Zielona Góra – Zgorzelec 75:69 (koniec)
Stelmet BC Zielona Góra
75:69 (17:16, 34:32, 61:53) Serie: 4:2
PGE Turów Zgorzelec
Wtorek 09.06.2015, 20:00 • Hala CRS, Zielona Góra • Tauron Basket Liga - play-off • Finał

Dziękujemy Państwu za to, że byliście z nami przez cały sezon i zapraszamy ponownie od października na kolejne emocje związane z rozgrywkami Tauron Basket Ligi! (21:54:52)

Trzeba przyznać, że ten finał był naprawdę wyrównany. Gracze popisywali się niesamowitymi zagraniami, co pokazuje, że poziom polskiej ligi powoli wzrasta. W tym sezonie to Stelmet okazał się lepszy. Na przestrzeni całego sezonu to właśnie podopieczni Saso Filipovskiego mieli najlepszą defensywę. Dodatkowo szeroka ławka rezerwowych umożliwiła im zdobycie Mistrzostwa Kraju.

Stelmet Zielona Góra Mistrzem kraju! Po krótkiej przerwie to gracze ze stolicy województwa Lubuskiego wskoczyli na pierwsze miejsce w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Po fenomenalnej grze w ostatnich czterech spotkaniach to podopieczni Saso Filipovskiego pokazali kto jest lepszy w Polsce.

39:47
    Faulowany przy rozegraniu Koszarek. Dwa osobiste. (73:66)

39:45
    Jeszcze przechwyt gości i celnie w kontrze Taylor! (73:66)

39:28
    I ten raz celnie! (73:64)

39:28
    Faul techniczny Jaramaza. Na linii rzutów wolnych Hosley! (72:64)

39:28
    Robinson źle za trzy, w odpowiedzi źle goście. Collins źle! 32 sekundy do końca, Stelmet już chyba nie wypuści Mistrzostwa z rąk! (72:64)

39:01
    Tony Taylor niecelnie spod kosza! (72:64)

38:47
    A teraz błąd 24 sekund zielonogórzan! (72:64)

38:23
    Świetna defensywa Stelmetu i gracze Turowa nie mają jak rzucać. Z dalekiego dystansu Dylewicz, ale niecelnie! Gracze gospodarzy coraz bliżej Mistrzostwa! (72:64)

38:00
    Tylko dwa razy celnie! (72:64)

38:00
    Hosley faulowany przy rzucie przez Wrighta i Amerykanin będzie miał aż trzy rzuty osobiste! (70:64)

37:44
    Strata piłki w ataku gospodarzy. Szybka kontra rywali i rozegranie Wrighta do Dylewicza, ale Filip nie łapie piłki! (70:64)

37:07
    Kulig wjeżdża z piłką pod kosz i trafia! Przerwa dla szkoleniowca gospodarzy! (70:64)