Kajrat – Alaszkert 3:0 (koniec) | FK Jelgava – Rabotnički 1:0 (koniec) | Dacia – MSK Żilina 1:2 (koniec)
Randers – IF Elfsborg 0:0 (koniec) | Skonto – Debreczyn 2:2 (koniec) | Szachtior S. – Wolfsberger 0:1 (koniec)
Hapoel BS – Thun 1:1 (koniec) | Mlada – Strømsgodset 1:2 (koniec) | Czerno More – Dinamo M. 1:1 (koniec)
Apollon – Trakai 4:0 (koniec) | FC Koper – Hajduk 3:2 (koniec) | AIK Solna – Szirak 2:0 (koniec)
Beroe – Brøndby 0:1 (koniec) | Kukësi – Mladost 0:1 (koniec) | Charleroi – Beitar 5:1 (koniec)
Kopenhaga – Newtown 2:0 (koniec) | FC Vaduz – Kalju 3:1 (koniec) | Lokomotiva – PAOK 2:1 (koniec)
Trabzonspor – Differdange 1:0 (koniec) | Spartak T. – Linfield 2:1 (koniec) | Slovan – UC Dublin 1:0 (koniec)
Ferencvaros – Żeljeznicar 0:1 (koniec) | Cukaricki – Qabala 1:0 (koniec) | Vojvodina – Spartaks 3:0 (koniec)
Jagiellonia – Omonia 0:0 (koniec) | Śląsk – Göteborg 0:0 (koniec) | West Ham – Birkirkara 1:0 (koniec)
Inverness Caledonian – Astra 0:1 (koniec) | Rijeka – Aberdeen 0:3 (koniec) | Legia – Botoșani 1:0 (koniec)
Shamrock – Odds BK 0:2 (koniec) | KR Reykjavík – Rosenborg 0:1 (koniec) | Hafnarfjörður – Keşla FK 1:2 (koniec)
KR Reykjavík
0:1 (0:0)
Rosenborg BK
Czwartek 16.07.2015, 21:15 • KR-vollur, Reykjavik • Liga Europy (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com! (23:11:46)

Skromne, zasłużone zwycięstwo Rosenborga Trondheim, który po wyrównanym początku meczu przejął inicjatywę, dłużej operował piłką i stworzył sobie kilka sytuacji podbramkowych. Przewagę udokumentował najlepszy zawodnik na boisku Helland strzałem z rzutu karnego. KR Reykjavik grał ambitnie, na początku miał swoje szanse, także po przerwie Hauksson mógł dać gospodarzom gola. Generalnie jednak kultura piłkarska była po stronie Norwegów i podobnie jak w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy przystąpią do rewanżu u siebie z zaliczką.

90+5

90+3
    Schoop wrzucił piłkę z rzutu wolnego. Szybowała ona bardzo długo. Na tyle długo, że jeden z zawodników KR Reykjavik zdążył sfaulować defensora Rosenborga Trondheim.

90+2
    Już gra na aferę, lub jak woli Piotr Świerczewski – na chaos. Radzą sobie obrońcy z Trondheim i nasłuchują ostatniego gwizdka. Jeszcze dwie minutki, by ucieszyć się z dobrego wyniku.

90
    Adam Farkas dorzucił cztery minuty do trwającego spotkania.

89
    Ile doliczy sędzia? Powinno zakręcić się wokół trzech minut. Dodatkowa szansa dla KR Reykjavik, choć jeśli będzie rozgrywać tak jak przed momentem, to nie wyrówna nawet przez następną godzinę.

88
    Nawet Schoop myślał, że faulował, gdy usłyszał gwizdek. Tymczasem niespodzianka – sędzia odgwizdał przewinienie na nim.

87
    Wróćmy do futbolu, ponieważ to już sama końcówka rywalizacji. Rosenborg już spokojniejszy, a gospodarze szukają swoich szans na wyrównanie. Tempo jest jednak rwane i trudno powiedzieć, że Hansen jest w opresji.

85
    Przerwa w grze. Svensson został kopnięty w twarz i potrzebował wsparcia fizjoterapeutów. Publiczność zachwycona tym ciosem.

83
    ... Jensen za dyskusje. Opaska kapitańska nie pomogła udobruchać sędziego.

83
    Słowo ciałem się stało. Riski upomniany przez sędziego za faul, a...

82
    Zaogniła się sytuacja. Ostatnie ostrzeżenia od pana Farkasa – za moment zacznie temperować nastroje kartkami.

80
    Koniec pudłowania Haukssona. Trener powiedział dość i wprowadził na końcowe 10 minut Ormarssona.
    80. Wyborna szansa Haukssona.

80
    Hauksson! Ten zawodnik ma najlepsze szanse na gola dla KR Reykjavik w drugiej części widowiska. Przed momentem wyskoczył między dwóch obrońców, popisał się szybkości i strzelił... znów niecelnie. Celownik do naoliwienia!

79
    Riski na ostatnie minuty zamiast sprawiającego bardzo dobre wrażenie Hellanda. Na dodatek zawodnik z numerem "23" okrasił swój występ golem.

78
    Sytuacja zmusza KR Reykjavik, by otworzyć się i śmielej zaatakować. Otwiera się szansa na szybkie wyprowadzenie piłki w wykonaniu gości.

Gole: 56. Helland (kar.)

Kartki:   54. Christiansen (REY), 60. O. Hauksson (REY) – 83. Riski (RSN), 83. Jensen (RSN)

KR Reykjavík: Magnusson – Josepsson, Christiansen, G. Sigurdsson, Gunnar Gunnarsson – Palmason, Saevarsson – Frederiksen (66' Fridjonsson), Schoop, O. Hauksson (80' Ormarsson) – Ragnarsson (29' Martin).

Zmiany: Jensson – Balbi, Ormarsson, Magnusson, Sigurdarson, Martin, Fridjonsson.

Rosenborg BK: Hansen – Svensson, Skjelvik, Eylofsson, Dorsin – Midtsjo, Selnaes, Jensen – Mikkelsen, Soderlund, Helland (79' Riski).

Zmiany: Hansen – Saeter, Riski, Malec, Nielsen, Helmersen.

Sędziowie: Adam Farkas (Węgry)