IE Baku 2015 - Dzień 4 (koniec)
wydarzenie zakończone
Igrzyska Europejskie BAKU 2015 - Dzień 4

Poniedziałek 15.06.2015, 06:00 • Baku • Igrzyska Europejskie BAKU 2015

Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas. Mecz Polek z Azerkami relacjonujemy szczegółowo, a jest to ostatnia rywalizacja w 4. dniu Igrzysk Europejskich. We wtorek od rana znów będziemy przekazywać Państwu informacje z Baku. (19:57:13)

Zakończył się ostatni z poniedziałkowych finałów. Najlepszymi specjalistami od tenisa stołowego w Europie zostali dzięki grom singlowym Portugalczycy. W finale drużyna z Półwyspu Iberyjskiego pokonała 3:1 Francję, która jedyny punkcik zawdzięcza deblowi.

Mecz Polek z Azerkami będziemy dokładnie relacjonować w serwisie lajfy.com!

Serbki zerwały się do gonitwy i mimo strat poniesionych na początku seta – wygrały. Wynik 3:1 w siatkarskim starciu z Niemkami i w hali pozostał już tylko jeden pojedynek do rozegrania. Gospodynie podejmują Polki!
    Dominacja Rosjanek w pływaniu synchronicznym.

Dobiegła końca trwająca od wczesnych godzin rannych rywalizacja w Water Polo. Chorwaci wygrali bardzo emocjonujący bój z Grekami 13:12, natomiast Holenderki pewnie ograły Węgierki. Dużo emocji, dużo walki na dwóch arenach.

Serbki prowadzą 2:1 w setach w siatkarskim spotkaniu z Niemkami i jeżeli za chwilę przypieczętują sukces, to Polki wyjdą na parkiet punktualnie. W przeciwnym razie nie obędzie się bez opóźnienia.
    Kto sięgnie po złote medale w tenisie stołowym?

Co nas czeka?

Spośród reprezentantów kraju nad Wisłą czekamy już wyłącznie na siatkarki, które za siatką będą mieć bojowo nastawione Azerki. Nie wyłoniony został jeszcze drużynowy mistrz Igrzysk Europejskich w tenisie stołowym mężczyzn i trwają dwa pojedynki w Water Polo.
    Fantastyczne ujęcia.

Tymczasem Niemki doprowadziły do stanu 1:1 w setach. Siatkarski bój toczą z Serbkami. Trwa trzeci set. Po tym pojedynku wreszcie zagrają reprezentantki Polski. Będzie wówczas 22:00 czasu miejscowego. Później niż mecze piłkarskie w Primera Division.

W zapasach w kategorii do 69 kilogramów zatriumfowała Alina Stadnik-Makhynia z Ukrainy. To ta kategoria wagowa, w której o medalu marzyła Agnieszka Wieszczek-Kordus, jednak wskutek pechowego losowania, złej taktyki przegrała swoją szansę. Zakończył się dzień na macie. Reprezentantki Polski w zapasach zakończyły poniedziałek z dwoma medalami.
    Obrazki z meczu Niemiek.

Mecz naszej reprezentacji siatkarek poprzedza konfrontacja Serbek z Niemkami. Pierwsza partia wyrównana do końca – rozstrzygnęła się dopiero na przewagi. Bliżej zwycięstwa Słowianki, ale coś nam mówi, że spotkanie może trochę potrwać.
    Pogromczyni Katarzyny Krawczyk.

Nie da się ukryć.

Polki odbierają medale w zapasach. To zawsze przyjemne obrazki i powód do złożenia gratulacji. Gabriela Janik też ma się z czego cieszyć, ponieważ zakwalifikowała się do finału w gimnastyce artystycznej. Drużynowe pływanie synchroniczne wygrała reprezentacja Rosji. W turnieju Water Polo Niemcy lepsi od Azerów, a w pojedynku Włoszek z Rosjankami padł pierwszy dziś remis.
    Azerki robią furorę na macie.

Na macie jeszcze decydujące walki w dwóch kategoriach wagowych. Będziemy śledzić na bieżąco wydarzenia, choć z uwagi na koniec polskich walk, mamy możliwość podejrzenia innych aren.

Przedbiegi i półfinały:

Marta Walczykiewicz - zwycięstwo w przedbiegu i awans do finału.
    Dawid Putto / Paweł Kaczmarek - 5. miejsce w półfinale.
    Tomasz Kaczor - 7. miejsce w półfinale.
    Edyta Dzieniszewska-Kierkla / Karolina Naja - 2. miejsce w przedbiegu i awans do finału.
    Denis Ambroziak - 4. miejsce w półfinale.