Łotwa – Czechy 1:2 (koniec) | Turcja – Holandia 3:0 (koniec) | Walia – Izrael 0:0 (koniec)
Malta – Azerbejdżan 2:2 (koniec) | Norwegia – Chorwacja 2:0 (koniec) | Islandia – Kazachstan 0:0 (koniec)
Bośnia i Herc. – Andora 3:0 (koniec) | Cypr – Belgia 0:1 (koniec) | Włochy – Bułgaria 1:0 (koniec)
Walia
0:0 (0:0)
Izrael
Niedziela 06.09.2015, 18:00 • Cardiff City Stadium, Cardiff • Eliminacje Mistrzostw Europy • Grupa B

To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę! (19:54:32)

Koniec meczu! Duże były oczekiwania, ale Walia zawiodła. Mało było klarownych sytuacji, mało strzałów. Mało efektywny był dziś Bale. Ramsey starał się rozgrywać, uderzać z dystansu, jednak nic z tego nie wynikało. Izrael ustawił tzw. autobus i czekał na kontry. W ofensywie był jednak bezradny. Remis ze wskazaniem – mimo wszystko – na gospodarzy.

90+5

90+5
    Walia strzela bramkę w 95. minucie, ale Church był na spalonym zdaniem arbitra liniowego!

90+3
    Niezła próba Ramseya z dystansu, ale strzał dokładnie w to miejsce, gdzie ustawiony był bramkarz gości.

90+3
    Zmiana w drużynie Izrael: z boiska schodzi Eran Zahavi, na boisku pojawia się Ben Sahar.

90+1
    Martziano faulowany we własnym polu karnym.

90+1
    I jeszcze jeden korner po akcji Taylora.

90
    Cztery minuty doliczone!

90
    Jedna z ostatnich szans dla Walii. Ramsey dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale pewnie na przedpolu spisał się Martziano.
    87. Strzela Bale i bramkarz broni!

87
    Szansa dla Walii! Bale oddał płaski strzał, ale Martziano nie popełnił błędu! Żaden z Walijczyków nie ruszył też agresywniej do dobitki!

86
    Na spalonym złapany Vokes przy pierwszym kontakcie z piłką.

86
    Zmiana w drużynie Walia: z boiska schodzi Andy King, na boisku pojawia się Sam Vokes.

84
    W odpowiedzi kontratak Walii. Bale strzelał z dwudziestu pięciu metrów, ale wyraźnie nad bramką.

83
    Ależ kontratak gości! Akcja rozrzucona do boku do Ben Haima II. Ten zacentrował w pole karne, a Hemed niezbyt czysto trafił w piłkę z kilku metrów. Hennessey odbił ją jednak na rzut rożny.

82
    Coraz bardziej nerwowo w Cardiff. Sędzia coraz częściej zmuszony jest do używania gwizdka.

81
    Dziesięć minut do końca. Dziesięć minut, by Walia już dziś zapewniła sobie awans na ME we Francji.

79
    Zmiana w drużynie Walia: z boiska schodzi Hal Robson-Kanu, na boisku pojawia się Simon Church.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Hal Robson-Kanu (Walia).

77
    Tuż obok bramki strzelił przed momentem Richards, ale chwilę wcześniej zawodnik gospodarzy faulował.

75
    Miękka wrzutka Ramseya w pole karne. Goście wyjaśniają sytuację.

75
    Kolejna przerwa w grze. Kradną cenne sekundy Izraelczycy przy każdej okazji.

72
    Dośrodkowanie Taylora w pole karne. Nieprzygotowane. Bez problemu złapał piłkę na przedpolu Martziano.

71
    Ponownie atakują goście. Więcej jest jednak podań wszerz boiska, niż do przodu.

69
    Koszmarny strzał Natkho z dystansu. W okolice górnego rzędu trybun.

67
    Tylko rzut rożny przyznany gospodarzom.

67
    Domagają się rzutu karnego gospodarze. Jeden z graczy Izraela miał zagrać piłkę ręką.

66
    Strzał Ramseya z dystansu zablokowany. Nie było nikogo w polu karnym, by poszukać prostopadłego podania.

65
    Wolno konstruują swoje akcje Walijczycy. Nie ma elementu zaskoczenia. Izrael umiejętnie ustawiony.

62
    Wrzutka Ramseya z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył King, ale bardzo spokojnie złapał piłkę na linii bramkowej Martziano!

61
    Odłożona kartka dla Bittona.

61
    Bale wywalczył rzut rożny, choć wydawało się, że będzie tam nawet możliwość oddania strzału z ostrego kąta.

61
    Pół godziny do końca! Walia 0, Izrael 0. Mecz jest bardzo wyrównany w drugiej połowie.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Jazz Richards (Walia).

58
    Do piłki poszedł Bale. Popatrzył, przymierzył... minimalnie nad poprzeczką.

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Orel Dgani (Izrael).

56
    A tymczasem, rzut wolny dla Walii niemal na linii pola karnego! Wyborna szansa na objęcie prowadzenia!

55
    Bardzo ostro potraktowany teraz Bale. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

54
    Miał trochę przestrzeni Bale. Rozpędził się gracz Realu Madryt, oddał strzał z około dwudziestu metrów, jednak zupełnie mu on nie wyszedł.

53
    Dośrodkowanie Richardsa, ale nie wyskoczył w odpowiednim momencie Robson-Kanu i ostatecznie uderzył wysoko nad poprzeczką.

52
    Kolejny nieudany atak przyjezdnych, którym niewiele dziś wychodzi w ofensywie.

50
    Izrael w ataku pozycyjnym.

49
    Długie podanie w kierunku Dasy, ale ten był na wyraźnym spalonym. Gra przerwana.

46
    Zmiana w drużynie Izrael: z boiska schodzi Dabour, na boisku pojawia się Tomer Hemed.

46
    Zmiana w drużynie Izrael: z boiska schodzi Beram Kayal, na boisku pojawia się Tal Ben Haim II.

46

Wracamy do Cardiff. Za moment początek drugiej połowy spotkania Walia – Izrael.

Cóż, do przerwy w Cardiff Walia remisuje bezbramkowo z Izraelem. Tylko 0-0, można rzec. Pierwszy kwadrans to absolutna dominacja gospodarzy, którzy jednak nie potrafili udokumentować jej zdobyciem gola. W kolejnych minutach Izraelczycy opanowali sytuację, a sami kilka razy potrafili wyprowadzić groźny kontratak. Jedno jest pewne – po zmianie stron emocji na pewno nie zabraknie. Walia musi wygrać, jeśli już dziś chce awansować.

45+1

45+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Eli Dasa (Izrael).

45
    Minuta została doliczona do pierwszej części gry.

45
    Dośrodkowanie Ramseya i... gwizdek arbitra. Jego zdaniem Bale faulował.

44
    Zablokowana wrzutka Taylora i będzie rzut rożny dla Walii.

43
    Niedokładność idealnie obrazuje ostatnie piętnaście minut w wykonaniu obu zespołów. Nie ma praktycznie strzałów.

41
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. Walia atakuje, ale musi uważać na kontrataki Izraela, bo te są bardzo groźne.

39
    Nieudane dośrodkowanie Dasy spod linii końcowej, ale wcześniej za mocno podawał mu Zahavi.

38
    Indywidualna akcja Kinga środkiem pola, ale niepotrzebnie wdał się w drybling Walijczyk. Dwójka rywali bez problemu odebrała mu piłkę.

36
    Zahavi nie opanował piłki po długim podaniu z własnej połowy. Dobra interwencja Guntera.

35
    Bardzo chaotyczna i rwana gra w ostatnim czasie. Sporo jest niedokładności. Żadna ze stron nie może przejąć inicjatywy.

32
    Dabour złapany na spalonym.

31
    Pół godziny gry za nami. Wygląda na to, że Izrael przetrwał huraganowe ataki gospodarzy i teraz mecz się nieco wyrównał.

30
    Natkho próbował wyjść z kontratakiem, ale był osamotniony i bardzo szybko stracił piłkę.

29
    Gospodarze opanowali sytuację, bo przez moment to ich rywale byli nieco dłużej w posiadaniu piłki. Wszystko wróciło już niejako do normy.

28
    Długie podanie Zahaviego w kierunku Daboura, ale ten faulował w ofensywie.

26
    Niewiele się dzieje w ostatnim czasie. Mieliśmy przerwę w grze spowodowaną urazem jednego z zawodników gospodarzy, ale już wszystko jest w porządku.

22
    Piłkarze Izraela po raz trzeci przekroczyli właśnie linię środkową boiska. Po raz trzeci w meczu.

21
    Tempo nieco spadło, bo w pierwszym kwadransie było ono zawrotne. Walia jednak wciąż atakuje.

19
    Wrzucał piłkę w pole karne A.Williams, zdołał oddać lekki strzał Robson-Kanu, jednak nie sprawił problemów bramkarzowi.

18
    Niesportowe zachowanie Daboura, za co zawodnik gości ujrzał żółty kartonik.

18
    Kolejna centra Ramseya, ale wyjaśniają sytuację przyjezdni.

17
    Rozpaczliwie bronią się Izraelczycy. Walia ma jeszcze jeden rzut rożny.

15
    Zablokowany strzał Bale'a z dwudziestu metrów. Korner!

15
    15. minuta meczu, a arbiter już upomina Martziano, bo ten gra na zyskanie czasu.

15
    Strzelał głową Robson-Kanu, lecz wyraźnie obok słupka. Chwila oddechu dla defensywy Izraela.

14
    Akcja Kinga prawą flanką i będzie kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

13
    Mocne dośrodkowanie Bale'a, ale skutecznie piąstkował piłkę Martziano.

13
    Robson-Kanu faulowany niemal w narożniku boiska. Nieustanny napór gospodarzy!

11
    Łatwo zatrzymany Bale w indywidualnej akcji środkiem pola.

10
    Rzut rożny dla Walii. Dośrodkowanie Ramseya i A.Williams faulował w ofensywie.
    8. Zmarnowana sytuacja Walijczyków!

8
    Nieprawdopodobne jak teraz zmarnowali okazję gospodarze! Najpierw Martziano obronił strzał Kinga w sytuacji sam na sam, a chwilę później Ramsey fatalnie spudłował, nie potrafiąc skierować piłki do pustej bramki!

7
    Indywidualny rajd Ramseya do linii końcowej, miękka wrzutka w pole karne, ale pewną interwencją popisał się Martziano.

6
    Teraz gospodarze skutecznie odebrali piłkę na połowie przeciwnika. Przejął futbolówkę Robson-Kanu, ale uderzył z dystansu wysoko nad poprzeczką.

5
    Walia długo rozgrywa piłkę, zmuszając do nieustannego biegania swoich rywali.

4
    Ależ tempo w wykonaniu Walijczyków. Przyjezdni jak na razie nie mogą wyjść z własnej połowy.

2
    Krótko wykonany rzut rożny przez gospodarzy. Strzelał z ostrego kąta Ramsey, ale nie zaskoczył Martziano.

2
    Urwał się na skrzydle Robson-Kanu, ale nie potrafił celnie dośrodkować. Jeszcze próba strzału z dystansu w wykonaniu Ramseya, ale zablokowana.

1
    Pierwszy gwizdek sędziego Bebeka. Rozpoczęli gospodarze.

1

Przypomnijmy, jeśli gospodarze wygrają, awansują do finałów mistrzostw Europy we Francji!

Efektownie odśpiewany hymn Walii. Do tego świetna oprawa przygotowana przez kibiców. Za moment zaczynamy spotkanie.

Czas na hymny.

Piłkarze obu reprezentacji meldują się na murawie! Walia grać będzie dziś na czerwono, zaś Izrael w białych strojach.

Walia: Hennessey – Richards, Gunter, A.Williams (C), Davies, Taylor – King, Ramsey, Edwards – Bale, Robson-Kanu

Rezerwowi: Ward, O.Williams – Chester, Collins, Williams, Henley, MacDonald, Vaughan, Lawrence, Church, Vokes, Cotterill

Izrael: Martziano – Dgani, Ben Haim I (C), Dasa, Tibi, Ben Harush – Zahavi, Bitton, Natkho, Kayal – Dabbur

Rezerwowi: Levi, Haimov – Meshumar, Davidzada, Tzedek, Melikson, Buzaglo, Vermouth, Kehat, Hemed, Ben Haim II, Sahar

Sędziowie: Ivan Bebek – Tomislav Petrović, Miro Grgić – Dalibor Conjar (Chorwacja).

Zapraszamy na relację z meczu Walia – Izrael do portalu Lajfy.com. Początek o godz. 18 polskiego czasu!

Kadra Walii:

Bramkarze: Wayne Hennessey, Danny Ward, Owain Fôn Williams.
    Obrońcy: James Chester, James Collins, Ben Davies, Chris Gunter , Adam Henley, Jazz Richards, Neil Taylor, Ashley Williams.
    Pomocnicy: David Edwards, Gareth Bale, David Cotterill, Andy King, Shaun MacDonald, Aaron Ramsey, Hal Robson-Kanu, David Vaughan, Jordan Williams.
    Napastnicy: Simon Church, Tom Lawrence, Sam Vokes.

Joe Ledley nie zagra w niedzielnym meczu z powodu kontuzji uda. W jego miejsce powołany został David Vaughan.

Kadra Izraela:

Bramkarze: Guy Haimov, Barak Levi, Ofir Martziano.
    Obrońcy: Tal Ben Haim I, Omri Ben Harush, Eli Dasa, Ofir Davidzada, Orel Dgani, Eyal Meshumar, Eitan Tibi, Shir Tzedek.
    Pomocnicy: Tal Ben Haim II, Nir Biton, Maor Buzaglo, Roi Kahat, Beram Kayal, Maor Melikson, Bibras Natkho, Avi Rikan, Gil Vermouth, Eran Zahavi.
    Napastnicy: Moanes Dabour, Tomer Hemed, Ben Sahar.

O skuteczny rewanż może być przyjezdnym bardzo ciężko. W całej historii Izrael jeszcze nigdy nie wygrał z Walią. Obie reprezentacje rywalizowały ze sobą pięciokrotnie. Dwa razy padał remis, a trzy razy wygrywali Walijczycy.

W meczu, który odbył się 28 marca w Hajfie Izrael gładko przegrał z Walią 0-3. Bramki zdobywali wówczas Aaron Ramsey oraz Gareth Bale (dwie).

Przed trzema dniami obie drużyny grały mecze w ramach 7. kolejki. Walia długo męczyła się z Cyprem, ale ostatecznie wygrała 1-0 po bramce Garetha Bale'a. Z kolei Izrael bez najmniejszych problemów pokonał 4-0 Andorę.

Walia przystępuje do meczu z Izraelem z pozycji lidera. Podopieczni Chrisa Colemana mają siedemnaście punktów i jeszcze nie przegrali ani jednego spotkania. Druga jest Belgia, a trzeci Izrael, ale do swojego niedzielnego rywala traci aż pięć punktów.

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2016 nabierają tempa. W meczu 8. kolejki grupy B Walia zagra na Cardiff City Stadium z Izraelem.