Magnitogorsk – Chanty-Mansyjsk 6:2 (koniec) | Czelabińsk – Barys 2:1 (koniec) | Saławat – Jekaterynburg 4:5 (koniec)
HC Slovan – Novosibirsk 2:3 (koniec) | CSKA Moskwa – Din. Ryga 5:0 (koniec) | Dyn. Moskwa – Władywostok 3:4 (0:1 po rz. karnych)
Niżniekamsk – Omsk 1:4 (koniec) | Podolsk – Chabarowsk 2:1 (koniec) | Zagrzeb – Nowokuźnieck 4:3 (3:2 po rz. karnych)
Metallurg Magnitogorsk
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Jugra Chanty-Mansyjsk
Wtorek 01.09.2015, 16:00 • Metallurg Ice Arena, Magnitogorsk, Rosja • Kontinental Hockey League

58:45
    Timkin (MET) dwie karne minuty za zahaczanie. Jugra ponownie w przewadze.

55:50
    Chanty-Mansyjsk zagra w przewadze. Dwie karne minuty dla Batyrszina (MET) za spowodowanie upadku przeciwnika.
    54:06. Denis ZARIPOW - 6:2

54:06
    Gol dla Metallurga!
    Strzelcem bramki DENIS ZARIPOW.

GOL! I jest błyskawiczna odpowiedź Metallurga. DENIS ZARIPOW ładnym strzałem spod niebieskiej zmusza Gelaszwiliego do ponownego wyciągnięcia gumy z siatki.
    52:30. MICHNOW - 5:2

52:30
    Gol dla Jugry!
    Strzelcem bramki ALEKSIEJ MICHNOW.

GOL! Ładna indywidualna akcja ALEKSIEJA MICHNOWA, który mija dwóch obrońców Magnitogorska i pokonuje Koszeczkina.

51:20
    Zamieszanie pod bramką Chanty-Mansyjska! Zdołał zamrozić gumę Gelaszwilli!
    48:32. Siergiej MOZIAKIN - 5:1

48:32
    Strzelcem bramki SIERGIEJ MOZIAKIN.

GOL! Gry w przewadze wykorzystać się nie udało, ale chwilę po tym do siatki trafia SIERGIEJ MOZIAKIN, który podwyższa prowadzenie Metallurga. Asystę przy tej bramce zaliczył Wojtek Wolski!

46:25
    Bułański (JUG) dwie karne minuty za spowodowanie upadku. Magnitka ponownie w przewadze.

44:08
    Magnitogorsk w przewadze. Dwie karne minuty za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Miedwiediew (JUG).
    43:39. Oskar OSALA - 4:1

43:39
    Strzelcem bramki OSKAR OSALA.

GOL! Wygrane wznowienie w tercji ataku przez Filippiego, który zagrał gumę na środek do OSKARA OSALI, a ten dopełnił formalności i pokonał Gelaszwiliego! 4:1!

34:23
    Zamieszanie pod bramką Jugry po strzale Zaripowa. Wszystko dobrze skończyło się dla gości.
    32:02. CHABAROW - 3:1

32:02
    Strzelcem bramki JAROSŁAW CHABAROW.

GOL! Magnitogorsk ponownie odskakuje na przewagę dwóch bramek. JAROSŁAW CHABAROW otrzymał dobre podanie na środek od Timkina i ładnym strzałem z nadgarstka wpakował gumę do bramki Jugry. 3:1!
    26:28. Alexej WASILCZENKO - 2:1

26:28
    Strzelcem bramki ALEKSIEJ WASILCZENKO.

GOL! Ależ pięknej urody bramka kontraktowa Jugry! ALEKSIEJ WASILCZENKO otrzymał dobre podanie pod niebieską od Gusewa i kapitalnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Koszeczkina!

24:06
    Gusew (JUG) za uderzanie wylądował na ławce kar. Magnitka w przewadze.
    20:18. Viktor ANTIPIN - 2:0

20:18
    Strzelcem bramki WIKTOR ANTIPIN.

GOL! To się nazywa początek tercji! Pierwsza akcja Magnitogorska w tej odsłonie i od razu bramka! WIKTOR ANTIPIN pokonuje Gelaszwiliego i mamy 2:0!

17:52
    Na zakończenie tercji w przewadze zagra Magnitka. Panow (JUG) dwie karne minuty za uderzanie.

16:30
    Chabarow wyskoczył z ławki kar i od razu był o krok podwyższenia prowadzenia Magnitki!

14:19
    Kolejne wykluczenie po stronie gospodarzy. Chabarow (MET) dwie karne minuty za przeszkadzanie.

11:13
    Timkin (MET) otrzymał dwie karne minuty za uderzanie. Teraz w przewadze zagra Jugra.
    10:23. Wojtek WOLSKI - 1:0

10:23
    Strzelcem bramki WOJTEK WOLSKI.

GOL! Magnitogorsk obejmuje prowadzenie! WOJTEK WOLSKI próbował podać na drugi słupek do Kovarza, ale guma niefortunnie odbiła się od jednego z obrońców Jugry i wpadła do bramki. Druga bramka Polaka w tym sezonie KHL!

9:34
    Mamy pierwsze wykluczenie. Dwie karne minuty za zahaczanie otrzymał Chłostow (JUG).

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 11. Wolski (Kovář, Moziakin), 21. Antipin (Moziakin, Biriukow), 33. Chabarow (Timkin, Lee), 44. Osala (Filippi), 49. Moziakin (Kovář, Wolski), 55. Zaripow (Osala, Lee) – 27. Wasilczenko (Gusew, Bortnikow), 53. Michnow

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Samsonow) – Antipin, Biriukow (A), Lee, Chabarow, Batyrszin, Tiereszczenko, Miedwiediew – Wolski, Kovář, Moziakin (C) – Zaripow (A), Zacharow, Kosow – Timkin, Osala, Żelazkow – Bereglazow, Platonow, Potiechin
    Jugra Chanty-Mansyjsk: Gelaszwili (Jeżowski) – Wasilczenko, Pogorisznij, Mamkin, Żeldakow, Chłostow, Diakow, Selezinow – Perwusznin, Sitnikow, Iwanow (C) – Panow (A), Bortnikow, Gusew – Bułański, Taratiuchin (A), Miedwiediew – Michnow, Jacenko, Warfomejew

Sędziowie: Ibatulin, Kadriow – Berseniow, Judin