał się Paweł Zatorski, a w ataku Kurek, który został MVP tego spotkania. Drugi mecz z rzędu okazujemy się lepsi od Sbornej. Kibice do pary z siatkarzami stworzyli kapitalne widowisko i oby było takich więcej! (23:21:37)

Piotr Grabowski

Polska: Nowakowski, Jarosz, Kurek, Dryzga, Łomacz, Kubiak, Możdżonek, Mika, Buszek, Bednorz, Bieniek libero: Gacek, Zatorski
    Rosja: Biriukov, Sivozhelez, Savin, Aschev, Butko, Mikhaylov, Moroz, Kolodinsky, Obmochaev, Markin, Smoliar libero: Verbov