Chile – Urugwaj 1:0 (koniec)
Chile
1:0 (0:0)
Urugwaj
Czwartek 25.06.2015, 01:30 • Estadio Nacional (Santiago) • Copa America • Ćwierćfinał

Chile pierwszym półfinalistą Copa America! Jedyną bramkę w dzisiejszym meczu zdobył Mauricio Isla. Gospodarze turnieju zasłużenie awansują do półfinału, gdyż w przeciągu całego spotkania byli drużyną lepszą. Rywale mecz kończyli w dziesiątkę – z boiska wylecieli Cavani oraz Fucile. Dziękujemy za wspólne emocje! (03:33:21)

90+8

90+8
    Urugwaj nie potrafi zagrozić bramce Chile.

90+5
    Dobra interwencja Bravo na przedpolu. Urugwajczycy nie mają już do stracenia, coraz bardziej ryzykują, co może ich narazić na kontratak.

90+5
    Na spalonym Alexis Sanchez.

90+5
    Wysoki pressing reprezentacji Urugwaju. Chilijczycy starają się nie zanotować straty w obrębie własnej połowy.

90+4
    Wreszcie gramy. Arbiter techniczny zasygnalizował na tablicy 4 minuty.

90+3
    Arbiter spogląda na zegarek, zdaje się, że w końcu udało się uspokoić zawodników, jak i sztaby.

90+1
    Nie mamy jeszcze wznowienia gry.

88
    Puściły teraz emocje Urusom, którzy popędzili z pretensjami do arbitra liniowego. Sporo przepychanek na boisku, pomiędzy jednymi, a drugimi. Również sztaby szkoleniowe obu reprezentacji powędrowały na plac gry. Zdaje się, że Sandro Ricci zaraz uspokoi całą sytuację.
    Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

88
    Brzydki faul na Alexisie Sanchezie. Fucile ogląda drugie żółtko i Urusi kończą mecz w 9!

86
    Czy Urusi, mimo gry w dziesiątkę, będą w stanie odwrócić losy meczu? Jedno jest pewne – będzie niezwykle ciężko.

85
    Zmiana w drużynie Urugwaj: z boiska schodzi C. Sanchez, na boisku pojawia się J. Rodriguez.

85
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Valdivia, na boisku pojawia się Pizarro.

84
    Pinilla ukarany żółtym kartonikiem.
    Mauricio ISLA - 1:0

81
    Gol dla Chile!

Chilijczycy w końcu dopinają swego! Po interwencji Muslery na przedpolu, piłkę przed polem karnym przejęli gracze La Roja, którzy szybko wrócili w szesnastkę, a tam technicznym strzałem sfinalizował wszystko MAURICIO ISLA! Muslera nie zdążył wrócić na linię, co skrzętnie, precyzyjnym strzałem przy słupku wykorzystał Isla.

80
    Nic z tego. Za mocne dośrodkowanie Alexisa Sancheza i akcji nie zdołał domknąć Vidal.

80
    Rzut rożny dla Chile. Nie idzie z gry, z ataku pozycyjnego, to może w sukurs przyjdzie stały fragment?

78
    Wreszcie Urugwaj wyrwał się z własnej połowy. Rzut wolny, gdzieś w okolicy 30. metra. Piłka wybita przez defensorów Chile spada na nogę Rodrigueza, który uderza w górne rzędy trybun.

76
    Jara trafia do notesu sędziowskiego.

76
    Chilijczycy nie potrafią atakiem pozycyjnym przejść "autobusu" postawionego przez Urusów.

75
    Vidal uderzał z narożnika pola karnego, ale piłka, po rykoszecie pewnie wylądowała w rękawicach Muslery.

72
    La Roja ciągle w natarciu. Urugwaj zamknięty w obrębie własnej połowy.

71
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Vargas, na boisku pojawia się Pinilla.

71
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Diaz, na boisku pojawia się Fernandez.

70
    Inicjatywa Chilijczyków, którzy od kilku minut niemalże nie opuszczają połowy Urusów. Nic większego z tego, jak na razie nie wynika.

67
    Teraz Pereira ostro potraktował Alexisa Sancheza. Gotuje nam się na boisku.

63
    Cavani dyskutuje jeszcze z arbitrem, nie spieszy mu się, by opuścić murawę.

63
    Cavani niepotrzebnie dał się sprowokować Jarze, ogląda głupią drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę! Ależ osłabienie Urusów!

60
    Dwoją i troją się Alexis Sanchez z Vidalem. Po dośrodkowaniu tego pierwszego, drugi z graczy uderzył głową wprost w Muslerę. Była to trudna pozycja do strzału dla zawodnika Juventusu.

58
    Zmiana w drużynie Urugwaj: z boiska schodzi rolan, na boisku pojawia się A. Hernandez.

57
    Szykuje się pierwsza roszada w zespole Urugwaju.

56
    Płaski strzał Alexisa Sancheza sprzed pola karnego mija bramkę w bezpiecznej odległości.

55
    Szarżujący Vidal powstrzymany na prawej flance.

53
    Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, po stałym fragmencie. Rolan dość niespodziewanie dopadł do piłki, ale był kompletnie zaskoczony tym faktem i z bliskiej odległości uderzył wprost w Bravo!

52
    Odpowiedź Chile. Wywalczony rzut rożny, po którym futbolówka trafiła przed pole karne, ale Diaz uderzył na wiwat.

51
    A teraz świetna szansa Cavaniego, który dopadł do piłki na 20. metrze po dalekim wykopie Muslery! Snajper Urusów kropnął potężnie, ale i minimalnie nad poprzeczką!

49
    Odpowiedź Urusów. Akcja sfinalizowana strzałem, który bez większego wysiłku obronił Bravo.

48
    Dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia. Do wybitej przez rywali piłki dopadł Vidal, ale uderzył zbyt przejrzyście – w sam środek bramki, gdzie stał Muslera.

48
    Chilijczycy mają rzut wolny na wysokości pola karnego. Futbolówkę standardowo, w takich sytuacjach ustawił Alexis Sanchez.

46
    Błyskawiczny atak Chilijczyków, zaraz po rozpoczęciu gry, ale Urusi pozostali czujni w defensywie. Na prawej flance zablokowany Alexis Sanchez.

46

Za kilka chwil początek drugiej odsłony meczu.

Pierwsze 45 minut gry za nami. Mimo, że nie zobaczyliśmy żadnego gola, to mecz na Estadio Nacional w Santiago nie zawodzi. Ostra walka o każdy centymetr boiska, szaleńcze podrywy Chile, aż chce się więcej w drugiej połowie!

45+1

45
    Sędzia techniczny zasygnalizował 1 minutę. O tyle, dłużej potrwa pierwsza odsłona meczu.

45
    Mamy chwilę oddechu. Na boisku masażyści, w środkowej strefie ucierpiał Arturo Vidal.

44
    Ależ walka, o każdy centymetr boiska! Gotuje nam się w środkowej strefie.

44
    Urusi zaprzepaścili okazję na dobre dośrodkowanie. Kompletnie nieudana wrzutka, zatrzymuje się na pierwszym defensorze Chile.

43
    Nieudane wyjście Chilijczyków z własnej połowy po rzucie rożnym. Futbolówkę przejął Carlos Sanchez, a groźnej sytuacji, faulem zapobiegł Isla. Mamy "żółtko".

43
    Dośrodkowanie na bliższy słupek, jednak tam najwyżej skaczą defensorzy gospodarzy turnieju.

42
    Kolejny korner dla Urugwaju na przestrzeni kilku minut.

42
    Końcowe minuty pierwszej połowy. Czy Chilijczycy poderwą się jeszcze do jakiegoś szaleńczego ataku? Póki co, jakby trochę zwolnili, a piłką grają Urusi.

40
    Fucile trafia do notesu sędziowskiego. Żółta kartka.

39
    Bravo pewnie interweniuje na przedpolu.

39
    Urusi wywalczyli rzut rożny. Wreszcie jest szansa na zagrożenie bramce Bravo.

38
    Urugwaj bez zęba w ofensywie. To gospodarze turnieju dyktują warunki na Estadio Nacional.

37
    Potężne uderzenie Arturo Vidala i mimo dość sporej odległości, Muslera nie decydował się łapać piłki. Zbił ją do boku.

34
    Alexis Sanchez w swoim stylu, szarżował na lewym skrzydle. Zejście do środka i uderzenie, lecz Muslera na posterunku.

33
    Stały fragment znów nie przyniósł niczego specjalnego, ale Chilijczycy błyskawicznie ponowili atak. Futbolówka posłana na dalszy słupek, w kierunku Alexisa Sancheza, który mimo rozpaczliwego ataku nie zdołał zmienić jej toru lotu.

31
    Kolejny wolny dla Chilijczyków w tym sektorze boiska, po starciu dwóch "czwórek" – Fucile sfaulował Islę.

30
    La Roja bili rzut wolny na wysokości pola karnego rywali, ale niewiele wynikło z kombinacyjnego rozegrania stałego fragmentu.

30
    Cavani miał coś do powiedzenia arbitrowi liniowemu. Jego zapędy, żółtą kartką, pohamował sędzia główny.

28
    Tak, jak wspomnieliśmy, ależ determinacja obu ekip. Chilijczycy szalenie atakują, a Urusi konsekwentnie bronią dostępu do własnego pola karnego.

27
    Cały czas trwa napór Chile. Gospodarze są wyraźnie zdeterminowani, by wyeliminować obrońców tytułu.

26
    Płaskie uderzenie Aranguiza z szesnastego metra w sam środek bramki.

22
    Zakotłowało się teraz w polu karnym Urugwaju. Vargas dość ryzykownie zaatakował "kładzącego" się na piłkę Muslerę. Sandro Ricci opanował krewkie charaktery piłkarzy obu ekip.

22
    Carlos Sanchez uderzał z dystansu, ale o dobry metr od zewnętrznej części słupka.

20
    Vargas nie zdążył dogonić futbolówki, wygarnął ją już zza linii końcowej. Muslera rozpocznie grę sprzed własnej bramki.

18
    Valdivia ukarany żółtą kartką za faul na Gimenezie.

18
    Nieustające ataki Chile. Urusi nastawieni na grę z kontrataku.

16
    Przewinienie Diaza w środkowej strefie. Arbiter nie zdecydował się sięgnąć do kieszonki.

15
    Sygnalizowany strzał Alexisa Sancheza. Bez kłopotów interweniuje bramkarz La Celeste.

14
    Szaleńcze ataki Chilijczyków. Urusi zepchnięci do defensywy, jak na razie skutecznie bronią dostępu do swojego pola karnego.

12
    Nic nie wynika z tego stałego fragmentu. Od kilku minut gospodarze turnieju w posiadaniu futbolówki.

11
    A teraz kilkanaście metrów z piłką przebiegł Valdivia, jednak Chilijczycy będą tylko mieli rzut rożny.

11
    Nieudana indywidualna akcja Alexisa Sancheza przy linii bocznej.

10
    10 minut gry za nami. Jak na razie, na Estadio Nacional bez bramek.

8
    Wreszcie jakaś ofensywna szarża Chilijczyków. Isla precyzyjnie dośrodkował do Vargasa, lecz ten fatalnie spudłował.

5
    Pierwsze minuty zdecydowanie dla Urusów. Gospodarze oddali inicjatywę.

4
    Kolejny atak Urugwaju. Tym razem zwieńczony strzałem Rodrigueza, lecz na posterunku Bravo.

2
    Groźna akcja Urugwaju, ale dobrą interwencją w defensywie popisał się Isla.

1

Świetna atmosfera w stolicy Chile. Pełne trybuny, przed nami hymny narodowe i możemy zaczynać, miejmy nadzieję, wielkie widowisko!

Obie ekipy pojawiają się na boisku!

Potwierdzenie składów:

Chile: Bravo – Jara, Mena, Valdivia, Vidal, Isla, Diaz, Medel, Aranguiz, Alexis Sanchez, Vargas.

Urugwaj: Muslera – Fucile, Pereira, Godin, Gimenez, Rodriguez, Gonzalez, Arevalo, Sanchez, Cavani, Rolan.

Sędziowie: Sandro Ricci – De Carvalho, Pereira – Vera.

Zapraszamy na spotkanie na lajfy.com! Emocji nie zabraknie!

Urugwaj turniejową batalię rozpoczął w Grupie B. Zaczęło się po myśli Urusów, od zwycięstwa 1:0 nad Jamajką. Później przyszła porażka 0:1 z Argentyną i remis 1:1 z Paragwajem. Ostatecznie reprezentacja Urugwaju wywalczyła awans do fazy pucharowej z trzeciego miejsca.

Największą gwiazdą gospodarzy turnieju jest niewątpliwie Arturo Vidal. Gracz Juventusu Turyn ma już na koncie trzy bramki i jest w tej chwili jednym, z poważniejszych kandydatów do zdobycia korony króla strzelców.

Chilijczycy turniej rozpoczęli od spotkań w Grupie A. Gospodarze tegorocznego Copa America zajęli w niej pierwsze miejsce, z dwoma zwycięstwami i remisem na koncie. W meczu otwarcia Chile pokonało Ekwador 2:0, następnie zremisowało z Meksykiem 3:3, by na koniec fazy grupowej ograć aż 5:0 Boliwię.

Mecz zostanie rozegrany na Estadio Nacional w Santiago, czyli na obiekcie, na którym odbędzie się także spotkanie finałowe tegorocznej edycji Copa America. Stadion ten to największy obiekt w Chile, mogący pomieścić ponad 60 000 widzów.

Copa America wkracza w decydującą fazę. Przed nami spotkania ćwierćfinałowe. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chile – Urugwaj. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 01:30.