Polska – Gruzja 4:0 (koniec) | Irlandia – Szkocja 1:1 (koniec) | Finlandia – Węgry 0:1 (koniec)
Armenia – Portugalia 2:3 (koniec) | Gibraltar – Niemcy 0:7 (koniec) | Wyspy Owcze – Grecja 2:1 (koniec)
Irlandia Północna – Rumunia 0:0 (koniec) | Dania – Serbia 2:0 (koniec)
Dania
2:0 (1:0)
Serbia
Sobota 13.06.2015, 20:45 • Parken, Kopenhaga • Eliminacje Mistrzostw Europy

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Po sezonie 2014/2015 w czołowych ligach czekają nas eliminacje Mistrzostw Europy 2016. W ramach rywalizacji w grupie I zmierzą się reprezentacje Danii i Serbii.

Dania:
    Kadra prowadzona przez Mortena Olsena nieprzerwanie od 15 lat obecnie walczy z Albanią o drugą pozycję w tabeli. Zestawienie w grupie I jest zaskakujące. Prowadzenie Portugalii nikogo nie dziwi, ale trzecia lokata mniejszego z krajów bałkańskich i zaledwie punkt Serbów może dziwić. Jednak wróćmy do „Duńskiego Dynamitu”. W czterech meczach eliminacyjnych zdołali pokonać Serbię 3:1 i Armenię 2:1, te wyniki uzupełnia remis 1:1 z Albanią i porażka 0:1 z Portugalią.
    Morten Olsen zapowiada wielki mecz w Kopenhadze. Oby tak było!

Serbia:
    Tak jak wspomniałem forma „Białych Orłów” nie powala na kolana. Zaledwie jedno oczko wywalczone w meczu z Armenią (1:1). Co prawda podopieczni Radovana Curcicia wygrali z Albanią poprzez walkower 3:0, ale zostali ukarany odjęciem trzech punktów. Oprócz tego przegrali z Danią 1:3 i z Portugalią 1:2. Serbowie muszą poprawić swoją grę, jeśli myślą o pozytywnym rezultacie w końcowym rozrachunku.

Patrząc na ranking FIFA faworytem sobotniego spotkania jest ekipa gospodarzy, która zajmuję 29. miejsce . Reprezentacja Serbii plasuje się na 45. pozycji.

W dodatku kraj z Bałkanów czeka na pierwsze historyczne zwycięstwo nad Danią od rozpadu Jugosławii. W listopadzie 2014 roku Serbowie przegrali 1:3 po golach Simona Kjæra i Nicklasa Bendtnera. Mimo trafienia Zorana Tosicia w 4. minucie „Białe Orły” nie zatrzymały choćby jednego punktu na własnym obiekcie w Belgradzie.

Która drużyna zdobędzie trzy oczka, lub będą musieli podzielić się zdobyczą. Dania ma okazję powalczyć o umocnienie się w czubie. Serbia chce złapać kontakt z czołówką. Jakim rezultatem zakończą się te zmagania? Ich początek o godzinie 20:45. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo!

Dania: Schmeichel – Jacobsen, Kjaer, Agger (C), S. Poulsen – Kvist – Højbjerg, Krohn-Dehli – Y. Poulsen, Bendtner, Eriksen.

Rezerwowi: Andersen, Lössl – Wass, Christensen, Bjelland, Vestergaard, Sisto, J. Poulsen, Delaney, Vibe, Fischer, M. Rasmussen.

Serbia: Stojković – Ivanović (C), Maksimović, Nastasić, Kolarov – Fejsa, Matić – Z. Tošić, Ljajić, Marković – A. Mitrović.

Rezerwowi: Brkić, Ž. Živković – Obradović, S. Mitrović, Tomović, Basta, Petrović, Đuričić, Milivojević, Kostić, Škuletić.

Sędziowie: Bjorn Kuipers – Sander van Roekel, Angelo Boonman – Charles Schaap.
    Wszystko dopięte na ostatni guzik. Za 30 minut rozpoczynamy mecz w grupie I Dania - Serbia.

Kibice gromadzą się na trybunach Parken w Kopenhadze. Piłkarze rozgrzewają się na murawie.

Bjorn Kuipers wyprowadza zawodników na boisko. Przed nami hymny narodowe, losowanie stron i początek rywalizacji.

Spotkanie rozpocznie reprezentacja Danii.

1

1
    Goście zostawili rywalom dużo miejsca w środku pola. Próbował to wykorzystać Krohn-Dehli. Doświadczony pomocnik przedarł się pod pole karne, ale zatrzymał go Ivanović.

3
    Zawodnicy Mortena Olsena chcą uspokoić grę stosując atak pozycyjny. Na lewej stronie podanie otrzymał Hojbjerg, ale nie opanował futbolówki. Od bramki Stojković.

4
    Serbowie zepchnięci do obrony posyłają górne piłki do piłkarzy w formacji ofensywnej. Defensywa Danii skutecznie uniemożliwia im takie rozwiązanie akcji.

7
    Gospodarze na początku spotkania zyskali przewagę. Krzyżowe podanie Eriksena do Bendtnera zostaje przecięte. Mimo to "Duński dynamit" nadal w natarciu.

8
    Serbia straciła futbolówkę na lewym skrzydle. Rywale ruszyli z kontrą. Osaczony przez obronę "Białych Orłów" Poulsen nie odwrócił się w kierunku bramki na 15. metrze. Dania nadal przejmuje inicjatywę.

10
    Gra zatrzymała się na połowie boiska. Obie ekipy chcą grać długimi podaniami.

12
    Gol dla Danii!
    Gospodarze szybko wychodzą na prowadzenie! Daleka wrzutka w pole karne do Bendtnera, zawodnik VfL Wolfsburg przytomnie zgrał piłkę na środek szesnastki. Tam przejął ją wbiegający YURARY POULSEN i płaskim uderzeniem pokonuje Stojkovicia.
    Yussuf POULSEN - 1:0

14
    Zawodnikom Olsena nadal mało. Tym razem rzut rożny dla Duńczyków. Za mocne dośrodkowanie i Serbia wychodzi z atakiem.

16
    Goście śmielej wybiegają pod pole karne Schmeichela. Jednak popełniają błędy w wymianie podań. Agger źle wybija piłkę.

18
    Dobra próba zagrania na wolne pole w wykonaniu Maticia. Za szybko ruszył Mitrović i chorągiewka sędziego powędrowała w górę.

20
    Pierwszy strzał na bramkę oddała Serbia. Tosić po ziemi próbował zaskoczyć Schemeichela, ale bramkarz Danii paruje to uderzenie.

21
    Miękka wrzutka na 7. metr od Bendtnera. Goalkeeper gości wyłapał tę próbę. Nadal gra głównie na połowie graczy Radovana Curcicia.

24
    Znów kanonada przed bramką Serbów! Swoich sił próbowali w polu karnym Eriksen i Poulsen. Jeszcze zza linii 16. metra dobijał Bendtner, jednak trafił w obrońcę gości.

26
    Mecz z czasem przestaje zachwycać. Od kilku minut walka toczy się na 30. metrze na połowie Serbii. Rzut wolny dla Danii wykonuje Eriksen.

28
    Bardzo dobre dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry! Z piłką o milimetry minął się Kvist, a Bendtner nie trafił czysto i od autu bramkowego Stojković.
    Centra Eriksena i świetna okazja dla reprezentacji Danii.

30
    Lewą flanką urwał się Kolarov. Piłkarz Manchesteru City zbiegał tuż przy linii końcowej do środka, ale wślizgiem zatrzymał go Jacobsen.

32
    Rzut karny dla Danii! Gospodarze szybko ruszyli na bramkę. Hojbjerg "złapał" piłkę w polu karnym, jednak po chwili faulował go Nastasić!
    Rzut karny dla gospodarzy po faulu Nastasicia na Hojbjergu.

33
    Nie ma gola! Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Agger, jednak doświadczony obrońca i legenda Liverpoolu przymierzyła w prawą stronę, jednak za bardzo w środek bramki i Stojković broni ten strzał!
    Źle mierzone uderzenie Aggera i obrona "jedenastki" przez bramkarza Serbii!

35
    Kolarov chciał wrzutką w szesnastkę Schmeichela wyrównać wynik, ale jego zagranie było nieudane.

37
    Marković atakował prawą stroną. Dwudziestojednoletni Serb jest obdarzony dobrym przyspieszeniem. Mimo to zdążył cofnąć się Poulsen i zatrzymać jego zamiary.

39
    Agger faulował Mitrovicia na 25. metrze. Rzut wolny dla gości wykonywał Matić, jednak trafił w mur.

41
    Znów Serbowie. Na lewej stronie na piłkę czekał Kolarov. Po chwili podał w pole karne do Tosicia. Akcję zatrzymuje sędzia. Pierwszy z piłkarzy gości wracał ze spalonego.

42
    Okazję na drugie trafienie miał Poulsen. Na prawym skrzydle znalazł się Eriksen i dobrze zacentrował na 7. metr wprost na strzelca bramki, jednak ten "ustrzelił" stojącego na linii bramkowej Stojkovicia!
    Okazja dla Poulsena na drugiego gola w tym meczu. Stojković jednak dobrze interweniuje.

44
    Bendtner miał świetny pomysł na rozrzucenie gry, ale zrobił to za słabo. Poulsen wywalczył jeszcze rzut rożny.

45
    Złe, płaskie dośrodkowanie wybija Nastasić. Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni.

45

Po pierwszej połowie Dania zasłużenie prowadzi z Serbią 1:0 po golu Poulsena. W dodatku Agger nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze zdominowali rywali w tych 45 minutach. Właśnie dlatego tego spotkania nie można zaliczyć do atrakcyjnych. Piłkarze "Białych Orłów" próbują wyprowadzać ataki pozycyjne, jednak brakuje tego "kluczowego podania". Podopieczni Mortena Olsena robią to lepiej i efektem tego jest wynik. Miejmy nadzieję, że mecz się wyrówna i będzie nas raczyć sporą dawką emocji i efektownych zagrań. Zapraszamy za kilka minut.

46

46
    Wspominałem już o sprincie Markovicia. Właśnie ten zawodnik po ośmiu sekundach drugiej połowy wywalczył rzut wolny na 25. metrze po faulu Kjaera.

47
    Żółtą kartkę otrzymuje Simon Kjaer (Dania).

47
    Ljajić źle przymierzył ze stałego fragmentu i posłał piłkę w trybuny.

48
    Kolejny faul Danii na własnej połowie. Mocna centra w pole karne. Szczupakiem na "piątce" piłkę atakuje Mitrović! Widać, że w bramce gospodarzy stoi bramkarz z tych słynnych duńskich Schmeichelów! Goalkeeper "Duńskiego Dynamitu" genialną paradą na "refleks" paruje uderzenie Serba na poprzeczkę. Coś niebywałego!

50
    Hojbjerg próbował zaskoczyć przeciwników strzałem z dystansu. Futbolówka poleciała daleko od bramki.

51
    Kolejna pozycja spalona gości. Tym razem zbyt szybko wybiegł Tosić.

53
    Niegroźna sytuacja Serbów mogła przynieść bramkę! Płaskie dośrodkowanie Markovicia odbija się od obrońcy. Piłka po rykoszecie zmierzała między słupki, jednak znów stoickim spokojem popisał się Schmeichel i łapię futbolówkę.

55
    Poulsen przedarł się przez defensorów rywali i już wbiegał w pole karne. W ostatniej chwili duńskiego piłkarza blokuje Ivanović.

57
    Przypominają się występy Petera Schmeichela 20 lat temu. Godnym jego następcą jest teraz syn "The Great Dane"! Marković znów wrzuca po ziemi. Tosić blokuje Aggera. Zagranie dociera na 12. metr do Ljajicia, jednak goalkeeper Danii znów stoi na posterunku i odbija strzał piłkarza AS Romy!

59
    Żółtą kartkę otrzymuje William Kvist (Dania).

60
    Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi Michael Krohn-Dehli, na boisku pojawia się Jakob Poulsen.

61
    Pierwszy od dłuższego czasu strzał na bramkę Stojkovicia. Zza pola karnego uderzał Bendtner, ale na pewno nie chciał tak tego wykończyć. Futbolówka poleciała wprost w bramkarza.

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Aleksandar Kolarov (Serbia).

64
    Niecelne dośrodkowanie Eriksena z rzutu wolnego. Serbia "obudziła się" po przerwie i często atakuje linię defensywną Danii.

65
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Zoran Tošić, na boisku pojawia się Filip Kostić.

66
    Ależ fatalny błąd popełnił Simon Poulsen! Zła centa Ljajicia, wydawało się, że obrońca gospodarzy ma wszystko pod kontrolą. Jednak nie zauważył wyskakującego zza pleców Markovicia. Na szczęście miejscowych kibiców on mija się z piłką!

68
    Serbia coraz mocniej atakuje. Strzał Maticia blokuje Agger. Następie przejęcie przez Ljajicia i podanie na prawe skrzydło do Ivanovicia. Prawy obrońca Chelsea wstrzelił futbolówkę w pole karne. Głową skierować chciał ją Mitrović, lecz ponownie bez skutku bramkowego!
    Szansa na wyrównanie niewykorzystana przez Mitrovicia.

70
    Chwila przerwy w grze Yurary Poulsen ucierpiał w starciu na połowie boiska. Przy pomocy lekarzy opuszcza boisko.

72
    Kontuzja okazała się poważniejsza. Za Yurary'ego Poulsena wchodzi Lasse Vibe.

74
    Mitrović taktycznie fauluje Kjaera. Po chwili Dania traci piłkę. Lewą stroną atakuję Serbia.

76
    Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi William Kvist, na boisku pojawia się Andreas Christensen.

78
    "Białe Orły" walczą do upadłego. Agger świetnie uprzedza Mitrovicia i przecina centrę Ljajicia. Zapowiada nam się zacięta końcówka meczu.

80
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Adem Ljajić, na boisku pojawia się Filip Đuričić.

82
    Serbia znów na lewej stronie. Liczne wrzutki wybija obrona Danii. Gospodarze wyprowadzają kontratak.

83
    Bendtner zabawił się z rywalami w polu karnym gości. Wycofał piłkę na 20. metr do Eriksena. Ten bez zastanowienia kropnął na bramkę. Stojković wyciągnął się i obronił to uderzenie! Świetna końcowa faza spotkania!
    Wycofanie piłki przez Bendtnera, uderzenie Eriksenai genialna robinsonada Stojkovicia!

85
    Bramka Schmeichela chyba jest zaczarowana! Uderzenia Markovicia, Ivanovicia i Maticia wszystkie z pola karnego wpadają w nogi duńskiej obrony!

87
    Prawdopodobnie jest po wszystkim! Goście rozpoczynali atak przed własną bramką, ale fatalny błąd popełnił Fejsa. Z dziecinną łatwością piłkę zabrał mu JAKOB POULSEN na 30. metrze. Rezerwowy zawodnik gospodarzy błyskawicznie ruszył na bramkę i płaskim strzałem przy bliższym słupku powiększa prowadzenie reprezentacji Danii! Serbia musi postawić wszystko na jedną kartę, jeśli chce wywalczyć korzystny rezultat.
    Jakob POULSEN - 2:0

89
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Stefan Mitrović, na boisku pojawia się Petar Škuletić.

90
    Arbiter dolicza do meczu dodatkowe 180 sekund.

90+2
    Na trybunach zaczyna się świętowanie. Jednak na boisku Agger fauluje Durucicia.

90+3
    Matić wykonał efektowne kółeczko i zagrał na lewe skrzydło, jednak dośrodkowanie zostaje wybite na rzut rożny.

90+3
    Ta piłka już nie wpadnie do bramki Schmeichela. Po ogromnym zamieszaniu uderza Marković. Zagrożenie oddala Agger, a sędzia odgwizduje koniec spotkania.

90+4

Reprezentacja Danii wygrywa z Serbią 2:0 i nadal ma kontakt z czołówką. Goście w drugiej połowie postawili na liczne ataki, jednak wystarczył jeden błąd i Jakob Poulsen powiększył prowadzenie. Mimo większego posiadania piłki zawodników Radovana Curcicia to oni wyjeżdżają z Kopenhagi bez punktu i bez szans na awans do EURO 2016. Przez pryzmat całego meczu gospodarze zasłużyli na to zwycięstwo. Obie drużyny postawiły na staranne konstruowanie akcji, jednak ze zmiennym szczęściem. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do Lajfy.com. (22:55:15)