Bayern – Augsburg 2:1 (koniec) | Bayer – Darmstadt 0:1 (koniec) | Hannover – Borussia D. 2:4 (koniec)
Hertha – Stuttgart 2:1 (koniec) | Ingolstadt – Wolfsburg 0:0 (koniec) | Eintracht – FC Koln 6:2 (koniec)
Hannover 96
2:4 (1:2)
Borussia Dortmund
Sobota 12.09.2015, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga • Runda 4

Dziękuje bardzo za śledzenie relacji z tego spotkania. Zapraszając rzecz jasna na kolejne mecze na portalu lajfy.com, a dniu dzisiejszym jest tego sporo! Do usłyszenia. (17:29:27)

Podopieczni Thomasa Tuchela kontynuują serię wygranych meczów i nadal liderują w tabeli Bundesligi. Po bardzo dobrej pierwszej połowie druga nie była gorsza. Od pierwszych minut drugiej części do ataku ruszyli miejscowi co udowodnili golem w 53 minucie. Przyjezdni wyszli na prowadzenie po dosyć niefortunnym samobóju Felipe. Na pięć minut przed końcem ten sam zawodnik zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Aubameyang. Na pochwałę jak najbardziej zasługuje gra Artura Sobiecha, który zdobył w dniu dzisiejszym dwie bramki.

90+2

90+2
    Sane na sam koniec spotkania zostaje ukarany żółtą kartką.

90+1
    Świetne podanie otrzymał Mchitarjan, który strzałem piętą próbował pokonać Zielera, co mu się udaje to zrobić, ale sędzia asystent dostrzegł pozycję spaloną.

90
    Dwie minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

90
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. W miejsce zmęczonego Kagawy na placu gry pojawia się Bender.

89
    Niedokładne podanie na prawą stronę do Gintera, który nie jest w stanie przyjąć piłki i od bramki grę wznowi Zieler.

87
    Nie może się wstrzelić w dzisiejszym meczu Gundogan. Kolejna próba pomocnika Borussii niecelna, to nie jest jego dzień.
    85. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 2:4

85
    Gol dla Borussii!
    PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG ze stoickim spokojem strzałem "panenki" nie dał szans Zielerowi!

85
    Wrzutka w pole karne i Felipe zagrywa futbolówkę ręką. To musi być rzut karny dla przyjezdnych!

85
    Felipe za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym otrzymuje żółta kartkę.

84
    Zieler za dyskusję z arbitrem został ukarany żółtą kartką.

84
    Uderzenie sprzed pola karnego Kagawy i Zieler wyciągnął się jak struna podczas tej interwencji ratując swój zespół przed stratą bramki.

82
    Wrzutka Mchitarjana na dalszy słupek, gdzie wbiegali Aubameyang i Januzaj, ale uprzedził ich Felipe przejmując tą górną piłkę.

80
    Rzut wolny dla Hannoveru z około trzydziestu pięciu metrów po faulu Mchitarjana na Sakai i rośli obrońcy gospodarzy już podążają w pole karne.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 18. Sobiech, 53. Sobiech – 34. Aubameyang (kar.), 44. Mchitarjan, 67. Felipe (sam.), 85. Aubameyang (kar.)

Kartki:   84. Zieler (HAN), 85. Felipe (HAN), 90+2. Sané (HAN) – 56. Hummels (DOR)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 5:17. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 2:3. Foule: 14:16.
    Hannover 96: Zieler (C) – Albornoz, Marcelo, Felipe, H. Sakai – Andreasen, Sané, Prib (79. Erdinç), Sorg (73. Benschop), Kiyotake (79. Saint-Maximin) – Sobiech.
    Zmiany: Tschauner – Hirsch, Benschop, Erdinç, Hoffmann, Karaman, Saint-Maximin.

Borussia Dortmund: Bürki – Papastathópoulos, Hummels (C), Ginter, Schmelzer – Gündoğan, Kagawa (90. Bender), Weigl (65. G. Castro) – Mchitarjan, Aubameyang, J. Hofmann (59. Januzaj).
    Zmiany: Weidenfeller – Subotić, Bender, G. Castro, Januzaj, Stenzel, P. Joo-ho.