Wtorek 08.09.2015, 11:40Puchar Świata • Grupa B

0:0
    Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live! (13:06:39)

0:0
    Rozpoczynamy świetnie. Od pewnego zwycięstwa nad Tunezją. Zresztą to było do przewidzenia. Nikt innego rezultatu się nie spodziewał. Antiga dał szansę prawie wszystkim zawodnikom, co jest istotne z punktu widzenia pozostałych spotkań, które nie będą za łatwe. Polacy grali pewnie i nie dali najmniejszych szans rywalom.

25:20
    Trzeci set skończony.

25:20
    Rafał Buszek po bloku atakuje w aut! Wygrywamy pierwszy mecz w Pucharze Świata!

24:20
    Tunezyjczycy jeszcze się bronią. Uderzenie po prostej.

24:19
    Rywale przyjmują na druga stroną. Rozegranie w kontrze do Buszka, a ten potężnie atakuje nie do obrony! Piłka meczowa!

23:19
    Świetna zagrywka Fabiana Drzyzgi i ustrzelony zagrywką jeden z rywali! Przerwa dla Tunezyjczyków!

22:19
    Rafał Buszek pewnie na pojedynczym bloku!

21:19
    Piłka po zagrywce Mateusza Bieńka zatrzymuje się na taśmie. Ajjj, blisko było...

21:18
    Odpowiadamy tym samym! Ze środka Bieniek w punkt!

20:18
    Przesunięta krótka rywali i jesteśmy kompletnie zaskoczeni w obronie!

20:17
    Kubiak na pojedynczym bloku po prostej w linię!

19:17
    Tym razem tunezyjski atakujący pewnie po skosie!

19:16
    Autowy atak Karamosliego! Nad blokiem!

18:16
    Buszek w kontrze atakuje ze środka siatki na potrójnym bloku. Rywale bronią w aut i proszą o czas!

17:16
    Jest udany atak Kurka!

16:16
    Kontra Tunezyjczyków i pewnie po skosie obok potrójnego bloku ponownie atakuje Karamosli.

16:15
    Karamosli udanie ze skrzydła po skosie. Próbowaliśmy bronić, ale troszkę zabrakło.

16:14
    Nie możemy skończyć ataku, ale mamy blok Michała Kubiaka! Druga przerwa techniczna przy naszym prowadzeniu!

15:14
    Kurek w kontrze zatrzymany blokiem na skrzydle! Ależ wyrównany set!

15:13
    Autowy atak ze skrzydła i z drugiej linii Kaabiego! Oj bardzo pomylił się ten tunezyjski atakujący!

14:13
    Kaabi na nasze szczęście zagrywa prosto w siatkę.

13:13
    Punktowy blok naszych zawodników, ale sędzia dostrzegł, że wpadliśmy w siatkę! Punkt dla rywali.

13:12
    Buszek nieudanie kiwa. Mamy jednak piłkę. Rozegranie ponownie do Buszka, który udanie po prostej.

12:12
    Moalla na skrzydle obija ręce skaczących do bloku Polaków, a piłka wypada na aut!

12:11
    Druga linia i atak ze środka siatki w aut Karamosliego!

11:11
    I autowa zagrywka Karamosliego.

10:11
    Niestety Kubiak myli się w polu zagrywki i serwuje prosto w siatkę.

10:10
    Kaabi źle w ataku po prostej i już mamy remis!

9:10
    Karamosli myli się w kontrze atakując po skosie w aut!

8:10
    Karamosli odpowiada tym samym. Na lewym skrzydle obija nasz blok, a piłka ląduje na aucie.

8:9
    Tym razem lepszy atak naszego kapitana, który obija ręce rywali skaczących do bloku.

7:9
    No niedobrze. Po przerwie Kubiak myli się w ataku i uderza ponad blokiem w aut.

7:8
    Kubiak zablokowany na skrzydle i to dość sensacyjnie Tunezyjczycy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Kaabi potężnie atakuje z prawej strony siatki po prostej.

7:6
    Kubiak wygrywa walkę o przechodząca piłkę na środku siatki.

6:6
    Moalla na nasze szczęście myli się w polu zagrywki i serwuje w aut.

5:6
    Krótka na środek do Miladiego i pewne uderzenie w punkt. Cios za cios w tym secie..

5:5
    Rafał Buszek na dwa, ale skutecznie!

4:5
    Niestety nasz atakujący w polu zagrywki spisuje się gorzej. Serwuje w siatkę.

4:4
    Potężne uderzenie Kurka ze skrzydła na pojedynczym bloku obok rąk rywali!

3:4
    Nieudany atak Kłosa. Kontra rywali i jest czwarty punkt dla Tunezyjczyków!

3:3
    Bieniek niestety zagrywa prosto w siatkę.

3:2
    Bronimy kiwkę rywali, a potem nie wyprowadzamy kontrę. Po chwili mamy kolejną szansę ale gubimy się w rozegraniu. Tunezyjczycy jednak wpadają na blok Buszka i Kłosa!

2:2
    Spokojny atak Kurka obok bloku. Piłka ląduje w boisku.

1:2
    Autowy atak Tunezyjczyków, ale niestety wpadamy w siatkę skacząc do bloku!

1:1
    Na dwa, ale skutecznie! Po ofiarnej obronie Tunezyjczyków mamy jeszcze jedną szansę! Rozegranie do Miki, a ten w punkt!

0:1
    Zaczynamy od straconego punktu. Agrebi punktuje po stronie rywali.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    0:0. Warto sprawdzić wszystkich!

0:0
    Kolejna bardzo pewna wygrana Polaków. Za chwilę oby ostatni, trzeci set. Na tę chwilę Antiga dał szansę wszystkim zawodnikom prócz Piotrka Gacka!

25:15
    Drugi set skończony.

25:15
    Skuteczny blok naszej drużyny na lewej flance i prowadzimy już dwoma setami!

24:15
    Doskonały atak z drugiej linii Artura Szalpuka i to my mamy piłkę setową!

23:15
    Próba obrony Kłosa, ale piłka ląduje na trybunach.

23:14
    Konarski kolejny raz nie kończy ataku. Kontra rywali, ale jest punktowy blok Dawida i Karola Kłosa!

22:14
    Garci pewnie po prostej ze skrzydła.

22:13
    Błąd podwójnego odbicia po stronie Agrebiego.

21:13
    Konarski w blok, ale piłka cały czas po naszej stronie. Rozegranie na skrzydło do Buszka, a ten po skosie!

20:13
    My nie lepiej w polu zagrywki. Bartek Kurek serwuje prosto w taśmę.

20:12
    Popsuta zagrywka Garciiego. Ten serwuje prosto w siatkę.

19:12
    Kapitalnie w obronie Kubiak. Z sytuacyjnej piłki próbuje atakować na środku Karol Kłos, ale trafia w blok!

19:11
    Świetnie w obronie Kurek, a potem on ma piłkę w ataku. Uderza po skosie obok bloku nie do obrony i kolejny czas dla rywali!

18:11
    Kapitalna i jaka potężna zagrywka Mateusza Bieńka! Co więcej, zdobywa on punkt bezpośrednio z serwisu!

17:11
    Świetne przyjęcie, a potem atak na pojedynczym bloku Rafała Buszka!

16:11
    Po przerwie popsuta zagrywka Miki. Serwuje prosto w siatkę.

16:10
    Fantastyczny atak Bieńka ze środka siatki w punkt i to my prowadzimy na tej drugiej przerwie technicznej!

15:10
    Kolejny punkt w tym meczu Karamosliego. Ten zawodnik stanowi dziś o sile zespołu Tunezji!

15:9
    Ten człowiek jest dziś niezawodny! Mika uderza po prostej obok podwójnego bloku rywali!

14:9
    Karamosli punktuje po dobrym ataku ze skrzydła.

14:8
    Jak się okazuje rywale skacząc do bloku dotykają siatki i punkt wraca na naszą stronę!

13:9
    Wyrzucający serwis Nowakowskiego. Dostajemy piłkę za darmo, ale w kontrze myli się Kurek, który atakuje daleko w aut!

13:8
    Pewne uderzenie ze skrzydła po skosie Bartka Kurka na pojedynczym bloku.

12:8
    Ajjj minimalny błąd na środku siatki Nowakowskiego, który nie trafia w boisko.

12:7
    Niestety tym razem autowa zagrywka Rafała Buszka.

12:6
    Kąśliwy atak plasem po bloku Kurka. Kompletnie zaskoczeni rywale bez szans.

11:6
    Jest w obronie Bartek Kurek. W kontrze rozegranie na skrzydło do Miki, a ten pewnie po ostrym skosie!

10:6
    Kontra Tunezyjczyków, ale uderzenie po taśmie ze środka siatki ląduje na aucie!

9:6
    Kolejny atak rywali i tym razem Othmen udanie punktuje.

9:5
    Potrójny blok naszych zawodników na skrzydle!

8:5
    Chwilę potem Garcii przy zagrywce posyła piłkę na aut i to my prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej.

7:5
    Tym razem atak Garcii obija nasz blok. Potężnie uderza w ręce naszych zawodników i piłka ląduje na aucie.

7:4
    Kapitalne uderzenie po skosie Rafała Buszka! Bliski obrony Karamosli, ale nieco zabrakło.

6:4
    Błąd Mateusza. Przy zagrywce przekracza linię dziewiątego metra.

6:3
    A teraz kapitalna obrona Kubiaka i atak Kurka po kontrze nie do obrony! Czas dla szkoleniowca z Tunezji!

5:3
    Zagrywka flotem, ale jest as! Piłka ląduje w samym narożniku boiska!

4:3
    Ze środka nie kończy Bieniek. Po chwili rywale mają dwie kontry, ale przy drugiej M'Rabet potyka się i nie dosięga piłki.

3:3
    Pewne przyjęcie Kurka, do którego wędruje też piłka na atak. Ten jednak jest zatrzymany przez bardzo szczelny, potrójny blok rywali.

3:2
    Blok i antenka! Punkt ląduje na koncie Tunezyjczyków.

3:1
    Kapitalnie w obronie Szalpuk. Rozegranie w kontrze do Mateusza Miki, który jest dziś niezawodny!

2:1
    Świetna zagrywka i problemy w przyjęciu rywali!

1:1
    W odpowiedz po skosie świetnym atakiem popisuje się Mateusz Mika!

0:1
    Zaczynamy od niezłej zagrywki. Dostajemy piłkę za darmo, ale jesteśmy zatrzymani na środku siatki. W jakiś sposób przebijamy piłkę, ale w kontrze Korbosli udanie atakuje.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0. To trzeba przyznać, emocji zbyt wielu nie było...

0:0
    Pierwszy set to dominacja naszych zawodników. Tunezyjczycy nie mieli zbyt wiele do powiedzenie. Jeszcze dwa sety i wszystko powinno być wyjaśnione w tym spotkaniu!

25:17
    Pierwszy set skończony.

25:17
    Jest blok Kubiaka na lewej flance i to my bardzo pewnie wygrywa tę pierwszą partię tego spotkania!

24:17
    Popsuta zagrywka Tunezyjczyków i mamy piłkę setową! Mika na zagrywce!

23:17
    Karamosli ze skrzydła pewnie po skosie i 17. punkt ląduje na koncie rywali!

23:16
    Błąd podwójnego odbicia po stronie Tunezyjczyków.

22:16
    Tym razem Tunezyjczycy udanie atakują. Kiwka nad blokiem wpada w boisko.

22:15
    Ale teraz jest blok Polaków! Pomimo kontry rywali Garcii jest zatrzymany przez dwóch naszych zawodników!

21:15
    Nie kończy ze skrzydła Kurek. Błyskawiczna odpowiedź rywali i Garci po prostej obok bloku!

21:14
    Chciał dobrze, ale chyba w tę zagrywkę włożył zbyt dużo siły. Rafał Buszek serwisem posyła piłkę na aut!

21:13
    Jest nasz blok na środku, ale rywala utrzymują piłkę w grze. Oddają nam ją za darmo. My to wykorzystujemy. Tworzymy kontrę i rozgrywamy na skrzydło do Miki, który trafia!

20:13
    Potężny atak ze środka i drugiej linii w wykonaniu Mateusza Miki! Rywale próbowali bronić, ale to uderzenie było zbyt mocne!

19:13
    Po przerwie popsuta zagrywka Kurka. Drugi już raz dzisiaj jesteśmy świadkami takiej sytuacji.

19:12
    Kapitalna obrona na 9 metrze Miki. Rozegranie do Kurka, który z drugiej linii atakuje po bloku w aut i znów o czas prosi szkoleniowiec Tunezji!

18:12
    I jeszcze atakujący Asseco Resovii dokłada asa serwisowego! Piąty punkt bezpośrednio z zagrywki naszych zawodników!

17:12
    Ale od czego ma się Bartka Kurka! Piłka na prawe skrzydło i pewny atak po prostej!

16:12
    A co to się stało? W krótkim odstępie czasu po raz drugi na lewym skrzydle blokiem zatrzymany Rafał Buszek.

16:11
    W jakiś cudowny sposób Garci przedostaje się przez nasz blok mieszcząc piłkę między rękoma Polaków a taśmą.

16:10
    Teraz skrót i udane przyjęcie Polaków. Rozegranie krótkiej od Łomacza na środek do Bieńka, a ten w punkt i to my bardzo pewnie prowadzimy na tej drugiej przerwie technicznej!

15:10
    Potężna zagrywka Karamosliego i Rafał Buszek źle przyjmuje. Piłka przelatuje na drugą stronę i ląduje na aucie.

15:9
    Rozkręcili nam się nieco rywale. Kolejny punktowy blok z ich strony, tym razem na prawym skrzydle.

15:8
    Znów bronimy, ale co ciekawe, na lewym skrzydle Rafał Buszek atakuje w podwójny blok i to rywale zdobywają punkt.

15:7
    Kąśliwa zagrywka Mateusza Miki i jest ustrzelony jeden z Tunezyjczyków! Czwarty już chyba as serwisowy Polaków!

14:7
    Na nasze szczęście M'Rabet myli się w polu zagrywki i serwuje prosto w siatkę.

13:7
    Niestety teraz pomimo obrony ataku wpadamy w siatkę przy bloku i tracimy punkt.

13:6
    Problemy w przyjęcie w rozegraniu, ale Mateusz Bieniek nic sobie z tego nie robi. Atakuje fenomenalnie nie dając rywalom szans.

12:6
    Karamosli po ostrym skosie obok bloku trafia praktycznie w linię.

12:5
    Nie kończy Nowakowski, jednak rywale źle w kontrze. Po chwili mamy kolejną szansę, ale źle Buszek. Znów jednak jesteśmy w posiadaniu piłki. Posyłamy ją na lewe skrzydło do Miki, a ten pewnie po skosie!

11:5
    Tym razem pomyłka przy zagrywce naszego przyjmującego.

11:4
    Zaskakująca zagrywka Buszka. Piłka po taśmie przelatuje nad próbującym przyjmować rywalem i wpada w boisko! Komiczna sytuacja!

10:4
    Kolejny blok Nowakowskiego na skrzydle, tym razem do pary z Miką!

9:4
    I jest znów blok Polaków! Nowakowski do pary z Łomaczem nie dają szans rywalom na lewym skrzydle!

8:4
    As serwisowy Rafała Buszka i to my bardzo pewnie prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej!

7:4
    Ale teraz wykonuje kapitalny atak. Na skrzydle uderza po prostej i obija blok.

6:4
    Po przerwie Kurek myli się w polu zagrywki i serwuje prosto w siatkę.

6:3
    A teraz jeszcze nasz blok na skrzydle i szkoleniowiec Tunezyjczyków prosi o czas!

5:3
    Tym razem nieskończony atak Tunezyjczyków i obrona Łomacza. W kontrze rozegranie do Buszka, a ten bardzo pewnie po bloku w aut.

4:3
    Kapitalna zagrywka Bartka Kurka i ustrzelony jeden z rywali nie przyjmuje piłki!

3:3
    Cios za cios, pewny atak Mateusza Miki ze środka i drugiej linii!

2:3
    Najpierw dobra obrona naszych zawodników, ale oddanie piłki za darmo. Odpowiedź rywali i atak Garcii.

2:2
    Pewne przyjęcie zagrywki i ze skrzydła nie do obrony w sam narożnik atakuje Bartek Kurek!

1:2
    W odpowiedzi pewnie ze skrzydła blok obija Karamosli.

1:1
    Mika nie kończy ataku ze skrzydła. Po chwili dostajemy piłkę za darmo i w kontrze z drugiej linii pewnie atakuje Buszek.

0:1
    Na sam początek spotkania popsuta zagrywka Łomacza.

0:0

0:0
    Wszyscy liczymy na triumf. Jednak bez Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego czy też Pawła Zagumnego może być ciężko. Zespół wsparli młodzi zawodnicy, tylko czy podołają tak trudnej misji jaką jest wygrana w Pucharze Świata?
    0:0. Na treningach nie mogło być za wesoło..

0:0
    Po dosyc udanej Lidze Światowej, ale porażce w półfinale z Francją, przyszedł Memoriał Huberta Wagnera. Tam byliśmy świadkami kapitalnej gry Polaków. Trzy wygrane. Najpierw 3:0 z Japonią, potem 3:1 z Iranem, a na sam koniec 3:2 z Francją. Na podobne wyniki liczymy w Japonii.

0:0
    Reprezentacja Polski na Puchar Świata – Japonia 2015:

rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)
    atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
    przyjmujący: Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom)
    środkowi: Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin)
    libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk)

0:0
    Na pierwszy ogień Tunezyjczycy. Ci w tym roku ostatni raz grali w Mistrzostwach Afryki. Tam dotarli do finału, gdzie ulegli 0:3 Egipcjanom. O pozostałych spotkaniach, co prawda wygranych, nie warto wspominać, bo afrykańskie zespoły są dosyć egzotyczne patrząc przez pryzmat siatkówki.

0:0
    Grupa niezwykle trudna. Rosjanie, Irańczycy, Argentyńczycy, a do tego Wenezuelczycy i Tunezyjczycy. Pierwsze trzy zespoły ostatnimi czasy grają w kratkę, ale w ostatnich miesiącach mieli swoje dobre chwile. Najbardziej podrażnieni są Rosjanie, którzy teoretycznie "spadli" z Dywizji I z Ligi Światowej.

0:0
    Puchar Świata to początek drogi do Rio de Janeiro. Zwycięstwo w Japonii daje automatyczny awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Zagadką jest tylko czy tymi szczęśliwcami okażemy się My, Polacy...

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:40.

Piotr Grabowski

Polska: Drzyzga, Łomacz, Kurek, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Szalpuk, Bieniek, Nowakowski, Kłos, Możdżonek, Zatorski, Gacek
    Tunezja: Garci, Korbosli, M'Rabet, Othmen Miladi, Karamosli, Miladi, Nagga, Moalla, Ben Tara, Agrebi,