Chelsea – Crystal Palace 1:2 (koniec) | Southampton – Norwich 3:0 (koniec) | Swansea – Man Utd 2:1 (koniec)
Swansea City A.F.C.
2:1 (0:0)
Manchester United
Niedziela 30.08.2015, 17:00 • Liberty Stadium, Swansea • Angielska Premier League • Runda 4

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Kontynuujemy granie w ramach 4. kolejki angielskiej Premier League. W jednym z dwóch niedzielnych spotkań, dojdzie do starcia Swansea City z Manchesterem United! Może być bardzo ciekawie na Liberty Stadium!

Czerwone Diabły lepiej weszły w sezon od swoich dzisiejszych rywali. Po trzech spotkaniach mają na swoim koncie 7 punktów, więc bilans jest całkiem dobry! Aktualnie plasuje ich to na 4. miejscu. To właśnie przed tygodniem Manchester zremisował 0:0 z Newcastle United.
    Na inaugurację sezonu ekipa Louisa van Gaala zwyciężyła przed własną publicznością 1:0 z Tottenhamem, a następnie przyszła wygrana z Aston Villą również 1:0.

Swansea City także jeszcze nie zanotowała porażki, ale ma na swoim koncie już 2 remisy. "Łabędzie" mają więc 5 punktów, co daje im aktualnie 8. lokatę.
    Przed tygodniem piłkarze Garrego Monka zremisowali 1:1 w wyjazdowej potyczce z Sunderlandem. W pierwszej kolejce był ważny podział punktów z silną Chelsea (2:2), natomiast gospodarze mają na swoim koncie także zwycięstwo nad Newcastle United (2:0).
    Ostatnio to Swansea wygrywało z Manchesterem!

W tygodniu Manchester United przypieczętował swój awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, zwyciężając aż 4:0 z Clubem Brugge. W dwumeczu było aż 7:1, a kibice United mogli być bardzo zadowoleni z przełamania się Rooneya, który wbił rywalom hat-tricka!
    Zobaczcie bramki z ostatniego spotkania tych drużyn na Liberty Stadium. Czy historia z lutego zatoczy koło?

Przypomnijmy, że to Łukasz Fabiański będzie bronił swojej bramki przed nacierającymi i chętnymi zwycięstwa piłkarzami Manchesteru! Jak nasz reprezentant wyjdzie z tego starcia? Przekonajcie się sami z relacją na lajfy.com! Szykują się wielkie emocje!

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Naughton, F. Fernández, A. Williams (C), Taylor – Cork, Shelvey – Routledge, Sigurdsson, A. Ayew – B. Gomis.

Manchester United F.C.: Romero – Darmian, Smalling, Blind, Shaw – Schneiderlin, Schweinsteiger – Mata, A. Herrera, Depay – Rooney (C).

Sędziowie: Martin Atkinson.
    Czy to będzie udany jubileusz van Gaala na stanowisku szkoleniowca United?

Trwa rozgrzewka na Liberty Stadium.

Shelvey znów może być kluczowym graczem Łabędzi!

Obie drużyny wychodzą już na murawę! Przewodzi im arbiter główny dzisiejszych zawodów, Pan Martin Atkinson!

1

1
    Rozpoczynają goście z Manchesteru, którzy grają dziś w czerwonych koszulkach. Swansea na biało, a my po cichu liczymy na czyste konto Łukasza Fabiańskiego!

2
    Mocno starają się wejść w to spotkanie Czerwone Diabły, które niemalże natychmiast spychają Swansea pod pole karne! Będzie rzut wolny w dogodnej odległości od bramki Fabiańskiego!

2
    Świetne uderzenie Depaya, ale czujny był Polak, który sparował ten kąśliwy strzał do boku! Była jeszcze szansa do kontynuowania natarcia, ale wrócili już obrońcy!

3
    Niesamowite pierwsze fragmenty dla Manchesteru! Minęło zaledwie kilka minut, a przyjezdni mają na swoim koncie już 2 uderzenia w światło bramki – tym razem próbował Mata!

4
    Jeśli w takim tempie ma przebiegać dzisiejszy mecz, to zdecydowanie nie mamy nic przeciwko! Przypomnijmy, że grają dwie niepokonane jak dotąd ekipy. Starają się uspokoić grę miejscowi.

6
    Swansea w końcu zyskało kilka metrów boiska na połowie rywali, ale nic więcej nie udało się ugrać. W końcu United przejmuje futbolówkę.

7
    Wyższym pressingiem zaczynają grać Łabędzie, ale defensywa Manchesteru wychodzi cało z tego zagrożenia! Co prawda pozbyli się piłki goście, ale Swansea będzie musiało rozpoczynać akcję od Fabiańskiego.

8
    Dobrze podłączył się do akcji Taylor, który dośrodkowywał futbolówkę w stronę szesnastki United! Skutecznie ustawili się defensorzy van Gaala, którzy wyekspediowali piłkę z dala od pola karnego.

10
    Trochę opada nam to świetne tempo z pierwszych minut. Manchester wyraźnie chciał zaskoczyć przeciwników, ale mu się to nie udało i Swansea już lepiej formuje się w defensywie.

11
    Rooney faulowany na połowie gospodarzy i ci oczywiście nie zgadzają się z decyzją arbitra. Szybko wznawiają grę goście, którzy będą kontynuować wymianę podań.
    Bramkarze bez większej roboty. Doping na Liberty Stadium nie ustaje!

13
    Gomis dostaje podanie przed pole karne Manchesteru, ale tam zabrakło już pomysłu na rozwinięcie akcji! Jeszcze dwa podania i nastąpiła strata piłki. Trzeba było to rozegrać znacznie lepiej.

14
    Zaczyna nam trochę brakować emocji w dzisiejszym spotkaniu. Żadna z drużyn już bardzo dawno nie gościła pod polem karnym rywali.

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! W ostatnich momentach widzimy sporo walki w środku pola i twardą grę w defensywie. Poczynania znacznie się wyrównały i United już tak nie dominuje.

17
    Przesuwają się do przodu przyjezdni, którzy zaczynają coraz częściej dośrodkowywać! Jeszcze radzą sobie gospodarze, ale United będzie rozpoczynało grę z narożnika boiska.

18
    Fernández szczupakiem wybija futbolówkę i niemal nie spotkał się głową z kopniakiem Smallinga! Sędzia natychmiast przerywa grę, ale nie było tam złośliwości.

19
    Rooney dostaje podanie za obrońców i wybiega praktycznie sam na sam z Fabiańskim! Dogania go jednak Williams, który w ostatniej chwili przerywa akcję Anglika!
    Rooney bardzo będzie chciał wpisać się na listę strzelców!

21
    Uciekają kolejne minuty i to przyjezdni konstruują kolejne ataki. Na razie jednak Swansea bardzo pewnie gra w szykach obronnych.

22
    Herrera wypatrzył Matę w polu karnym i właśnie jemu dostarczył futbolówkę, która chwilę potem zmierzała tuż obok słupka bramki Fabiańskiego!

24
    Tym razem to Łabędzie postanowiły odpowiedzieć! Gomis był jednak zupełnie osamotniony i jego uderzenie z dystansu było bardzo niecelne. Takimi środkami będzie bardzo trudno pokonać Romero.

25
    Zdecydowanie najlepsza okazja Swansea! Rzut wolny dla gospodarzy i Shelvey kapitalnie rozgrywa ten stały fragment gry! Podanie po ziemi w środek pola karnego, co zupełnie zaskoczyło rywali. Do strzału dochodzi Sigurdsson, ale centymetry dzielą go od gola!

26
    Kolejne niefrasobliwe zagranie i Romero zbyt blisko wybija piłkę! Przejmuje ją Shelvey, który natychmiast odpala strzał w światło bramki, na czas wrócił Romero!

27
    Fenomenalne minuty w wykonaniu gospodarzy, ale wciąż nie mamy bramki! Gomis bierze akcję w swoje ręce i mija kolejnych obrońców w polu karnym! Strzał na dalszy słupek i właśnie w niego trafia Gomis! Bez szans byłby golkiper!

29
    Taki mecz można oglądać! Widzimy, że Swansea także będzie dziś bardzo groźne w ofensywie – nie tylko Czerwone Diabły będą atakować, a to zapowiada emocje do ostatniej minuty!

30
    Kolejne kluczowe elementy dzisiejszych zawodów!

32
    Znów to gospodarze przechodzą do ofensywy, ale dłuższe dośrodkowanie było zbyt niecelne. Romero pewnie przechwytuje futbolówkę.

33
    Tym razem to Fabiański popisuje się świetnym wyczuciem w czasie i Polak wychodzi z bramki zgarniając wrzutkę. Znów mamy chwilowe uspokojenie gry.

35
    Herrera ma dziś niemalże idealne prostopadłe podania za obrońców! Rooney nie był jednak w stanie dopaść do futbolówki w tej sytuacji! Coraz bardziej muszą uważać na takie akcje gospodarze.

36
    Uderzenie z dystansu w wykonaniu Herrery, ale nasz reprezentant gra dziś pierwsze skrzypce między słupkami! Oby tak zostało do końca.

38
    Schneiderlin jako pierwszy wpisuje się do notesu arbitra. Zdecydowanie spóźnione wejście w nogi Corka.

39
    Powoli zbliżamy się do decydujących minut w pierwszej połowie! Czy któraś z ekip zdoła objąć prowadzenie jeszcze przed zejściem do szatni?

41
    To musi zakończyć się kolejną kartką! Memphis Depay ucieka się do taktycznego przewinienia i przewraca rywala!

42
    Sporo przerw w ostatnich minutach, ale miejmy nadzieję, że jeszcze szarpnie któraś z drużyn w tych momentach przed końcowym gwizdkiem.

43
    Tym razem to zawodnik Swansea łapie karę indywidualną. Arbitrowi chyba skończyła się cierpliwość do nasilających się faulów.

45
    1 minutę dolicza arbiter do pierwszej części gry!

45+1
    Ostatnie sekundy należały do United, ale goście nie zdążyli skonstruować żadnej akcji! Arbiter zaprasza zawodników na przerwę!

45+1
    0:0 po pierwszych 45 minutach!

Mocno rozpoczęli przyjezdni, ale nie mogli oni zaskoczyć defensywy i samego Fabiańskiego. W końcu to Swansea się odrodziła i stworzyła sobie jeszcze lepsze okazje do objęcia prowadzenia! Najbliżej był Gomis, który uderzył w słupek!
    Dwie niepokonane ekipy nie mogą znaleźć sposobu na otwarcie wyniku, ale wydaje się, że to jest kwestia czasu! Zostańcie z nami na drugą odsłonę!

Wracamy na Liberty Stadium! Piłkarze są już na murawie.

46

46
    Grę wznawiają gospodarze. Ani van Gaal, ani Garry Monk nie zdecydowali się na żadne roszady w czasie przerwy.

47
    Brzydkie zderzenie Darmiana i zawodnika Swansea i to będzie rzut wolny dla Łabędzi! Znów to Shelvey podchodzi do futbolówki!

48
    Zbyt mocne było to dośrodkowanie i wychodzący z bramki Romero nie miał problemu z wyłapaniem futbolówki.

49
    Gol dla United!

W końcu prowadzenie obejmują Czerwone Diabły, które świetnie wchodzą w drugą część meczu! Podanie Shawa na dalszy słupek, gdzie akcję zamykał JUAN MANUEL MATA! Hiszpan zdołał dopaść do futbolówki i pokonać Polaka!
    49. Juan Manuel Mata - 0:1

50
    Jak na takie wydarzenia odpowiedzą gospodarze? Przypomnijmy, że w ostatnich spotkaniach mieli oni sposób na ekipę United!

51
    Idą za ciosem piłkarze Manchesteru i Memphis Depay oddaje kąśliwe, lobujące uderzenie! Broni to Fabiański, ale mogło być 2:0!

52
    Biorą się do odrabiania strat miejscowi, którzy zyskują rzut wolny! Dośrodkowanie Shelveya zmierza w stronę szesnastki, ale tam nie zostało ono przecięte przez żadnego zawodnika! Zmylony został także Gomis, który minął się z piłką!

54
    Zdecydowanie ożywiły się obie ekipy po tej bramce otwierającej wynik dzisiejszych zawodów! To chyba nie koniec popisów strzeleckich na dzisiaj!

55
    Depay nie rozumie decyzji sędziego, który odgwizduje przewinienie w ofensywie! Mają szczęście teraz gospodarze, bowiem zostało w obronie tylko dwóch stoperów, a Rooney już nacierał by wspomóc Depaya!

57
    Znów wyrównują się nieco boiskowe poczynania i obie drużyny stawiają na spokojną wymianę podań. A co z tego wyniknie?

58
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Wayne Routledge, na boisku pojawia się Ki Sung-yong.
    Fabiański nie miał większych szans przy bramkowej sytuacji.

59
    Znów to Czerwone Diabły konstruują atak pozycyjny, ale wszystko dzieje się w okolicach środka boiska. Przesunięcie gry do przodu wiąże się ze stratą posiadania.

60
    Kolejne przyspieszenie i zagranie w kierunku uciekającego Maty! Hiszpan pokazał się na wolnej pozycji i oddał strzał prosto w dobrze ustawionego Fabiańskiego! Brawo Łukasz!

61
    Gol dla Swansea!

Strata gości na połowie Swansea i miejscowi wyprowadzają świetny kontratak! Dośrodkowanie Sigurdssona w pole karne prosto na głowę ANDRÉ AYEW, który dość niespodziewanie doprowadza do wyrównania! Teraz zaczną się prawdziwe emocje! Trzecia bramka Ayew w tym sezonie!
    61. André AYEW - 1:1

62
    Ależ ożywił się teraz na ławce rezerwowych Louis van Gaal! Z pewnością nie tego się spodziewał, bo to jego drużyna miała atakować!

63
    Idą za ciosem piłkarze ze Swansea, którzy chcą objąć prowadzenie! Podanie z prawej strony wpada w pole karne ze sporą prędkością, ale żaden z gospodarzy nie zamknął tej akcji!

65
    Na spalonym złapany został Sigurdsson, który w ostatnich minutach wykonuje kawał dobrej roboty swoimi rajdami na prawym skrzydle. Ta bramka zdecydowanie wpłynęła na postawę Czerwonych Diabłów!

66

Ayew się odpłaca i teraz to on notuje idealną wręcz asystę! BAFÉTIMBI GOMIS wyszedł na czystą pozycję i nie pozostało mu już nic innego, jak posłać futbolówkę między słupki! Łabędzie na prowadzeniu! Czyżby miała się powtórzyć historia z lutego, kiedy na Liberty Stadium padł wynik 2:1?
    66. Bafétimbi GOMIS - 2:1

67
    Kto by się tego spodziewał! Gospodarze w drugiej połowie wyprowadzili w zasadzie dwa ataki i właśnie one przynoszą im teraz prowadzenie! Reagować musi van Gaal, który przygotowuje roszady.

69
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Juan Manuel Mata, na boisku pojawia się Ashley Young.

70
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Morgan Schneiderlin, na boisku pojawia się Michael Carrick.

71
    20 minut nadziei Czerwonych Diabłów na wywiezienie z Liberty Stadium chociażby remisu! Przypomnijmy, że po trzech kolejkach United ma na swoim koncie 7 punktów, a Swansea 5 "oczek". Czy więc Łabędzie wyprzedzą w tabeli rywali, a Manchester zanotuje pierwszą porażkę?

72
    Biorą się do roboty podopieczni van Gaala, ale teraz już będzie tylko trudniej! Defensywa Swansea świetnie się cofa zagęszczając pole. Fabiański jest raczej bezpieczny.
    Gomis pisze dzisiaj historię Swansea!

74
    Świetnie pod względem taktycznym rozgrywają ten mecz zawodnicy Garrego Monka, którzy po objęciu prowadzenia oddali grę rywalom, ale trzymają ich w granicach środka boiska.

75
    Teraz na prawym skrzydle pokazał się jeden z zawodników United, ale dośrodkowanie było zbyt płaskie, aby mogło zaskoczyć obrońców. Tylko kwadrans dzieli Łabędzi od tak ważnego zwycięstwa!

77
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Ander Herrera, na boisku pojawia się Marouane Fellaini.

78
    Czerwone Diabły dwoją się i troją, ale zaskoczyć defensywę Łabędzi będzie już niezwykle trudno. Mocno skomasowana jest cała obrona gospodarzy, a United wcale nie naciera na bramkę Fabiańskiego.

79
    Tym razem to właśnie nasz reprezentant pokazuje zasięg w polu karnym! Fabiański wyłapuje wysoką piłkę z głębi pola!

80
    Była okazja do kontrataku dla miejscowych, ale Shelvey nieco zwolnił atak! Mocne zagranie do osamotnionego Gomisa, ale ten traci piłkę. Gospodarze sami żałują, że tak zakończyła się ta akcja.

81
    Shelvey za jakieś pretensje do arbitra zgarnia jeszcze żółtą kartkę. Będzie kolejna zmiana w ekipie Łabędzi.

81
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Bafétimbi Gomis, na boisku pojawia się Éder.

83
    Garry Monk zostawia sobie jeszcze jedną roszadę na ostatnie minuty, co z pewnością spowolni końcówkę. Czy czeka nas teraz szaleńcza pogoń United?

84
    Ale to także gospodarze poszukają okazji do kolejnego gola, który pewnie zakończyłby wszelkie spekulacje! Mocno otwierają się goście, którzy zostawiają za sobą sporo wolnego pola.

86
    Shaw decyduje się na długie dośrodkowanie w poszukiwaniu najwyższego Fellainiego. Piłka dociera do Belga, ale po jego zgraniu odbierają ją gospodarze!
    Publiczność dopisała!

88
    Akcja indywidualna Rooneya, który wyrolował teraz obrońców! Anglik stanął sam na sam z Fabiańskim, ale z 11 metrów nie potrafił pokonać Polaka! Rooney zbyt długo zwlekał ze strzałem i w końcu skutecznie wrócił obrońca!

89
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Jonjo Shelvey, na boisku pojawia się Kyle Bartley.

90
    4 minuty dłużej pograją obie ekipy! Czy ktoś wpisze się jeszcze na listę strzelców?

90+1
    Czerwone Diabły zaczynają atakować, by uratować dzisiaj chociażby punkt! To będzie najprawdopodobniej pierwsza porażka United w tym sezonie!

90+3
    Ofiarnie bronią się już gracze Swansea, którzy zaczynają być mocno zdominowani przez rywali!

90+4
    Ostatnia minuta! Świętują na trybunach kibice, ale sędzia pozwoli dograć ten mecz do końca! Niecierpliwią się już gospodarze!

90+4
    Manchester otworzył wynik, ale to gospodarze wychodzą zwycięsko z tej rywalizacji!

Historia zatacza koło i Czerwone Diabły wciąż nie znajdują recepty na walijską drużynę! W lutowym spotkaniu na Liberty Stadium padł dokładnie taki sam wynik i to już trzeci mecz z rzędu przeciwko United wygrany przez Łabędzie!

Pierwsza połowa zakończyła się bez celnych trafień, ale w drugiej obie drużyny zdecydowanie przyspieszyły, w efekcie czego zobaczyliśmy 3 bramki. Mata otworzył wynik, ale zabójcze 5 minut zanotowali Ayew oraz Gomis, którzy między 61., a 66. minutą rozbili rywali!
    Dobre spotkanie rozegrał między słupkami Łukasz Fabiański, który był pewnym punktem swojej drużyny i parokrotnie zatrzymywał m.in. Rooneya! Przy golu Polak nie miał zbyt dużo do powiedzenia! (18:58:33)