MKS Kluczbork – Chrobry 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Dolcan 0:4 (koniec) | GKS Bełchatów – Stomil 0:1 (koniec)
Arka – Zawisza 1:1 (koniec) | Miedź – Chojniczanka 2:2 (koniec) | Sandecja – Bytovia 0:1 (koniec)
GKS K. – Wigry 2:0 (koniec) | Olimpia G. – Rozwój 0:1 (koniec)
GKS Bełchatów
0:1 (0:1)
Stomil Olsztyn
Sobota 01.08.2015, 17:00 • GIEKSA Arena, Bełchatów • Fortuna 1 Liga • Runda 1

Witamy. Mecz rozpocznie się o 17:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Stomil Olsztyn borykał się z wielkimi problemami finansowymi. Udało się jednak dokończyć poprzedni sezon, a drużyna z Wołodymyrem Kowalem prezentowała się do końca lepiej niż poprawnie. Mirosław Jabłoński musiał przebudować kadrę. Dołączyli do niej między innymi Rafał Kujawa i Łukasz Suchocki. Stomil chce w I lidze ponownie pokazać, że warto w niego inwestować nie tylko środki publiczne, ale również wystawić sobie dobrą, sportową laurkę w oczach potencjalnych sponsorów.
    Prezentacja Brunatnych.

PGE GKS Bełchatów nie może zaliczyć poprzedniego sezonu do udanych. Choć po awansie do Ekstraklasy nadzieje były duże, to nie zrealizował celu minimum jakim było utrzymanie. Po dobrym początku rozgrywek zaczęły się problemy, karuzela z trenerami. Po spadku z zespołu odeszli choćby kojarzeni z klubem bracia Mak, mocno przebudowano kadrę, a drużynę przygotował do sezonu w I lidze głodny pracy Rafał Ulatowski.

Będziemy informować o zmianach w pojedynku spadkowicza z Ekstraklasy z przebudowanym Stomilem Olsztyn. Pierwszy gwizdek Marka Opalińskiego zaplanowano na godzinę 17:00.

PGE GKS Bełchatów: Krakowiak – Witasik, Michalski, Flis, Kuban – Rachwał, Klemenz – Bartosiak, Serafin, Szymorek – Wroński.

Rezerwowi: Lenarcik – Stolarczyk, Zgarda, Zięba, Flaszka, Stanisławski.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz – Pa. Głowacki, Lech, Meschia, Suchocki, Szymonowicz – Kujawa.

Rezerwowi: Leszczyński – Biedrzycki, Trzeciakiewicz, Wypniewski, Łukasik, Karłowicz, Żwir.

Sędzia: Marek Opaliński (Lubin).

Słoneczna aura w Bełchatowie. Spotkanie poprzedzi minuta ciszy upamiętniająca ofiary Powstania Warszawskiego, którego wybuchu rocznica jest właśnie 1 sierpnia.

1

10
    Wyrównany początek rywalizacji w Bełchatowie bez klarownych sytuacji podbramkowych. Uderzenie, które mogło podnieść z siedzeń kibiców, oddał Łukasz Wroński. Piłka przeleciała obok słupka bramki Stomilu Olsztyn.

20
    Bezbramkowe 20 minut za kibicami. Początkowo Stomil Olsztyn schowany, ale przystąpił także do ataku. Zrobiło się groźnie. Grzegorz Lech nie pokonał w sytuacji sam na sam Macieja Krakowiaka. To był pojedynek nowych zawodników obu klubów.

31
    Mocne uderzenie Szymonowicza ponad bramką PGE GKS-u Bełchatów zamknęło pół godziny rywalizacji. Na razie inauguracja I ligi bez goli, kartek, z umiarkowanymi emocjami.

38
    Pierwsza żółta kartka w meczu. Klemenz – to nazwisko trafiło jako pierwsze do notesu arbitra.

40
    Także przewinienie Flisa zasługiwało na żółtą kartkę.

42
    Gol dla Stomilu!
    ŁUKASZ SUCHOCKI udokumentował optyczną przewagę Stomilu Olsztyn strzałem do bramki po bardzo efektownym rozegraniu piłki z Januszem Bucholcem!

45
    Sędzia Marek Opaliński doliczył minutę do regulaminowego czasu w pierwszej połowie.

45+1

Przyjezdni grają bez kompleksów i po przeczekaniu początkowego kwadransa przystąpili do ataku. Dwie szanse na gola miał Grzegorz Lech, ale dopiero Łukasz Suchocki znalazł drogę do bramki PGE GKS-u Bełchatów.

46

46
    Jedna zmiana u bełchatowian w przerwie: Stanisławski za Szymorka.

55
    Wprowadzony w przerwie Stanisławski mógł wyrównać, jednak znakomicie interweniował Skiba i nadal Stomil Olsztyn może spokojnie pilnować swojego skromnego prowadzenia.

65
    Flaszka zastąpił Serafina. To druga zmiana u Brunatnych.

66
    Ratajczak zobaczył żółtą kartkę za faul w środku pola na Klemenzie.

70
    Trzeciakiewicz za Meschię na ostatnie 20 minut regulaminowego czasu.

71
    Natomiast u gospodarzy Zięba za Bartosiaka.

75
    Ostatni kwadrans szans dla PGE GKS-u Bełchatów, by odrobić stratę gola i nie przegrać na inaugurację. W ostatnich minutach Skiba został zmuszony do wysiłku uderzeniem z rzutu wolnego.

77
    Żwir zamiast Suchockiego w 77. minucie meczu.

84
    Łukasik za Kujawę na ostatnie minuty konfrontacji w Bełchatowie.

90
    Do regulaminowego czasu Jacek Małyszek doliczył trzy minuty. To ostatnia szansa dla gospodarzy na urwanie choć punktu.

90+3

Dobra inauguracja sezonu dla Stomilu Olsztyn, który wywiózł komplet punktów z terenu spadkowicza – PGE GKS-u Bełchatów. Jedynego gola zdobył Łukasz Suchocki. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:05:23)

Gole: 42. Suchocki

Kartki:   38. Klemenz (BCH), 40. Flis (BCH) – 66. Ratajczak (OLS)

GKS Bełchatów: Krakowiak – Witasik, Michalski, Flis, Kuban – Rachwał, Klemenz – Bartosiak (71' Zięba), Serafin (65' Flaszka), Szymorek (46' Stanisławski) – Wroński.

Zmiany: Lenarcik – Stolarczyk, Zgarda, Zięba, Flaszka, Stanisławski.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz – Pa. Głowacki, Lech, Meschia (70' Trzeciakiewicz), Suchocki (77' Żwir), Szymonowicz – Kujawa (84' Łukasik).

Zmiany: Leszczyński – Biedrzycki, Trzeciakiewicz, Wypniewski, Łukasik, Karłowicz, Żwir.

Sędziowie: Marek Opaliński (Lubin)