Karabach – Rudar 0:0 (koniec) | Malmo – Żalgiris 0:0 (koniec) | BATE – Dundalk 2:1 (koniec)
Celtic – Stjarnan 2:0 (koniec) | Dinamo Z. – Fola 1:1 (koniec)
BATE Borysów
2:1 (2:1)
Dundalk F.C.
Środa 15.07.2015, 19:30 • Barysau-Arena Borysów • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.

Na przepięknym stadionie w Borysowie dojdzie do konfrontacji miejscowego BATE z Dundalk. Nie trudno wskazać faworyta, bo też białoruski zespół pokazał kilkukrotnie, że miejsce w Lidze Mistrzów należy mu się za styl i piękną grę.

Niewiele można powiedzieć o zespole gości, bo też zespół z Irlandii nie jest znany na arenie międzynarodowej. W składzie nie występują ponadto znani gracze, a zespół oparty jest tylko na graczach irlandzkich.

Gospodarze to trzykrotny uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów, co już w kontekście osiągnięć polskich zespołów o czymś świadczy. BATE od roku nie może dostać się do elitarnych rozgrywek, a w minionym sezonie na drodze do piłkarskiego raju stanął Szachtior Karaganda.

W składzie BATE pojawiło się kilku nowych graczy m.in.: Nemanja Nikolić (transfer z Dinama Mińsk). Zmiany są potrzebne, bo też ubiegłoroczna "forma" w rozgrywkach Ligi Europejskiej mogła doprowadzić do trwałej depresji. Warto przypomnieć, że BATE przegrało wszystko, co się dało i to w koszmarnym stylu. W bieżącym sezonie przed zawodnikami stoi proste zadanie – awans do grupy Ligi Mistrzów.

Ostatnią ciekawostką pozostaje sprawa obserwatora UEFA, którym będzie Zbigniew Przesmycki.

Przed nami pierwsze starcie białorusko-irlandzkie.

BATE Borysów: Chernik – Zhavnerchik, Dubra, Milunovic, Mladenovic – Yablonski, Karnitski, Baga – Gordeichuk, Stasevich, Rodinov.

Rezerwowi: Soroko, Gaiduchik, Aleksiyevich, Nikolic, Signevich, Rios, Volodko.

Dundalk F.C.: Rogers – Boyle, Massey, Gartland, Gannon – Shields, Horgan, Towell, O'Donnell – McMillan, Mountney.

Rezerwowi: Sava, Finn, Byrne, Grimes, Barrett, Kelly, Meenan.

Sędziowie: Vlado Glodjović (Serbia).

1

2
    Pierwsza sytuacja w spotkaniu dla gości! McMillan udanie przejął piłkę i uderzył na bramkę BATE, ale futbolówka została zablokowana przez obrońców gospodarzy.

3
    BATE długi czas wymienia piłkę po obwodzie.

4
    Głośny doping niesie się na stadionie. Dundalk wysoko broni dostępu do własnej bramki.

5
    Rodinovo przedzierał się przez obronę gości, ale nic z tego nie wyszło.

7
    BATE ma spora przewagę, ale nic z niej nie wynika. Dundalk skoncentrowane na obronie.

9
    Karnitski próbował wypuścić w uliczkę Rodinova, ale nic z tego nie wyszło.

10
    Rzut wolny dla gości na połowie BATE.

11
    Gol dla BATE!
    Strzelcem bramki ALEKSANDR KARNITSKI. Strata graczy Dundalk w środku pola. Piłkę przejął Rodinov, który świetnie podciągnął kilka metrów i oddał do wbiegającego między dwóch obrońców Karnitskiego, a ten ładnym strzałem z 20. metra zdobył bramkę.
    11. Aleksandr KARNITSKI - 1:0

13
    BATE błyskawicznie obejmuje prowadzenie i nadal dąży do strzelenia kolejnych bramek.

15
    Pierwszy kwadrans za nami. BATE spokojnie kontroluje grę.

17
    Irlandczycy mają spory problem z wyprowadzeniem piłki za linię środkową boiska.

18
    Setka dla Dundalk! Co zrobił McMillan? Napastnik gości dostał cudowną piłkę na piąty metr boiska i udanie główkował. Chernik jakimś cudem obronił! Futbolówka wróciła pod nogi McMillana, który miał pustą bramkę przed sobą! Przestrzelił!
    18. David McMillan (DAK)

19
    Korner dla gości.

20
    Kolejna setka dla Dundalk! Massey główkował w polu karnym i idealnie przymierzył w okienko, ale Chernik po raz kolejny wyciągnął się niczym kot!
    20.

21
    Kolejny korner dla Dundalk! BATE zamknięte we własnym polu karnym!

23
    BATE wyraźnie zaskoczone taktyką Irlandczyków! Dundalk gra odważnie i właściwie kompletnie inaczej niż przed utratą bramki.

25
    Wyspiarze imponują wyszkoleniem technicznym. Kapitalnie rozgrywają piłkę w trójkącie, ale BATE powoli budzi się ze snu.

27
    Ponownie dwójkowa akcja Rodinova z Karnitskim. Ten drugi uderzał z okolic szesnastki, ale piłkę zablokował obrońca.

29
    Rodinov uderzył z dystansu, ale Rogers instynktownie obronił.

31
    Karnitski na spalonym.

32
    Gol dla Dundalk!
    Strzelcem bramki DAVID MCMILLAN. Prawdziwy bilard przed polem karnym BATE. Piłka odbiła się od Yablonskiego i trafiła do niepilnowanego McMillana, a ten wpadł w pole karne i pewnym strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania.
    32. David MCMILLAN - 1:1

34
    Wyrównane spotkanie, które pokazuje, że Dundalk wcale nie jest na straconej pozycji.

35
    10 minut do końca pierwszej połowy.

38
    Strzelcem bramki EVGENIY YABLONSKI. Kolejny gol z niczego. Dośrodkowanie w polu karne trafiło na lewą flankę do Stasevicha, a następnie pod nogi Yablonskiego. Pomocnik BATE podciągnął kilka metrów z piłką i uderzył, a właściwie to upadł i następnie strzelił. Piłka trafiła w jednego z graczy Dundalk, a następnie do siatki.
    38. Evgeniy YABLONSKI - 2:1

40
    BATE zaatakowało, a Dundalk z trudem wyprowadza kontrataki.

41
    Kapitalne spotkanie w Borysowie!

43
    Coraz bliżej końca pierwszej połowy. Gospodarze atakują, a goście też nie próżnują.

44
    O'Donnell próbował uderzyć, ale nic z tego nie wyszło.

45

Trzy bramki i wiele ciekawych akcji! BATE pomimo prowadzenie nie może być pewne końcowego zwycięstwa. Dundalk rozegrało poprawny kwadrans i wyśmienite 30 minut! Goście po utracie bramki rozbudzili się i przez blisko 20 minut rozstawiali gospodarzy po kątach. Ostatecznie to BATE zdołało wyjść na prowadzenie przed końcem pierwszej połowy. Czekamy co też przyniesie drugie 45 minut!

46

46
    Bez zmian w składach.

48
    Pierwsze minut drugiej połowy usypiające. BATE nastawione na grę z kontry.

50
    Szybka akcja gości na prawym skrzydle. Wrzutka w pole karne została zneutralizowana przez obronę BATE.

52
    Towell kapitalnie zakończył dośrodkowanie Shieldsa! Zawodnik Dundalk pomylił się dosłownie o metr!

53
    Kolejny już raz świetnie w okolicach pola karnego zachował się Rodinov, który wypuścił Zhavnerchika w bój. Obrońca BATE przegrał jednak rywalizację z bramkarzem Dundalk.

55
    Dundalk długi czas utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie.

57
    Korner dla BATE.

58
    Jeszcze jeden korner.

60
    BATE całkiem rozsądnie skraca grę w środku, co przysparza sporo kłopotów zawodnikom Dundalk.

61
    Ponownie gospodarze kapitalnie zaatakowali, ale ich akcję przerwał sędzia, który orzekł, że jeden z zawodników BATE popełnił faul w ataku.

62
    Gordeichuk na spalonym.

64
    Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Baga, na boisku pojawia się Nikolic.

66
    Pierwszy kontakt Nikolica z piłką. Zawodnik zdecydował się na strzał z dystansu, ale futbolówkę zablokował obrońca Dundalk.

68
    Mladenović uderzał, ale jego strzał obronił Rogers.

70
    Zmiana w drużynie Dundalk F.C.: z boiska schodzi Mountney, na boisku pojawia się Meenan.

72

74
    Korner dla gospodarzy.

75
    Ostatni kwadrans spotkania.

77
    Tempo spotkania wyraźnie spadło, bo też Dundalk nie ma już sił, aby atakować gospodarzy na całym boisku.

77
    Zmiana w drużynie Dundalk F.C.: z boiska schodzi , na boisku pojawia się .

78
    Korner dla BATE. Yablonski stanął przed szansą na uderzenie, ale został zablokowany.

80
    BATE nie ma zamiaru liczyć na szczęście. Gospodarze całą drużyną zaatakowali. Dundalk w głębokiej defensywie.

81
    Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Gordeichuk, na boisku pojawia się Rios.

82
    Uderzenie Karnitskiego zostało zablokowane.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Yablonski (BATE Borysów).

85
    Coraz więcej nerwowych zagrań z jednej i drugiej strony. BATE broni wyniku, a Dundalk nie ma już sił, żeby zaatakować, czyli gramy na aferę.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Towell (Dundalk F.C.).

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Karnitski (BATE Borysów).

87
    Posypały się nam kartki w ostatnich minutach spotkania. Zawodnicy nie przebierają w środkach, choć na murawie nie dzieje się zbyt wiele.

88
    Zmiana w drużynie Dundalk F.C.: z boiska schodzi Horgan, na boisku pojawia się Byrne.

89
    Ostatnie fragmenty spotkania.

90

90
    Sędzia doliczył trzy minuty.

90+2
    Gospodarze bronią dostępu do własnego pola karnego.

90+4

90+4

Za nami interesujące spotkanie, które jednak miało dwa różne oblicza. W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn postarali się o wyjątkowe widowisko. W drugiej odsłonie mieliśmy niestety wyjątkowo kiepskie tempo. Obie drużyny nie odważyły się zaryzykować, a dodatkowo brakowało im umiejętności. Dundalk walczył o wyrównanie, ale zabrakło w tym konsekwencji.

Dziękujemy za uwagę. Do następnego spotkania i naszej relacji. Pozdrawia redakcja lajfy.com! (21:21:57)