FC Barcelona – Sevilla 5:4 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
FC Barcelona
5:4 (3:1)
Sevilla FC
Wtorek 11.08.2015, 20:45 • Boris Paichadzis Erovnuli Stadioni - Tbilisi, Gruzja • Superpuchar Europy UEFA
    FC Barcelona wznosi swój piąty Superpuchar Europy! Mecz zakończył się aż 9 golami! Dobrej nocy!

Sevilla po raz drugi z rzędu odbiera tylko nagrodę pocieszenia! Po Realu Madryt sprzed roku, w tym cieszy się Barcelona!
    Taki mecz jednak nie powtórzy się przez kolejne lata!
    Grzegorz Krychowiak wystąpił dziś przez cały okres gry. Polak popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami w obronie, ale właśnie pozycja stopera wpłynęła także na sporą liczbę błędów naszego rodaka. W czasie dogrywki widzieliśmy także problemy Grześka z plecami, oby to nie była większa kontuzja. (23:28:20)
    Messi zostaje najlepszym graczem finału!

Łzy na policzkach zawodników Sevilli! Obie drużyny zasługują na ogromne brawa, ponieważ takie mecze zdecydowanie przechodzą do historii futbolu!
    Przypomnijmy, że Barcelona prowadziła już 4:1, by zmarnować taką przewagę i po 90 minutach mieliśmy 4:4! Decydującego gola zdobywa Pedro i to on utonął w objęciach kolegów jako ostatni!

FC BARCELONA ZDOBYWCĄ SUPERPUCHARU EUROPY 2015!

120+2. Ta sytuacja będzie się śniła Ramiemu po nocach!

120+2
    Sytuacja meczowa zmarnowana przez Sevillę! Immobile ładnie włączył się na prawej stronie, wyczekał dobry moment i zagrał wgłąb szesnastki! Znalazł się tam niespodziewanie Rami, który chyba kolanem przestrzelił z kilku metrów! To musiał być gol i rzuty karne!

120+1
    Mathieu popisuje się chyba najważniejszą interwencją ostatnich minut! Ma szczęście, że nie spowodował drugiego dzisiaj rzutu karnego, bo wślizg był ostry!

120+1
    2 minuty doliczone do czasu w dogrywce!

120
    Dani Alves oraz Krohn-Dehli zostają wpisani do notesu sędziego w ostatniej minucie dzisiejszego spotkania!

119
    Mamy spore przepychanki i arbiter będzie sięgał po kolejne kartki!

118
    Ależ okazja Sevilli do wyrównania! Świetny pomysł na rozegranie rzutu wolnego i dośrodkowanie prosto na głowę wbiegającego Coke! Minimalnie chybione uderzenie, a Ter Stegen tylko się wszystkiemu przyglądał!

117
    Sergio Busquets otrzymuje jeszcze żółtą kartkę i powoduje rzut wolny dla Sevilli w dogodnej odległości!
    115. PEDRO - 5:4

115
    Gol dla Barcelony!

Messi podchodzi do piłki, ale uderza prosto w mur! Dobitka była znacznie lepsza i ledwo wyciągnął ją Beto, który odbił piłkę przed siebie! PEDRO RODRIGUEZ dobiega do futbolówki i pakuje ją pod poprzeczkę! Czy to gol na wagę Superpucharu Europy!?

114
    Messi chce zakończyć ten mecz w pojedynkę! Argentyńczyk mija dwóch obrońców i powstrzymuje go dopiero Mariano – oczywiście w sposób nieprzepisowy. Będzie rzut wolny zza pola karnego!

113
    Barcelona utrzymuje się przy piłce i posiada inicjatywę tworząc kolejne ataki pozycyjne. Czy podopieczni Luisa Enrique zdążą przed upływem 120 minut?

111
    Coke woli nie ryzykować i oddala grę głową poza linię końcową! Będzie korner dla Dumy Katalonii, ale piłkarze praktycznie już tylko spacerują po murawie.

Wiktor Bukowski

Gole: 7. Messi, 15. Messi, 44. Rafinha, 52. Suarez, 115. Pedro – 3. Banega, 57. Reyes, 72. Gameiro (kar.), 81. Konoplyanka

Kartki:   71. Mathieu (BAR), 95. Pedro (BAR), 117. Sergio (BAR), 120. Dani Alves (BAR) – 14. Krychowiak (SEV), 87. Coke (SEV), 90+2. Banega (SEV), 92. Immobile (SEV), 120. Krohn-Dehli (SEV)

FC Barcelona: Ter Stegen – Mathieu, Mascherano (93' Pedro), Piqué, Dani Alves – Sergio, Iniesta (63' Sergi Roberto), Rakitić – Rafinha (78' Bartra), Suarez, Messi

Zmiany: Claudio Bravo, Pedro, Bartra, Sandro, Munir, Sergi Roberto, Adriano

Sevilla FC: Beto – Coke, Rami, Krychowiak, Tremoulinas – Banega, Krohn-Dehli – Iborra (80' Mariano), Reyes (68' Konoplyanka), Vitolo – Gameiro (79' Immobile)

Zmiany: Sergio Rico, Immobile, Kakuta, Luismi Sanchez, Deniz Suarez, Konoplyanka, Mariano

Sędziowie: W. Collum – D. McGraith, F. Connor – G. Chambers