Rozwój – Puszcza 2:2 (koniec) | Zawisza – Znicz 1:2 (koniec) | Górnik Z. – Termalica 0:0 (koniec)
Arka – Gryf 2:2 (koniec) | Lech P. – Stomil 3:0 (koniec) | Zagłębie L. – Slovan 2:0 (koniec)
Wisła K. – Banik 3:1 (koniec)
Zagłębie Lubin
2:0 (1:0)
Slovan Liberec
Sobota 11.07.2015, 16:45 • Stadion Zagłębia, Lubin • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 16:30 i będziemy informować o zmianach stanu..

W sobotę 11 lipca o godz. 16.30 beniaminek ekstraklasy Zagłębie Lubin zagra sparing ze Slovanem Liberec. Mecz odbędzie się na głównej płycie stadionu Zagłębia.

Poprzedni sezon nie był udany dla Slovana. W rodzimej lidze drużyna z Liberca zajęła dopiero dwunaste miejsce, mając na koniec rozgrywek osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Zagłębie wygrało natomiast rozgrywki pierwszej ligi i awansowało do ekstraklasy. Podopieczni Piotra Stokowca na mecie okazali się lepsi od Termaliki Bruk-Betu Nieciecza.

Dla lubinian jest to próba generalna przed nowym sezonem. W przyszłą sobotę "Miedziowi" podejmą u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Zapraszamy na mecz Zagłębie – Slovan od godz. 16.30. Będziemy informować o najważniejszych wydarzeniach.

Mecz przesunięty na 16.45. Slovan Liberec bardzo późno przyjechał do Lubina.

Zagłębie Lubin właśnie poinformowało, że przedstawiony niżej nowy zawodnik Miedziowych nie zagra w dzisiejszym spotkaniu. Vlasko odpoczywa po pucharowym, który jego poprzedni klub rozgrywał dwa dni temu.

Właśnie poznaliśmy wyjściowe składy obu drużyn!

Zagłębie Lubin: Forenc – Dąbrowski, Guldan, Todorovski, Čotra, Dorde, Tosik, Bonecki, Janus, Woźniak, Piątek, Papadopulos.

FC Slovan Liberec: Hladky – Mudra, Hovorka, Svejdik, Bartosak – Pavelka (C), Bong – Hadascok, Folprecht, Sykora – Sural.

Obie drużyny już na murawie! Za moment zaczynamy!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w pomarańczowych koszulkach. Slovan na biało-niebiesko.

3
    Szybka akcja przyjezdnych i zyskują oni pierwszy rzut rożny. Dośrodkowanie jednak na niewiele się zdało i Lubin wyszedł z opresji. Nie na długo, bowiem goście grają wysokim pressingiem.

4
    Wciąż to przyjezdni utrzymują się w posiadaniu piłki i raz za razem konstruują kolejne ataki. Dośrodkowanie wyłapuje Forenc.

6
    Zagłębie w końcu przesuwa się do przodu, ale ataki gospodarzy nie są w stanie zagrozić w żaden sposób rywalom. Na razie średni poziom widowiska w Lubinie.

7
    Ustały już ataki z obu stron i piłka grana jest głównie w środkowej strefie boiska. Długi przerzut w wykonaniu piłkarza Slovana ucieka za linię końcową i to Polacy rozpoczną od bramki.

9
    Pierwsza groźna akcja lubinian! Świetnie w polu karnym znalazł się jeden z pomocników "Miedziowych" i oddał kąśliwy strzał – niestety obok bramki!
    9. Ładna akcja gospodarzy!

10
    Mamy przerwę w grze, ponieważ ucierpiał we własnym polu karnym jeden z polskich obrońców. Na murawie lekarze.

12
    Zaczynają zdecydowanie naciskać lubinianie! Coraz częściej wpadają oni w pole karne rywali, ale na razie bez rezultatu.

13
    Kolejne uderzenie z dystansu, tym razem ląduje prosto w rękach Hladky'ego. Zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają od kilku minut Polacy.

15
    Slovan także próbuje odpowiedzieć i zyskuje stały fragment gry niedaleko pola karnego Zagłębia. To może być najlepsza okazja gości do tej pory.

16
    Beznadziejnie rozegrali to Czesi, którzy zdecydowanie przerzucili dośrodkowanie. W dodatku ucierpiał jeden z ich zawodników. Kolejna przerwa w meczu.

17
    Nasilają się przewinienia, które występują z obu stron. Odzyskali swoją lepszą grę przyjezdni.

19
    Sędzia po raz kolejny używa gwizdka i teraz to my mamy rzut wolny. Dośrodkowanie w głąb szesnastki, ale tam pewnie zachowuje się Hladky.

21
    Gwizdy z trybun po tym, jak sędzia boczny podniósł chorągiewkę na znak spalonego. Czekamy na bramkę, bo niewiele dzieje się w obu szesnastkach.

22
    Kolejna groźna akcja lubinian zakończona dośrodkowaniem w obręb pola karnego. Szczelna defensywa Slovana na razie spisuje się bez zarzutu.

23
    Stuprocentowa okazja Zagłębia! Fenomenalna wrzutka na dalszy słupek i akcję zamykał nacierający Papadopulos! Uderzenie szczupakiem ląduje obok słupka, a to powinno znaleźć się w bramce!
    23. Papadopulos marnuje świetną okazję na objęcie prowadzenia!

25
    Liberec znów przesuwa się do przodu i wywalcza kolejny rzut rożny. Nie widać jednak zagrożenia pod naszą bramką.

27
    Znów opada nieco tempo meczu i widzimy spowalnianie gry. Czy doczekamy się goli?

28
    Obie drużyny grają teraz trochę zachowawczo i nieco boją się wyjść z agresywniejszym atakiem.

30
    Mija pierwsze pół godziny gry, a do rozstrzygnięć wciąż daleko. Znacznie psuje się obraz widowiska, w którym od dobrych paru minut nie dzieje się zupełnie nic.

31
    Próbują raz jedni, raz drudzy, ale wszystkim niestety brakuje dokładności. Nie widzimy także prób strzeleckich z dystansu.

33
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany zostaje jeden z zawodników Slovanu, a mianowicie Che Bong Won

34
    Gol dla Zagłębia!

KRZYSZTOF JANUS otwiera wynik dzisiejszego spotkania! Ładnie zabrał się z piłką polski zawodnik i oddał strzał na dalszy słupek! Nie zdołał sięgnąć futbolówki bramkarz i Zagłębie prowadzi 1:0!
    34. JANUS - 1:0

36
    Wyraźnie podbudowani gospodarze próbują ruszyć z kolejnymi atakami. Slovan odpiera naciski.

37
    Znów nieco opada tempo, a obie drużyny ustawiają szyki. Zagłębie głodne jest kolejnej bramki, ale swoje akcje konstruują również goście.

38
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony. Czy Slovan zdoła odrobić jednobramkową stratę jeszcze przed zejściem do szatni?

39
    Lubinianie oddalają zagrożenie spod własnej bramki, ale urazu nabawił się jeden z przyjezdnych. Będzie chwilka na uzupełnienie płynów.

40
    Mamy pierwsze zmiany. Kontuzjowanego Piątka zmienia Adrian Rakowski, a w ekipie gości za Bonga wchodzi Bakos.

41
    Świetne uderzenie z dystansu w wykonaniu Tosika! Golkiper wolał nie ryzykować i wypiąstkował ten strzał na bok!

43
    Chyba już niewiele wydarzy się w pierwszej części gry. Ostatnie minuty przed opuszczeniem murawy, chociaż z uwagi na wiele przerw sędzia może coś doliczyć.

45
    Tylko 1 minutę pograją jeszcze zawodnicy w pierwszej połowie – tyle doliczył arbiter główny.

45+1
    Zagłębie zyskuje jeszcze rzut wolny i to będzie chyba ostatnia okazja do podwyższenia prowadzenia.

45+2

Zagłębie Lubin zasłużenie prowadzi ze Slovanem Liberec 1:0 po pierwszej połowie! Miedziowi całkiem dobrze zaprezentowali się w tych 45 minutach i stworzyli sobie znacznie więcej okazji. Slovan także coś konstruował, ale Forenc nie miał zbyt wiele pracy między słupkami. Co przyniesie druga odsłona? Zostańcie z nami!

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę.

46

46
    Wznawiają grę przyjezdni! Dwoma zmianami kieruje się szkoleniowiec Slovana. W bramce Hladky'ego zmienia Koubek, a Delarge wbiega za Hadascoka.
    Długo nie pograł także Rakowski, którego zmienia Sobków.

46
    W dodatku Mudra zmieniony przez Susa.

47
    Ładna, składna akcja Slovana Liberec i nasi obrońcy nie połapali się w zamiarach rywali! Piłka wpadła w pole karne, ale na całe szczęście lubinian błąd popełnili przeciwnicy!

48
    Kolejna przerwa w meczu, tym razem na murawie leży jeden z Miedziowych.

49
    Wracamy do gry i goście ładnie oddają piłkę bramkarzowi lubinian. Miejmy nadzieję, że trochę żwawiej będą grać obie ekipy po wyjściu z szatni.

50
    Przechodzą do ofensywy Czesi, którzy wznowią grę z narożnika boiska. To właśnie oni mają większe parcie, aby doprowadzić do wyrównania.

52
    Tym razem mają oni rzut wolny kilkanaście centymetrów od pola karnego drużyny z Lubina! Czy goście stworzą niebezpieczeństwo pod bramką Forenca?

53
    Coraz groźniejsze są ataki przyjezdnych. Kolejna długa wrzutka spada prosto na nogę, ale niecelnym wolejem popisuje się napastnik gości.

56
    Adrian Rakowski ponownie pojawia się na murawie. Zmienia on Tosika.

57
    Dobra akcja Zagłębia kończy się wywalczeniem rzutu rożnego. Niestety wrzutka ląduje prosto w rękach Koubka.

58
    Znacznie spada tempo i żadna z drużyn nie potrafi osiągnąć przewagi. Bardzo wyrównane spotkanie w drugiej odsłonie.

60
    Godzina gry za nami, a znów zaczynają przyspieszać przyjezdni! Wydawało się, że będzie korner dla Slovanu, ale arbiter nakazuje wznowić grę bramkarzowi Miedziowych.

61
    Potrójna zmiana w ekipie gości! Mamy chwilę przerwy.

63
    Zagłębie nie zaprzestaje prób podwyższenia wyniku. Dobre, techniczne uderzenie z dystansu, ale prosto w bramkarza!

64
    Potrójna zmiana u Miedziowych. Janoszka za Boneckiego w dodatku na murawie Błąd za Janusa i Piątek za Woźniaka.

66
    Próba strzelecka w wykonaniu gospodarzy, ale strzał bardzo nieudany ląduje na pustych trybunach.

68
    Slovan rozpoczyna grę od własnej połowy z rzutu wolnego. Bardzo mało dzieje się w formacjach ofensywnych.

68
    Rakowski ukarany żółtą kartką! Brzydki faul naszego zawodnika.

69
    Nieco lepiej prezentuje się teraz Slovan, który za wszelką cenę chce wyrównać stan meczu. Zagłębie zepchnięte do defensywy.

70
    Bardzo mocne uderzenie w światło bramki, ale świetnie spisał się tam bramkarz Zagłębia, który wyłapuje strzał! To była groźna akcja Czechów!

71
    Zmiana w drużynie FC Slovan Liberec: z boiska schodzi Hovorka, na boisku pojawia się Pimpara.

72
    Mamy bójkę i przepychanki na murawie! Do akcji wkraczają nawet rezerwowi, którzy poderwali się z ławki!
    72. Ostro nie na trybunach, a na murawie.

73
    Folprecht został ukarany żółtą kartką po tym starciu. Wracamy do gry!

74
    Czas ucieka, a my wciąż nie widzimy znaczącej poprawy gry. Teraz to Slovan atakuje a gospodarze skupiają się głównie na odpieraniu natarcia i szukaniu okazji w kontrze.

75

I udaje się ta kontra gospodarzom! Dobre dośrodkowanie w pole karne dociera do jednego z zawodników, a on podaje do ERYKA SOBKOWA! Ten strąca futbolówkę głową i mamy 2:0!
    75. SOBKÓW - 2:0

76
    Kolejne zmiany w obu drużynach. Papadopulos zmieniony przez Jagiełłę.

76
    Zmiana w drużynie FC Slovan Liberec: z boiska schodzi Bartosak, na boisku pojawia się Mudra.

78
    Znacznie luźniej grają już gospodarze, którzy mają pewną przewagę. Teraz chyba czas przejść do defensywy.

80
    Zostaje ostatnie 10 minut towarzyskiego spotkania ze Slovanem Liberec! Dobra postawa Zagłębia, które prowadzi 2:0!

81
    Tak chyba będzie wyglądał ten mecz do ostatniego gwizdka. Obie drużyny już trochę odpuszczają, chociaż Slovan chce zdobyć upragnioną bramkę.

84
    Kolejna kontra Miedziowych fatalnie zakończona przez napastnika! Mógł on przebiec kolejnych kilka metrów będąc już za obrońcami! Strzał wysoko nad bramką.

85
    Sporo przerw w dzisiejszym meczu. Urazy, dużo zmian, to znacznie spowalnia grę, której i tak już niewiele zostało.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Čotra, na boisku pojawia się Jach.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Todorovski, na boisku pojawia się Kowalski-Haberek.

87
    Zagłębie skutecznie przesuwa się w linii defensywnej i nie daje pograć piłką rywalowi. Ostatnie minuty raczej spokojne. Nie zanosi się na utratę gola przez lubinian.

88
    Dobra interwencja stoperów Zagłębia, którzy przerwali groźną akcję przeciwników! Jeszcze nie poddają się Czesi.

90
    2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+1
    Chyba już nic większego nie wydarzy się w Lubinie. Slovan atakuje, ale nieumiejętnie. Zagłębie chce kontrować, ale także szybko traci piłkę.

90+2

Zagłębie Lubin pewnie pokonuje Slovan Liberec na własnym stadionie 2:0! Przygotowania do sezonu 2015/16 idą po myśli lubinian i dzisiaj gospodarze byli lepszym zespołem, o czym świadczy nie tylko wynik. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na portalu lajfy.com! (18:45:18)
    Niedługo zaczną się prawdziwe emocje w Ekstraklasie!