Termalica – Górnik Z. 3:0 (koniec) | Górnik Ł. – Śląsk 2:3 (koniec) | Piast – Legia 2:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:1 (1:1)
Legia Warszawa
Sobota 15.08.2015, 20:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • Runda 5

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji życzymy spokojnej nocy oraz udanej niedzieli. Zachęcamy także do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (22:26:56)

Ostatni gwizdek Szymona Marciniaka. Piast Gliwice ma lidera. Wicemistrz Polski na kolanach! Gospodarze nie kalkulowali, przez cały mecz grali na sto procent, dzięki czemu odnotowali zwycięstwo. Niesamowita euforia na Stadionie Miejskim. Sporą niespodziankę miejscowym fanom sprawiły dziś "Piastunki". Przypomnijmy, iż drużynę prowadzoną przez Radoslava Latala do triumfu poprowadzili Martin Nespor oraz Sasa Zivec. Trafienie honorowe na koncie przyjezdnych odnotował Nemanja Nikolić, który w siódmej minucie otworzył wynik spotkania.

90+5

90+3
    Ależ zrobiło się gorąco pod bramką Piasta! To mogła być piłka meczowa. Jak Lewczuk nie zamienił tego na trafienie? Coś niesamowitego. Dziwaczne uderzenie ponad poprzeczką bramki chronionej przez Szmatułę!

90+2
    Czas leci, sekundy umykają, to wszystko dzieje się na korzyść "Piastunek". Przed momentem dalekim wykopem grę wznowił Dusan Kuciak. Szmatuła ponownie nie popełnił nawet najmniejszego błędu, szybko oddalając ewentualne zagrożenie.

90+1
    Gliwiczanie grają wysokim pressingiem, nie pozwalają rywalowi na rozegranie akcji. Miejscowi błyskawicznie reagują. Może się podobać postawa podopiecznych Latala, którzy prezentują bardzo mądry i rozważny futbol.

90
    Niewiele zabrakło, by Szeliga odnotował kolejne trafienie. Nie dość, że szybki, to jeszcze bardzo skoczny. To była kwestia centymetrów. Tymczasem otrzymaliśmy informację, że do regulaminowego czasu rywalizacji doliczone zostały cztery minuty.

89
    Piast może po tym meczu objąć fotel lidera rozgrywek Ekstraklasy! Tak, tak, to nie jest pomyłka! O takim scenariuszu chyba nie marzył nikt. Przed momentem gospodarze wywalczyli kolejny korner. Miejscowi robią wszystko poprawnie.

88
    Patrik Mraz centrował w pole karny Legii, jednak niedokładnym uderzeniem popisał się Szeliga. Przyjezdnym bardzo się spieszy. Podopieczni Henninga Berga zaczynają grać "na aferę". Próbują jeszcze poszuka jakiegoś błędu rywali.

87
    Gliwicki Piast może zakończyć wyśmienitą passę dziesięciu spotkań ligowych bez porażki warszawskiej Legii! Czy tak się właśnie stało? Zobaczymy. Przed nami jeszcze trzy minuty plus ewentualny doliczony czas gry. Jeszcze wiele może się zdarzyć.
    85. Saša ŽIVEC - 2:1

85
    Gol dla Piasta!
    Ależ świetna akcja gliwiczan! Badia wyśmienicie odegrał do SASY ZIVCA, który z wielkim spokojem skierował futbolówkę do bramki Dusana Kuciaka. Defensorzy warszawskiej Legii kompletnie się pogubili, goalkeeper też nie miał szans na odnotowanie skutecznej interwencji!

85
    Na ławkę rezerwowych odesłany został Martin Nespor, strzelec bramki dla gliwickiego Piasta. Wydaje się, że Latal chce podtrzymać ten rezultat do samego końca. Legionistów chyba bardziej interesuje triumf.

84
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Martin Nešpor, na boisku pojawia się Paweł Moskwik.

83
    Przed momentem obowiązujące przepisy przekroczył Dominik Furman. Martin Nespor próbował wymusić na arbitrze żółtą kartkę, jednak zakończyło się jedynie na rzucie wolnym, którego żaden z zawodników nie zdołał domknąć.

82
    Mamy troszeczkę nudniejszy i wolniejszy fragment rywalizacji. Na murawie dzieje się niewiele. Nadal częściej przy piłce znajdują się piłkarze prowadzeni przez Henninga Berga. Zobaczymy, czy stać jeszcze kogoś na decydujący atak.

81
    Do zakończenia dzisiejszego spotkania w Gliwicach pozostało już niespełna dziesięć minut. W dalszym ciągu wszystko jest jeszcze możliwe. Obydwa zespoły mają takie same szanse na odnotowanie triumfu. Czy któraś z drużyn zdoła odnotować kolejne trafienie?

80
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Josip Barišić, na boisku pojawia się Uroš Korun.
    79. Uderzenie Kucharczyka.

79
    Tym razem zaskoczyć próbował Michał Kucharczyk. "Kuchy" ładnie się obrócił, a następnie usiłował oddać celny strzał. To się jednak nie udało. Futbolówka poszybowała obok bramki chronionej przez Szmatułę.

78
    Szmatuła ponownie popisał się dobrą interwencją, neutralizując zagrożenie stworzone przez Nikolicia. Wydaje się, że Serb mógł zagrać z wykorzystaniem Guilherme, jednak finalnie zdecydował się na bezpośrednie huknięcie.

77
    Zivec próbował przymierzyć lewą nogą, ale zdołał wyłuskać jedynie wznowienie z autu. Po chwili zablokowany został także Badia. Za moment będziemy mieli rzut rożny dla Piasta. W dalszym ciągu nie jest nic przesądzone, ważą się losy tegoż starcia.
    76. Dobra próba Makowskiego.

76
    Gliwiczanie mają niemały problem z przechwytem prostopadłych podań. Tymczasem niezłym uderzeniem popisał się Makowski. Szmatuła piąstkował ze sporymi problemami. Całkiem niezła próba, trzeba to pochwalić!

75
    My na razie wyciągnęliśmy jeden wniosek-pewnik. Po opuszczeniu murawy przez Ondreja Dudy gra Legii uległa znacznemu pogorszeniu. Widać, że ten zawodnik jest bardzo ważnym ogniwem w szeregach zespołu prowadzonego przez Henninga Berga.

74
    Teraz mamy okres przewagi gliwickiego Piasta. Przed momentem faulowany był Michał Kucharczyk. Brzyski wznowił grę od rzutu wolnego, aczkolwiek nie przyniosło to żadnego rezultatu. Czas zacząć wyciągać jakieś wnioski.

73
    Tempo meczu diametralnie siadło. Wydaje się, że gliwiczanom taki rezultat odpowiada. Legia ciągle próbuje coś ustrzelić, jednak przeciwnicy skutecznie się bronią. Mieliśmy takie dziesięć minut, w których goście przycisnęli, ale nic z tego nie wyszło.

72
    Vacek po heroicznym boju z wszelkimi niedogodnościami opuścił w końcu murawę. Przypomnijmy, że kłopoty tegoż gracza rozpoczęły się już w piątej minucie, kiedy to został uderzony barkiem w głowę. Później doznał jakiegoś urazu mięśnia, ale mimo tego dzielnie walczył.

71
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Kamil Vacek, na boisku pojawia się Gerard Badía.

70
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Tomasz Jodłowiec, na boisku pojawia się Rafał Makowski.

69
    Kucharczyk nie zdołał przyjąć całkiem niezłego podania. Za moment zostanie przeprowadzona druga zmiana w szeregach gości. Tymczasem pomocy lekarskiej potrzebuje piłkarz Piasta. Troszeczkę robi się nam szpital na murawie.

69
    Po Twitterze krążą już opinie, że "Kuchy" gra dziś fatalnie... Może to i racja? Faktycznie, zawodnik ten nie jest zbyt widoczny. Sporadycznie włącza się w akcje swojej drużyny. Przed momentem otrzymaliśmy informację, że Ondrej Duda przez cały czas przechodzi jakieś zabiegi w szatni.

68
    Tymczasem mieliśmy krótką przerwę na uzupełnienie płynów. Szkoleniowcy obydwu drużyn wykorzystali ją na przekazanie wskazówek swoim zawodnikom. Najwięcej od Henninga Berga usłyszał Michał Kucharczyk, który dzisiaj nie błyszczy. Ponadto rozmasowywana była noga Szeligi.

67
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 7310 widzów.

65
    Do zakończenia dzisiejszego spotkania pozostało już tylko 25 minut. Trzeba przyznać, że w tej drugiej odsłonie pojedynku aktywniejsi są piłkarze szkoleni przez Henninga Berga, aczkolwiek niewiele z tego wynika.

64
    W dalszym ciągu lepiej słyszalni są kibice "Wojskowych". Sympatycy gliwickiego zespołu nie mają zbyt wielkiej siły przebicia. Ale na tym nie ma co się skupiać, rzućmy okiem na sytuację boiskową. Przy piłce przyjezdni.

63
    Z autu grę wznowił Michał Kucharczyk. Teraz to goście ze stolicy naszego kraju spisują się minimalnie lepiej, nie opuszczając obszaru pola karnego przeciwnika. Defensywa gliwickiego Piasta ma sporo pracy, która jest wykonywana bezbłędnie.

62
    Tempo rywalizacji jest minimalnie wolniejsze aniżeli podczas inauguracyjnej odsłony tegoż starcia. Przed momentem dobrze centrował Kucharczyk. Potężne zagrożenie w ostatniej chwili oddalić zdołał Kamil Vacek. Rzut rożny dla gości.

61
    Rzućmy okiem na statystyki. Gliwiczanie uderzali dwanaście razy, natomiast legioniści próbowali zagrozić bramce Szmatuły dziesięciokrotnie. Zdecydowanie lepszą skutecznością pochwalić się mogą podopieczni Henninga Berga.

60
    Strzał Vacka zablokował Jodłowiec. Legioniści momentalnie ruszyli z kontratakiem. Nieźle uderzał Guilherme. Szmatuła wyłapał nieprzyjemny strzał na samej linii bramkowej! Ależ to była groźna próba. Godzina gry za nami. Na razie obydwa zespoły nie zwalniają.

59
    Na pozycji spalonej znalazł się Martin Nespor. Dosyć sporo działo się teraz w okolicach pola karnego warszawskiej Legii. Gliwiczanie nawet przez moment nie spuszczają z tonu. Postawa miejscowych nadal może się podobać.

58
    Zivec próbował przedrzeć się przez defensywę rywala, jednak to się nie powiodło. Dobrą interwencją wykazał się Rzeźniczak. Dobry fragment gry w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Radoslava Latala.

57
    Od początku drugiej połowy bardzo dobrze funkcjonuje prawa flanka warszawskiej Legii. Aktywny jest Broź, który często inicjuje akcje swojego zespołu. Wydaje się jednak, że na boisku przydałby się jakiś powiew świeżego powietrza, a więc zmiany.

55
    Kucharczyk próbował centrować w szesnastkę, jednak to się nie powiodło. Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie. Po chwili na uderzenie zza pola karnego odważył się Guilherme. Pewnie interweniował Szmatuła. Prijović szukał dobitki, ale nic z tego.

54
    Tymczasem mieliśmy dość pechowe zderzenie Pietrowskiego z Prijoviciem. Obydwaj mocno ucierpieli, jednak są w stanie kontynuować swój udział w tym spotkaniu. Na murawie w dalszym ciągu sporo chaosu i niedokładności.

53
    Defensywa gospodarzy spisuje się bardzo dobrze. Przed momentem dośrodkowanie w pole karne znakomicie oddalił Hebert. Mimo tego Legia szybko odzyskała posiadanie inicjatywy. Warszawianie szukają recepty na obronę rywala.

52
    Ta druga połowa jest minimalnie wolniejsza aniżeli pierwsza. Legia gra troszeczkę tak jak Lech. Podopieczni Henninga Berga zbytnio nie spieszą się z przechodzeniem na część rywala. Chyba chcą uśpić czujność przeciwnika.

51
    Szeliga główkował ponad bramką Dusana Kuciaka. Piłkarze Piasta grają z naprawdę sporą radością i pomysłowością. Gospodarze dzisiejszego starcia zasługują na pochwałę. Ich postawa może się podobać.

50
    Tym razem Nemanja Nikolić uderzył prosto w objęcia Szmatuły. Bezproblemowa interwencja gliwickiego goalkeepera. Na murawie nadal panuje dosyć spory chaos. Przed momentem upadł Radosław Murawski, brzydko zagrał Kucharczyk.

48
    Barisić nieregulaminowo wchodził w nogi rywala. Sędzia nie mógł podjąć innej decyzji jak pokazanie żółtej kartki. Mamy bardzo rwany moment gry. Kto wygra te zapasy na początku drugiej połowy? Zobaczymy.

47
    Szkoleniowcy obu drużyn w przerwę nie dokonali żadnych zmian. Od początku drugiej połowy próbowali zaatakować legioniści, jednak nic z tego nie wyszło. Na razie jesteśmy świadkami dość spokojnej rywalizacji.

46

Spotkanie na pewno nie rozczarowuje. Do przerwy mamy remis. Pierwsza połowa trzymała w napięciu, emocji nie brakowało. Odnotowaliśmy sporo ciekawych inicjatyw. Miejmy nadzieję, że kolejna odsłona tegoż starcia będzie wyglądać podobnie. Przypomnijmy, iż na listę strzelców wpisali się już Nemanja Nikolić oraz Martin Nespor. Pora na kilka chwil wytchnienia. Niebawem wracamy z naszą relacją. Koniecznie zostańcie z Lajfy.com!

45+2

45+2
    Prijović otrzymał świetną piłkę w pole karne, jednak nie zdołał oddać strzału. Zupełnie niezrozumiała postawa tegoż zawodnika. Powinien zachować się zdecydowanie lepiej. Być może wówczas mielibyśmy kolejnego gola.

45+1
    Arbiter dość wysoko zawiesił poprzeczkę marginesu faulu, jednak tym razem musiał sięgnąć po żółty kartonik. Nemanja Nikolić został ukarany za kwestionowanie decyzji sędziego głównego. Jak najbardziej słuszna postawa pana Marciniaka.

45
    Regulaminowy czas gry dobiegł końca. Sędzia Szymon Marciniak dorzucił do okresu trwania pierwszej połowy dwie minuty. Wydaje się, że już nic się nie zmieni i do szatni będziemy mieli wynik remisowy.

44
    Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu oddał Dominik Furman. Zupełnie niecelne uderzenie. Grę od własnej bramki wznowił Szmatuła. Piłkę w mgnieniu oka przejęli legioniści, którzy ponownie próbują przedrzeć się w szesnastkę rywala.

43
    Strzał Zivca został zablokowany. Po chwili dobijać próbował Nespor, jednak jego próba poszybowała daleko obok bramki Dusana Kuciaka. Tym razem goalkeeper warszawskiej Legii pozostał niewzruszony. Inicjatywa pozostaje w posiadaniu gości.

42
    Tymczasem Jakub Rzeźniczak faulował Martina Nespora. Może być bardzo groźnie. Gliwiczanie będą egzekwować rzut wolny. Do bramki Dusana Kuciaka jakieś 24 metry. Czy coś z tego wyniknie? Zobaczymy.

40
    Dość nieprzyjemne starcie z rywalem zaliczył Jakub Rzeźniczak. Legionista został uderzony przez Barisicia. Wydaje się, że gliwiczanin zrobił to zupełnie przypadkowo. Bardzo zacięta walka. Ani gospodarze, ani przyjezdni nie odpuszczają.

39
    Inauguracyjna odsłona dzisiejszego starcia powoli dobiega końca. Przypomnijmy, że w chwili obecnej na tablicy wyników widnieje remis po bramkach najskuteczniejszych graczy trwającego sezonu – Nikolicia oraz Nespora.

38
    Wydawało się, że Kucharczyk zmieści piłkę w siatce Szmatuły, jednak tak się nie stało. Mimo tego bramka nie zostałaby uznana, bowiem jeden z legionistów znalazł się na pozycji spalonej. Właściwa decyzja sędziego liniowego.

37
    Piast nadal atakuje. Wydaje się, że ta bramka nadała gospodarzom pewności siebie. Tymczasem mamy pierwszą żółtą kartkę. Obowiązujące przepisy przekroczył Radosław Murawski, który faulował Guilherme.
    35. Niezła próba Zivca!

35
    Na murawie przez cały czas dzieje się naprawdę sporo. Niezbyt udane wejście odnotował Prijović, który zanotował już kilka prostych strat piłki. Piast próbuje wykorzystać chwile zawahania rywala. Przed chwilą Zivec zdecydował się na strzał zza pola karnego, trafiając w spojenie!

34
    Vacek przejął piłkę w dobrym miejscu i mógł znaleźć się w znakomitej sytuacji strzeleckiej, jednak to się nie udało. Na przeszkodzie stanął jeden z defensorów warszawskiej Legii. Po chwili faulowany był Tomasz Jodłowiec.

33
    Minimalnie głośniejsi są kibice warszawskiej Legii. A jak to wygląda na murawie? Trudno stwierdzić. Początkowo przewodzili goście, ale teraz siły się zrównoważyły. Można nawet rzec, że momentami lepiej spisują się podopieczni Latala.

32
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Ondrej Duda, na boisku pojawia się Aleksandar Prijović.

31
    Mraz dośrodkowywał na pole karne, gdzie znakomitą czujnością wykazał się Dusan Kuciak. Mecz absolutnie nie może rozczarowywać. Obydwa zespoły prezentują dziś naprawdę dobry futbol. Takie pojedynki ogląda się z największą przyjemnością.

30
    W zespole gości szykuje się chyba zmiana. Do wejścia na murawę przygotowany jest już Prijović, który zmieni Ondreja Dudę. Do zakończenia pierwszej połowy tejże rywalizacji pozostał już tylko kwadrans.

28
    Ależ wyśmienite widowisko serwują nam dziś piłkarze obu drużyn. Nic dodać, nic ująć. Gliwiccy kibice już chyba zapominają o stracie Kamila Wilczka i zaczynają doceniać transfer Martina Nespora, który na razie prezentuje się bardzo dobrze.
    27. Martin NEŠPOR - 1:1

27
    Mamy odpowiedź gospodarzy! Fantastyczny strzał z pierwszej piłki w wykonaniu MARTINA NESPORA! Ależ kapitalnie to uczynił. Dusan Kuciak bez szans na odnotowanie skutecznej interwencji. Strzał absolutnie nie do obrony. Znakomita akcja gliwiczan!

26
    Na trybunach przez cały czas panuje fenomenalna atmosfera. Przybyli już fani warszawskiej Legii. Tymczasem na pozycji spalonej znalazł się Nemanja Nikolić. Tym razem Serb troszeczkę za szybko wybiegł do podania.

25
    Do zakończenia pierwszej części dzisiejszego starcia w Gliwicach pozostało dwadzieścia minut. Gliwiczanie próbują zaatakować, ale przeciwnicy nie popełniają większych błędów w strefie defensywnej. Trzeba przyznać, że tempo tego meczu jest naprawdę zadowalające.

23
    Ależ świetnie gra dziś Nikolić! Przed momentem Serb znów mógł się wpisać na listę strzelców. Legioniści trafili w dziesiątkę, kontraktując tegoż zawodnika. Ależ on jest zrywny, ależ on jest nieprzewidywalny! Utrapienie dla Szmatuły.

22
    "Piastunki" ruszyły z momentalną kontrą, dzięki której wywalczyły jedynie wznowienie od rzutu rożnego. Korner nie przyniósł gospodarzom nawet najmniejszych korzyści. W posiadaniu inicjatywy ponownie znaleźli się piłkarze warszawskiej Legii.
    21. Świetna parada Pietrowskiego!

21
    Coś niesamowitego! Nemanja Nikolić przelobował Szmatułę. Wydawało się, że futbolówka znajdzie się w siatce, aczkolwiek w ostatniej chwili fantastyczną interwencją wykazał się Pietrowski. Świetna postawa tegoż gracza!

20
    Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Legia przegrała w Gliwicach 1:3. Wówczas trzy trafienia zainkasował Kamil Wilczek. Gola honorowego dla gości ze stolicy naszego kraju wywalczył Ondrej Duda. Jak będzie tym razem? Zobaczymy.

19
    Kamil Vacek próbował uderzać, ale nie trafił czysto w futbolówkę. Inicjatywa pozostała jednak w posiadaniu "Piastunek", które finalnie kompletnie się pogubiły. Ponownie zawiodła komunikacja i dokładność podań.

18
    Legia Warszawa ma dużą skuteczność podań. Przyjezdni sporadycznie tracą futbolówkę z własnej winy. Gliwiczanie mają z tym elementem większy kłopot. Trzeba przyznać, że podopieczni Henninga Berga grają naprawdę dobrze.

17
    Gliwicka defensywa pozostawia sporo wolnego miejsca w środku pola. Rywale próbują to wykorzystać, ale póki co się im to nie udaje. Przed momentem zablokowane zostało uderzenie Tomasza Jodłowca.

15
    Kwadrans gry za nami. Na razie mamy całkiem niezły mecz. Lepiej sprawują się przyjezdni, aczkolwiek miejscowi także prezentują się dość dobrze. Wydaje się, że trener Latal postanowił wycofać zmianę i Kamil Vacek nie opuści murawy.
    14. Próba Ondreja Dudy.

14
    Ondrej Duda otrzymał niezłą piłkę i postanowił oddać bezpośrednie uderzenie zza pola karnego. Całkiem niezły pomysł, zabrakło jednak optymalnego wykończenia. Futbolówka poszybowała bowiem minimalnie ponad bramką Szmatuły.

13
    Od pierwszych minut bardzo aktywny jest Zivec. Słoweński pomocnik często włącza się w akcje swojego zespołu. Tymczasem na połowie przeciwnika ponownie znaleźli się piłkarze szkoleni przez Henninga Berga.

12
    Na szczęście Ondrej Duda może kontynuować swój udział w tym spotkaniu. Warszawianie w dalszym ciągu spisują się minimalnie lepiej. Gliwiczanie mają niemały kłopot z przedarciem się w okolice szesnastki rywala.

11
    Dużo dzieje się w Gliwicach, także pod względem przypadłości zdrowotnych. Przed chwilą na murawę upadł Ondrej Duda. Wydaje się, że ucierpiał staw skokowy. Na twarzy legionisty widoczny jest spory grymas bólu.

10
    Dziesięć minut rywalizacji za nami. Na brak emocji narzekać nie możemy. Obserwujemy sporo niezłych akcji, ponadto odnotowaliśmy jedno trafienie. Tymczasem otrzymaliśmy informację, że Vacek zostanie zastąpiony przez Koruna.

9
    Gospodarze próbowali wyprowadzić atomową kontrę. To mogło się udać! Szeliga świetnie centrował do Barisicia, który minimalnie się pomylił. Gorąco zrobiło się pod bramką Dusana Kuciaka, trzeba to przyznać.
    7. Nemanja NIKOLIĆ - 0:1

7
    Gol dla Legii!
    NEMANJA NIKOLIĆ otrzymał kapitalne podanie od Guilherme, a następnie znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szmatułą. Goalkeeper Piasta nie miał większych szans na odnotowanie skutecznej interwencji. Lider tabeli błyskawicznie obejmuje prowadzenie!

6
    Kamil Vacek po raz kolejny powrócił na murawę. Tymczasem zaatakować próbowali gospodarze. Szeliga centrował w szesnastkę przyjezdnych, aczkolwiek przytomną interwencją popisał się Broź.

5
    A jednak Vackowi potrzebna jest chyba zmiana. Czeski piłkarz dość często gestykuluje w stronę sztabu medycznego. Dodatkowo zawodnik nabawił się jakiegoś problemu mięśniowego.

4
    Na trybunach zasiadło całkiem pokaźna liczba fanów gliwickiego Piasta. Są też fani Legii. Mamy dobre informacje – Kamil Vacek powrócił na murawę. Na szczęście Czech nie nabawił się jakiejś groźniejszej kontuzji i wejście Badii nie będzie potrzebne.

3
    "Piastunki" chwilowo będą musiały radzić sobie w dziesiątkę. Wiele wskazuje na to, że wkrótce na murawie pojawi się Badia. W chwili obecnej przy piłce znajdują się podopieczni Henninga Berga, którzy próbują zaatakować.

2
    Vacek został dość mocno uderzony barkiem w głowę. Na twarzy piłkarza widoczny jest spory grymas bólu, nie jest w stanie podnieść się z boiska. Potrzebne będą nosze. Wielka to strata dla gliwickiego Piasta.

1
    Zaczęli zawodnicy warszawskiej Legii, którzy zagrają dziś w białych strojach. Gospodarze prezentować się będą w czerwono-granatowych kompletach. Przed momentem Hebert dość mocno starł się z Vackiem. Ten drugi upadł na murawę. Gra przerwana.

1

Przypomnijmy składy:

Piast Gliwice: Szmatuła – Pietrowski, Osyra, Hebert, Mráz – Szeliga, Radosław Murawski (C), Vacek, Živec – Barišić, Nešpor.

Rezerwowi: Rusov – Moskwik, Kuzdra, Korun, Badía, Mokwa, Musiolik.

Legia Warszawa: Kuciak – Broź, Rzeźniczak (C), Lewczuk, Brzyski – Furman, Jodłowiec – Guilherme, Duda, Kucharczyk – Nikolić.

Rezerwowi: Malarz – Bereszyński, Makowski, Bartczak, Ryczkowski, Saganowski, Prijović.

Sędziowie: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Radosław Siejka – Paweł Pskit.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Piast Gliwice – Legia Warszawa. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Faworytem tegoż starcia jest ekipa warszawskiej Legii. Przynajmniej tak spekulują bukmacherzy. Należy jednak pamiętać, że gliwiczanie są w "gazie", a dodatkowo dziś zagrają na domowej murawie, przy wsparciu lokalnej publiczności, co będzie dla nich zapewne bardzo mobilizujące. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas naprawdę emocjonująca konfrontacja. Czy Piast pokusi się o niespodziankę i zdoła pokonać lidera tabeli? Zobaczymy!

Obsada sędziowska:
    Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
    Sędzia asystent #1: Paweł Sokolnicki (Płock)
    Sędzia asystent #2: Radosław Siejka (Łódź)
    Sędzia techniczny: Paweł Pskit (Zgierz)

Legia Warszawa jest niewątpliwie bardzo mocno podrażniona tym, że w zeszłym sezonie nie sięgnęła po tytuł Mistrza Polski. "Wojskowi" doskonale weszli w trwające rozgrywki Ekstraklasy. Piłkarze szkoleni przez Henninga Berga na wstępie rozgromili Śląsk Wrocław, a następnie bez większych problemów pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała, a także Górnika Łęczna. Świetną passę drużyny ze stolicy naszego kraju przerwała w zeszłej kolejce Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" zremisowała z wicemistrzem Polski.

Piast Gliwice bardzo dobrze zainaugurował rundę jesienną. W pierwszym spotkaniu "Piastunki" zdołały pokonać beniaminka – Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. Następnie ekipa ta przegrała na wyjeździe z chorzowskim Ruchem. Podopieczni Radoslava Latala błyskawicznie się zrehabilitowali, notując dwa zwycięstwa pod rząd – w spotkaniu z Górnikiem Zabrze oraz Cracovią. W rozgrywkach Pucharu Polski gliwiczanie dość mocno rozczarowali, przegrywając w rzutach karnych ze Stalą Stalowa Wola. Warto odnotować, że po piątkowych meczach Piast zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligowej.

Trwa piąta kolejka naszej rodzimej Ekstraklasy. Podczas tej relacji będziemy gościć w Gliwicach, gdzie miejscowy Piast zmierzy się z Legią Warszawa. Wierzymy, że doświadczymy niemałych emocji. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.