Granica Kętrzyn – GKS Wikielec 0:1 (koniec) | Olimpia E. – Concordia 0:0 (koniec) | ŁKS Łom. – Korsze 3:2 (koniec)
Olimpia Elbląg
0:0 (0:0)
Concordia Elbląg
Środa 12.08.2015, 18:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 3 Liga podlasko - warmińsko - mazurska • Runda 2

W rywalizacji pomiędzy Olimpią i Concordią trudno jest o ewentualną niespodziankę na murawie. Charakterystyczne cechy derbów to korzystne dla Żółto Biało Niebieskich rozstrzygnięcia. Spotkanie we środę na stadionie miejskim.

Derby to stały zestaw, który mimo wielu zmian w obydwu klubach, nadal przedstawia kibicom znajomą, odgrzewaną, trochę „nudną” formułę. Wydaje się to dziwne, ponieważ takie spotkania jak derby, rządzą się swoimi prawami i trudno jest wskazać, który zespół to ewentualny faworyt. Prawa elbląskich derbów są jednak oryginalne. Czy gospodarzem jest Olimpia, czy Concordia derby są na stadionie miejskim Concordia nie wygrywa z Olimpią. Olimpia nie przegrywa z Concordią

W takiej atmosferze toczy się walka między dwiema klubami. Mimo oczywistych różnic na wielu polach Olimpia i Concordia od kilku sezonów rywalizują na podobnym poziomie. W obydwu zespołach są piłkarze, którzy znają się bardzo dobrze. Tamten grał w Olimpii, teraz broni barw klubu z Krakusa, a tamten najpierw wypromował się w Concordii by potem grać w Olimpii. Trener Adam Boros mówił, że nie będzie zmieniał zestawienia w porównaniu do poprzedniego spotkania. Przeciwnik po niedawnej porażce będzie chciał się odbudować. Derby to zawsze ciekawe widowisko. Miejscowi piłkarze zmierzą się ze sobą a reakcje na boisku będą jeszcze ciekawsze dla kibiców.

3
    Spotkanie jest od poczatku bardzo wyrównane. Obydwa zespoły chcą zdobyć punkty w tym starciu więc walczą ambitnie na murawie. Na trybunach niemałe zainteresowanie kibiców

5
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i łapie piłkę Tułowiecki

7
    Olimpia zaczyna mieć przewagę w posiadaniu piłki. Jak na razie nie zagroziła bramce rywala. Klub z Krakusa dobrze się broni

7
    Żółtą kartkę dostaje Pelc

10
    Groźna akcja gospodarzy. Graczyk w polu karnym podał do Piceluka, który mimo przeciwnika zdołał strzelić na bramkę. Jednak był zablokowany

12
    Lepczak wybił piłkę z pola karnego. Olimpia nadal w przewadze w derbach jednak nie potrafi tego wykorzystać. Matłoka jeszcze nie miał poważnego wyzwania

27
    Concordia wykazuje niemała chęć do przejmowania piłek, jest bardzo agresywna, nie chce odpuszczać. W tym fragmencie spotkania trudno zauważyć który zespół osiągnął przewagę

40
    Olimpia przeważa jednak jest niedokładna. Przejmuje piłkę na połowie rywala, który często fauluje. Rzut wolny dla Olimpii przed polem karnym

45+1

Po pierwszej połowie Olimpia nie potrafi wykorzystać znacznej przewagi w posiadaniu piłki. Concordia broni się na własnej połowie czasem kontratakując. Bramkarz rywala gospodarzy w zasadzie nie musiał interweniować