Etap 11: Andorra la Vella - Cortals dEncamp (138 | Mikel Landa (SPA) (koniec) |
Piraterna - Indianerna | 49:41 (koniec) |
Bees - Robins | 47:43 (koniec) | | | Pirates - Stars | 62:30 (koniec) |
wydarzenie zakończone
Etap 11: Andorra la Vella - Cortals dEncamp (138 km)
Mikel Landa (SPA)
(Aru, Boswell)
Sebastian
Wyniki 11. etapu:
1. Mikel Landa (AST) 4.34:54
2. Fabio Aru (AST) + 1:22
3. Ian Boswell (SKY) + 1:40
4. Daniel Moreno Fernandez (KAT) + 1:57
5. Joaquin Rodriguez Oliver (KAT) + 1:59
6. Rafał Majka (TCS) + 2:10
7. Mikel Nieve Irurralde (SKY) + 2:10
8. Johan Esteban Chaves Rubio (OGE) + 2:59
9. Tom Dumoulin (TGA) + 2:59
10. Diego Rosa (AST) + 3:02
Premia górska kat. 1 Collada de Beixalis (9 km):
1. Omar Fraile (CRJ)
2. Romain Sicard (EUR)
3. Nelson Oliveira (LAM)
4. Darwin Atapuma (BMC)
5. Jerome Coppel (IAM)
Premia górska kat. 1 Coll d'Ordino (32 km):
1. Ruben Plaza (LAM)
2. Omar Fraile (CRJ)
3. Carlos Verona (EQS)
4. Jose Gonçalves (CRJ)
5. Matteo Montaguti (ALM)
Premia górska kat. 1 Puerto de la Rabassa (72 km):
1. Imanol Erviti (MOV)
2. Omar Fraile (CRJ)
3. Ruben Plaza (LAM)
4. Nelson Oliveira (LAM)
5. Jerome Coppel (IAM)
Premia górska kat. specjalnej Coll de la Gallina (98 km):
1. Omar Fraile (CRJ)
2. Mikel Landa (AST)
3. Darwin Atapuma (BMC)
4. Romain Sicard (EUC)
5. Ian Boswell (SKY)
Premia górska kat. 2 Alto de la Comella (119 km):
1. Mikel Landa (AST)
2. Ian Boswell (SKY)
3. Nelson Oliveira (LAM)
Premia lotna Encamp Av. Francois Mitterrand (127 km):
1. Nelson Oliveira (LAM)
2. Romain Sicard (EUC)
3. Ian Boswell (SKY)
Premia górska kat. 1 Cortals de Encamp (138 km):
1. Mikel Landa (AST)
2. Fabio Aru (AST)
3. Ian Boswell (SKY)
Klasyfikacja generalna po 11. etapie:
1. Fabio Aru (AST) 43.12:19
2. Joaquin Rodriguez Oliver (KAT) + 0:27
3. Tom Dumoulin (TGA) + 0:30
4. Rafał Majka (TCS) + 1:28
5. Johan Esteban Chaves Rubio (OGE) + 1:29
6. Alejandro Valverde Belmonte (MOV) + 1:52
7. Daniel Moreno Fernandez (KAT) + 1:54
8. Mikel Nieve Iturralde (SKY) + 1:58
9. Nairo Alexander Quintana Rojas (MOV) + 3:07
10. Louis Meintjes (MTN) + 4:15
---
40. Paweł Poljański (TCS) 54:44
Maciej Bodnar
1. Mikel Landa (AST) 4.34:54
2. Fabio Aru (AST) + 1:22
3. Ian Boswell (SKY) + 1:40
4. Daniel Moreno Fernandez (KAT) + 1:57
5. Joaquin Rodriguez Oliver (KAT) + 1:59
6. Rafał Majka (TCS) + 2:10
7. Mikel Nieve Irurralde (SKY) + 2:10
8. Johan Esteban Chaves Rubio (OGE) + 2:59
9. Tom Dumoulin (TGA) + 2:59
10. Diego Rosa (AST) + 3:02
Premia górska kat. 1 Collada de Beixalis (9 km):
1. Omar Fraile (CRJ)
2. Romain Sicard (EUR)
3. Nelson Oliveira (LAM)
4. Darwin Atapuma (BMC)
5. Jerome Coppel (IAM)
Premia górska kat. 1 Coll d'Ordino (32 km):
1. Ruben Plaza (LAM)
2. Omar Fraile (CRJ)
3. Carlos Verona (EQS)
4. Jose Gonçalves (CRJ)
5. Matteo Montaguti (ALM)
Premia górska kat. 1 Puerto de la Rabassa (72 km):
1. Imanol Erviti (MOV)
2. Omar Fraile (CRJ)
3. Ruben Plaza (LAM)
4. Nelson Oliveira (LAM)
5. Jerome Coppel (IAM)
Premia górska kat. specjalnej Coll de la Gallina (98 km):
1. Omar Fraile (CRJ)
2. Mikel Landa (AST)
3. Darwin Atapuma (BMC)
4. Romain Sicard (EUC)
5. Ian Boswell (SKY)
Premia górska kat. 2 Alto de la Comella (119 km):
1. Mikel Landa (AST)
2. Ian Boswell (SKY)
3. Nelson Oliveira (LAM)
Premia lotna Encamp Av. Francois Mitterrand (127 km):
1. Nelson Oliveira (LAM)
2. Romain Sicard (EUC)
3. Ian Boswell (SKY)
Premia górska kat. 1 Cortals de Encamp (138 km):
1. Mikel Landa (AST)
2. Fabio Aru (AST)
3. Ian Boswell (SKY)
Klasyfikacja generalna po 11. etapie:
1. Fabio Aru (AST) 43.12:19
2. Joaquin Rodriguez Oliver (KAT) + 0:27
3. Tom Dumoulin (TGA) + 0:30
4. Rafał Majka (TCS) + 1:28
5. Johan Esteban Chaves Rubio (OGE) + 1:29
6. Alejandro Valverde Belmonte (MOV) + 1:52
7. Daniel Moreno Fernandez (KAT) + 1:54
8. Mikel Nieve Iturralde (SKY) + 1:58
9. Nairo Alexander Quintana Rojas (MOV) + 3:07
10. Louis Meintjes (MTN) + 4:15
---
40. Paweł Poljański (TCS) 54:44
Maciej Bodnar
1. Omar Fraile (CRJ)
2. Mikel Landa (AST)
3. Darwin Atapuma (BMC)
4. Romain Sicard (EUC)
5. Ian Boswell (SKY)
Jeszcze wyniki premii górskiej Puerto de la Rabassa:
1. Imanol Erviti (MOV)
2. Omar Fraile (CRJ)
3. Ruben Plaza (LAM)
1. Omar Fraile (CRJ)
2. Romain Sicard (EUC)
3. Stephen Cummings (MTN)
4. Jeromee Coppel (IAM)