Pogoń – Wisła K. 1:1 (koniec) | Lechia – Górnik Ł. 3:1 (koniec)
Lechia Gdańsk
3:1 (1:1)
Górnik Łęczna
Piątek 21.08.2015, 20:30 • PGE Arena, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • Runda 6

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Życzymy spokojnej nocy, a także udanego weekendu. Do usłyszenia! (22:33:39)

Spotkanie zakończyło się remisem 3:1. Gospodarzy do triumfu poprowadzili Haraslin (2) oraz Vranjes. Honorowe trafienie na koncie przyjezdnych zapisać zdołał Grzegorz Piesio. Trzeba przyznać, że mecz był całkiem niezły, choć momentami powiewało nudą. Gdańszczanie nie grali zbyt dobrze, jednak ostatecznie zdołali wykorzystać liczebną przewagę i sięgnęli po pierwszy triumf w trwającym sezonie.

90+4
    90+4. Stojan VRANJEŠ - 3:1

90+4
    Gol dla Lechii!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa STOJAN VRANJEŠ.

90+3
    Bozić zagrywał ręką w polu karnym. Będziemy mieli jedenastkę! Ofiarna interwencja tegoż gracza, gdyby nie on, to bramka by padła. Rzut karny wykonywać będzie Stojan Vranjes.

90+2
    Fiodor Cernych ponownie został złapany na pozycji spalonej. Litwin ma dziś spory kłopot z tym elementem. To kolejna pułapka offside-owa z jego udziałem. Tymczasem otrzymaliśmy informację, że do drugiej połowy zostały doliczone trzy minuty.

90
    Za kilka chwil zawodnicy udadzą się do szatni. Cóż, na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Obie drużyny poruszają się po murawie bardzo mozolnie, bez jakiegokolwiek pomysłu. Kiepsko to wygląda, no kiepsko.

87
    Zielono-czarni próbowali zaatakować, jednak futbolówka poszybowała prosto w objęcia Maricia. Pewna interwencja goalkeepera gdańskiej Lechii. Jerzy Brzęczek niebawem będzie mógł fetować pierwszy triumf swojego zespołu w tym sezonie!

85
    Do zakończenia spotkania pozostało już zaledwie pięć minut. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że trzy punkty powędrują na konto gdańskiej Lechii. Podopieczni Jerzego Brzęczka mają ogromną szansę na przełamanie beznadziejnej passy.

84
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Grzegorz Piesio, na boisku pojawia się Bartosz Śpiączka.

83
    Kompletnie niedokładne dośrodkowanie Sebastiana Mili. Futbolówka nie doszła do żadnego z jego kolegów. Za moment dojdzie do trzeciej zmiany w szeregach gości. Murawę opuści Grzegorz Piesio, strzelec bramki dla łęcznian.

82
    Vranjes zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Całkiem niezła próba. Rodić miał spory kłopot z odnotowaniem skutecznej interwencji. Ostatecznie goalkeeper Górnika sparował piłkę na rzut rożny.

81
    Vranjes odgrywał do Kuświka, jednak ten został złapany w minimalną pułapkę offside-ową. Kuświk nie ma dziś szczęścia do arbitra liniowego. Wydaje się, że sędzia ponownie się pomylił...

80
    Do zakończenia spotkania pozostało już tylko dziesięć minut. Wiele wskazuje na to, że triumf powędruje na konto gdańskiej Lechii, choć należy pamiętać, iż to jest sport – tu wszystko może się zdarzyć!

78
    Aktualnie na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Gdańszczanie z wielkim spokojem wymieniają się podaniami, nie spiesząc się z przechodzeniem w okolice pola karnego rywala. Zupełnie nieciekawe widowisko.

Mateusz

Gole: 45+2. Haraslin, 55. Haraslin, 90+4. S. Vranješ (kar.) – 45+3. Piesio

Kartki:   3. Borysiuk (LGD), 58. Kuświk (LGD), 59. Mila (LGD) – 65. Mierzejewski (LCZ), 76. Černych (LCZ), 90+3. Božić (LCZ)   7. Prusak (LCZ)

Lechia Gdańsk: Marić – Stolarski, Janicki (41. S. Vranješ), Maloča, Wawrzyniak – Makuszewski (46. Wiśniewski), Borysiuk, Łukasik, Mila, Haraslin (69. Nazário) – Kuświk.
    Zmiany: Budziłek – Rudinilson, Nazário, Wiśniewski, Pawłowski, S. Vranješ, Leković.

Górnik Łęczna: Prusak – Mierzejewski, Szmatiuk, Božić, Leândro – Bonin, Poźniak (10. Rodić), Nowak, Tymiński, Piesio (84. Śpiączka) – Świerczok (62. Černych).
    Zmiany: Rodić – Nikitović, Sasin, Černych, Bednarek, Pruchnik, Śpiączka.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock) – Paweł Sokolnicki (Płock), Tomasz Listkiewicz (Warszawa) – Tomasz Marciniak (Płock)

Widownia: 12 193